anaconda - en to fa translation catalogue (467 entries)

en: 
    
    The installer has detected %s MB of RAM.
fa: 
    
    برنامهٔ نصب کننده %s مگابایت RAM تشخیص داد.

en: 
    
    WARNING! ALL DATA ON THE TARGET DRIVES WILL BE DESTROYED.
fa: 
    
    اخطار! همهٔ داده‌های روی دیسک‌گردان‌های هدف از بین خواهد رفت.

en:   <Tab>/<Alt-Tab> between elements   |  <Space> selects   |  <F12> next screen
fa:   <Tab>/<Alt-Tab> بین اجزا   |  <Space> انتخاب   |  <F12> صفحهٔ بعد

en:   <Tab>/<Alt-Tab> between elements  | <Space> selects | <F12> next screen
fa:   <Tab>/<Alt-Tab> بین اجزا  | <Space> انتخاب | <F12> صفحهٔ بعد

en: %s
fa: ‏%s

en: %s Installer
fa: نصب کنندهٔ %s

en: %s KB
fa: ‏%s کیلوبایت

en: %s MB
fa: ‏%s مگابایت

en: %s directory:
fa: شاخهٔ %s:

en: (Max size is %s MB)
fa: (حداکثر اندازه %s مگابایت است)

en: <Enter> to exit
fa: <ورود> برای خروج

en: <Not Applicable>
fa: <مربوط نیست>

en: A password will prevent unauthorized listeners connecting and monitoring your installation progress.  Please enter a password to be used for the installation
fa: گذرواژه مانع از آن خواهد شد که شنوندگان تأیید هویت نشده متصل شوند و پیشرفت نصب شما را ببینند. لطفاً گذرواژه‌ای برای استفاده در نصب وارد کنید.

en: A screenshot named '%s' has been saved.
fa: عکس‌صفحه‌ای به نام «%s» ذخیره شد.

en: Absolute Symlinks
fa: پیوندهای نمادی مطلق

en: Add Device
fa: اضافه کردن دستگاه

en: Add FCP device
fa: اضافه کردن دستگاه FCP

en: Add Partition
fa: اضافه کردن افراز

en: Add Swap
fa: اضافه کردن حافظهٔ مبادله

en: Additional Size Options
fa: گزینه‌های اضافی اندازه

en: Afrikaans
fa: آفریکانس

en: Allowable _Drives:
fa: دیسک‌گردان‌های _مجاز:

en: An error has occurred - no valid devices were found on which to create new file systems. Please check your hardware for the cause of this problem.
fa: خطایی رخ داد ‐ دستگاه معتبری برای ایجاد سیستم‌های پرونده‌ای جدید پیدا نشد. لطفاً برای پیدا کردن علت این مشکل سخت‌افزارتان را بررسی کنید.

en: An error occurred transferring the install image to your hard drive. You are probably out of disk space.
fa: هنگام انتقال تصویر نصب به دیسک‌سخت شما خطایی رخ داد. احتمالاً دیسک‌تان جا ندارد.

en: An error occurred trying to mount some or all of your system. Some of it may be mounted under %s.
    
    Press <return> to get a shell. The system will reboot automatically when you exit from the shell.
fa: هنگام تلاش برای سوار کردن بعضی یا همهٔ سیستم شما خطایی رخ داد. ممکن است مقداری از آن زیر %s سوار شده باشد.
    
    برای دسترسی به پوسته <ورود> را فشار دهید. هنگامی که از پوسته خارج شوید سیستم به طور خودکار مجدداً راه اندازی خواهد شد.

en: An error occurred when attempting to load an installer interface component.
    
    className = %s
fa: هنگام تلاش برای بار کردن مؤلفهٔ واسط نصب خطایی رخ داد.
    
    className = %s

en: An error occurred while saving the screenshot.  If this occurred during package installation, you may need to try several times for it to succeed.
fa: هنگام ذخیرهٔ عکس‌صفحه خطایی رخ داد. اگر خطا هنگام نصب بسته رخ داده است، شاید لازم باشد چندین بار تلاش کنید تا موفق شوید.

en: Apple Bootstrap
fa: راه‌اندازی Apple

en: Arabic
fa: عربی

en: Are you sure you want to reset the partition table to its original state?
fa: آیا مطمئنید که می‌خواهید جدول افرازها را به وضعیت اولیهٔ خود بازگردانید؟

en: At least one unused physical volume partition is needed to create an LVM Volume Group.
    
    Create a partition or RAID array of type "physical volume (LVM)" and then select the "LVM" option again.
fa: حداقل یک افراز استفاده نشدهٔ جلد فیزیکی برای ایجاد یک گروه جلدی LVM لازم است.
    
    یک افراز یا آرایهٔ RAID از نوع «جلد فیزیکی (LVM)» ایجاد کنید و سپس دوباره گزینهٔ «LVM» را انتخاب کنید.

en: At least two unused software RAID partitions are needed to create a RAID device.
    
    First create at least two partitions of type "software RAID", and then select the "RAID" option again.
fa: حداقل دو افراز RAID نرم‌افزاری استفاده نشده برای ایجاد یک دستگاه RAID لازم است.
    
    اول حداقل دو افراز از نوع «RAID نرم‌افزاری» ایجاد کنید، و سپس  دوباره گزینهٔ «RAID» را انتخاب کنید.

en: Attempting to connect to vnc client on host %s...
fa: در حال تلاش برای وصل شدن به کارگیر vnc در میزبان %s...

en: Automatic Partitioning Errors
fa: خطاهای افرازبندی خودکار

en: Back
fa: عقب

en: Bengali
fa: بنگالی

en: Bengali(India)
fa: بنگالی (هند)‏

en: Boot Loader Configuration
fa: پیکربندی بارکنندهٔ راه‌انداز

en: Boot label contains illegal characters
fa: برچسب راه‌اندازی دارای نویسه‌های غیرمجاز است

en: Bootable partitions can only be on RAID1 devices.
fa: افرازهای قابل راه‌اندازی فقط می‌توانند روی دستگاه‌های RAID1 باشند.

en: Bootable partitions cannot be on a logical volume.
fa: افرازهای قابل راه‌اندازی نمی‌توانند روی یک جلد منطقی باشند.

en: Bootloader
fa: بارکنندهٔ راه‌انداز

en: Bulgarian
fa: بلغاری

en: C_ontinue
fa: ا_دامه

en: Can't have a question in command line mode!
fa: در حالت سطر فرمان نمی‌شود سؤال پرسید!

en: Cancel
fa: انصراف

en: Cancelled
fa: لغو شد

en: Cannot Delete
fa: نمی‌توان حذف کرد

en: Cannot find hard drive for BIOS disk %s
fa: نمی‌توان دیسک سخت را برای دیسک BIOS ‏%s پیدا کرد

en: Cannot find kickstart file on CDROM.
fa: نمی‌توان پروندهٔ راه‌اندازی را روی سی‌دی یافت.

en: Cannot find kickstart file on hard drive.
fa: نمی‌توان پروندهٔ راه‌اندازی را روی دیسک سخت پیدا کرد.

en: Catalan
fa: کاتالونیایی

en: Chandev Parameters
fa: پارامترهای Chandev

en: Chandev line
fa: خط Chandev

en: Change _password
fa: تغییر _گذرواژه

en: Checksum Test
fa: آزمایش مجموع مقابله‌ای

en: Chinese(Simplified)
fa: چینی (ساده شده)‏

en: Chinese(Traditional)
fa: چینی (سنتی)‏

en: Choose a Language
fa: یک زبان انتخاب کنید

en: Clone Drives
fa: همانندسازی دیسک‌گردان‌ها

en: Complete
fa: تمام شد

en: Completed
fa: تمام شد

en: Con_firm:
fa: ت_کرار:

en: Configure TCP/IP
fa: پیکربندی TCP/IP

en: Confirm Delete
fa: تصدیق حذف

en: Confirm Physical Extent Change
fa: تصدیق تغییر گسترهٔ فیزیکی

en: Confirm Reset
fa: تصدیق برگرداندن به حالت پیش‌فرض

en: Confirm:
fa: تکرار گذرواژه:

en: Congratulations
fa: تبریک

en: Connected!
fa: وصل شد!

en: Continue
fa: ادامه

en: Copying File
fa: در حال نسخه‌برداری از پرونده

en: Could not allocate requested partitions: %s.
fa: نمی‌توان افرازهای درخواست شده را تخصیص داد: %s.

en: Couldn't Create Drive Clone Editor
fa: ویرایشگر همانندسازی دیسک‌گردان ایجاد نشد

en: Create new boot loader configuration
fa: ایجاد پیکربندی جدید بارکنندهٔ راه‌انداز

en: Croatian
fa: کرواتی

en: Czech
fa: چکی

en: Danish
fa: دانمارکی

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: Default Boot _Target
fa: هدف راه‌اندازی _پیش‌فرض

en: Dependency Check
fa: بررسی وابستگی

en: Device
fa: دستگاه

en: Devices
fa: دستگاه‌ها

en: Dirty File Systems
fa: سیستم‌های پرونده‌ای کثیف

en: Do _Not Format
fa: قالب‌بندی _نشود

en: Do you have a driver disk?
fa: آیا دیسک گرداننده دارید؟

en: Do you want to start the network interfaces on this system?
fa: آیا می‌خواهید واسط‌های شبکه را روی این سیستم آغاز کنید؟

en: Do you wish to load any more driver disks?
fa: آیا می‌خواهید دیسک‌های گردانندهٔ دیگری را بار کنید؟

en: Done
fa: انجام شد

en: Driver Disk Source
fa: مبدأ دیسک گرداننده

en: Driver disk
fa: دیسک گرداننده

en: Drives
fa: دیسک‌گردان‌ها

en: Duplicate Device
fa: تکثیر دستگاه

en: Duplicate Label
fa: تکثیر برچسب

en: Dutch
fa: هلندی

en: Edit
fa: ویرایش

en: Edit LVM Volume Group
fa: ویرایش گروه جلد LVM

en: Edit LVM Volume Group: %s
fa: ویرایش گروه جلد LVM: %s

en: Edit Logical Volume: %s
fa: ویرایش جلد منطقی: %s

en: Edit RAID Device
fa: ویرایش دستگاه RAID

en: English
fa: انگلیسی

en: Enter Boot Loader Password
fa: گذرواژهٔ بارکنندهٔ راه‌انداز را وارد کنید

en: Enter Module Parameters
fa: پارامترهای پیمانه را وارد کنید

en: Enter a boot loader password and then confirm it.  (Note that your BIOS keymap may be different than the actual keymap you are used to.)
fa: گذرواژه‌ای برای بارکنندهٔ راه‌انداز وارد کنید و سپس آن را در فیلد بعدی تکرار کنید. (توجه کنید که نقشه‌کلید BIOS شما ممکن است با نقشه‌کلید واقعی که به آن عادت دارید تفاوت داشته باشد.)

en: Error
fa: خطا

en: Error - the logical volume name %s is not valid.
fa: خطا ‐ نام جلد منطقی %s معتبر نیست.

en: Error - the logical volume name contains illegal characters or spaces.  Acceptable characters are letters, digits, '.' or '_'.
fa: خطا ‐ نام جلد منطقی دارای نویسه‌های غیرمجاز یا فاصله است. نویسه‌های مورد قبول حروف لاتینی، اعداد، «.» یا «_» هستند.

en: Error - the volume group name %s is not valid.
fa: خطا ‐ نام گروه جلد %s معتبر نیست.

en: Error - the volume group name contains illegal characters or spaces.  Acceptable characters are letters, digits, '.' or '_'.
fa: خطا ‐ نام گروه جلد دارای نویسه‌های غیرمجاز یا فاصله است. نویسه‌های مورد قبول حروف لاتینی، ارقام، «.» یا «_» هستند.

en: Error Parsing Kickstart Config
fa: خطا در تجزیهٔ پیکربندی kickstart

en: Error Partitioning
fa: خطا در افرازبندی

en: Error Saving Screenshot
fa: خطا در ذخیرهٔ عکس‌صفحه

en: Error With Data
fa: خطای داده‌ها

en: Error with Partitioning
fa: خطا در افرازبندی

en: Error with Password
fa: خطا در گذرواژه

en: Error!
fa: خطا!

en: Estonian
fa: استونیایی

en: Exit
fa: خروج

en: Extended
fa: گسترش یافته

en: Failed to load driver disk from file.
fa: بار کردن تصویر دیسک گرداننده از پرونده شکست خورد.

en: Failed to mount driver disk.
fa: سوار کردن دیسک گرداننده شکست خورد.

en: Failed to mount partition.
fa: سوار کردن افراز شکست خورد.

en: Failed to mount updates disk
fa: سوار کردن دیسک به‌هنگام‌سازی شکست خورد

en: File System _Type:
fa: _نوع سیستم پرونده‌ای:

en: Fill all space _up to (MB):
fa: پر کردن همهٔ فضا _تا (مگابایت):

en: Fill to maximum _allowable size
fa: پر کردن تا حداکثر اندازهٔ _ممکن

en: Final Warning
fa: اخطار نهایی

en: Finnish
fa: فنلاندی

en: First sector of boot partition
fa: اولین بخش افراز راه‌انداز

en: Following warnings occurred during automatic partitioning:
    
    %s
fa: اخطارهای زیر در حین افرازبندی خودکار رخ داده‌اند:
    
    ‏%s

en: Force to be a _primary partition
fa: حتماً افراز ا_صلی باشد

en: Format
fa: قالب‌بندی

en: Format Warning
fa: اخطار قالب‌بندی

en: Format Warnings
fa: اخطارهای قالب‌بندی

en: Format as Swap?
fa: به شکل حافظهٔ مبادله قالب‌بندی شود؟

en: Format?
fa: قالب‌بندی شود؟

en: Formatting
fa: در حال قالب‌بندی

en: Free
fa: آزاد

en: Free Space
fa: فضای آزاد

en: Free Space (MB)
fa: فضای آزاد (مگابایت)

en: Free Space:
fa: فضای آزاد:

en: French
fa: فرانسوی

en: Gateway
fa: دروازه

en: Gateway:
fa: دروازه:

en: German
fa: آلمانی

en: Gujarati
fa: گجراتی

en: Hard Drives
fa: ‌دیسک‌گردان‌های سخت

en: Hard drive
fa: دیسک سخت

en: Hindi
fa: هندی

en: Hungarian
fa: مجاری

en: I _don't want to create a swap file
fa: _نمی خواهم پروندهٔ مبادله ایجاد کنم

en: I _want to create a swap file
fa: _پروندهٔ مبادله ایجاد شود

en: I can't go to the previous step from here. You will have to try again.
fa: نمی‌توان از اینجا به مرحلهٔ قبلی رفت. مجبورید دوباره امتحان کنید.

en: IP Address
fa: نشانی IP

en: Icelandic
fa: ایسلندی

en: Illegal Logical Volume Name
fa: نام غیرمجاز جلد منطقی

en: Illegal logical volume name
fa: نام غیرمجاز جلد منطقی

en: Illegal size
fa: اندازهٔ غیرمجاز

en: Image
fa: تصویر

en: Indonesian
fa: اندونزیایی

en: Insert Driver Disk
fa: دیسک گرداننده را وارد کنید

en: Insert your driver disk into /dev/%s and press "OK" to continue.
fa: دیسک گردانندهٔ خود را در ‎/dev/%s وارد کنید و  برای ادامه روی دکمهٔ «تأیید» کلیک کنید.

en: Install Window
fa: پنجرهٔ نصب

en: Install on System
fa: نصب روی سیستم

en: Installation Method
fa: روش نصب

en: Installation cannot continue.
fa: نمی‌توان نصب را ادامه داد.

en: Installing Packages
fa: در حال نصب بسته‌ها

en: Invalid Directories
fa: شاخه‌های نامعتبر

en: Invalid Volume Group Name
fa: نام نامعتبر گروه جلد

en: Invalid mount point
fa: نقطهٔ سوار کردن نامعتبر

en: Italian
fa: ایتالیایی

en: Japanese
fa: ژاپنی

en: Kernel Parameters
fa: پارامترهای هسته

en: Keyboard Selection
fa: انتخاب صفحه‌کلید

en: Keyboard Type
fa: نوع صفحه‌کلید

en: Kickstart Error
fa: خطای راه‌اندازی

en: Korean
fa: کره‌ای

en: LVM Volume Groups
fa: گروه‌های جلد LVM

en: Label
fa: برچسب

en: Language Selection
fa: انتخاب زبان

en: Load another disk
fa: بار کردن یک دیسک دیگر

en: Load driver disk
fa: بار کردن دیسک گرداننده

en: Loading
fa: در حال بار کردن

en: Loading SCSI driver
fa: در حال بار کردن گردانندهٔ SCSI

en: Logical Volume Name
fa: نام جلد منطقی

en: Logical Volume Name:
fa: نام جلد منطقی:

en: Logical Volume Names must be less than 128 characters
fa: نام جلدهای منطقی باید کمتر از ۱۲۸ نویسه داشته باشند

en: Macedonian
fa: مقدونی

en: Make LVM Volume Group
fa: ساختن گروه جلد LVM

en: Make Logical Volume
fa: ساختن جلد منطقی

en: Make RAID Device
fa: ساختن دستگاه RAID

en: Malay
fa: مالزیایی

en: Manually choose
fa: انتخاب دستی

en: Master Boot Record (MBR)
fa: رکورد راه‌اندازی اصلی (MBR)

en: Media Check
fa: بررسی رسانه

en: Media Detected
fa: رسانه تشخیص داده شد

en: Migrate File Systems
fa: کوچ‌دادن سیستم پرونده‌ای

en: Missing Group
fa: گروه ناموجود

en: Missing Information
fa: اطلاعات کم است

en: Missing Package
fa: بستهٔ ناموجود

en: More Driver Disks?
fa: دیسک گردانندهٔ دیگری هست؟

en: Mount Point
fa: نقطهٔ سوار کردن

en: Mount Point/
    RAID/Volume
fa: نقطهٔ سوار کردن/
    ‏RAID/جلد

en: Mount failed
fa: سوار کردن شکست خورد

en: Mount point in use
fa: نقطهٔ سوار کردن مورد استفاده است

en: Must supply a --url argument to Url kickstart method.
fa: باید یک آرگومان ‎--url به روش راه‌اندازی نشانی اینترنتی بدهید.

en: NFS Setup
fa: برپاسازی NFS

en: NFS server name:
fa: نام کارگزار NFS:

en: Name in use
fa: نام مورد استفاده است

en: Nameserver
fa: کارگزار نام

en: Networking Device
fa: دستگاه شبکه‌ای

en: No
fa: خیر

en: No Drives Found
fa: دیسک‌گردانی پیدا نشد

en: No device drivers have been loaded for your system.  Would you like to load any now?
fa: هیچ گردانندهٔ دستگاهی برای سیستم‌تان بار نشده است. آیا می‌خواهید حالا یک گرداننده بار کنید؟

en: No devices of the appropriate type were found on this driver disk.  Would you like to manually select the driver, continue anyway, or load another driver disk?
fa: هیچ دستگاهی از نوع مناسب روی این دیسک گرداننده پیدا شد. آیا می‌خواهید به طور دستی گرداننده را انتخاب کنید، با وجود پیدا نشدن گرداننده ادامه دهید، یا دیسک گردانندهٔ دیگری را بار کنید؟

en: No driver found
fa: گرداننده‌ای پیدا نشد

en: No drivers found
fa: گرداننده‌ای پیدا نشد

en: No drivers were found to manually insert.  Would you like to use a driver disk?
fa: هیچ گرداننده‌ای پیدا نشد که دستی وارد شود. آیا می‌خواهید از دیسک گرداننده استفاده کنید؟

en: No free slots
fa: شکاف آزادی وجود ندارد

en: No free space
fa: فضای آزادی وجود ندارد

en: No password
fa: بدون گذرواژه

en: Northern Sotho
fa: سوتویی شمالی

en: Not enough physical volumes
fa: جلد‌های فیزیکی کافی وجود ندارند

en: Not enough space
fa: فضای کافی وجود ندارد

en: Notice
fa: توجه

en: Number of _spares:
fa: تعداد  قطعات_یدکی:

en: OK
fa: تأیید

en: Original File System Label:
fa: برچسب سیستم پرونده‌ای اصلی:

en: Original File System Type:
fa: نوع سیستم پرونده‌ای اصلی:

en: PPC PReP Boot
fa: راه‌اندازی PPC PReP

en: Package Installation
fa: نصب بسته

en: Partition
fa: افراز

en: Partitioning
fa: افرازبندی

en: Partitioning Errors
fa: خطاهای افرازبندی

en: Partitioning Warning
fa: اخطار افرازبندی

en: Partitioning Warnings
fa: اخطارهای افرازبندی

en: Password
fa: گذرواژه

en: Password (confirm):
fa: گذرواژه (تکرار):

en: Password Length
fa: طول گذرواژه

en: Password Mismatch
fa: گذرواژه مطابقت نمی‌کند

en: Password:
fa: گذرواژه:

en: Passwords do not match
fa: گذرواژه‌ها مطابقت نمی‌کنند.

en: Passwords don't match
fa: گذرواژه‌ها مطابقت نمی‌کنند

en: Persian
fa: فارسی

en: Physical Volumes to _Use:
fa: جلد‌های فیزیکی مورد ا_ستفاده:

en: Please enter a logical volume name.
fa: لطفاً نام جلد منطقی را وارد کنید.

en: Please enter a volume group name.
fa: لطفاً نام گروه جلد را وارد کنید.

en: Please manually connect your vnc client to %s to begin the install.
fa: برای شروع نصب، لطفاً کارگیر vnc خود را دستی به %s متصل کنید.

en: Please manually connect your vnc client to begin the install.
fa: برای شروع نصب، لطفاً کارگیر vnc خود را دستی متصل کنید.

en: Please select a source drive.
fa: لطفاً دیسک‌گردان مبدأ را انتخاب کنید.

en: Please select the driver below which you wish to load.  If it does not appear and you have a driver disk, press F2.
fa: لطفاً گرداننده‌ای را که می‌خواهید بار کنید از فهرست زیر انتخاب کنید. اگر چیزی ظاهر نشد و شما دیسک گرداننده‌ای دارید، F2 را فشار دهید.

en: Please select the target drives for the clone operation.
fa: لطفاً دیسک‌گردان‌های هدف را برای عملیات همانندسازی انتخاب کنید.

en: Please specify a mount point for this partition.
fa: لطفاً یک نقطهٔ سوار کردن برای این افراز مشخص کنید.

en: Polish
fa: لهستانی

en: Portuguese
fa: پرتغالی

en: Portuguese(Brazilian)
fa: پرتغالی (برزیل)‏

en: Proceed with upgrade?
fa: با ارتقاء ادامه داده شود؟

en: Punjabi
fa: پنجابی

en: RAID Device
fa: دستگاه RAID

en: RAID Devices
fa: دستگاه‌های RAID

en: RAID _Device:
fa: _دستگاه RAID:

en: RAID _Level:
fa: _سطح RAID:

en: RAM detected (MB):
fa: حافظهٔ RAM تشخیص داده شده (مگابایت):

en: Re_boot
fa: _راه‌اندازی مجدد

en: Re_set
fa: _مقادیر اولیه

en: Read-Only
fa: فقط‌خواندنی

en: Reboo_t
fa: _راه‌اندازی مجدد

en: Reboot
fa: راه‌اندازی مجدد

en: Reboot?
fa: راه‌اندازی مجدد؟

en: Reinstall System
fa: نصب مجدد سیستم

en: Required Install Media
fa: رسانهٔ نصب مورد نیاز

en: Rescue
fa: نجات

en: Rescue Method
fa: روش نجات

en: Rescue Mode
fa: حالت نجات

en: Retrieving
fa: در حال بازیابی

en: Retry
fa: دوباره سعی شود

en: Root Password
fa: گذرواژهٔ root

en: Russian
fa: روسی

en: Saving Screenshot
fa: در حال ذخیرهٔ عکس‌صفحه

en: Screenshots Copied
fa: عکس‌های ‌صفحه نسخه‌برداری شد

en: Scriptlet Failure
fa: خرابی کدنوشتک

en: Select 'Yes' to continue and format these partitions, or 'No' to go back and change these settings.
fa: برای ادامه دادن و قالب‌بندی این افرازها روی دکمهٔ «بله»، و برای عقب رفتن و تغییر این تنظیمات روی دکمهٔ «خیر» کلیک کنید.

en: Select Device Driver to Load
fa: گردانندهٔ دستگاه را انتخاب کنید تا بار شود

en: Select Partition
fa: انتخاب افراز

en: Select driver
fa: انتخاب گرداننده

en: Select driver disk image
fa: انتخاب تصویر دیسک گرداننده

en: Select the _partition to put the swap file on:
fa: افرازی انتخاب کنید تا پروندهٔ مبادله روی آن قرار گیرد:

en: Select the file which is your driver disk image.
fa: پرونده‌ای را که تصویر دیسک گردانندهٔ شماست انتخاب کنید.

en: Setup Networking
fa: برپاسازی شبکه

en: Size
    (MB)
fa: اندازه
    (مگابایت)

en: Size (MB)
fa: اندازه (مگابایت)

en: Size (MB):
fa: اندازه (مگابایت):

en: Skip
fa: پرش

en: Skip boot loader updating
fa: پرش از روی به‌هنگام‌سازی بارکنندهٔ راه‌انداز

en: Slovak
fa: اسلواکی

en: Slovenian
fa: اسلوینیایی

en: Source Drive Error
fa: خطای دیسک‌گردان مبدأ

en: Source Drive:
fa: دیسک‌گردان مبدأ:

en: Spanish
fa: اسپانیایی

en: Specify optional module arguments
fa: آرگومان‌های اختیاری پیمانه را مشخص کنید

en: Start VNC
fa: آغاز VNC

en: Starting VNC...
fa: در حال آغاز VNC...

en: Suggested size (MB):
fa: اندازهٔ پیشنهادی (مگابایت):

en: Swap file _size (MB):
fa: ا_ندازهٔ پروندهٔ مبادله (مگابایت):

en: Swap file size (MB):
fa: اندازهٔ پروندهٔ مبادله (مگابایت):

en: Swedish
fa: سوئدی

en: System clock uses UTC
fa: ساعت سیستم از وقت گرینویچ استفاده می‌کند

en: System to Rescue
fa: نجات سیستم

en: System to Upgrade
fa: سیستمی که ارتقاء داده شود

en: Tamil
fa: تامیلی

en: Target Drive Error
fa: خطای دیسک‌گردان هدف

en: Target Drive(s):
fa: دیسک‌گردان‌(های) هدف:

en: Telnet
fa: تِلنِت

en: Test
fa: آزمایش

en: That directory could not be mounted from the server.
fa: سوار کردن این شاخه از کارگزار ممکن نشد.

en: The VNC server is now running.
fa: کارگزار VNC در حال اجرا است.

en: The drive clone editor could not be created for some reason.
fa: ویرایشگر همانندسازی دیسک‌گردان به دلیلی ایجاد نشد.

en: The file systems of the Linux installation you have chosen to upgrade have already been mounted. You cannot go back past this point.
fa: سیستم‌های پرونده‌ای نصب لینوکسی که برای ارتقاء انتخاب کرده‌اید از قبل سوار شده‌اند. بعد از این مرحله دیگر نمی‌توانید به عقب برگردید.

en: The following are directories which should instead be symbolic links, which will cause problems with the upgrade.  Please return them to their original state as symbolic links and restart the upgrade.
fa: آنچه در زیر آمده شاخه‌هایی هستند که باید پیوند نمادی می‌بودند، و باعث مشکلاتی در ارتقاء دادن خواهند شد. لطفاً آنها را به وضعیت اصلی خود یعنی پیوند نمادی برگردانید و ارتقاء را از نو آغاز کنید.

en: The following devices have been found on your system.
fa: دستگاه‌های زیر در سیستم شما پیدا شده‌اند.

en: The following file systems for your Linux system were not unmounted cleanly.  Please boot your Linux installation, let the file systems be checked and shut down cleanly to upgrade.
    %s
fa: سیستم‌های پرونده‌ای زیر در سیستم لینوکس شما درست پیاده نشده‌اند. لطفاً نصب لینوکس خود را راه‌اندازی کنید، اجازه دهید سیستم‌های پرونده‌ای کنترل شوند و رایانه درست خاموش شود، سپس سیستم را ارتقاء دهید.
    ‏%s

en: The following file systems for your Linux system were not unmounted cleanly.  Would you like to mount them anyway?
    %s
fa: سیستم‌های پرونده‌ای زیر در سیستم لینوکس شما درست پیاده نشده‌اند. آیا با این وجود می‌خواهید آنها را سوار کنید؟
    ‏%s

en: The following files are absolute symbolic links, which we do not support during an upgrade. Please change them to relative symbolic links and restart the upgrade.
fa: پرونده‌های زیر پیوندهای نمادی مطلق هستند که در حین ارتقاء پشتیبانی نمی‌شوند. لطفاً آنها را به پیوندهای نمادی نسبی تغییر دهید و ارتقاء را از نو آغاز کنید.

en: The following partitions were not deleted because they are in use:
    
    %s
fa: افرازهای زیر حذف نشدند چون از آنها استفاده می‌شود:
    
    ‏%s

en: The following pre-existing partitions have been selected to be formatted, destroying all data.
fa: افرازهای از پیش موجود زیر برای قالب‌بندی انتخاب شده‌اند، همهٔ داده‌ها از بین خواهد رفت.

en: The following warnings exist with your requested partition scheme.
    
    %s
    
    Would you like to continue with your requested partitioning scheme?
fa: اخطارهای زیر در شِمای افرازبندی درخواست شدهٔ شما وجود دارند.
    
    ‏%s
    
    آیا می‌خواهید با شِمای افرازبندی درخواستی‌تان ادامه دهید؟

en: The installer is unable to detect the boot loader currently in use on your system.
fa: برنامهٔ نصب نمی‌تواند بارکنندهٔ راه‌انداز مورد استفاده در سیستم شما را تشخیص دهد.

en: The logical volume name "%s" is already in use. Please pick another.
fa: نام جلد منطقی «%s» از قبل مورد استفاده است، لطفاً یک نام دیگر انتخاب کنید.

en: The password must be at least six characters long.
fa: طول گذرواژه باید حداقل شش نویسه باشد.

en: The passwords you entered were different.  Please try again.
fa: گذرواژه‌هایی که وارد کردید فرق داشتند. لطفاً دوباره تلاش کنید.

en: The passwords you entered were different. Please try again.
fa: گذرواژه‌های که وارد کردید متفاوت بودند. لطفاً دوباره تلاش کنید.

en: The physical extent size cannot be changed because otherwise the space required by the currently defined logical volumes will be increased to more than the available space.
fa: نمی‌توان اندازهٔ گسترهٔ فیزیکی را تغییر داد چون در این صورت فضای مورد نیاز جلد‌های منطقی مشخص شدهٔ کنونی به بیشتر از فضای موجود افزایش خواهد یافت.

en: The physical extent size cannot be changed because the resulting maximum logical volume size (%10.2f MB) is smaller than one or more of the currently defined logical volumes.
fa: نمی‌توان اندازهٔ گسترهٔ فیزیکی را تغییر داد چون حداکثر جلد منطقی نتیجه شده (%10.2f مگابایت) از یک یا چند جلد فیزیکی تعیین شدهٔ فعلی کوچکتر خواهد شد.

en: The requested size as entered is not a valid number greater than 0.
fa: اندازهٔ درخواست شدهٔ وارد شده یک عدد معتبر بزرگتر از ۰ نیست.

en: The rescue environment will now attempt to find your Linux installation and mount it under the directory %s.  You can then make any changes required to your system.  If you want to proceed with this step choose 'Continue'.  You can also choose to mount your file systems read-only instead of read-write by choosing 'Read-Only'.
    
    If for some reason this process fails you can choose 'Skip' and this step will be skipped and you will go directly to a command shell.
fa: محیط نجات اکنون تلاش می‌کند نصب لینوکس شما را پیدا کند و ‌آن را در شاخهٔ %s سوار کند. پس از آن می‌توانید تغییرات لازم را در سیستم خود ایجاد کنید. اگر می‌خواهید این کار را انجام دهید روی دکمهٔ «ادامه» کلیک کنید. همچنین می‌توانید  با کلیک کردن روی دکمهٔ «فقط‌خواندنی»، سیستم‌های پرونده‌ای‌تان را به جای خواندنی‌نوشتنی، فقط‌خواندنی سوار کنید.
    
    اگر به دلیلی این روند شکست خورد می‌توانید روی دکمهٔ «پرش» کلیک کنید و این مرحله نادیده گرفته خواهد شد و شما مستقیماً به پوستهٔ سطر فرمان خواهید رفت.

en: The root account is used for administering the system.  Enter a password for the root user.
fa: حساب root برای مدیریت سیستم استفاده می‌شود. برای کاربر root گذرواژه‌ای وارد کنید.

en: The root password must be at least 6 characters long.
fa: گذرواژهٔ root باید دارای حداقل ۶ نویسه باشد.

en: The root password must be at least six characters long.
fa: طول گذرواژهٔ root باید حداقل شش نویسه باشد.

en: The source drive has no partitions to be cloned.  You must first define partitions of type 'software RAID' on this drive before it can be cloned.
fa: دیسک‌گردان مبدأ افرازی برای همانندسازی ندارد. باید اول افرازهایی از نوع «RAID نرم‌افزاری» روی این دیسک‌گردان تعیین کنید، سپس می‌توانید آن را همانندسازی کنید.

en: The swap file must be between 1 and 2000 MB in size.
fa: اندازهٔ پروندهٔ مبادله باید بین ۱ و ۲۰۰۰ مگابایت باشد.

en: The system will be rebooted now.
fa: سیستم اکنون مجدداً راه‌اندازی خواهد شد.

en: The value you entered is not a valid number.
fa: مقداری که وارد کرده‌اید عدد معتبری نیست.

en: The volume group name "%s" is already in use. Please pick another.
fa: نام گروه جلد «%s» از قبل مورد استفاده است. لطفاً نام دیگری انتخاب کنید.

en: The z/IPL Boot Loader will now be installed on your system.
    
    The root partition will be the one you selected previously in the partition setup.
    
    The kernel used to start the machine will be the one to be installed by default.
    
    If you wish to make changes later after the installation feel free to change the /etc/zipl.conf configuration file.
    
    You can now enter any additional kernel parameters which your machine or your setup may require.
fa: بارکنندهٔ راه‌انداز z/IPL اکنون بر سیستم شما نصب خواهد شد.
    
    افراز root همان افرازی خواهد بود که قبلاً در برپاسازی افراز انتخاب کردید.
    
    هستهٔ مورد استفاده برای راه‌اندازی رایانه همان خواهد بود که به طور پیش‌فرض نصب می‌شود.
    
    اگر بعد از نصب خواستید تغییراتی ایجاد کنید پروندهٔ پیکربندی ‎/etc/zipl.conf را تغییر دهید.
    
    حالا می‌توانید پارامترهای هستهٔ اضافی‌ای را که رایانه یا برپاسازی شما لازم داشته باشد وارد کنید.

en: The z/IPL boot loader will be installed on your system.
fa: بارکنندهٔ راه‌انداز z/IPL بر سیستم شما نصب خواهد شد.

en: There are multiple partitions on this device which could contain the driver disk image.  Which would you like to use?
fa: چند افراز روی این دستگاه است که می‌تواند حاوی تصویر دیسک گرداننده باشند. از کدام یک می‌خواهید استفاده کنید؟

en: There is not enough space on the device you selected for the swap partition.
fa: روی دستگاهی که برای افراز حافظهٔ مبادله انتخاب کرده‌اید فضای کافی وجود ندارد.

en: There was an error clearing the target drives.  Cloning failed.
fa: هنگام پاک کردن دیسک‌گردان‌های هدف خطایی پیش آمد. همانندسازی شکست خورد.

en: This boot target cannot be deleted because it is for the %s system you are about to install.
fa: نمی‌توان این هدف راه‌اندازی را حذف کرد چون متعلق به سیستم %s است که در حال نصب آن هستید.

en: This change in the value of the physical extent will waste substantial space on one or more of the physical volumes in the volume group.
fa: این تغییر در مقدار گسترهٔ فیزیکی فضای قابل توجهی را در یک یا چند جلد فیزیکی در گروه جلدی تلف خواهد کرد.

en: This device is already being used for another boot entry.
fa: این دستگاه از قبل برای مدخل راه‌اندازی دیگری استفاده می‌شود.

en: This is the recommended option.
fa: این گزینه توصیه می‌شود.

en: This label is already in use for another boot entry.
fa: این برچسب از قبل برای مدخل راه‌اندازی دیگری استفاده می‌شود.

en: This partition is holding the data for the hard drive install.
fa: این افراز داده‌های نصب از دیسک سخت را نگه می‌دارد.

en: This will update your current boot loader.
fa: این کار بارکنندهٔ راه‌انداز فعلی شما را به‌هنگام خواهد کرد.

en: Time Zone Selection
fa: انتخاب منطقهٔ زمانی

en: Too small
fa: خیلی کوچک است

en: Total Space:
fa: فضای کل:

en: Turkish
fa: ترکی

en: Type
fa: نوع

en: Ukrainian
fa: اوکراینی

en: Unable To Delete
fa: حذف ممکن نیست

en: Unable To Edit
fa: ویرایش ممکن نیست

en: Unable to Start X
fa: آغاز X ممکن نیست

en: Unable to find any devices of the type needed for this installation type.  Would you like to manually select your driver or use a driver disk?
fa: نمی‌توان هیچ دستگاهی از نوعی که برای این نوع نصب لازم است پیدا کرد. آیا می‌خواهید گردانندهٔ خود را دستی انتخاب کنید یا از یک دیسکِ گرداننده استفاده کنید؟

en: Unable to find install image %s
fa: تصویر نصب %s پیدا نشد

en: Unable to load title bar
fa: بار کردن نوار عنوان ممکن نیست

en: Unable to read the disc checksum from the primary volume descriptor.  This probably means the disc was created without adding the checksum.
fa: خواندن مجموعِ مقابله‌ای دیسک از توصیفگرِ جلدِ اصلی ممکن نیست. این احتمالاً به این معنیاست که دیسک بدون اضافه کردن مجموع مقابله‌ای ایجاد شده است.

en: Unable to retrieve the install image.
fa: بازیابی تصویر نصب ممکن نیست.

en: Unknown Linux system
fa: سیستم لینوکس ناشناس

en: Unknown Url method %s
fa: روش نشانی اینترنتی نامعلوم %s

en: Unknown driver disk kickstart source: %s
fa: مبدأ نامعلوم راه‌اندازی دیسک گرداننده: %s

en: Unrecoverable Error
fa: خطای غیرقابل ترمیم

en: Update Disk Source
fa: به‌هنگام‌سازی مبدأ دیسک

en: Update boot loader configuration
fa: به‌هنگام‌سازی پیکربندی بارکنندهٔ راه‌انداز

en: Updates
fa: به‌هنگام‌سازی

en: Updates Disk
fa: دیسک به‌هنگام‌سازی

en: Upgrade Boot Loader Configuration
fa: ارتقاء دادن پیکربندی بارکنندهٔ راه‌انداز

en: Upgrade Examine
fa: آزمایش ارتقاء

en: Upgrade Swap Partition
fa: ارتقاء دادن افراز حافظهٔ مبادله

en: Use a driver disk
fa: استفاده از دیسکِ گرداننده

en: Use text mode
fa: استفاده از حالت متنی

en: Used Space:
fa: فضای استفاده شده:

en: VNC Configuration
fa: پیکربندی VNC

en: Vietnamese
fa: ویتنامی

en: Volume Group Name:
fa: نام گروه جلد:

en: Volume Group Names must be less than 128 characters
fa: نام گروه جلد باید کمتر از ۱۲۸ نویسه داشته باشد

en: Warning
fa: اخطار

en: Warning! This is pre-release software!
fa: اخطار! این نرم‌افزار نسخهٔ آزمایشی است!

en: Warning: %s.
fa: اخطار: %s.

en: Warnings During Automatic Partitioning
fa: اخطارهای هنگام افرازبندی خودکار

en: Welcome to %s
fa: به %s خوش آمدید

en: Welcome to %s!
fa: به %s خوش آمدید!

en: Welsh
fa: ویلزی

en: What language would you like to use during the installation process?
fa: در طی روند نصب می‌خواهید از چه زبانی استفاده کنید؟

en: What type of keyboard do you have?
fa: چه نوع صفحه‌کلیدی دارید؟

en: What type of media contains the rescue image?
fa: چه نوع رسانه‌ای حاوی تصویر نجات است؟

en: What would you like to do?
fa: می‌خواهید چه‌کار کنید؟

en: When finished please exit from the shell and your system will reboot.
fa: پس از پایان کارتان لطفاً از پوسته خارج شوید تا سیستم‌تان مجدداً راه‌اندازی شود.

en: Which drive(s) do you want to use for this installation?
fa: برای این نصب از کدام دیسک‌گردان(ها) می‌خواهید استفاده کنید؟

en: Which model keyboard is attached to this computer?
fa: چه مدل صفحه‌کلیدی به این رایانه متصل شده است؟

en: Will try to connect again in 15 seconds...
fa: ۱۵ ثانیهٔ دیگر باز برای اتصال تلاش خواهد شد...

en: Would you like to continue with the upgrade?
fa: آیا مایلید به ارتقاء دادن ادامه دهید؟

en: Would you like to continue with your requested partitioning scheme?
fa: آیا می‌خواهید با همین شِمای افرازبندی درخواست شده ادامه دهید؟

en: Would you like to perform a checksum test of the ISO image:
    
       %s?
fa: آیا می‌خواهید تصویر ایزو را از نظر مجموع مقابله‌ای آزمایش کنید:
    
    ‏   %s؟

en: X was unable to start on your machine.  Would you like to start VNC to connect to this computer from another computer and perform a graphical install or continue with a text mode install?
fa: آغاز ‏X روی رایانهٔ شما ممکن نبود. می‌خواهید VNC را آغاز کنید تا این رایانه را به رایانهٔ دیگری متصل کنید و نصب گرافیکی انجام دهید، یا این که نصب را در حالت متنی ادامه می‌دهید؟

en: Yes
fa: بله

en: You appear to be upgrading from a system which is too old to upgrade to this version of %s.  Are you sure you wish to continue the upgrade process?
fa: به نظر می‌رسد سیستم شما قدیمی‌تر از آن است که بتوان آن را به این نسخهٔ %s ارتقاء داد. مطمئنید که می‌خواهید روند ارتقاء را ادامه دهید؟

en: You are about to delete a RAID device.
fa: شما در آستانهٔ حذف دستگاه RAID هستید.

en: You are about to delete the logical volume "%s".
fa: شما در آستانهٔ حذف جلد منطقی «%s» هستید.

en: You are about to delete the volume group "%s".
    
    ALL logical volumes in this volume group will be lost!
fa: شما در آستانهٔ حذف گروه جلدی «%s» هستید.
    
    تمام جلد‌های منطقی در این گروه جلدی از دست خواهند رفت!

en: You cannot delete a partition of a LDL formatted DASD.
fa: نمی‌توانید یک افراز DASD با قالب‌بندی LDL را حذف کنید.

en: You cannot remove this physical volume because otherwise the volume group will be too small to hold the currently defined logical volumes.
fa: نمی‌توانید این جلد فیزیکی را حذف کنید چون در این صورت گروه جلدی کوچکتر از آن خواهد شد که بتواند جلد‌های منطقی تعیین شدهٔ فعلی را نگه دارد.

en: You do not have enough RAM to install %s on this machine.
fa: شما برای نصب %s روی این رایانه به اندازهٔ کافی حافظهٔ RAM ندارید.

en: You do not have enough RAM to use the graphical installer.  Starting text mode.
fa: برای استفاده از نصب کنندهٔ گرافیکی به قدر کافی حافظهٔ RAM ندارید. حالت متنی آغاز می‌شود.

en: You don't have any Linux partitions. Press return to get a shell. The system will reboot automatically when you exit from the shell.
fa: شما هیچ افراز لینوکسی‌ای ندارید. برای دسترسی به پوسته کلید ورود را فشار دهید. هنگامی که از پوسته خارج شوید سیستم به طور خودکار مجدداً راه اندازی خواهد شد.

en: You don't seem to have any hard drives on your system! Would you like to configure additional devices?
fa: به‌نظر نمی‌رسد که هیچ دیسک سختی روی سیستم‌تان داشته باشید! آیا می‌خواهید دستگاه‌های اضافی را پیکربندی کنید؟

en: You have multiple devices which could serve as sources for a driver disk.  Which would you like to use?
fa: شما دارای چندین دستگاه هستید که می‌توانند به عنوان مبدأ دیسک گرداننده عمل کنند. از کدام یک می‌خواهید استفاده کنید؟

en: You have multiple devices which could serve as sources for an update disk.  Which would you like to use?
fa: شما چند دستگاه دارید که می‌توانند به عنوان مبدأ دیسک به‌هنگام‌سازی مورد استفاده قرار بگیرند. از کدام یک می‌خواهید استفاده کنید؟

en: You have multiple network devices on this system. Which would you like to install through?
fa: شما چند دستگاه شبکهٔ مختلف روی این سیستم دارید. از طریق کدام یک می‌خواهید نصب کنید؟

en: You have not defined a root partition (/), which is required for installation of %s to continue.
fa: شما افراز ریشه (/) را که برای ادامهٔ نصب %s ضروری است تعیین نکرده‌اید.

en: You have not specified a FCP LUN or the number is invalid.
fa: شمارهٔ قطعهٔ منطقی FCP را مشخص نکرده‌اید یا شماره معتبر نیست.

en: You have not specified a device number or the number is invalid
fa: شمارهٔ دستگاهی مشخص نکرده‌اید یا شماره معتبر نیست.

en: You have not specified a swap partition.  Although not strictly required in all cases, it will significantly improve performance for most installations.
fa: شما افراز حافظهٔ مبادله‌ای مشخص نکرده‌اید. هرچند وجود چنین افرازی در همهٔ موارد اجباری نیست ولی وجود آن به نحو محسوسی کارآیی بیشتر نصب‌ها را بهبود خواهد بخشید.

en: You have not specified a worldwide port name or the name is invalid.
fa: نام درگاه جهانی‌ای مشخص نکرده‌اید یا نام معتبر نیست.

en: You must enter your root password and confirm it by typing it a second time to continue.
fa: برای ادامه باید گذرواژهٔ root خود را وارد کنید و با وارد کردن آن برای بار دوم آن را تصدیق کنید.

en: You must first select a partition to delete.
fa: باید اول افرازی را برای حذف انتخاب کنید.

en: You must specify a label for the entry
fa: باید برچسبی برای ورودی مشخص کنید

en: Your root partition is less than 250 megabytes which is usually too small to install %s.
fa: افراز ریشهٔ شما کوچکتر از ۲۵۰ مگابایت است که معمولاً کوچکتر از آن است که بتوان %s را روی آن نصب کرد.

en: Your system had dirty file systems which you chose not to mount.  Press return to get a shell from which you can fsck and mount your partitions.  The system will reboot automatically when you exit from the shell.
fa: سیستم شما سیستم‌های پرونده‌ای کثیفی داشت که شما سوار کردن‌شان را انتخاب نکردید. برای دسترسی به پوسته‌ای که بتوانید از آن fsck کنید و افرازهایتان را سوار کنید کلید ورود را فشار دهید. هنگامی که از پوسته خارج شوید سیستم به طور خودکار مجدداً راه اندازی خواهد شد.

en: Your system is mounted under the %s directory.
fa: سیستم شما در شاخهٔ %s سوار شد.

en: Your system will now be rebooted...
fa: حالا سیستم شما مجدداً راه‌اندازی می‌شود...

en: Zulu
fa: زولویی

en: _Abort
fa: _قطع شود

en: _Add
fa: ا_ضافه کردن

en: _Back
fa: _عقب

en: _Continue
fa: _ادامه

en: _Create new boot loader configuration
fa: ای_جاد پیکربندی بارکنندهٔ راه‌انداز جدید

en: _Debug
fa: _اشکال‌زدایی

en: _Delete
fa: _حذف

en: _Device
fa: _دستگاه

en: _Edit
fa: _ویرایش

en: _Exit
fa: _خروج

en: _File System Type:
fa: نوع  سیستم پرونده‌ای:

en: _Fixed size
fa: اندازهٔ _ثابت

en: _Format
fa: _قالب‌بندی

en: _Format partition?
fa: افراز _قالب‌بندی شود؟

en: _Install anyway
fa: _با این وجود نصب شود

en: _Label
fa: بر_چسب

en: _Logical Volume Name:
fa: نام جلد _منطقی:

en: _Modify Partition
fa: _تغییر افراز

en: _Mount Point:
fa: _نقطهٔ سوار کردن:

en: _Next
fa: _بعد

en: _Password:
fa: _گذرواژه:

en: _Physical Extent:
fa: گسترهٔ _فیزیکی:

en: _RAID Members:
fa: _اعضای RAID:

en: _Reboot
fa: _راه‌اندازی مجدد

en: _Retry
fa: _دوباره سعی شود

en: _Size (MB):
fa: ا_ندازه (مگابایت):

en: _Skip boot loader updating
fa: _پرش از روی به‌هنگام‌سازی بارکنندهٔ راه‌انداز

en: _Update boot loader configuration
fa: _به‌هنگام‌سازی پیکربندی بارکنندهٔ راه‌انداز

en: _Use a boot loader password
fa: _استفاده از گذرواژهٔ بارکنندهٔ راه‌انداز

en: _Volume Group Name:
fa: نام گروه _جلد:

en: default:LTR
fa: default:RTL

en: loader has already been run.  Starting shell.
fa: بارکننده قبلاً اجرا شده است. پوسته آغاز می‌شود.

en: z/IPL Boot Loader Configuration
fa: پیکربندی بارکنندهٔ راه‌انداز z/IPL

en: z/IPL Configuration
fa: پیکربندی z/IPL
