Anaconda - en to mai translation catalogue (133 entries)

en: 
    
    Unknown Error.  Aborting.
mai: 
    
    अज्ञात त्रुटि.  छोड़ रहल अछि.

en: 
    
    WARNING!!! VNC server running with NO PASSWORD!
    You can use the vncpassword=<password> boot option
    if you would like to secure the server.
mai: 
    
    चेतावनी!!! VNC सर्वर बिनु कोनो गुड़किल्ली सँ चल रहल अछि!
    अहाँ vncpassword=<password> बूट विकल्प क' प्रयोग कए सकैत छी
    जँ अहाँ सर्वर की सुरक्षा चाहैत छी.

en: 
    
    You chose to connect to a listening vncviewer. 
    This does not require a password to be set.  If you 
    set a password, it will be used in case the connection 
    to the vncviewer is unsuccessful
mai: 
    
    अहाँ एकटा सुननेवाला vncviewer सँ कनेक्ट करबाक' लेल चुनल अछि. 
    ई सेट करबाक' लेल गुड़किल्ली सेट करबा जरूरी नहि अछि.  जँ अहाँ 
    गुड़किल्ली सेट कएने अछि, ई प्रयुक्त हाएत तब जखन कनेक्शन 
    vncviewer मे असफल अछि

en: 
    
    You chose to execute vnc with a password.
mai: 
    
    अहाँ vnc केँ एकटा गुड़किल्ली केर संग चलाबै क' लेल चुनल अछि.

en:  against anaconda at %s
mai:  %s पर एनाकोंडाक बरक्स

en:  with the provider of this software.
mai:  ई सॉफ्टवेयर केर प्रदाता केर रूपेँ.

en: '%s' is an invalid IP address.
mai: '%s' एकटा अवैध IP पता नहि अछि.

en: '%s' is not a valid IPv6 address.
mai: '%s' एकटा उचित IPv6 पता नहि अछि.

en: An unhandled exception has occurred.  This is most likely a bug.  Please save a copy of the detailed exception and file a bug report
mai: एकटा अनियंत्रित अपवाद घटित भेल. बेसी संभावना ई एकटा बग अछि. कृप्या एहि अपवाद क' पूर्ण पाठ केँ कॉपी करू आओर बग रिपोट फाइल करू.

en: Are you sure you want to skip entering a passphrase for device %s?
    
    If you skip this step the device's contents will not be available during installation.
mai: की अहाँ %s युक्ति क' लेल गुड़किल्ली केर दाखिल कएल जाएबा केँ छोड़ब चाहैत छी?
    
    जँ अहाँ ई चरण केँ छोड़ैत छी युक्ति संस्थापन केर दौरान मोजुद नहि हाएत.

en: Attempting to connect to vnc client on host %s...
mai: %sमेजबान पर vnc क्लाइंट सँ जुड़बाक प्रयास कए रहल अछि....

en: Back
mai: पाछाँ

en: Can't have a question in command line mode!
mai: कमांड लाइन प्रकारमे कोनो प्रश्न नहि राखि सकैत छी!

en: Checking dependencies in packages selected for installation
mai: संस्थापन क' लेल चयनित संकुलसभमे अधीनतासभकेँ जाँचि रहल अछि

en: Completed
mai: पूर्ण

en: Confirm
mai: संपुष्ट करू

en: Connected!
mai: जुड़ि गेल!

en: Continue
mai: जारी राखू

en: DISPLAY variable not set. Starting text mode.
mai: प्रदर्शक मोड चर सेट नहि अछि. पाठ मोड शुरू कए रहल अछि.

en: Dependency Check
mai: अधीनता जाँच

en: EFI System Partition
mai: EFI सिस्टम विभाजन

en: Edit
mai: संपादन करू

en: Error
mai: त्रुटि

en: Error Installing Package
mai: संकुलसभक संस्थापनमे त्रुटि

en: Error Running Transaction
mai: विनिमय चलाबै केर दौरान त्रुटि

en: Error Setting Up Repository
mai: रिपाजिटरी केँ सेट करबा मे त्रुटि

en: Exit
mai: निकास

en: Exit installer
mai: संस्थापक छोड़ू

en: First sector of boot partition
mai: बूट विभाजनक प्रथम खण्ड

en: Free
mai: मुक्त

en: Graphical installation is not available. Starting text mode.
mai: आलेखी संस्थापन मोजुद नहि अछि.  पाठ प्रकार प्रारंभ कए रहल अछि.

en: Hostname must be 255 or fewer characters in length.
mai: मेजबाननाम 255 अथवा एकरासँ कम अक्षर नमाइ क' होबा चाही.

en: Hostname must start with a valid character in the ranges 'a-z', 'A-Z', or '0-9'
mai: मेजबाननाम केँ 'a-z' अथवा 'A-Z' अथवा '0-9' सीमा मे एकटा उचित अक्षर सँ अवश्य प्रारंभ होबा चाही

en: IP address is missing.
mai: IP पता गुम भ' रहल अछि

en: IPv4 addresses must contain four numbers between 0 and 255, separated by periods.
mai: IPv4 पतामे 0 आओर 255 क' बीच क' 4 अंक हएबाक चाही, अवधि क' द्वारा अलग.

en: In progress
mai: प्रगतिमे

en: Install
mai: संस्थापित करू

en: Install on System
mai: सिस्टम पर संस्थापित करू

en: Install the live CD to your hard disk
mai: अपन हार्ड डिस्कमे लाइव सीडी संस्थापित करू

en: Install to Hard Drive
mai: हार्ड ड्राइवमे संस्थापित करू

en: Installation Progress
mai: संस्थापन प्रगति

en: Installation Starting
mai: संस्थापन प्रारंभ भ' रहल अछि

en: Installing on a FireWire device.  This may or may not produce a working system.
mai: FireWire युक्ति पर संस्थापित कए रहल अछि.  ई कार्यशील सिस्टम उत्पन्न कए सकैत अछि अथवा नहियो.

en: Installing on a USB device.  This may or may not produce a working system.
mai: USB युक्ति पर संस्थापित कए रहल अछि.  ई कार्यशील सिस्टम उत्पन्न कए सकैत अछि अथवा नहियो.

en: No Network Available
mai: कोनो संजाल मोजुद नहि

en: No initiator name set
mai: कोनो आरंभकर्ताक नाम सेट नहि

en: No new iSCSI nodes discovered
mai: कोनो नवीन iSCSI नोड खोजल नहि गेल

en: OK
mai: बेस

en: Performing post-installation configuration
mai: उत्तर संस्थापन विन्यास चलाए रहल अछि

en: Performing post-upgrade configuration
mai: उत्तर संस्थापन विन्यास चलाए रहल अछि

en: Please manually connect your vnc client to %s to begin the install.
mai: संस्थापन प्रारंभ करबाक' लेल कृप्या अपन vnc क्लाइंट %s सँ दस्ती रूप सँ जोड़ू.

en: Post Installation
mai: उत्तर संस्थापन

en: Post Upgrade
mai: उत्तर उन्नयन

en: Preparing to install
mai: संस्थापित करबाक लेल तैआर कए रहल अछि

en: Preparing transaction from installation source
mai: संस्थापन श्रोत सँ विनिमय क' लेल तैआर कए रहल अछि

en: RAID Device
mai: RAID युक्ति

en: Re_boot
mai: रिबूट करू (_b)

en: Read-Only
mai: केवल-पढ़ू

en: Repository %r is missing name in configuration, using id
mai: रिपाजिटरी %r विन्यास मे गुम नाम अछि, id क' प्रयोग कए रहल अछि

en: Rescue
mai: बचाव

en: Rescue Mode
mai: बचाव प्रकार

en: Retrieving installation information for %s.
mai: %s क' लेल संस्थापन सूचना पाबि रहल अछि.

en: Retrieving installation information.
mai: संस्थापन सूचना पाबि रहल अछि.

en: Retrying
mai: फिनु कोशिश कए रहल अछि

en: Retrying download.
mai: डाउनलोड क' लेल फेर कोशिश कए रहल अछि.

en: Running pre-installation scripts
mai: पूर्व संस्थापित स्क्रिप्ट चलाए रहल अछि

en: Skip
mai: छोड़ू

en: Software Development
mai: साफ्टवेयर विकास

en: Some of your software repositories require networking, but there was an error enabling the network on your system.
mai: अहाँक किछु सॉफ्टवेयर रिपाजिटरीक लेल संजालनक जरूरत अछि मुदा अहाँक सिस्टम पर संजाल सक्रिय करबा मे त्रुटि छल.

en: Start VNC
mai: VNC प्रारंभ करू

en: Starting VNC...
mai: VNC प्रारंभ कए रहल अछि...

en: Starting installation process
mai: संस्थापन प्रक्रिया आरंभ कए रहल अछि

en: System to Rescue
mai: बचाबै क' लेल सिस्टम

en: That's not the correct %s disc.
mai: ई सही %s डिस्क नहि अछि.

en: The VNC server is now running.
mai: VNC सर्वर आब चलि रहल अछि.

en: The file %s cannot be opened.  This is due to a missing file, a corrupt package or corrupt media.  Please verify your installation source.
    
    If you exit, your system will be left in an inconsistent state that will likely require reinstallation.
mai: %s फाइल खोला नहि जाए सकैत अछि. ई फाइल नहि होने, भ्रष्ट संकुल अथवा अधलाह मीडिया केर कारण भए सकैत अछि. कृप्या अपन संस्थापन स्रोत केँ जाँचू.
    
    जँ अहाँ बाहर निकालैत छी, अहाँक सिस्टम असंगत स्थितिमे छोड़ल जाएत जकरा लेल फेर संस्थापन जरूरी हाएत.

en: The following error was found while parsing the kickstart configuration file:
    
    %s
mai: किकस्टार्ट विन्यास फाइलक विश्लेषण करबाक काले निम्नलिखित त्रुटि भेटल:
    
    %s

en: The mount point %s must be on a linux file system.
mai: %s आरोह बिंदु केँ जरूर एकटा लिनक्स फाइल सिस्टम होएबा चाही.

en: The password must be at least six characters long.
mai: गुड़किल्ली कम सँ कम छह अक्षर क' जरूर होनाइ चाही.

en: There was an error running your transaction for the following reason(s): %s.
mai: निम्न कारण सँ अहाँक विनिमय केँ चलाबै मे एकटा त्रुटि छल: %s

en: There was an error running your transaction for the following reason: %s
mai: अहाँक विनिमय केँ चलाबै मे एकटा त्रुटि छल निम्न कारण केर लेल: %s

en: There were file conflicts when checking the packages to be installed:
    %s
mai: फाइल विरोध छल जखन संस्थापित किए जाने क' लेल संकुल केँ जाँचल जाता अछि:
    %s

en: This device is an extended partition which contains logical partitions that cannot be deleted:
mai: ई युक्ति एकटा विस्तारित विभाजन अछि जे तार्किक विभाजन राखैत अछि जे मेटाएल नहि जाए सकैत अछि:

en: This device is part of a LVM volume group.
mai: ई युक्ति एकटा LVM वाल्यूम समूहक भाग अछि.

en: This device is part of a RAID device.
mai: ई युक्ति RAID युक्तिक भाग अछि.

en: This device is part of the LVM volume group '%s'.
mai: ई युक्ति '%s' LVM वाल्यूम समूहक भाग अछि.

en: This device is part of the RAID device %s.
mai: ई युक्ति %s RAID युक्तिक भाग अछि.

en: This mount point is invalid.  The %s directory must be on the / file system.
mai: ई आरोह बिंदु अमान्य अछि. / फाइल सिस्टम पर %s निर्देशिका केँ अवश्य होनाए अछि.

en: This partition is holding the data for the hard drive install.
mai: हार्ड ड्राइव संस्थापन क' लेल ई विभाजन आंकड़ा राखने अछि.

en: Unable to find /bin/sh to execute!  Not starting shell
mai: /bin/sh केँ चलाबै क' लेल पाबै मे असमर्थ!  शेल आरंभ करबा मे असमर्थ

en: Unable to read group information from repositories.  This is a problem with the generation of your install tree.
mai: भंडारण सँ समूह सूचना पढ़एमे असमर्थ.  ई एकटा समस्या छल अहाँक संस्थापन तरू क' संग.

en: Unable to read package metadata. This may be due to a missing repodata directory.  Please ensure that your install tree has been correctly generated.
    
    %s
mai: संकुल मेडाडाटा पढ़बा मे असमर्थ. ई गुम रिपोडाटा निर्देशिका केर कारण भए सकैत अछि.  कृप्या निश्चित करू जे अहाँ संस्थापन तरू सही बनाएल अछि.
    
    %s

en: Use text mode
mai: पाठ मोडक उपयोग करू

en: Warning
mai: चेतावनी

en: Web Server
mai: वेब सर्वर

en: What language would you like to use during the installation process?
mai: संस्थापन प्रक्रिया क' समय अहाँ कओन भाषाक प्रयोग कएनाइ चाहैत छी?

en: When finished please exit from the shell and your system will reboot.
mai: जखन समाप्त हुए, कृप्या शैल सँ बाहर निकलू आओर अहाँक सिस्टम रिबूट हाएत.

en: Which device holds the root partition of your installation?
mai: कओन सँ विभाजन अहाँक संस्थापनक रूट विभाजन केँ पकड़ने अछि?

en: Will try to connect again in 15 seconds...
mai: 15 सकेण्डमे दोबारा जुड़बाक प्रयास करताह...

en: Wrong Disc
mai: गलत डिस्क

en: X was unable to start on your machine.  Would you like to start VNC to connect to this computer from another computer and perform a graphical install or continue with a text mode install?
mai: X अहाँक मसीन पर चलएमे असमर्थ छल. दोसर कंप्यूटर सँ एहि कंप्यूटरकेँ जोड़ए क' लेल की अहाँ VNC आरंभ कएनाइ चाहब आओर आरेखीय संस्थापन सँ कार्य निष्पादन करब अथवा पाठ मोड संस्थापनकेँ जारी राखब?

en: You cannot delete a partition of a LDL formatted DASD.
mai: एकटा LDL संरुपित DASD क' एकटा विभाजनकेँ अहाँ मेटाए नहि सकैछ.

en: You don't have any Linux partitions.  Rebooting.
mai: अहाँक पास कोनो Linux विभाजन नहि अछि.  फेर बूट कए रहल अछि.

en: You have not created a bootable partition.
mai: अहाँ एकटा बूट हएबला विभाजन नहि बनैने छी.

en: You have not defined a root partition (/), which is required for installation of %s to continue.
mai: अहाँ एकटा रूट विभाजन (/)केँ परिभाषित नहि कएने अछि. जे %s क' संस्थापन क' जारी करबा क' लेल आवश्यक अछि.

en: You have not specified a FCP LUN or the number is invalid.
mai: अहाँ एकटा FCP LUN निर्दिष्ट नहि कएने अछि अथवा संख्या अवैध अछि.

en: You have not specified a device number or the number is invalid
mai: अहाँ एकटा युक्ति संख्या निर्दिष्ट नहि केने अछि अथवा संख्या अवैध अछि

en: You have not specified a swap partition.  Although not strictly required in all cases, it will significantly improve performance for most installations.
mai: अहाँ एकटा स्वैप विभाजन निर्दिष्ट नहि कएने अछि. यद्यपि सबहि स्थितिसभमे जरूरी नहि छी, बेसी संस्थापन क' लेल ई उत्पादकता बढ़ाए देत अछि.

en: You have not specified a worldwide port name or the name is invalid.
mai: अहाँ एकटा वर्ल्ड वाइड पोर्ट संख्या निर्दिष्ट नहि केने अछि अथवा नाम अवैध अछि

en: You need more space on the following file systems:
mai: निम्न फाइल सिस्टम पर अहाँक बेसी स्थान क' जरूरत अछि:

en: Your root partition is less than 250 megabytes which is usually too small to install %s.
mai: अहाँक रूट विभाजन 250मेगाबाइट सँ कम अछि जे %s क' संस्थापन क' लेल एतबा छोट अछि जे संस्थापन नहि भ' सकैछ.

en: Your selected packages require %d MB of free space for installation, but you do not have enough available.  You can change your selections or exit the installer.
mai: अहाँक चयनित संकुल क' संस्थापन क' लेल %d MB मुक्त स्थानक जरूरत अछि. मुदा अहाँक पास पर्याप्त मोजुद नहि अछि. अहाँ अपन चयन बदैल सकैत छी अथवा संस्थापक सँ बाहर निकलू.

en: Your system is mounted under the %s directory.
mai: %s निर्देशिका क' अंतर्गत अहाँक सिस्टम आरोहित अछि.

en: _Add
mai: जोड़ू (_A)

en: _Back
mai: पाछाँ (_B)

en: _Continue
mai: जारी राखू (_C)

en: _Eject
mai: बाहर निकालू (_E)

en: _Exit installer
mai: संस्थापक छोड़ू (_E)

en: _Retry
mai: फेर प्रयास करू (_R)

en: file conflicts
mai: फाइल विरोध

en: filesystem configuration missing a type
mai: फाइल सिस्टम विन्यास क एकटा प्रकार अनुपस्थित अछि

en: iSCSI not available
mai: iSCSI मोजुद नहि

en: insufficient disk inodes
mai: अपर्याप्त डिस्क आइनोड

en: insufficient disk space
mai: अपर्याप्त डिस्क स्थान

en: lvs failed for %s
mai: lvs विफल रहल %s कए लेल

en: older package(s)
mai: पुरान संकुल

en: package already installed
mai: संकुल पहिले सँ संस्थापित अछि

en: package conflicts
mai: संकुल विरोध

en: package for incorrect arch
mai: गलत आर्किटेक्चर क' लेल संकुल

en: package for incorrect os
mai: गलत os क' लेल संकुल

en: required package
mai: जरूरी संकुल

en: vginfo failed for %s
mai: vginfo विफल रहल %s कए लेल

en: zFCP device %s not found, not even in device ignore list.
mai: zFCP युक्ति %s नहि भेटल छल, एतए तकि युक्ति अनदेखी सूचीमे.
