Anaconda - en to ast translation catalogue (177 entries)

en: 
    
    Unknown Error.  Aborting.
ast: 
    
    Fallu Desconocíu. Albortando

en: 
    
    WARNING!!! VNC server running with NO PASSWORD!
    You can use the vncpassword=<password> boot option
    if you would like to secure the server.
ast: 
    
    ¡¡¡ALVERTENCIA!!! ¡El sirvidor VNC ta executándose ENSIN DENGUNA CONTRASEÑA!
    Puede usase la opción d'arranque vncpassword=<password>
    si quies facer seguru al sirvidor.

en: 
    
    You chose to connect to a listening vncviewer. 
    This does not require a password to be set.  If you 
    set a password, it will be used in case the connection 
    to the vncviewer is unsuccessful
ast: 
    
    Esbillasti coneutate a un visor vnc en mou sirvidor.
    Pa esto nun necesita poner una contraseña. Si pones una,
    va usase en casu de que la conexón col visor de vnc
    nun tenga éxitu.

en: 
    
    You chose to execute vnc with a password.
ast: 
    
    Puedes escoyer executar vnc con una contraseña.

en:  Starting text mode.
ast: Aniciar en mou testu

en:  against anaconda at %s
ast:  escontra'l paquete anaconda en %s

en:  with the provider of this software.
ast:  col fornidor d'esti software.

en: %(productName)s %(productVersion)s installation
ast: %(productName)s %(productVersion)s instalación

en: %(productName)s %(productVersion)s installation on host %(name)s
ast: Instalación de %(productName)s %(productVersion)s nel equipu %(name)s

en: %(type)s filesystem check failure on %(device)s:
ast: Fallu na comprobación del sistema de ficheros %(type)s de %(device)s:

en: '%s' is an invalid IP address.
ast: '%s' nun ye una direición IP válida.

en: '%s' is not a valid IPv6 address.
ast: '%s' nun ye una direición IPv6 válida.

en: <b>Installing %(pkgStr)s</b> (%(size)s)
ast: <b>Instalando %(pkgStr)s</b> (%(size)s)

en: An unhandled exception has occurred.  This is most likely a bug.  Please save a copy of the detailed exception and file a bug report
ast: Asocedió una situación esceicional. De xuru que ye un fallu. Por favor copia'l testu completu d'esta esceición y rexistra un informe detalláu del fallu

en: Are you sure you want to skip entering a passphrase for device %s?
    
    If you skip this step the device's contents will not be available during installation.
ast: ¿De xuru que nun quies escribir una contraseña pa esti preséu? %s
    
    Si omites esti pasu, los conteníos del preséu nun tarán disponibles durante la instalación.

en: Attempting to connect to vnc client on host %s...
ast: Intentando coneutase col veceru vnc nel sirvidor %s...

en: Back
ast: Atrás

en: Can't have a question in command line mode!
ast: ¡Nun puede tener una entruga nel mou de llinia de comandos!

en: Capacity
ast: Capacidá

en: Checking dependencies in packages selected for installation
ast: Comprobando dependencies nos paquetes pa instalación

en: Completed
ast: Completáu

en: Confirm
ast: Confirmar

en: Connected!
ast: ¡Coneutáu!

en: Continue
ast: Siguir

en: Could not add LUN %(fcplun)s to WWPN %(wwpn)s on zFCP device %(devnum)s (%(e)s).
ast: Nun pudo amestase LUN %(fcplun)s a WWPN %(wwpn)s nel preséu zFCP %(devnum)s (%(e)s).

en: Could not add WWPN %(wwpn)s to zFCP device %(devnum)s (%(e)s).
ast: Nun pudo amestase WWPN %(wwpn)s nel preséu zFCP %(devnum)s (%(e)s).

en: Could not correctly delete SCSI device of zFCP %(devnum)s %(wwpn)s %(fcplun)s (%(e)s).
ast: Nun pudo desaniciase correcho'l preséu SCSI de zFCP %(devnum)s %(wwpn)s %(fcplun)s (%(e)s).

en: Could not read failed attribute of LUN %(fcplun)s at WWPN %(wwpn)s on zFCP device %(devnum)s (%(e)s).
ast: Nun pudo lleese atributu fallíu de LUN %(fcplun)s en WWPN %(wwpn)s nel preséu zFCP %(devnum)s (%(e)s).

en: Could not remove LUN %(fcplun)s at WWPN %(wwpn)s on zFCP device %(devnum)s (%(e)s).
ast: Nun puede desaniciase LUN %(fcplun)s en WWPN %(wwpn)s nel preséu zFCP %(devnum)s (%(e)s).

en: Could not remove WWPN %(wwpn)s on zFCP device %(devnum)s (%(e)s).
ast: Nun puede desaniciase WWPN %(wwpn)s nel preséu zFCP %(devnum)s (%(e)s).

en: Could not set zFCP device %(devnum)s offline (%(e)s).
ast: Nun puede configurase'l preséu zFCP %(devnum)s fuera de llinia (%(e)s).

en: Could not set zFCP device %(devnum)s online (%(e)s).
ast: Nun pudo configurase'l preséu zFCP %(devnum)s en llinia (%(e)s).

en: DISPLAY variable not set. Starting text mode.
ast: Nun s'afitó la variable DISPLAY. Aniciando en mou testu.

en: Dependency Check
ast: Comprobación de les dependencies

en: EFI System Partition
ast: Partición de Sistema EFI

en: Edit
ast: Editar

en: Encrypted
ast: Cifráu

en: Error
ast: Fallu

en: Error Installing Package
ast: Fallu instalando paquete

en: Error Running Transaction
ast: Fallu al Executar la Trensaición

en: Error Setting Up Repository
ast: Fallu al Configurar Repositoriu

en: Exit
ast: Colar

en: Exit installer
ast: Colar del instalador

en: FCoE not available
ast: FCoE non disponible

en: Failed LUN %(fcplun)s at WWPN %(wwpn)s on zFCP device %(devnum)s removed again.
ast: Falló LUN %(fcplun)s en WWPN %(wwpn)s nel preséu zFCP %(devnum)s retiráu nuevamente.

en: File system errors left uncorrected.
ast: Dexáronse ensin correxir los fallos nel sistema de ficheros.

en: First sector of boot partition
ast: Primer sector de partición d'aniciu

en: Formatting DASD Device | Formatting DASD Devices
ast[0]: Formateando preséu DASD
ast[1]: Formateando preseos DASD

en: Free
ast: Llibre

en: Giving up attempting to connect after %d try!
     | Giving up attempting to connect after %d tries!
ast[0]: ¡Doime por vencíu dempués de %d intentos de coneutame!
ast[1]: ¡Doime por vencíu dempués de %d intentos de coneutame!

en: Graphical Desktop
ast: Escritoriu gráficu

en: Graphical installation is not available. Starting text mode.
ast: La instalación gráfica nun ta disponible. Aniciando en mou testu.

en: Hostname must be 255 or fewer characters in length.
ast: El nome d'equipu tien de ser de 255 o menos carauteres de llargu.

en: Hostname must start with a valid character in the ranges 'a-z', 'A-Z', or '0-9'
ast: el nome del host entama con un caráuter válidu nel rangu 'a-z', 'A-Z' o '0-9'

en: IP address is missing.
ast: Falta la direición IP.

en: IPv4 addresses must contain four numbers between 0 and 255, separated by periods.
ast: Les direiciones IPv4 tienen de tener númberos ente 0 y 255, separtaos por puntos.

en: In progress
ast: En progresu

en: Install
ast: Instalar

en: Install on System
ast: Instalar en sistema

en: Install the live CD to your hard disk
ast: Instalar el CD vivu nel discu duru

en: Install to Hard Drive
ast: Instalar nel Discu Duru

en: Installation Progress
ast: Progresu de la instalación

en: Installation Starting
ast: Aniciu de la instalación

en: Installing on a FireWire device.  This may or may not produce a working system.
ast: Instalando nun preséu FireWire. Esto puede o non criar un sistema funcional.

en: Installing on a USB device.  This may or may not produce a working system.
ast: Instalando nun preséu USB. Esto puede o non criar un sistema funcional.

en: LUN %(fcplun)s at WWPN %(wwpn)s on zFCP device %(devnum)s already configured.
ast: LUN %(fcplun)s en WWPN %(wwpn)s nel preséu zFCP %(devnum)s yá configuráu.

en: Minimal
ast: Mínimu

en: Must provide an iSCSI initiator name
ast: Has d'apurrir un nome d'aniciador iSCSI.

en: No Network Available
ast: Nun hai Rede disponible

en: No initiator name set
ast: Nun hai nome d'anicializador configuráu

en: No new iSCSI nodes discovered
ast: Nun se descubrieron nuevos nodos iSCSI

en: Not enough RAM
ast: Nun hai RAM bastante

en: OK
ast: Aceutar

en: Operational error.
ast: Fallu operativu.

en: Packages completed: %(donepkgs)d of %(numpkgs)d | Packages completed: %(donepkgs)d of %(numpkgs)d
ast[0]: Paquetes completaos: %(donepkgs)d de %(numpkgs)d
ast[1]: Paquetes completaos: %(donepkgs)d de %(numpkgs)d

en: Performing post-installation configuration
ast: Executando configuración post-instalación

en: Performing post-upgrade configuration
ast: Executando configuración post-anovamientu

en: Please manually connect your vnc client to %s to begin the install.
ast: Por favor coneuta manualmente'l veceru vnc a %s pa entamar la instalación

en: Post Installation
ast: Post-instalación

en: Post Upgrade
ast: Post Anovamientu

en: Preparing %d DASD device for use with Linux... | Preparing %d DASD devices for use with Linux...
ast[0]: Tresnando'l preséu DASD %d pa usar con Linux...
ast[1]: Tresnando los preseos DASD %d pa usar con Linux...

en: Preparing to install
ast: Tresnando la instalación

en: Preparing transaction from installation source
ast: Tresnando la trensaición dende la fonte d'instalación.

en: RAID Device
ast: Preseos RAID

en: Re_boot
ast: Re_aniciar

en: Read-Only
ast: Mou llectura

en: Recoverable errors have been detected or dosfsck has discovered an internal inconsistency.
ast: Deteutáronse fallos correxibles, o dosfsck alcontró una incoherencia interna.

en: Red Hat Enterprise Linux
ast: Linux pa Empreses de Red Hat

en: Repository %r is missing name in configuration, using id
ast: Falta un nome na configuración del repositoriu %r; va usase id

en: Rescue
ast: Rescatar

en: Rescue Mode
ast: Mou de Rescate

en: Retrieving installation information for %s.
ast: Obteniendo la información d'instalación pa %s.

en: Retrieving installation information.
ast: Obteniendo la información de la instalación.

en: Retrying
ast: Reintentando

en: Retrying download.
ast: Reintentando la descarga.

en: Running pre-installation scripts
ast: Executando los scripts de pre-instalación

en: Shared library error.
ast: Fallu nuna biblioteca compartida.

en: Skip
ast: Omitir

en: Software Development
ast: Desendolcu de software

en: Some of the packages you have selected for install are missing dependencies.  You can exit the installation, go back and change your package selections, or continue installing these packages without their dependencies.  If you continue, these packages may not work correctly due to missing components.
ast: Dellos de los paquetes qu'esbillaste pa instalar tienen dependencies perdíes. Puedes colar de la instalación, volver y camudar les tos seleiciones de paquete, o siguir instalando estos paquetes ensin les sos dependencies. Si sigues, seique estos paquetes nun furrulen correutamente darréu de los componentes que falten.

en: Some of your software repositories require networking, but there was an error enabling the network on your system.
ast: Dellos de los repositorios del to software requieren coneutividá de redes, pero hebo un problema habilitando la rede nel sistema.

en: Start VNC
ast: Entamar VNC

en: Starting Install to Hard Drive
ast: Aniciando Instalación nel Discu Duru

en: Starting VNC...
ast: Aniciando VNC...

en: Starting installation process
ast: Aniciando'l procesu d'instalación

en: System to Rescue
ast: Sistema a rescatar

en: That's not the correct %s disc.
ast: Ésti nun ye'l discu %s correutu.

en: The VNC server is now running.
ast: El sirvidor VNC ta executándose agora

en: The default installation of %s includes a set of software applicable for general internet usage. You can optionally select a different set of software now.
ast: La instalación predeterminada de %s inclúi un grupu d'aplicaciones pal usu xeneral de Internet. Puedes optar por una Escoyeta de software distintu agora.

en: The default installation of %s is a minimum install. You can optionally select a different set of software now.
ast: La instalación predeterminada de %s ye una instalación mínima. Tamién puedes escoyer un grupu de software distintu agora.

en: The file %s cannot be opened.  This is due to a missing file, a corrupt package or corrupt media.  Please verify your installation source.
    
    If you exit, your system will be left in an inconsistent state that will likely require reinstallation.
ast: El ficheru %s nun se pudo abrir. Esto puede debese a que falta'l ficheru o seique'l paquete tea tollíu. Por favor, verifica la fonte d'instalación.
    
    Si sales, el sistema quedará nun estáu inconsistente que seguramente necesitará reinstalación.

en: The following error was encountered while downloading the escrow certificate:
    
    %s
ast: El fallu siguiente alcontróse mentantu se descargaba'l certificáu escrow:
    
    %s

en: The following error was found while parsing the kickstart configuration file:
    
    %s
ast: El fallu siguiente alcontróse mentantu l'analís de la configuración kickstart:
    
    %s

en: The mount point %s must be on a linux file system.
ast: El puntu de montaxe %s tien de tar nun sistema de ficheros linux.

en: The password must be at least six characters long.
ast: La contraseña tien de tener al menos 6 carauteres de llargu.

en: There was an error running your transaction for the following reason(s): %s.
ast: Hebo un fallu durante la trensaición, pola(es) siguiente(s) razon(es): %s

en: There was an error running your transaction for the following reason: %s
ast: Hebo un fallu durante la trensaición, pola siguiente razón: %s

en: There were file conflicts when checking the packages to be installed:
    %s
ast: Alcontráronse conflictos de ficheru cuando se chequeaben los paquetes a instalar:
    %s

en: This device is an extended partition which contains logical partitions that cannot be deleted:
ast: Esti preséu ye una partición estendida que caltién les particiones lóxiques que nun pueden desaniciase:

en: This device is part of a LVM volume group.
ast: Esti preséu ye parte d'un grupu de volume LVM.

en: This device is part of a RAID device.
ast: Esti preséu ye parte d'un preséu RAID

en: This device is part of the LVM volume group '%s'.
ast: Esti preséu ye parte del grupu de volume LVM '%s'.

en: This device is part of the RAID device %s.
ast: Esti preséu ye parte del preséu RAID %s.

en: This mount point is invalid.  The %s directory must be on the / file system.
ast: Esti puntu de montaxe nun ye válidu.  El direutoriu %s tien de tar nel sistema de ficheros /.

en: This partition is holding the data for the hard drive install.
ast: Esta partición cuenta colos datos pa la instalación de la disquetera.

en: Unable to change iSCSI initiator name once set
ast: Nun ye dable camudar el nome d'anicializador iSCSI una vegada afitáu

en: Unable to find /bin/sh to execute!  Not starting shell
ast: Nun pudo atopase /bin/sh pa executalu. Nun va aniciase'l shell.

en: Unable to read group information from repositories.  This is a problem with the generation of your install tree.
ast: Nun puede lleese la información de grupu de los repositorios. Esti ye un problema cola xeneración del árbol d'instalación.

en: Unable to read package metadata. This may be due to a missing repodata directory.  Please ensure that your install tree has been correctly generated.
    
    %s
ast: Nun foi dable lleer los metadatos del paquete. Puede ser causa d'un direutoriu de datos del repositoriu faltante. Por favor asegúrate de que l'árbol d'instalación xeneróse correcho.
    
    %s

en: Unknown return code: %d.
ast: El códigu devueltu ye desconocíu: %d.

en: Usage error.
ast: Fallu d'usu.

en: Usage or syntax error.
ast: Fallu nel usu o na sintaxis.

en: Use text mode
ast: Usar mou testu

en: Username
ast: Nome d'usuariu:

en: WWPN %(wwpn)s not found at zFCP device %(devnum)s.
ast: WWPN %(wwpn)s non alcontráu nel preséu zFCP %(devnum)s.

en: Warning
ast: Avisu

en: Web Server
ast: Sirvidor Web

en: What language would you like to use during the installation process?
ast: ¿Qué llingua quies usar na instalación?

en: When finished please exit from the shell and your system will reboot.
ast: Cuando heba finao salga de la shell y el so sistema reiniciaráse.

en: Which device holds the root partition of your installation?
ast: ¿Qué preséu caltién la partición de raigañu de la to instalación?

en: Will try to connect again in 15 seconds...
ast: Va intentar coneutase dempués de 15 segundos...

en: Wrong Disc
ast: Discu Incorreutu

en: X was unable to start on your machine.  Would you like to start VNC to connect to this computer from another computer and perform a graphical install or continue with a text mode install?
ast: X nun puede arrancar na to máquina. ¿Prestaríate entamar VNC pa coneutase a esti computador dende otra máquina y facer una instalación gráfica o siguir con una instalación en mou testu?

en: You cannot delete a partition of a LDL formatted DASD.
ast: Nun puedes desaniciar una partición d'un DASD formateáu a LDL.

en: You don't have any Linux partitions.  Rebooting.
ast: Nun hai denguna partición Linux. Va reaniciase'l sistema.

en: You have not created a bootable partition.
ast: No has creáu una partición d'arranque.

en: You have not defined a root partition (/), which is required for installation of %s to continue.
ast: Nun definiste una partición root (/), necesaria pa que la instalación de %s sigui.

en: You have not specified a FCP LUN or the number is invalid.
ast: Nun especificasti un FCP LUN  o el númberu nun ye válidu.

en: You have not specified a device number or the number is invalid
ast: Nun s'especificó dengún númberu de preséu, o el númberu ye non válidu.

en: You have not specified a swap partition.  Although not strictly required in all cases, it will significantly improve performance for most installations.
ast: Nun s'especificó denguna partición swap. Magar que nun ye indispensable, meyorará considerablemente el rendimientu na mayoría de les instalaciones.

en: You have not specified a worldwide port name or the name is invalid.
ast: Nun especificasti un nome de puertu universal o el nome ye inválidu.

en: You need more space on the following file systems:
ast: Necesites más espaciu nos siguientes sistemes de ficheros:

en: Your %(mount)s partition is less than %(size)s megabytes which is lower than recommended for a normal %(productName)s install.
ast: La to partición %(mount)s ye de menos de %(size)s megabytes, que ye menos de lo que s'encamienta nuna instalación normal de %(productName)s.

en: Your root partition is less than 250 megabytes which is usually too small to install %s.
ast: La partición root tien menos de 250 megabytes, tamañu que davezu nun ye bastante pa instalar %s.

en: Your selected packages require %d MB of free space for installation, but you do not have enough available.  You can change your selections or exit the installer.
ast: Los paquetes seleicionaos requieren %d MB d'espaciu llibre pa ser instalaos, pero nun hai espaciu llibre suficiente disponible. Puedes camudar la to Escoyeta o colar del instalador.

en: Your system is mounted under the %s directory.
ast: El sistema ta montáu baxo'l direutoriu %s.

en: _Add
ast: _Amestar

en: _Back
ast: _Atrás

en: _Continue
ast: _Siguir

en: _Eject
ast: _Espulsar

en: _Exit installer
ast: Colar d_l'instalador

en: _Retry
ast: _Volver a intentar

en: e2fsck cancelled by user request.
ast: L'usuariu encaboxó e2fsck.

en: file conflicts
ast: conflictos de ficheru

en: filesystem configuration missing a type
ast: A la configuración del sistema de ficheros falta-y un tipu

en: iSCSI not available
ast: iSCSI non disponible

en: insufficient disk inodes
ast: inodos de discu insuficientes

en: insufficient disk space
ast: espaciu de discu insuficiente

en: lvs failed for %s
ast: lvs falló pa %s

en: older package(s)
ast: Paquete(s) antiguu(os)

en: package already installed
ast: paquete yá instaláu

en: package conflicts
ast: conflictos de paquete

en: package for incorrect arch
ast: paquete p'arquitectura incorreuta

en: package for incorrect os
ast: paquete pa S.O. incorreutu

en: required package
ast: paquete requeríu

en: vginfo failed for %s
ast: vginfo falló pa %s

en: zFCP device %s not found, not even in device ignore list.
ast: Preseos zFCP %s non alcontráu, nin siquier na llista d'inorar preséu.
