anaconda - en to af translation catalogue (456 entries)

en: 
    
    The installer has detected %s MB of RAM.
af: 
    
    Die installeerder het %s megagreep geheue bespeur.

en: 
    
    WARNING! ALL DATA ON THE TARGET DRIVES WILL BE DESTROYED.
af: 
    
    WAARSKUWING! ALLE DATA OP DIE TEIKENAANDRYWERS SAL VERNIETIG WORD.

en:   <Tab>/<Alt-Tab> between elements   |  <Space> selects   |  <F12> next screen
af:   <Tab>/<Alt-Tab> wissel elemente | <Spasie> kies | <F12> volgende skerm

en:   <Tab>/<Alt-Tab> between elements  | <Space> selects | <F12> next screen
af: <Tab>/<Alt-Tab> tussen elemente | <Spasie> selekteer | <F12> volgende skerm

en: %s Installer
af: %s-installeerder

en: %s KB
af: %s kilogreep

en: %s MB
af: %s megagreep

en: %s directory:
af: %s gids:

en: (Max size is %s MB)
af: (Maks grootte is %s megagreep)

en: <Enter> to exit
af: <Enter> om af te sluit

en: <Not Applicable>
af: <Nie van toepassing nie>

en: A password will prevent unauthorized listeners connecting and monitoring your installation progress.  Please enter a password to be used for the installation
af: 'n Wagwoord sal ongemagtigde inluisteraars verhoed om te koppel en jou installeerproses te monitor. Tik 'n wagwoord in wat vir die installering gebruik sal word

en: A screenshot named '%s' has been saved.
af: 'n Skermkiekie genaamd '%s' is gestoor.

en: Absolute Symlinks
af: Absolute simskakels

en: Add Device
af: Voeg toestel by

en: Add FCP device
af: Voeg FCP-toestel by

en: Add Partition
af: Voeg partisie by

en: Add Swap
af: Voeg ruilruimte by

en: Additional Size Options
af: Bykomende grootteopsies

en: Allowable _Drives:
af: Toelaatbare _toestelle:

en: An error has occurred - no valid devices were found on which to create new file systems. Please check your hardware for the cause of this problem.
af: Daar't fout gegaan - geen geldige toestelle is gevind waarop nuwe lêerstelsels geskep kon word nie. Kontroleer jou hardeware vir die oorsaak van hierdie probleem.

en: An error occurred transferring the install image to your hard drive. You are probably out of disk space.
af: Daar was fout tydens oordra van installeerbeeld na jou hardeskyf. Jy het moontlik nie meer spasie nie.

en: An error occurred trying to mount some or all of your system. Some of it may be mounted under %s.
    
    Press <return> to get a shell. The system will reboot automatically when you exit from the shell.
af: Daar was fout met die poging om 'n deel van of jou hele rekenaar te heg. Dele daarvan is dalk onder %s geheg.
    
    Druk <return> om 'n dop te kry. Die rekenaar sal outomaties herselflaai wanneer jy die dop afsluit.

en: An error occurred when attempting to load an installer interface component.
    
    className = %s
af: Daar was fout tydens poging om 'n installeerkoppelvlakkomponent te laai.
    
    className = %s

en: An error occurred while saving the screenshot.  If this occurred during package installation, you may need to try several times for it to succeed.
af: Daar was fout met die stoor van die skermkiekie. As dit plaasgevind het tydens pakket-installering, moet jy 'n paar keer probeer voor dit sal werk.

en: Apple Bootstrap
af: Apple-selflaaier

en: Arabic
af: Arabies

en: Are you sure you want to reset the partition table to its original state?
af: Is jy seker jy wil die partisietabel na sy oorspronklike staat terugstel?

en: At least one unused physical volume partition is needed to create an LVM Volume Group.
    
    Create a partition or RAID array of type "physical volume (LVM)" and then select the "LVM" option again.
af: Ten minste een ongebruikte fisiesevolume-partisie word vereis om 'n LVM-volumegroep te skep.
    
    Skep 'n partisie of RAID-reeks van die soort "fisiese volume (LVM)"en kies dan weer die "LVM"-opsie.

en: At least two unused software RAID partitions are needed to create a RAID device.
    
    First create at least two partitions of type "software RAID", and then select the "RAID" option again.
af: Ten minste twee ongebruikte sagteware-RAID-partisies word vereis om 'n RAID-toestel te skep.
    
    Skep eers ten minste twee partisies van die soort "sagteware-RAID" en kies dan weer die "RAID"-opsie.

en: Attempting to connect to vnc client on host %s...
af: Probeer tans om aan vnc-kliënt op gasheer %s te koppel...

en: Automatic Partitioning Errors
af: Outomatiesepartisiëring-foute

en: Back
af: Terug

en: Bad bootproto %s specified in network command
af: Verkeerde laaiprotokol %s in netwerkbevel gespesifiseer

en: Bengali
af: Bengaals

en: Bengali(India)
af: Bengaals (Indië)

en: Boot Loader Configuration
af: Selflaaier-instelling

en: Boot label contains illegal characters
af: Selflaaietiket bevat onwettige karakters

en: Bootable partitions can only be on RAID1 devices.
af: Selflaaibare partisies kan net op RAID1-toestelle woon.

en: Bootable partitions cannot be on a logical volume.
af: Selflaaibare partisies kan nie op 'n logiese volume woon nie.

en: Bootloader
af: Selflaaier

en: Bulgarian
af: Bulgaars

en: C_ontinue
af: G_aan voort

en: Can't have a question in command line mode!
af: Kan nie 'n vraag in bevelreëlmodus vra nie!

en: Cancel
af: Kanselleer

en: Cancelled
af: Gekanselleer

en: Cannot Delete
af: Kan nie skrap nie

en: Cannot find hard drive for BIOS disk %s
af: Kan nie hardeskyf vir BIOS-skryf %s vind nie

en: Cannot find kickstart file on CDROM.
af: Kan nie aansitlêer op CD-ROM vind nie.

en: Cannot find kickstart file on hard drive.
af: Kan nie aansitlêer op hardeskyf vind nie.

en: Catalan
af: Katalaans

en: Chandev Parameters
af: Chandev-parameters

en: Chandev line
af: Chandev-lyn

en: Change _password
af: Verander _wagwoord

en: Checksum Test
af: Kontroleertoets

en: Chinese(Simplified)
af: Vereenvoudigde Sjinees

en: Chinese(Traditional)
af: Tradisionele Sjinees

en: Choose a Language
af: Kies 'n taal

en: Clone Drives
af: Kloon aandrywers

en: Complete
af: Volledig

en: Completed
af: Afgehandel

en: Con_firm:
af: Beves_tig:

en: Configure TCP/IP
af: Bevestig TCP/IP

en: Confirm Delete
af: Bevestig skrap

en: Confirm Physical Extent Change
af: Bevestig fisiesegrootte-verandering

en: Confirm Reset
af: Bevestig terugstel

en: Confirm:
af: Bevestig:

en: Congratulations
af: Geluk!

en: Connected!
af: Gekoppel!

en: Continue
af: Gaan voort

en: Copying File
af: Kopieer van lêer

en: Could not allocate requested partitions: %s.
af: Kon nie gekose partisies toeken nie: %s.

en: Couldn't Create Drive Clone Editor
af: Kon nie aandrywerkloon-redigeerder skep nie

en: Create new boot loader configuration
af: Skep nuwe selflaaier-instelling

en: Croatian
af: Kroasies

en: Czech
af: Tjseggies

en: Danish
af: Deens

en: Default
af: Verstek

en: Default Boot _Target
af: Verstek-selflaai_teiken

en: Dependency Check
af: Afhanklikheidstoets

en: Device
af: Toestel

en: Devices
af: Toestelle

en: Dirty File Systems
af: Vuil lêerstelsels

en: Do _Not Format
af: Mo_nie formateer nie

en: Do you have a driver disk?
af: Het jy 'n drywerskyf?

en: Do you want to start the network interfaces on this system?
af: Wil jy die netwerkkoppelvlak op hierdie rekenaar laat begin?

en: Do you wish to load any more driver disks?
af: Wil jy enige ander drywerskywe laai?

en: Done
af: Klaar

en: Driver Disk Source
af: Drywerskyfbron

en: Driver disk
af: Drywerskyf

en: Drives
af: Skywe

en: Duplicate Device
af: Duplikaattoestel

en: Duplicate Label
af: Duplikaatetiket

en: Dutch
af: Nederlands

en: Edit
af: Redigeer

en: Edit LVM Volume Group
af: Redigeer LVM-volumegroep

en: Edit LVM Volume Group: %s
af: Redigeer LVM-volumegroep: %s

en: Edit Logical Volume: %s
af: Redigeer logiese volume: %s

en: Edit RAID Device
af: Redigeer RAID-toestel

en: English
af: Engels

en: Enter Boot Loader Password
af: Tik selflaaier-wagwoord in

en: Enter Module Parameters
af: Tik moduleparameters in

en: Enter a boot loader password and then confirm it.  (Note that your BIOS keymap may be different than the actual keymap you are used to.)
af: Tik 'n selflaaier-wagwoord in en bevestig dit. (Let op dat jou BIOS-sleutelkaart dalk kan verskil van die sleutelkaart waaraan jy gewoond is.)

en: Error
af: Fout

en: Error - the logical volume name %s is not valid.
af: Fout - die logiesevolumenaam %s is nie geldig nie.

en: Error - the logical volume name contains illegal characters or spaces.  Acceptable characters are letters, digits, '.' or '_'.
af: Fout - die logiesevolumenaam bevat onwettige karakters of spasies. Aanvaarbare karakters is letters, syfers, '.' of '_'.

en: Error - the volume group name %s is not valid.
af: Fout - die volumegroep-naam %s is nie geldig nie.

en: Error - the volume group name contains illegal characters or spaces.  Acceptable characters are letters, digits, '.' or '_'.
af: Fout - die volumegroep-naam bevat onwettige karakters of spasies. Aanvaarbare karakters is letters, syfers, '.' of '_'.

en: Error Parsing Kickstart Config
af: Kon nie aansit-instelling ontleed nie

en: Error Partitioning
af: Kon nie partisieer nie

en: Error Saving Screenshot
af: Kon nie skermkiekie stoor nie

en: Error With Data
af: Fout met data

en: Error in %s on line %d of kickstart file %s.
af: Fout in %s op lyn %d van aansitlêer %s.

en: Error with Partitioning
af: Fout met partisiëring

en: Error with Password
af: Probleem met wagwoord

en: Error!
af: Fout!

en: Estonian
af: Estnies

en: Exit
af: Sluit af

en: Extended
af: Uitbrei

en: Failed to load driver disk from file.
af: Kon nie drywerskyf vanaf lêer laai nie.

en: Failed to mount driver disk.
af: Kon nie aan drywerskyf heg nie.

en: Failed to mount partition.
af: Kon nie aan partisie heg nie.

en: Failed to mount updates disk
af: Kon nie aan opdateerskyf heg nie

en: File System _Type:
af: Lêerstelsel_soort:

en: Fill all space _up to (MB):
af: Vul alle spasie _tot (megagreep):

en: Fill to maximum _allowable size
af: Vul tot maksimum _toelaatbare grootte

en: Final Warning
af: Finale waarskuwing

en: Finnish
af: Fins

en: First sector of boot partition
af: Eerste sektor van selflaaipartisie

en: Following warnings occurred during automatic partitioning:
    
    %s
af: Die volgende waarskuwings is tydens outomatiese partisiëring gegee:
    
    %s

en: Force to be a _primary partition
af: Dwing om 'n _primêre partisie te wees

en: Format
af: Formaat

en: Format Warning
af: Formateer-waarskuwing

en: Format Warnings
af: Formateer-waarskuwings

en: Format as Swap?
af: Formateer as ruilruimte?

en: Format?
af: Formateer?

en: Formatting
af: Formatering

en: Free
af: Oop

en: Free Space
af: Oop spasie

en: Free Space (MB)
af: Oop spasie (megagreep)

en: Free Space:
af: Oop spasie:

en: French
af: Frans

en: Gateway
af: Deurgang

en: Gateway:
af: Deurgang:

en: German
af: Duits

en: Gujarati
af: Ghoedjarati

en: Hard Drives
af: Hardeskywe

en: Hard drive
af: Hardeskyf

en: Hungarian
af: Hongaars

en: I _don't want to create a swap file
af: Ek wil _nie 'n ruillêer skep nie

en: I _want to create a swap file
af: Ek _wil 'n ruillêer skep

en: I can't go to the previous step from here. You will have to try again.
af: Ek kan nie van hier af na die vorige stap gaan nie. Jy sal maar weer moet probeer.

en: IP Address
af: IP-adres

en: Icelandic
af: Yslands

en: Illegal Logical Volume Name
af: Onwettige logiesevolume-naam

en: Illegal logical volume name
af: Onwettige logiesevolume-naam

en: Illegal size
af: Onwettige grootte

en: Image
af: Prent

en: Insert Driver Disk
af: Steek drywerskyf in

en: Insert your driver disk into /dev/%s and press "OK" to continue.
af: Sit jou drywerskyf in /dev/%s en druk "OK" om voort te gaan.

en: Install Window
af: Installeervenster

en: Install on System
af: Installeer op rekenaar

en: Installation Method
af: Installeermetode

en: Installation cannot continue.
af: Installering kan nie voortgaan nie.

en: Installing Packages
af: Installeer pakkette

en: Invalid Directories
af: Ongeldige gidse

en: Invalid Volume Group Name
af: Ongeldige volumegroep-naam

en: Invalid mount point
af: Ongeldige hegpunt

en: Italian
af: Italiaans

en: Japanese
af: Japannees

en: Kernel Parameters
af: Kernparameters

en: Keyboard Selection
af: Sleutelbord-seleksie

en: Keyboard Type
af: Soort sleutelbord

en: Kickstart Error
af: Aansitfout

en: Korean
af: Koreaans

en: LVM Volume Groups
af: LVM-volumegroepe

en: Label
af: Etiket

en: Language Selection
af: Taalseleksie

en: Load another disk
af: Laai 'n ander skyf

en: Load driver disk
af: Laai drywerskyf

en: Loading
af: Besig om te laai

en: Loading SCSI driver
af: Besig om SCSI-drywer te laai

en: Logical Volume Name
af: Logiesevolume-naam

en: Logical Volume Name:
af: Logiesevolume-naam:

en: Logical Volume Names must be less than 128 characters
af: Logiesevolumename moet minder as 128 karakters lank wees

en: Macedonian
af: Macedonies

en: Make LVM Volume Group
af: Maak LVM-volumegroep

en: Make Logical Volume
af: Maak logiese volume

en: Make RAID Device
af: Maak RAID-toestel

en: Malay
af: Maleis

en: Manually choose
af: Kies self

en: Master Boot Record (MBR)
af: Meesterselflaairekord (MBR)

en: Media Check
af: Mediatoets

en: Media Detected
af: Media Bespeur

en: Migrate File Systems
af: Migreer lêerstelsels

en: Missing Group
af: Vermiste groep

en: Missing Information
af: Ontbrekende inligting

en: Missing Package
af: Vermiste pakket

en: More Driver Disks?
af: Nog drywerskywe?

en: Mount Point
af: Hegpunt

en: Mount Point/
    RAID/Volume
af: Hegpunt/
    RAID/volume

en: Mount failed
af: Heg het misluk

en: Mount point in use
af: Hegpunt in gebruik

en: Must supply a --url argument to Url kickstart method.
af: Jy moet 'n "--url"-argument verskaf vir 'n URL-aansitmetode.

en: NFS Setup
af: NFS-opstelling

en: NFS server name:
af: NFS-bedienernaam:

en: Name in use
af: Naam in gebruik

en: Nameserver
af: Naambediener

en: Networking Device
af: Netwerktoestel

en: No
af: Nee

en: No Drives Found
af: Geen aandrywers gevind nie

en: No device drivers have been loaded for your system.  Would you like to load any now?
af: Geen toesteldrywers is vir jou rekenaar gelaai nie. Wil jy nou enige drywers laai?

en: No devices of the appropriate type were found on this driver disk.  Would you like to manually select the driver, continue anyway, or load another driver disk?
af: Geen geskikte toestelle kon op hierdie drywerskyf gevind word nie. Wil jy die drywer self kies, nogtans voortgaan of 'n ander drywerskyf laai?

en: No driver found
af: Geen drywer gevind nie

en: No drivers found
af: Geen drywers gevind nie

en: No drivers were found to manually insert.  Would you like to use a driver disk?
af: Geen drywers kon gevind word om self te installeer nie. Wil jy 'n drywerskyf gebruik?

en: No free slots
af: Geen vry gleuwe nie

en: No free space
af: Geen oop spasie nie

en: No password
af: Geen wagwoord nie

en: Not enough physical volumes
af: Onvoldoende fisiese volumes

en: Not enough space
af: Onvoldoende spasie

en: Notice
af: Let wel

en: Number of _spares:
af: Getal _spaarkomponente:

en: Original File System Label:
af: Oorspronlikelêerstelsel-etiket:

en: Original File System Type:
af: Oorspronlikelêerstelsel-soort:

en: PPC PReP Boot
af: PPC PReP-selflaai

en: Package Installation
af: Pakketinstallering

en: Partition
af: Partisie

en: Partitioning
af: Partisiëring

en: Partitioning Errors
af: Partisiëring-foute

en: Partitioning Warning
af: Partisieer-waarskuwing

en: Partitioning Warnings
af: Partisieer-waarskuwings

en: Password
af: Wagwoord

en: Password (confirm):
af: Wagwoord (bevestig):

en: Password Length
af: Wagwoordlengte

en: Password Mismatch
af: Wagwoorde pas nie

en: Password:
af: Wagwoord:

en: Passwords do not match
af: Die wagwoorde verskil

en: Passwords don't match
af: Wagwoorde verskil

en: Persian
af: Persies

en: Physical Volumes to _Use:
af: Fisiese volumes om te _gebruik:

en: Please enter a logical volume name.
af: Tik 'n logiesevolumenaam in.

en: Please enter a volume group name.
af: Tik 'n volumegroep-naam in.

en: Please manually connect your vnc client to %s to begin the install.
af: Koppel jou vnc-kliënt handmatig aan %s om die installering te begin.

en: Please manually connect your vnc client to begin the install.
af: Koppel jou vnc-kliënt handmatig om die installering te begin.

en: Please select a source drive.
af: Kies 'n bronaandrywer.

en: Please select the driver below which you wish to load.  If it does not appear and you have a driver disk, press F2.
af: Kies asseblief die drywer wat jy wil laai hieronder. As dit nie verskyn nie, en jy 'n drywerskyf het, druk dan F2.

en: Please select the target drives for the clone operation.
af: Kies die teikenaandrywers vir die kloonoperasie.

en: Please specify a mount point for this partition.
af: Spesifiseer 'n hegpunt vir hierdie partisie.

en: Polish
af: Pools

en: Portuguese
af: Portugees

en: Portuguese(Brazilian)
af: Brasiliaanse Portugees

en: Proceed with upgrade?
af: Gaan voort met opgradeer?

en: Punjabi
af: Pandjab

en: RAID Device
af: RAID-toestel

en: RAID Devices
af: RAID-toestelle

en: RAID _Device:
af: RAID-_toestel:

en: RAID _Level:
af: RAID-_vlak:

en: RAM detected (MB):
af: Geheue bespeur (megagreep):

en: Re_boot
af: Her_selflaai

en: Re_set
af: Terug_stel

en: Read-Only
af: Leesalleen

en: Reboo_t
af: _Herselflaai

en: Reboot
af: Herselflaai

en: Reboot?
af: Herselflaai?

en: Reinstall System
af: Herinstalleer stelsel

en: Required Install Media
af: Vereiste installeermedia

en: Rescue
af: Redding

en: Rescue Method
af: Hulpmetode

en: Rescue Mode
af: Reddingmodus

en: Retrieving
af: Lees nou

en: Retry
af: Weer probeer

en: Root Password
af: Wortelwagwoord

en: Russian
af: Russies

en: Saving Screenshot
af: Stoor van skermkiekie

en: Screenshots Copied
af: Skermkiekies gekopieer

en: Select 'Yes' to continue and format these partitions, or 'No' to go back and change these settings.
af: Kies 'Ja' om voort te gaan en hierdie partisies te formateer, of 'Nee' om terug te gaan en hierdie opstelling te wysig.

en: Select Device Driver to Load
af: Kies toesteldrywer om te laai

en: Select Partition
af: Kies partisie

en: Select driver
af: Kies drywer

en: Select driver disk image
af: Kies drywerskyfbeeld

en: Select the _partition to put the swap file on:
af: Kies die _partisie waarin die ruillêer geplaas moet word op:

en: Select the file which is your driver disk image.
af: Kies die lêer wat jou drywerskyfbeeld bevat.

en: Setup Networking
af: Stel netwerking op

en: Size
    (MB)
af: Grootte
    (megagreep)

en: Size (MB)
af: Grootte (megagreep)

en: Size (MB):
af: Grootte (megagreep):

en: Skip
af: Oorslaan

en: Skip boot loader updating
af: Slaan selflaaier-opdatering oor

en: Slovenian
af: Sloweens

en: Source Drive Error
af: Bronaandrywer-fout

en: Source Drive:
af: Bronaandrywer:

en: Spanish
af: Spaans

en: Specify optional module arguments
af: Spesifiseer opsionele module-argumente

en: Start VNC
af: Begin VNC

en: Starting VNC...
af: Begin tans VNC...

en: Suggested size (MB):
af: Voorgestelde grootte (megagreep):

en: Swap file _size (MB):
af: Ruillêer-_grootte (megagreep):

en: Swap file size (MB):
af: Ruillêer-grootte (megagreep):

en: Swedish
af: Sweeds

en: System to Rescue
af: Rekenaar om te red

en: System to Upgrade
af: Rekenaar om op te gradeer

en: Target Drive Error
af: Teikenaandrywer-fout

en: Target Drive(s):
af: Doelaandrywer(s):

en: Test
af: Toets

en: That directory could not be mounted from the server.
af: Daardie gids kon nie vanaf die bediener geheg word nie.

en: The VNC server is now running.
af: Die VNC-bediener loop tans.

en: The drive clone editor could not be created for some reason.
af: Die aandrywerkloon-redigeerder kon om die een of ander rede nie geskep word nie.

en: The file systems of the Linux installation you have chosen to upgrade have already been mounted. You cannot go back past this point.
af: Die lêerstelsel van die Linux-installasie wat jy wil opgradeer, is reeds geheg. Jy kan na hierdie punt nie weer teruggaan nie.

en: The following are directories which should instead be symbolic links, which will cause problems with the upgrade.  Please return them to their original state as symbolic links and restart the upgrade.
af: Die volgende is gidse wat eerder simboliese skakels moes wees, wat probleme tydens die opgradering kan veroorsaak. Verander hulle na hul oorspronklike staat as simboliese skakels, en begin van voor af opgradeer.

en: The following devices have been found on your system.
af: Die volgende toestelle is op jou rekenaar gevind.

en: The following file systems for your Linux system were not unmounted cleanly.  Please boot your Linux installation, let the file systems be checked and shut down cleanly to upgrade.
    %s
af: Die volgende lêerstelsels vir jou Linux-stelsel kon nie skoon geheg word nie. Laat jou Linux-installasie selflaai, laat die lêerstelsel gekontroleer word, en skakel skoon af voor jy opgradeer.
    %s

en: The following file systems for your Linux system were not unmounted cleanly.  Would you like to mount them anyway?
    %s
af: Die volgende lêerstelsels vir jou Linux-stelsel kon nie skoon geheg word nie. Wil jy hulle in elk geval heg?
    %s

en: The following files are absolute symbolic links, which we do not support during an upgrade. Please change them to relative symbolic links and restart the upgrade.
af: Die volgende lêers is absolute simboliese skakels, wat nie gedurende die opgradering sal werk nie. Verander hulle na relatiewe simboliese skakels, en begin van voor af opgradeer.

en: The following partitions were not deleted because they are in use:
    
    %s
af: Die volgende partisies is nie geskrap nie omdat hulle in gebruik was:
    
    %s

en: The following pre-existing partitions have been selected to be formatted, destroying all data.
af: Die volgende reeds bestaande partisies is gekies om geformateer te word, wat alle data sal vernietig.

en: The following warnings exist with your requested partition scheme.
    
    %s
    
    Would you like to continue with your requested partitioning scheme?
af: Die volgende waarskuwings foute bestaan in jou gekose partisieerskema.
    
    %s
    
    Wil jy voortgaan met jou gekose partisieerskema?

en: The installer is unable to detect the boot loader currently in use on your system.
af: Die installeerder kon nie die selflaaier bespeur wat tans deur jou rekenaar gebruik word nie.

en: The logical volume name "%s" is already in use. Please pick another.
af: Die logiesevolume-naam "%s" word reeds gebruik. Kies 'n ander een.

en: The password must be at least six characters long.
af: Die wagwoord moet ten minste ses karakters lank wees.

en: The passwords you entered were different.  Please try again.
af: Die wagwoorde wat jy ingetik het, verskil. Probeer weer.

en: The passwords you entered were different. Please try again.
af: Die wagwoorde wat jy ingetik het, verskil. Probeer weer.

en: The physical extent size cannot be changed because otherwise the space required by the currently defined logical volumes will be increased to more than the available space.
af: Die fisiese grootte kan nie verander word nie aangesien die ruimte wat deur die huidig gedefinieerde logiese volumes dan tot meer as die beskikbare spasie vergroot sou word.

en: The physical extent size cannot be changed because the resulting maximum logical volume size (%10.2f MB) is smaller than one or more of the currently defined logical volumes.
af: Die fisiese grootte kan nie verander word nie aangesien die gevolglike maksimum logiesevolume-grootte (%10.2f megagreep) kleiner is as een of meer van die huidig gedefinieerde logiese volumes.

en: The requested size as entered is not a valid number greater than 0.
af: Die gekose ingetikte grootte is nie 'n geldige syfer groter as 0 nie.

en: The rescue environment will now attempt to find your Linux installation and mount it under the directory %s.  You can then make any changes required to your system.  If you want to proceed with this step choose 'Continue'.  You can also choose to mount your file systems read-only instead of read-write by choosing 'Read-Only'.
    
    If for some reason this process fails you can choose 'Skip' and this step will be skipped and you will go directly to a command shell.
af: Die reddingomgewing sal nou probeer om jou Linux-installasie te vind en dit onder die gids %s aan te heg. Jy kan dan enige veranderinge maak wat deur jou rekenaar vereis word. As jy met hierdie stap wil voortgaan, kies 'Gaan voort'. Jy kan ook kies om jou lêerstelsels as leesalleen te heg in plaas van lees-en-skryf, deur 'Leesalleen' te kies.
    
    As hierdie proses om die een of ander rede misluk, kan jy 'Oorslaan' kies en hierdie stap sal oorgeslaan word, en jy sal direk na die beveldop gaan.

en: The root account is used for administering the system.  Enter a password for the root user.
af: Die wortelrekening word vir administrasie van die rekenaar gebruik. Tik 'n wagwoord vir die wortelgebruiker in.

en: The root password must be at least 6 characters long.
af: Die wortelwagwoord moet ten minste 6 karakters lank wees.

en: The root password must be at least six characters long.
af: Die wortelwagwoord moet ten minste ses karakters lank wees.

en: The source drive has no partitions to be cloned.  You must first define partitions of type 'software RAID' on this drive before it can be cloned.
af: Daar is geen partisies in die bronaandrywer wat gekloon kan word nie. Jy moet eers partisies van die soort 'sagteware-RAID' op hierdie aandrywer definieer voor dit gekloon kan word.

en: The swap file must be between 1 and 2000 MB in size.
af: Die ruillêer moet tussen 1 en 2 000 megagreep groot wees.

en: The system will be rebooted now.
af: Die rekenaar sal nou herselflaai word.

en: The value you entered is not a valid number.
af: Die ingetikte waarde is nie 'n geldige syfer nie.

en: The volume group name "%s" is already in use. Please pick another.
af: Die volumegroep-naam "%s" word reeds gebruik. Kies 'n ander een.

en: The z/IPL Boot Loader will now be installed on your system.
    
    The root partition will be the one you selected previously in the partition setup.
    
    The kernel used to start the machine will be the one to be installed by default.
    
    If you wish to make changes later after the installation feel free to change the /etc/zipl.conf configuration file.
    
    You can now enter any additional kernel parameters which your machine or your setup may require.
af: Die z/IPL-selflaaier sal nou op jou rekenaar geïnstalleer word.
    
    Die wortelpartisie sal die een wees wat jy voorheen in die partisieeropstelling gekies het.
    
    Die kern wat gebruik word om die rekenaar te laat loop, sal die een wees wat by verstek geïnstalleer gaan word.
    
    As jy later, na die installering, veranderinge wil maak, kan jy dit doen deur die /etc/zipl.conf-instellinglêer te verander.
    
    Jy kan nou enige bykomende kernparameters intik wat jou rekenaar of jou opstelling mag vereis.

en: The z/IPL boot loader will be installed on your system.
af: Die z/IPL-selflaaier sal op jou rekenaar geïnstalleer word.

en: There are multiple partitions on this device which could contain the driver disk image.  Which would you like to use?
af: Daar is verskeie partisies op hierdie toestel wat die drywerskyfbeeld kan bevat. Watter een wil jy gebruik?

en: There is not enough space on the device you selected for the swap partition.
af: Daar is nie voldoende spasie op die gekose toestel vir die ruilpartisie nie.

en: There was an error clearing the target drives.  Cloning failed.
af: Daar was fout tydens die skoonmaak van die teikenaandrywers. Kloon het misluk.

en: This boot target cannot be deleted because it is for the %s system you are about to install.
af: Hierdie selflaaiteiken kan nie geskrap word nie aangesien dit vir die %s-stelsel is wat jy nou gaan installeer.

en: This change in the value of the physical extent will waste substantial space on one or more of the physical volumes in the volume group.
af: Hierdie verandering in die waarde van die fisiese grootte sal redelik baie spasie op een of meer van die fisiese volumes in die volumegroep vermors.

en: This device is already being used for another boot entry.
af: Hierdie toestel word reeds vir 'n ander selflaaiinskrywing gebruik.

en: This is the recommended option.
af: Dit is die aanbevole opsie.

en: This label is already in use for another boot entry.
af: Hierdie etiket word reeds vir 'n ander selflaaiinskrywing gebruik.

en: This partition is holding the data for the hard drive install.
af: Hierdie partisie bevat die data vir die hardeskyfinstallering.

en: This will update your current boot loader.
af: Hierdie sal jou huidige selflaaier opdateer.

en: Time Zone Selection
af: Tydsone-seleksie

en: Too small
af: Te klein

en: Total Space:
af: Totale spasie:

en: Turkish
af: Turks

en: Type
af: Soort

en: Ukrainian
af: Oekraïens

en: Unable To Delete
af: Kon nie skrap nie

en: Unable To Edit
af: Kon nie redigeer nie

en: Unable to Start X
af: Kon nie Start X nie

en: Unable to find any devices of the type needed for this installation type.  Would you like to manually select your driver or use a driver disk?
af: Kon nie enige van die soorte toestelle vind wat vir hierdie soort installasie benodig word nie. Wil jy die drywer self kies of 'n drywerskyf gebruik?

en: Unable to find install image %s
af: Kon nie installeerprent %s vind nie

en: Unable to load title bar
af: Kon nie die titelbalk laai nie

en: Unable to read the disc checksum from the primary volume descriptor.  This probably means the disc was created without adding the checksum.
af: Kon nie die skyfkontroleersyfer vanaf die primêre volume se deskriptor lees nie. Dit beteken waarskynlik die skyf is geskep sonder om die kontroleersyfer by te voeg.

en: Unable to retrieve the install image.
af: Kon nie die installeerprent lees nie.

en: Unknown Linux system
af: Onbekende Linux-stelsel

en: Unknown Url method %s
af: Onbekende URL-metode %s

en: Unknown driver disk kickstart source: %s
af: Onbekende drywerskyf-aansitbron: %s

en: Unrecoverable Error
af: Onherwinbare fout

en: Update Disk Source
af: Opdateer skyfbron

en: Update boot loader configuration
af: Opdateer selflaaier-instelling

en: Updates
af: Opdaterings

en: Updates Disk
af: Opdateer Skyf

en: Upgrade Boot Loader Configuration
af: Opgradeer selflaaier-instelling

en: Upgrade Examine
af: Opgradeerspeur

en: Upgrade Swap Partition
af: Opgradeer ruilpartisie

en: Use a driver disk
af: Gebruik 'n drywerskyf

en: Use text mode
af: Gebruik teksmodus

en: Used Space:
af: Gebruikte spasie:

en: VNC Configuration
af: VNC-instelling

en: Vietnamese
af: Viëtnamees

en: Volume Group Name:
af: Volumegroep-naam:

en: Volume Group Names must be less than 128 characters
af: Volumegroepname moet minder as 128 karakters lank wees

en: Warning
af: Waarskuwings

en: Warning! This is pre-release software!
af: Waarskuwing! Hierdie is voorvrystelling-sagteware!

en: Warning: %s.
af: Waarskuwing: %s.

en: Warnings During Automatic Partitioning
af: Waarskuwings tydens outomatiese partisiëring

en: Welcome to %s
af: Welkom by %s

en: Welcome to %s!
af: Welkom by %s!

en: Welsh
af: Wallies

en: What language would you like to use during the installation process?
af: Watter taal wil jy graag tydens die installeerproses gebruik?

en: What type of keyboard do you have?
af: Watter soort sleutelbord het jy?

en: What type of media contains the rescue image?
af: Watter soort media bevat die hulpprent?

en: What would you like to do?
af: Wat wil jy doen?

en: When finished please exit from the shell and your system will reboot.
af: Wanneer jy klaar is, sluit die dop af, en jou rekenaar sal herselflaai.

en: Which drive(s) do you want to use for this installation?
af: Watter aandrywers(s) wil jy vir hierdie installering gebruik?

en: Which model keyboard is attached to this computer?
af: Water model sleutelbord is aan hierdie rekenaar gekoppel?

en: Will try to connect again in 15 seconds...
af: Sal weer probeer koppel na 15 sekondes...

en: Would you like to continue with the upgrade?
af: Wil jy voortgaan met die opgradering?

en: Would you like to continue with your requested partitioning scheme?
af: Wil jy voortgaan met jou gekose partisieerskema?

en: Would you like to perform a checksum test of the ISO image:
    
       %s?
af: Wil jy 'n kontroleertoets doen van ISO-beeld:
    
       %s?

en: X was unable to start on your machine.  Would you like to start VNC to connect to this computer from another computer and perform a graphical install or continue with a text mode install?
af: X kon nie op jou rekenaar begin nie. Wil jy die VNC laat begin om van 'n ander rekenaar af aan hierdie rekenaar te koppel en 'n grafiese installering te doen, of wil jy voortgaan in teksmodus?

en: Yes
af: Ja

en: You appear to be upgrading from a system which is too old to upgrade to this version of %s.  Are you sure you wish to continue the upgrade process?
af: Dit lyk of jy 'n rekenaar probeer opgradeer wat te oud is om met hierdie weergawe van %s opgegradeer te word. Is jy seker jy wil met die opgradeerproses voortgaan?

en: You are about to delete a RAID device.
af: Jy is op die punt om 'n RAID-toestel te skrap.

en: You are about to delete the logical volume "%s".
af: Jy is op die punt om die logiese volume "%s"te skrap.

en: You are about to delete the volume group "%s".
    
    ALL logical volumes in this volume group will be lost!
af: Jy is op die punt om die volumegroep "%s"te skrap.
    
    ALLE logiese volumes in hierdie volumegroep sal verlore gaan!

en: You cannot delete a partition of a LDL formatted DASD.
af: Jy kan nie 'n partisie van 'n LDL-geformateerde DASD skrap nie.

en: You cannot remove this physical volume because otherwise the volume group will be too small to hold the currently defined logical volumes.
af: Jy kan nie hierdie fisiese volume verwyder nie aangesien die volumegroep andersins te klein sal wees om die huidig gedefinieerde logiese volumes te huisves.

en: You do not have enough RAM to install %s on this machine.
af: Jy het nie genoeg rekenaargeheue om %s op hierdie rekenaar te installeer nie.

en: You do not have enough RAM to use the graphical installer.  Starting text mode.
af: Jy het nie genoeg geheue vir die grafiese installeerder nie. Begin tans in teksmodus.

en: You don't have any Linux partitions. Press return to get a shell. The system will reboot automatically when you exit from the shell.
af: Jy het nie enige Linux-partisies nie. Druk return om 'n dop te kry. Die rekenaar sal outomaties herselflaai wanneer jy die dop afsluit.

en: You don't seem to have any hard drives on your system! Would you like to configure additional devices?
af: Dit lyk asof daar nie enige hardeskywe op jou rekenaar is nie! Wil jy bykomende toestelle opstel?

en: You have multiple devices which could serve as sources for a driver disk.  Which would you like to use?
af: Jy het verskeie toestelle wat as bron kan dien vir 'n drywerskyf. Watter een wil jy gebruik?

en: You have multiple devices which could serve as sources for an update disk.  Which would you like to use?
af: Jy het verskeie toestelle wat as bron kan dien vir 'n opdateerskyf. Watter een wil jy gebruik?

en: You have multiple network devices on this system. Which would you like to install through?
af: Daar is verskeie netwerktoestelle op hierdie rekenaar. Deur watter een wil jy die installering doen?

en: You have not defined a root partition (/), which is required for installation of %s to continue.
af: Jy het nie 'n wortelpartisie (/) gedefinieer nie, en dit word vereis voor die installering van %s kan voortgaan.

en: You have not specified a FCP LUN or the number is invalid.
af: Jy het nie 'n FCP-LUN gespesifiseer nie, of die nommer is ongeldig.

en: You have not specified a device number or the number is invalid
af: Jy het nie 'n toestelnommer gespesifiseer nie, of die nommer is ongeldig

en: You have not specified a swap partition.  Although not strictly required in all cases, it will significantly improve performance for most installations.
af: Jy het nie 'n ruilpartisie gespesifiseer nie. Alhoewel dit nie in alle gevalle nodig is nie, sal dit die werking van die meeste soorte installerings wesenlik verbeter.

en: You have not specified a worldwide port name or the name is invalid.
af: Jy het nie 'n wêreldwyepoort-naam gespesifiseer nie, of die naam is ongeldig.

en: You must enter your root password and confirm it by typing it a second time to continue.
af: Om voort te gaan, moet jy jou wortelwagwoord intik en dit bevestig deur dit 'n tweede keer in te tik.

en: You must first select a partition to delete.
af: Jy moet eers 'n partisie kies om te skrap.

en: You must specify a label for the entry
af: Jy moet 'n etiket vir die inskrywing spesifiseer

en: Your root partition is less than 250 megabytes which is usually too small to install %s.
af: Jou wortelpartisie is minder as 250 megagreep groot, wat gewoonlik te klein is om %s te installeer.

en: Your system had dirty file systems which you chose not to mount.  Press return to get a shell from which you can fsck and mount your partitions.  The system will reboot automatically when you exit from the shell.
af: Jou rekenaar het vuil lêerstelsels wat jy gekies het om nie te heg nie. Druk return om 'n dop te kry van waar jy kan fsck en jou partisies kan heg. Die rekenaar sal outomaties herselflaai wanneer jy die dop afsluit.

en: Your system is mounted under the %s directory.
af: Jou rekenaar is onder die %s-gids geheg.

en: Your system will now be rebooted...
af: Jou rekenaar sal nou herselflaai word...

en: _Abort
af: _Staak

en: _Add
af: _Byvoeg

en: _Back
af: _Terug

en: _Continue
af: _Gaan voort

en: _Create new boot loader configuration
af: _Skep nuwe selflaaier-instelling

en: _Debug
af: _Ontfout

en: _Delete
af: _Skrap

en: _Device
af: _Toestel

en: _Edit
af: _Redigeer

en: _Exit
af: _Afsluit

en: _File System Type:
af: _Lêerstelsel-soort:

en: _Fixed size
af: _Vaste grootte

en: _Format
af: _Formaat

en: _Format partition?
af: _Formateer partisie?

en: _Install anyway
af: _Installeer in elk geval

en: _Label
af: _Etiket

en: _Logical Volume Name:
af: _Logiesevolume-naam:

en: _Modify Partition
af: _Wysig partisie

en: _Mount Point:
af: _Hegpunt:

en: _Next
af: _Volgende

en: _Password:
af: _Wagwoord:

en: _Physical Extent:
af: _Fisiese grootte:

en: _RAID Members:
af: _RAID-lede:

en: _Reboot
af: _Herselflaai

en: _Retry
af: _Weer probeer

en: _Size (MB):
af: _Grootte (megagreep):

en: _Skip boot loader updating
af: _Slaan selflaaier-opdatering oor

en: _Update boot loader configuration
af: _Opdateer selflaaier-instelling

en: _Use a boot loader password
af: _Gebruik 'n selflaaier-wagwoord

en: _Volume Group Name:
af: _Volumegroep-naam:

en: loader has already been run.  Starting shell.
af: Laaier het reeds geloop. Dop word begin.

en: z/IPL Boot Loader Configuration
af: z/IPL-selflaaier-instelling

en: z/IPL Configuration
af: z/IPL-instelling
