Anaconda - en to si translation catalogue (196 entries)

en: 
    
    Unknown Error.  Aborting.
si: 
    
    නොදන්නා දෝශයක්.  පිටවෙමින්.

en: 
    
    WARNING!!! VNC server running with NO PASSWORD!
    You can use the vncpassword=<password> boot option
    if you would like to secure the server.
si: 
    
    අවවාදයයි!!! VNC සේවා දායකය මුරපදයක් නොමැතිව ක්‍රියාත්මක වෙයි!
    සේවා දායකය ආරක්‍ෂා කිරීමට vncpassword=<password> 
    boot විධානය මඟින් පුලුවන.

en: 
    
    You chose to connect to a listening vncviewer. 
    This does not require a password to be set.  If you 
    set a password, it will be used in case the connection 
    to the vncviewer is unsuccessful
si: 
    
    ඔබ විසින් සවන්දෙන vnc දසුනකට සම්බන්ධ වීමට තෝරා ඇත. 
    මෙයට මුරපදයක් සැකසීම ඇවැසි නොවේ, ඔබ මුරපදයක් සකසයි 
    නම් එය vnc දර්ශකය වෙත ඇති සම්බන්ධතාව අසාර්ථක කරයි

en: 
    
    You chose to execute vnc with a password.
si: 
    
    ඔබ විසින් vnc මුරපදයක් සමඟ ක්‍රියාත්කම වීම තෝරා ඇත.

en:  Starting text mode.
si: පෙළ ප්‍රකාරය අරඹමින්.

en:  The system will reboot automatically when you exit from the shell.
si: ඔබ shell එකෙන් පිට වූ වාහාම පද්ධතිය ස්වයංක්‍රීයව නැවත ‍ ක්‍රියාත්මවනු ඇත.

en:  Try the text mode installer by running:
    
    '/usr/bin/liveinst -T'
    
     from a root terminal.
si: මූල අග්‍රයෙන්:
    
    '/usr/bin/liveinst -T'
    
     ධාවනය කර පෙළ ප්‍රකාරය අත්හදා බලන්න.

en:  against anaconda at %s
si:  %s හීදී anaconda ට එරෙහිව

en:  with the provider of this software.
si:  මෙම මෘදුකාංගයේ සම්පාදක සමඟ

en: %(productName)s %(productVersion)s installation
si: %(productName)s %(productVersion)s ස්ථාපනය

en: %(productName)s %(productVersion)s installation on host %(name)s
si: %(name)s ධාරකය මත %(productName)s %(productVersion)s ස්ථාපනය

en: %(type)s filesystem check failure on %(device)s:
si: %(device)s මත %(type)s ගොනුපද්ධති පිරික්සුම අසාර්ථකයි:

en: %s Byte | %s Bytes
si[0]: බයිට් %s
si[1]: %s Byte

en: %s requires %s MB of memory to install, but you only have %s MB on this machine.
si: මෙම ස්ථාපන ක්‍රමයෙන් ස්ථාපනය සඳහා %s වෙත %s MB ඉඩකම් මතකයෙන් අවශ්‍යයි, නමුත් ඔබ සතුව මෙම පරිගණකයේ පවතින්නේ %s MB ඉඩක් පමණි.

en: '%s' is an invalid IP address.
si: '%s' සාවද්‍ය IP ලිපිනයකි.

en: '%s' is not a valid IPv6 address.
si: '%s' වලංගු IPv6 ලිපිනයක් නොවේ.

en: <b>Cleaning up %s</b>
si: <b>%s මකමින්</b>

en: <b>Installing %(pkgStr)s</b> (%(size)s)
si: <b>%(pkgStr)s ස්ථාපනය කරමින්</b> (%(size)s)

en: <b>Upgrading %(pkgStr)s</b> (%(size)s)
si: <b>%(pkgStr)s යාවත් කරමින්</b> (%(size)s)

en: After shutdown, please perform a manual IPL from %s to continue installation.
si: වසාදැමීමෙන් පසු, ස්ථාපනය කරගෙන යාම සඳහා %s සඳහා ශ්‍රමික IPL යොදන්න

en: An unhandled exception has occurred.  This is most likely a bug.  Please save a copy of the detailed exception and file a bug report
si: ග්‍රහණය නොකල ව්‍යාතිරේකයක් ඇති විය. මෙය බොහෝ විට තාක්‍ෂණික දෝශයක් විය හැක. කරුණාකර ව්‍යාතිරේකයේ විස්තර පිටපත් කර වාර්ථා කරන්න.

en: Are you sure you want to skip entering a passphrase for device %s?
    
    If you skip this step the device's contents will not be available during installation.
si: ඔබට %s උපකරණය සඳහා මුරවදන ඇතුළත් කිරීම මඟහැර යාමට අවශ්‍ය බව විශ්වාසද?
    
    ඔබ මෙම අවස්ථාව මඟහරින්නේනම් මෙම උපකරණයේ අන්තර්ගතය ස්ථාපනය අතරතුර නොපවතී.

en: Attempting to connect to vnc client on host %s...
si: %s ධාරකයේ තිබෙන vnc ග්‍රාහකය සමඟ සම්බන්ධ වීමට උත්සහ කරමින්...

en: Back
si: ආපසු

en: Can't have a question in command line mode!
si: විධාන රේඛන ප්‍රකාරය තුලින් ගැටළු ඉදිරිපත් කල නොහැක!

en: Capacity
si: ධාරිතාව

en: Checking dependencies in packages selected for installation
si: තෝරා ගන්නා ලද ස්ථාපනයට අදාල පැකේජයන් හී පරායත්තයන් පරීක්‍ෂා කරමින්

en: Completed
si: සම්පූර්ණයි

en: Confirm
si: තහවුරු කරන්න

en: Connected!
si: සම්බන්ධ විය!

en: Continue
si: දිගටම කරගෙන යන්න

en: Could not add LUN %(fcplun)s to WWPN %(wwpn)s on zFCP device %(devnum)s (%(e)s).
si: %(devnum)s zFCP උපකරණය මත WWPN %(wwpn)s වෙත LUN %(fcplun)s එක් කල නොහැකි විය (%(e)s).

en: Could not add WWPN %(wwpn)s to zFCP device %(devnum)s (%(e)s).
si: %(devnum)s (%(e)s) zFCP උපකරණයට WWPN %(wwpn)s එක් කල නොහැකි විය.

en: Could not correctly delete SCSI device of zFCP %(devnum)s %(wwpn)s %(fcplun)s (%(e)s).
si: zFCP හී SCSI උපකරණය නිවැරදිව මකාදැමිය නොහැකි විය %(devnum)s %(wwpn)s %(fcplun)s (%(e)s).

en: Could not read failed attribute of LUN %(fcplun)s at WWPN %(wwpn)s on zFCP device %(devnum)s (%(e)s).
si: %(devnum)s zFCP උපකරණය මත WWPN %(wwpn)s හී %(fcplun)s උපලක්‍ෂණ කියවීම අසාර්ථකයි (%(e)s).

en: Could not remove LUN %(fcplun)s at WWPN %(wwpn)s on zFCP device %(devnum)s (%(e)s).
si: %(devnum)s zFCP උපකරණය මත WWPN %(wwpn)s හී LUN %(fcplun)s ඉවත්කල නොහැකි විය (%(e)s).

en: Could not remove WWPN %(wwpn)s on zFCP device %(devnum)s (%(e)s).
si: %(devnum)s zFCP උපකරණයෙන් WWPN %(wwpn)s ඉවත්කල නොහැක (%(e)s).

en: Could not set zFCP device %(devnum)s offline (%(e)s).
si: මාර්ගගත නොවී (%(e)s) %(devnum)s zFCP උපකරණය සැකසිය නොහැක.

en: Could not set zFCP device %(devnum)s online (%(e)s).
si: මාර්ගගතව (%(e)s) zFCP උපකරණය %(devnum)s සැකසිය නොහැකි විය.

en: Creating %(type)s on %(device)s
si: %(device)s මත%(type)s නිර්මාණය කරමින්

en: DISPLAY variable not set. Starting text mode.
si: DISPLAY විචල්‍යය සකසා නොමැත. පාඨමය අයුරින් අරඹමින්

en: Dependency Check
si: පරායත්තයන් පරීක්‍ෂාව

en: EFI System Partition
si: EFI පද්ධති කොටසක්

en: Edit
si: සංශෝධනය කරන්න

en: Encrypted
si: සංකේතනය කළ

en: Error
si: දෝශයකි

en: Error Installing Package
si: පැකේජය ස්ථාපනය කිරීමේ දෝශයක්

en: Error Running Transaction
si: හුවමාරුව සිදු කිරීමේදී දෝශයක්

en: Error Setting Up Repository
si: කෝෂ්ඨාගාරය සැකසීමේ දෝශයක්

en: Exit
si: පිටවෙනු

en: Exit installer
si: ස්ථාපනයෙන් ඉවත්වන්න

en: FCoE not available
si: FCoE නොපවතී

en: Failed LUN %(fcplun)s at WWPN %(wwpn)s on zFCP device %(devnum)s removed again.
si: %(devnum)s zFCP උපකරණය මත WWPN %(wwpn)s හී LUN %(fcplun)s අසාර්ථක බැවින් නැවත ඉවත් කෙරිනි.

en: File system errors left uncorrected.
si: ගොනු පද්ධති දෝශයන් නිවැරදි නොකර තබා ඇත.

en: First sector of boot partition
si: boot කොටසෙහි ප්‍රථම අංශය

en: Formatting DASD Device | Formatting DASD Devices
si[0]: DASD උපකරණ සංයුති කරමින්
si[1]: සංයුති කරමින් පවතී

en: Free
si: නිදහස්

en: Giving up attempting to connect after %d try!
     | Giving up attempting to connect after %d tries!
si[0]: සම්බන්ධ වීමට %d වරක් උත්සහ කිරීමෙන් පසුව අතහැර දමමින්!
si[1]: සම්බන්ධ වීමට %d වරක් උත්සහ කිරීමෙන් පසුව අතහැර දමමින්!

en: Graphical Desktop
si: විත්‍රක වැඩතලය

en: Graphical installation is not available. Starting text mode.
si: චිත්‍රක ස්ථාපනය භාවිතයේ නොමැත... පෙළ ප්‍රකාරයෙන් අරඹමින්.

en: Hostname must be 255 or fewer characters in length.
si: ධාරක නාමට අක්‍ෂර 255 ක් හෝ කිහිපයක දිගක් පැවතිය යුතුය.

en: Hostname must start with a valid character in the ranges 'a-z', 'A-Z', or '0-9'
si: ධාරක නාමය ආරම්භ විය යුත්තේ 'a-z',  'A-Z' හෝ '0-9' යන වලංගු පරාසය තුල තිබෙන අක්ෂරයක් සමඟිනි.

en: IP address is missing.
si: IP ලිපිනය සොයාගත නොහැක.

en: IPv4 Address
si: IPv4 ලිපිනය

en: IPv4 addresses must contain four numbers between 0 and 255, separated by periods.
si: IPv4 ලිපිනයන් තුල අන්තර්ගත විය හැක්කේ හිස් ඉඩෙන් වෙන් කරන ලද 0 සහ 255 අතර අංක වේ.

en: IPv6 Address
si: IPv6 ලිපිනය

en: In progress
si: සැකසෙමින් පවතී

en: Install
si: ස්ථාපනය කරන්න

en: Install on System
si: පද්ධතිය මත ස්ථාපනය කරන්න

en: Install the live CD to your hard disk
si: සජීවී CD තැටිය ඔබේ දෘඩ තැටියට ස්ථාපනය කරන්න

en: Install to Hard Drive
si: දෘඩ තැටියට ස්ථාපනය කරන්න

en: Installation Progress
si: ස්ථාපන ක්‍රියාවලිය සිදුවෙමින් පවතී

en: Installation Starting
si: ස්ථාපනය ආරම්භ කරමින්

en: Installing on a FireWire device.  This may or may not produce a working system.
si: FireWire උපාංගය ස්ථාපනය කරමින්.   මෙය ක්‍රියාත්මක කල හැකි හෝ නොමැති වීමට පිළිවෙන.

en: Installing on a USB device.  This may or may not produce a working system.
si: USB ධාවකය ස්ථාපනය කරමින්.  මෙය ක්‍රියාත්මක කල හැකි හෝ නොමැති වීමට පිළිවෙන.

en: LUN %(fcplun)s at WWPN %(wwpn)s on zFCP device %(devnum)s already configured.
si: %(devnum)s zFCP උපකරණය මත WWPN %(wwpn)s හට LUN %(fcplun)s දැනටමත් සකසා ඇත.

en: Logging in to iSCSI node
si: iSCSI නෝඩ වෙත පිවිසෙමින්

en: Logging in to iSCSI node %s
si: %s iSCSI නෝඩය වෙත පිවිසෙමින්

en: Minimal
si: අවම

en: Must provide an iSCSI initiator name
si: ඔබ විසින් iSCSI ආරම්භක නාමයක් ලබා දිය යුතු වේ.

en: No Network Available
si: ජාලයක් නොමැත

en: No initiator name set
si: ආරම්භක නාමයක් සකසා නොමැත

en: No new iSCSI nodes discovered
si: කිසිඳු නව iSCSI නෝඩ හමු නොවිනි

en: Not enough RAM
si: මතකය ප්‍රමාණවත් නැත

en: OK
si: හරි

en: Operational error.
si: ක්‍රියාකාරීත්ව දෝශයක්.

en: Packages completed: %(donepkgs)d of %(numpkgs)d | Packages completed: %(donepkgs)d of %(numpkgs)d
si[0]: සම්පූර්ණ කල පැකේජයන්: %(numpkgs)d කින් %(donepkgs)d
si[1]: සම්පූර්ණ කල පැකේජයන්: %(numpkgs)d කින් %(donepkgs)d

en: Performing post-installation configuration
si: පසු ස්ථාපන සැකසුම් ඉටුකරමින්

en: Performing post-upgrade configuration
si: පසු-යාවත්කාලීන සැකසුම් ඉටුකරමින්

en: Please manually connect your vnc client to %s to begin the install.
si: කරුණාකර ස්ථාපනය ආරම්භ කිරීම සඳහා ඔබේ vnc සේවා ග්‍රාහකය %s හා අතින් සම්බන්ධ කරන්න.

en: Post Installation
si: පශ්චාත් ස්ථාපනය

en: Post Upgrade
si: පශ්චාත් ප්‍රගමණය

en: Preparing %d DASD device for use with Linux... | Preparing %d DASD devices for use with Linux...
si[0]: Linux සමඟ භාවිත කිරීමට %d DASD උපකරණය සූදානම් කරමින්...
si[1]: Linux සමඟ භාවිත කිරීමට %d DASD උපකරණ සූදානම් කරමින්...

en: Preparing to install
si: ස්ථාපනයට සැරසෙමින්

en: Preparing transaction from installation source
si: ස්ථාපන ප්‍රභවයේ සිට හුවමාරුව සූදානම් වෙමින්

en: RAID Device
si: RAID උපාංගය

en: Re_boot
si: නැවත ආරම්භ කරන්න(_b)

en: Read-Only
si: කියවීමට පමණි

en: Recoverable errors have been detected or dosfsck has discovered an internal inconsistency.
si: නිවැරදි කල හැකි දෝශ හඳුනාගෙන ඇත. නැතහොත් dosfsck විසින් අභ්‍යන්තර නොගැලපිමක් හඳුනාගෙන ඇත

en: Repository %r is missing name in configuration, using id
si:  %r කෝෂඨාගාරය සැකසුමේදී නමක් නොමැත, අංකය යොදාගනිමින්

en: Rescue
si: මුදවාගන්න

en: Rescue Mode
si: මුදවාගැනීමේ ප්‍රකාරය

en: Retrieving installation information for %s.
si: %s සඳහා ස්ථාපන තොරතුරු ලබාගනිමින්

en: Retrieving installation information.
si: ස්ථාපන තොරතුරු ලබාගනිමින්

en: Retrying
si: නැවත උත්සාහ කරමින්

en: Retrying download.
si: බාගැනීම නැවත උත්සාහ කරමින්

en: Run %s to unmount the system when you are finished.
si: අවසන් කල විට පද්ධතිය විසන්ධි කිරීමට %s ධාවනය කරන්න.

en: Running pre-installation scripts
si: පෙර-ස්ථාපන විධානාවලි ක්‍රියාත්මක කරමින්

en: Shared library error.
si: හවුල් පුස්ථකාල දෝශයක්.

en: Skip
si: මඟ හරින්න

en: Software Development
si: මෘදුකාංග ප්‍රවර්ධනය

en: Some of the packages you have selected for install are missing dependencies.  You can exit the installation, go back and change your package selections, or continue installing these packages without their dependencies.  If you continue, these packages may not work correctly due to missing components.
si: ඔබ තෝරාගත් ඇතැම් පැකේජ සඳහා පරායන්ත සොයාගත නොහැක. ඔබට ස්ථාපනයෙන් පිටවී, ආපසු ගොස් පැකේජ තෝරාගැනීම වෙනස් කල හැක, නැතහොත් පරායන්ත නොමැතිව මෙම පැකේජ ස්ථාපනය කල හැක. ඔබ ඉදිරියට යයි නම්. එම පරායන්ත නොමැති හෙයි එම පැකේජ නිවැරදිව ක්‍රියා නොකරනු ඇත.

en: Some of your software repositories require networking, but there was an error enabling the network on your system.
si: ඔබේ ඇතැම් කෝෂ්ඨාගාර සඳහා ජාලකරණය අවශ්‍යයි. එහෙත් ඔබේ පද්ධතිය සඳහා ජාලය සක්‍රීය කිරීමේ දෝශයක් හට ගැණිනි.

en: Start VNC
si: VNC ආරම්භ කරන්න

en: Starting Install to Hard Drive
si: දෘඩ තැටියට ස්ථාපනය අරඹමින්

en: Starting VNC...
si: VNC ආරම්භ කරමින්...

en: Starting installation process
si: ස්ථාපන ක්‍රියාවලිය ආරම්භ කරමින්

en: System to Rescue
si: මුදවා ගැනීමට තිබෙන පද්ධතිය

en: That's not the correct %s disc.
si:  මෙය නිවැරදි %s සංයුක්ත තැටිය නොවේ

en: The %s graphical installer requires %s MB of memory, but you only have %s MB.
si: %s චිත්‍රක ස්ථාපකය සඳහා %s MB ඉඩක් මතකයෙන් ඇවැසියි. නමුත් ඔබ සතුව ඇත්තේ %s MB පමණි.

en: The VNC server is now running.
si: VNC සේවා දාහකය දැන් ක්‍රියාත්මකව පවතී.

en: The default installation of %s includes a set of software applicable for general internet usage. You can optionally select a different set of software now.
si: %s හි පෙරනිමි ස්ථාපනය සාමාන්‍ය අන්තර්ජාල භාවිතය සඳහා උපයෝගී වන මෘදුකාංග කට්ටලයකින් සමන්විතයි, ඔබට අමතරව වෙනස් ආකාරයක මෘදුකාංග තෝරාගත හැක.

en: The default installation of %s is a minimum install. You can optionally select a different set of software now.
si: %s සඳහා වන පෙරනිමි ස්ථාපනය අවම ස්ථාපනයකි. ඔබට දැන් වෙනම මෘදුකාංග කට්ටලයක් තෝරා ගත හැක.

en: The file %s cannot be opened.  This is due to a missing file, a corrupt package or corrupt media.  Please verify your installation source.
    
    If you exit, your system will be left in an inconsistent state that will likely require reinstallation.
si: %s විවෘත කල නොහැක. ඇතැම්විට ගොනුව අස්ථාන ගතවී හෝ ඇසුරුම පළුදු වී තිබීමට පිළිවෙන.  කරුණාකර ඔබේ ස්ථාපන මාධ්‍යයන් තහවුරු කරගන්න .
    
    ඔබ නැවත පරිගණකය ක්‍රියාත්මත කලහොත්, ඔබේ පද්ධතිය අස්ථාවර වන අතර ඔබට නැවත ස්ථාපනය කිරීමට සිදුවේ.

en: The following error was encountered while downloading the escrow certificate:
    
    %s
si: ඔබේ escrow සහතිකය බාගත කිරීමේදී පහත සඳහන් දෝශය ඇති විය:
    
    %s

en: The following error was found while parsing the kickstart configuration file:
    
    %s
si: ඔබේ kickstart සැකසුම් ගොනුව ක්‍රියාත්මක කිරීමේදී පහත සඳහන් දෝශය ඇති විය:
    
    %s

en: The mount point %s must be on a linux file system.
si: %s රැඳවුම් ස්ථානය ලිනක්ස් ගොනු පද්ධතියක් මතම පැවතිය යුතුය.

en: The password must be at least six characters long.
si: මුරපදයේදිග අවම වශයෙන් අකුරු 6 කින් වත් සමන්විය යුතු වේ.

en: The system will reboot automatically when you exit from the shell.
si: ඔබ shell එකෙන් පිට වූ වාහාම පද්ධතිය ස්වයංක්‍රීයව නැවත ‍ ක්‍රියාත්මවනු ඇත.

en: There was an error running your transaction for the following reason(s): %s.
si: ඔබ හුවමාරුව සිදු කරණ විටදී පහත හේතූන් මත දෝශයක් ඇතිවිය: %s.

en: There was an error running your transaction for the following reason: %s
si: ඔබේ හුවමාරුව සිදු කරන විටදී, පහත සඳහන් හේතුව නිසා දෝශයක් ඇති විය : %s

en: There were file conflicts when checking the packages to be installed:
    %s
si: මෙම පැකේජය ස්ථාපනය සඳහා තෝරාගැනීමේදී ගැටුම් ඇති විය:
    %s

en: This device is an extended partition which contains logical partitions that cannot be deleted:
si: මෙම උපකරණය සතුව මකා දැමිය නොහැකි න්‍යායික කොටස් සහිත දිගුකල කොටස් ඇත

en: This device is part of a LVM volume group.
si: මෙම කොටස LVM පරිමාවේ කණ්ඩායමට අයත් වේ.

en: This device is part of a RAID device.
si: මෙම උපකරණය RAID උපකරණයේ කොටසකි.

en: This device is part of the LVM volume group '%s'.
si: මෙම කොටස LVM පරිමාවේ කණ්ඩායම වන '%s' හට අයත් වේ.

en: This device is part of the RAID device %s.
si: මෙම උපකරණය %s RAID උපාංගයේ කොටසකි.

en: This mount point is invalid.  The %s directory must be on the / file system.
si: මෙම රැඳවුම් ස්ථානය වලංගු නොවේ. %s බහාළුම / ගොනු පද්ධතිය මත තිබිය යුතුයි.

en: This partition is holding the data for the hard drive install.
si: දෘඪ තැටිය තුල සිදුකරන ස්ථාපනය දරාගනු ලබන්නේ මෙම කොටසෙහි වේ.

en: Unable to change iSCSI initiator name once set
si: එක්වරක් සැකසූ විට නැවත iSCSI ආරම්භකය වෙනස් කල නොහැක

en: Unable to find /bin/sh to execute!  Not starting shell
si: ක්‍රියාත්මක කිසීම සඳහා /bin/sh සොයාගත නොහැකි විය! ශෙලය ආරම්භ නොකෙරේ

en: Unable to read group information from repositories.  This is a problem with the generation of your install tree.
si: කෝෂ්ඨාගාර වලින් කණ්ඩායම් තොරතුරු කියවීම අසාර්ථකයි. මෙය ඔබේ ස්ථාපන ගස නිර්මාණය සම්බන්ද ගැටළුවකි

en: Unable to read package metadata. This may be due to a missing repodata directory.  Please ensure that your install tree has been correctly generated.
    
    %s
si: පැකේජ මෙටාදත්ත කියවිය නොහැකි විය, මෙය කෝෂ්ඨ දත්ත බහාළුම අස්ථානගත වීම නිසා විය හැක. කරුණාකර ඔබේ ස්ථාපන ගස නිවැරදිව ජනනය වී ඇතිදැයි තහවුරු කරගන්න.
    
    %s

en: Unknown return code: %d.
si: නොදන්නා ප්‍රති කේතයක්: %d.

en: Usage error.
si: භාවිත දෝශයක්.

en: Usage or syntax error.
si: යෙදුම් හෝ භාවිත දෝශයක්.

en: Use text mode
si: පාඨමය පිළිවෙල භාවිත කරන්න

en: Username
si: පරිශීලක නාමය

en: WWPN %(wwpn)s not found at zFCP device %(devnum)s.
si: %(devnum)s zFCP උපකරණයේ WWPN %(wwpn)s හමු නොවිනි

en: Warning
si: අවවාදයයි

en: Web Server
si: ජාල සේවා දායකය

en: What language would you like to use during the installation process?
si: ස්ථාපනය කිරීමේදී භාවිතා කිරීමට ඔබ කැමති කිනම් භාශාවද?

en: When finished please exit from the shell and your system will reboot.
si: ස්ථාපනය අවසන් වූ පසු පද්ධතිය නැවත ක්‍රියාත්මක කිරීම සඳහා shell එකෙන් පිටවන්න.

en: Which device holds the root partition of your installation?
si: ඔබේ ස්ථාපනයේ root කොටස් දරා සිටින්නේ කුමන උපාංගයද?

en: Will try to connect again in 15 seconds...
si: තත්පර 15 පසුව නැවත සම්බන්ධ වීමට උත්සහ කරනු ඇත...

en: Wrong Disc
si: වැරදි තැටියකි

en: X was unable to start on your machine.  Would you like to start VNC to connect to this computer from another computer and perform a graphical install or continue with a text mode install?
si: X සේවා දාහකය ඔබේ පද්ධතිය තු ආරම්භ කල නොහැක. ඔබ කැමති වන්නේ, VNC ආරම්භ කර මෙම පරිගණකය වෙනෙකක් හා සම්බන්ධ කර චිත්‍රක අයුරින් ස්ථාපනය කිරීමට හෝ මෙලෙස පාඨමය අයුරින් ඉදිරියට කරගෙන යාමටද ?

en: You cannot delete a partition of a LDL formatted DASD.
si: DASD භාවිතයෙන් සංයුති කර ඇති LDL කොටස ඔබ හට මකා දැමිය නොහැක.

en: You don't have any Linux partitions.  Rebooting.
si: ඔබ සතුව කිසිඳු ලිනක්ස් තැටි කොටසක් නොමැත. නැවත අරඹමින්.

en: You don't have any Linux partitions. Press return to get a shell.%s
si: ඔබ සතුව කිසිඳු ලිනක්ස් තැටි කොටසක් නොමැත. ශෙල් ලබාගැනීමට return යතුර ඔබන්න. %s

en: You have not created a bootable partition.
si: ඔබ විසින් ඇරඹුම්කාරක කොටසක් නිර්මාණය කර නොමැත

en: You have not defined a root partition (/), which is required for installation of %s to continue.
si: %s ස්ථාපනය ඉදිරියට කරගෙන යාම සඳහා අවශ්‍ය root කොටස (/) ඔබ විසින් නියමකර නොමැත.

en: You have not specified a FCP LUN or the number is invalid.
si: ඔබ විසින් FCP LUN සපයා නොමැත, නැතහොත් අංකය සාවද්‍ය වේ

en: You have not specified a device number or the number is invalid
si: ඔබ විසින් උපාංගය සඳහා අංකයක් නියම කර නොමැත නැතහොත් එම අංකය සාවද්‍ය වේ

en: You have not specified a swap partition.  Although not strictly required in all cases, it will significantly improve performance for most installations.
si: ඔබ විසින් swap කොටසක් නියම කර නොමැත. මෙය සෑම විටම අනිවාර්‍ය නොවන මුත් පද්ධතියේ ඉහල ක්‍රියාකාරීත්වයට බෙහෙවින් ඉවහල් වේ.

en: You have not specified a worldwide port name or the name is invalid.
si: ඔබ විසින් worldwide සිදුර සඳහා නමක් යොදා නොමැත නැතහොත් එය වැරදි සහගත වේ.

en: You need more space on the following file systems:
si: පහත සඳහන් ගොනු පද්ධති තුල බොහෝ ඉඩ ප්‍රමාණයක් අවශ්‍ය වේ:

en: Your %(mount)s partition is less than %(size)s megabytes which is lower than recommended for a normal %(productName)s install.
si: ඔබේ %(mount)s කොටස සතුව පවතින්නේ %(size)s ප්‍රමාණයකි එය සාමාන්‍ය %(productName)s ස්ථාපනයක් සඳහා නිර්දේශිත ප්‍රමාණයට වඩා අඩුය.

en: Your root partition is less than 250 megabytes which is usually too small to install %s.
si: ඔබේ root කොටස මෙගා බයිට් 250 ට වඩා අඩු වන හෙයින්, එය %s ස්ථාපනය සඳහා ප්‍රමාණවත් නොවේ.

en: Your selected packages require %d MB of free space for installation, but you do not have enough available.  You can change your selections or exit the installer.
si: ඔබ විසින් තෝරා ගන්නා ලද ඇසුරුම් ස්ථාපනය සඳහා %d MB ඉඩ ප්‍රමාණයක් අවශ්‍ය වේ, නමුත් මේ සඳහා අවශ්‍ය ඉඩ ඔබ සතුව නොමැත.  ඔබේ තෝරාගැනීම වෙනස් කිරීමට හෝ නැවත ක්‍රියාත්මක කිරීමට ඔබට පුළුවන.

en: Your system had dirty file systems which you chose not to mount.  Press return to get a shell from which you can fsck and mount your partitions. %s
si: සවිකල නොහැකි කිළිටි ගොනු පද්ධතියන් ඔබ පරිගණකය තුල ඇත. shell එකක් මාර්ගයෙන් fsck භාවිත කර කොටස් සියල්ල සවි කිරීම සඳහා return ඔබන්න. %s

en: Your system has been mounted under %(rootPath)s.
    
    Press <return> to get a shell. If you would like to make your system the root environment, run the command:
    
    	chroot %(rootPath)s
    
    %(msg)s
si: ඔබේ පද්ධතිය %(rootPath)s යටතේ සවිකර ඇත.
    
    shell එකක් ලබා ගැනීම සඳහා <return> ඔබන්න. ඔබේ පද්ධතිය මත root පසුබිම සැකසීමට අවශ්‍ය නම්, මෙම විධානය ක්‍රියාත්මක කරන්න:
    
    	chroot  %(rootPath)s
    
    %(msg)s

en: Your system is mounted under the %s directory.
si: ඔබේ පද්ධතිය %s බහලුම යටතේ සවිකරන ලදී

en: _Add
si: එකතු කරන්න(_A)

en: _Back
si: ආපසු(_B)

en: _Cancel
si: අවලංගු කරන්න (_C)

en: _Continue
si: කරගෙන යන්න(_C)

en: _Eject
si: ඉවතට ගන්න (_E)

en: _Exit installer
si: ස්ථාපකයෙන් ඉවත්වන්න (_E)

en: _Retry
si: නැවත උත්සහ කරනු

en: e2fsck cancelled by user request.
si: පරිශීලක ඉල්ලීමෙන් e2fsck අවලංගු කෙරිනි.

en: file conflicts
si: ගොනුව ඝට්ටනය වේ

en: filesystem configuration missing a type
si: ගොනු පද්ධති සැකසුමට වර්ගයක් නොමැති වී ඇත

en: iSCSI not available
si: iSCSI නොපවතී

en: insufficient disk inodes
si: තැටිය තුල තිබෙන අයිනෝඩ(inodes) ගණන ප්‍රමාණවත් නොවේ.

en: insufficient disk space
si: දෘඪ තැටියේ ප්‍රමාණවත් ඉඩ නොමැත

en: lvs failed for %s
si: %s සඳහා lvs අසාර්ථකයි

en: older package(s)
si: පැරණි ඇසුරුම(ම්)

en: package already installed
si: ඇසුරුම මේවන විට ස්ථාපනය කර ඇත

en: package conflicts
si: ඇසුරුම ඝට්ටනය වේ

en: package for incorrect arch
si: සාවද්‍ය තෝම්බුවක් සඳහා ඇසුරුමක්

en: package for incorrect os
si: සාවද්‍ය මෙහෙයම් පද්ධතිය සඳහා ඇසුරුමක්

en: required package
si: ඇසුරුම අවශ්‍යව ඇත

en: the device containing /boot
si: /boot අඩංගුවන මෙවලම

en: vginfo failed for %s
si: %s සඳහා vginfo අසාර්ථකයි

en: zFCP device %s not found, not even in device ignore list.
si: %s zFCP  උපකරණ මඟහැරීම් ලැයිස්තුවේ හෝ උපකරණය හමු නොවිනි.
