Anaconda - en to ka translation catalogue (167 entries)

en:  Starting text mode.
ka: ტექსტური რეჟიმის გაშვება

en:  Try the text mode installer by running:
    
    '/usr/bin/liveinst -T'
    
     from a root terminal.
ka:  სცადეთ ტექსტური რეჟიმის ინსტალატორი შემდეგი ბრძანების root-ის ტერმინალში გაშვებით:
    
    '/usr/bin/liveinst -T'

en: %d Mb/s
ka: %d მბ/წმ

en: %s Byte | %s Bytes
ka[0]: %s ბაიტი

en: %s KB
ka: %s კბტ

en: %s MB
ka: %s მბტ

en: %s requires %s MB of memory to install, but you only have %s MB on this machine.
ka: %s-ის ჩასადგმელად მოითხოვს %s მბტ მეხსიერებას, მაგრამ ამ მანქანაზე თქვენ გაქვთ მხოლოდ %s მბტ.

en: '%s' is an invalid IP address.
ka: '%s' არასწორი IP მისამართია.

en: '%s' is not a valid IPv6 address.
ka: '%s' არასწორი IPv6 მისამართია.

en: (-0Gb)
ka: (-0გბ)

en: /boot filesystem
ka: /boot ფაილური სისტემა

en: 0 GB
ka: 0 გბტ

en: 0 MB
ka: 0 მბტ

en: <b>Device Type:</b>
ka: <b>მოწყობილობის ტიპი:</b>

en: <b>File System:</b>
ka: <b>ფაილური სისტემა:</b>

en: <b>Mount Point:</b>
ka: <b>მონტირების წერტილი:</b>

en: <b>Password</b>
ka: <b>პაროლი</b>

en: <b>Proxy URL</b>
ka: <b>პროქსის URL</b>

en: <b>Username</b>
ka: <b>მომხმარებლის სახელი</b>

en: <span size="small" foreground="white">AVAILABLE SPACE</span>
ka: <span size="small" foreground="white">ხელმისაწვდომი მოცულობა</span>

en: ADD A NEW MOUNT POINT
ka: მონტირების ახალი წერტილის დამატება

en: Apple EFI Boot Partition
ka: Apple-ის EFI ჩასატვირთი დანაყოფი

en: Attempting to connect to vnc client on host %s...
ka: %s ჰოსტზე vnc კლიენტით დაკავშირების მცდელობა...

en: Authentication required
ka: ავთენტიფიკაცია აუცილებელია

en: Back
ka: უკან

en: CD/DVD drive
ka: CD/DVD ამძრავი

en: Capacity
ka: მოცულობა

en: Checking storage configuration...
ka: საცავის კონფიგურაციის შემოწმება...

en: Closest mirror
ka: უახლოესი სარკე

en: Complete!
ka: დასრულებულია!

en: Completed
ka: დასრულებულია

en: Confirm
ka: დადასტურება

en: Connected
ka: დაკავშირებული

en: Connected!
ka: დაკავშირებულია!

en: Connecting
ka: დაკავშირება

en: Connection failed
ka: დაკავშირება ვერ მოხერხდა

en: Continue
ka: გაგრძელება

en: DEFAULT TITLE
ka: ნაგულისხმები სათაური

en: DISPLAY variable not set. Starting text mode.
ka: DISPLAY ცვლადი არ არის გადმოცემული. იშვებს ტექსტური რეჟიმი.

en: Dependency Check
ka: დამოკიდებულებების შემოწმება

en: Device description
ka: მოწყობილობის აღწერა

en: Device:
ka: მოწყობიობა:

en: Disconnected
ka: გამოერთებული

en: Disconnecting
ka: გათიშვა

en: Distributed
ka: დისტრიბუციული

en: EFI System Partition
ka: სისტემური EFI დანაყოფი

en: Edit
ka: რედაქტირება

en: Encrypted
ka: დაშიფრული

en: Error
ka: შეცდომა

en: Error Installing Package
ka: შეცდომა პაკეტის ჩადგმისას

en: Error Running Transaction
ka: შეცდომა ტრანზაქციის გაშვებისას

en: Error Setting Up Repository
ka: შეცდომა რეპოზიტორიის გამართვისას

en: Error setting up software source
ka: შეცდომა პროგრამული უზრუნველყოფის წყაროს გამართვისას

en: Exit
ka: გასვლა

en: Exit installer
ka: პროგრამიდან გასვლა

en: FCoE not available
ka: FCoE არ არის ხელმისაწვდომი

en: First sector of boot partition
ka: ჩატვირთვის დანაყოფის პირველი სექტორი

en: Formatting DASD Device | Formatting DASD Devices
ka[0]: DASD მოწყობილობების დაფორმატება

en: Free
ka: თავისუფალი

en: Graphical Desktop
ka: გრაფიკული სამუშაო გარემო

en: Graphical installation is not available. Starting text mode.
ka: გრაფიკული ჩადგმა მიუწვდომელია. იშვებს ტექსტური რეჟიმი.

en: Group Name
ka: ჯგუფის სახელი

en: Group Password
ka: ჯგუფის პაროლი

en: H_TTPS Proxy
ka: H_TTPS პროქსი

en: Hostname must be 255 or fewer characters in length.
ka: ჰოსტის სახელი უნდა შეიცავდეს 255 ან ნაკლებ სიმბოლოს.

en: Hostname must start with a valid character in the ranges 'a-z', 'A-Z', or '0-9'
ka: ჰოსტის სახელი უნდა დაიწყოს დასაშვები სიმბოლოებით, დიაპაზონებიდან 'a-z', 'A-Z', ან '0-9'

en: INSTALLATION OPTIONS
ka: ჩადგმის ვარიანტები

en: INSTALLATION SOURCE
ka: ჩადგმის წყარო

en: IP Address
ka: IP მისამართი

en: IP address is missing.
ka: IP მისამართი მითითებული არაა.

en: IPv4 Address
ka: IPv4 მისამართი

en: IPv4 addresses must contain four numbers between 0 and 255, separated by periods.
ka: IPv4 მისამართი უნდა შეიცავდეს წერტილებით გამოყოფილ ოთხ რიცხვს 0-დან 255-მდე.

en: IPv6 Address
ka: IPv6 მისამართი

en: In progress
ka: პროცესშია

en: Install
ka: ჩადგმა

en: Install on System
ka: დაყენება სისტემაზე

en: Install to Hard Drive
ka: მყარ დისკზე ჩადგმა

en: Installation Progress
ka: ჩადგმის მიმდინარეობა

en: Installation Starting
ka: ჩადგმა იწყება

en: Installing
ka: ჩადგმა

en: LOCALIZATION
ka: ლოკალიზაცია

en: MEDIA VERIFICATION
ka: მატარებლის შემოწმება

en: Master Boot Record
ka: MBR ჩანაწერი

en: Minimal
ka: მინიმალური

en: NETWORK CONFIGURATION
ka: ქსელის კონფიგურაცია

en: NFS server %s
ka: NFS სერვერი %s

en: Name
ka: სახელი

en: New Device
ka: ახალი მოწყობილობა

en: No Network Available
ka: ქსელი მიუწვდომელია

en: No new iSCSI nodes discovered
ka: ახალი iSCSI კვანძი არ არის ნაპოვნი

en: None
ka: არაა

en: Not connected
ka: არაა დაკავშირებული

en: Not enough RAM
ka: RAM არასაკმარისია

en: Not ready
ka: არაა მზად

en: Operational error.
ka: ოპერაციული შედომა

en: Performing post-install setup tasks
ka: ჩადგმის შემდგომი გამართვის დავალებების შესრულება

en: Performing post-upgrade configuration
ka: განახლების შემდგომი კონფიგურაცია

en: Post Installation
ka: ჩადგმის შემდგომი პროცესი

en: Post Upgrade
ka: განახლების შემდგომი პროცესი

en: Preparing %d DASD device for use with Linux... | Preparing %d DASD devices for use with Linux...
ka[0]: %d DASD მოწყობილობების Linux-თან გამოყენებისთვის მომზადება...

en: Preparing to install
ka: ჩადგმისთვის მომზადება

en: Question
ka: კითხვა

en: RAID Device
ka: RAID მოწყობილობა

en: Re_boot
ka: გადა_ტვირთვა

en: Read-Only
ka: მხოლოდ წაკითხვადი

en: Repository
ka: რეპოზიტორია

en: Rescue
ka: შველა

en: Rescue Mode
ka: მაშველი რეჟიმი

en: Retrying
ka: კვლავ ცდა

en: Running pre-installation scripts
ka: ჩადგმისწინა სცენარების გაშვება

en: SOFTWARE
ka: პროგრამული უზრუნველყოფა

en: Selected Device
ka: არჩეული მოწყობილობა

en: Skip
ka: გამოტოვება

en: Software Development
ka: პროგრ. უზრუნველყოფის შემუშავება

en: Standard YUM repository:
ka: სტანდარტული YUM რეპოზიორია:

en: Start VNC
ka: VNC-ის გაშვება

en: Starting VNC...
ka: VNC-ის გაშვება...

en: System to Rescue
ka: საშველი სისტემა

en: The %s graphical installer requires %s MB of memory, but you only have %s MB.
ka: %s-ის გრაფიკული ინსტალატორი მოითხოვს %s მბტ მეხსიერებას, მაგრამ თქვენ მხოლოდ %s მბტ გაქვთ.

en: The VNC server is now running.
ka: VNC სერვერი გაშვებულია.

en: The password must be at least six characters long.
ka: პაროლი უნდა შეიცავდეს მინიმუმ ექვს სიმბოლოს.

en: This device is part of a RAID device.
ka: ეს მოწყობილობა არის RAID მოწყობილობის ნაწილი.

en: This field is optional.
ka: ეს ველი არასავალდებულოა.

en: Unavailable
ka: მიუწვდომელი

en: Unknown
ka: უცნობი

en: Unlock
ka: განბლოკვა

en: Use text mode
ka: გამოიყენე ტექსტური რეჟიმი

en: Username
ka: მოხმარებლის სახელი

en: Verifying media, please wait...
ka: მატარებელი მოწმდება, გთხოვთ დაიცადოთ...

en: WELCOME TO %s %s.
ka: მოგესალმებათ %s %s.

en: Warning
ka: გაფრთხილება

en: Web Server
ka: ვებ სერვერი

en: Wireless
ka: უსადენო

en: You have not created a bootable partition.
ka: თქვენ არ შეგიქმნიათ ჩატვირთვადი დანაყოფი.

en: _Add
ka: დ_ამატება

en: _Add mount point
ka: მონტირების წერტილის დ_ამატება

en: _Back
ka: _უკან

en: _Cancel
ka: _შეწყვეტა

en: _Choose an ISO
ka: ISO-ის არ_ჩევა

en: _Configuration URL
ka: _კონფიგურაციის URL

en: _Continue
ka: _გაგრძელება

en: _Delete It
ka: _წაშალე

en: _Exit Installer
ka: ჩადგმიდან გამო_სვლა

en: _Exit installer
ka: ჩადგმიდან გამოსვ_ლა

en: _FTP Proxy
ka: _FTP პროქსი

en: _HTTP Proxy
ka: _HTTP პროქსი

en: _ISO file:
ka: _ISO ფაილი:

en: _Method
ka: _მეთოდი

en: _No
ka: _არა

en: _Proxy setup...
ka: _Proxy-ის გამართვა...

en: _Quit
ka: _გამოსვლა

en: _Remove Packages
ka: პაკეტების ამო_ღება

en: _Retry
ka: _კვლავ ცდა

en: _Verify
ka: შემო_წმება

en: _Yes
ka: _დიახ

en: bootloader device
ka: ჩამტვირთავი მოწყობილობა

en: column
ka: სვეტი

en: file conflicts
ka: ფაილი კონფლიქტობს

en: insufficient disk inodes
ka: დისკზე არ არის საკმარისი inode

en: insufficient disk space
ka: დისკზე არ არის საკმარისი ადგილი

en: name
ka: სახელი

en: older package(s)
ka: ძველი პაკეტ(ებ)ი

en: package already installed
ka: პაკეტი უკვე ჩადგმულია

en: package conflicts
ka: პაკეტი კონფლიქტობს

en: required package
ka: აუცილებელი პაკეტი

en: the device containing /boot
ka: მოწყობილობა, რომელიც შეიცავს /boot-ს

en: unplugged
ka: გამოერთებული
