anaconda - en to ca translation catalogue (952 entries)

en: 
    
    Press 'OK' to choose a different partitioning option.
ca: 
    
    Premeu «D'acord» per escollir una opció de particionat diferent.

en: 
    
    Press 'OK' to exit the installer.
ca: 
    
    Premeu «D'acord» per a sortir de l'instal·lador.

en: 
    
    The installer has detected %s MB of RAM.
ca: 
    
    L'instal·lador ha detectat %s MB de memòria RAM.

en: 
    
    Unknown Error.  Aborting.
ca: 
    
    Error desconegut. S'interromprà.

en: 
    
    WARNING! ALL DATA ON THE TARGET DRIVES WILL BE DESTROYED.
ca: 
    
    Atenció: s'esborraran totes les dades en les unitats destí.

en: 
    
    WARNING!!! VNC server running with NO PASSWORD!
    You can use the vncpassword=<password> boot option
    if you would like to secure the server.
ca: 
    
    Avís: s'executarà el servidor VNC sense contrasenya.
    Podeu fer servir l'opció d'arrencada vncpassword=<contrasenya>
    si voleu tenir més seguretat.

en: 
    
    You chose to connect to a listening vncviewer. 
    This does not require a password to be set.  If you 
    set a password, it will be used in case the connection 
    to the vncviewer is unsuccessful
ca: 
    
    Heu escollit connectar-vos a un visualitzador de vnc.
    No us cal establir una contrasenya. Si establiu una contrasenya,
    es farà servir en cas que no es pugui connectar al visualitzador

en: 
    
    You chose to execute vnc with a password.
ca: 
    
    S'executarà VNC amb contrasenya.

en:   <Tab>/<Alt-Tab> between elements   |  <Space> selects   |  <F12> next screen
ca:   <Tab>/<Alt-Tab> mou   |  <Espai> selecciona   |  <F12> Següent pantalla

en:   <Tab>/<Alt-Tab> between elements  | <Space> selects | <F12> next screen
ca:   <Tab>/<Alt-Tab> mou | <Espai> selecciona | <F12> següent

en:  against anaconda at %s
ca:  a anaconda a %s

en:  with the provider of this software.
ca:  amb el proveïdor d'aquest programari.

en: %s Installer
ca: Instal·lador %s

en: %s directory:
ca: Directori %s:

en: %s has a partition type of 0x82 (Linux swap) but does not appear to be formatted as a Linux swap partition.
    
    Would you like to format this partition as a swap partition?
ca: %s té una partició del tipus 0x82 (memòria d'intercanvi Linux) però no sembla que estigui formatada com a partició de memòria d'intercanvi.
    
    Voleu formatar aquesta partició com a memòria d'intercanvi?

en: %s must have a bsd disk label.
ca: %s ha de tenir una etiqueta de disk bsd.

en: %s must have a mac disk label.
ca: %s ha de tenir una etiqueta de disc de mac.

en: '%s' is an invalid IP address.
ca: «%s» no és una adreça IP vàlida.

en: '%s' is not a valid IPv6 address.
ca: «%s» no és una adreça IPv6 vàlida.

en: (Max size is %s MB)
ca: (Mida màxima és %s MB)

en: /boot/efi is not EFI.
ca: /boot/efi no és EFI.

en: <Enter> to exit
ca: Premeu <retorn> per sortir

en: <Not Applicable>
ca: <No és aplicable>

en: <Space>,<+>,<-> selection   |   <F2> Add drive   |   <F12> next screen
ca: <Espai>,<+>,<-> selecció  | <F2> Afegeix unitat | <F12> Pantalla següent

en: <b>CHAP _Password:</b>
ca: <b>Contrasenya de CHA_P:</b>

en: <b>CHAP _Username:</b>
ca: <b>Nom d'_usuari de CHAP:</b>

en: <b>Device number:</b>
ca: <b>Número de dispositiu:</b>

en: <b>Gateway:</b>
ca: <b>Passarel·la:</b>

en: <b>IPv4 Address:</b>
ca: <b>Adreça IPv4:</b>

en: <b>IPv6 Address:</b>
ca: <b>Adreça IPv6:</b>

en: <b>Nameserver:</b>
ca: <b>Servidor de noms:</b>

en: <b>Repository _name:</b>
ca: <b>_Nom del repositori:</b>

en: <b>Repository _type:</b>
ca: <b>_Tipus de repositori:</b>

en: <b>Reverse CHAP P_assword:</b>
ca: <b>Contr_asenya CHAP inversa:</b>

en: <b>Reverse CHAP U_sername:</b>
ca: <b>Nom d'_usuari CHAP invers:</b>

en: <b>_Interface:</b>
ca: <b>_Interfície:</b>

en: <b>_Target IP Address:</b>
ca: <b>_Adreça IP de destí:</b>

en: <b>iSCSI Initiator _Name:</b>
ca: <b>_Nom de l'inicialitzador iSCSI:</b>

en: A boot loader password prevents users from changing kernel options, increasing security.
ca: Per a millorar la seguretat, la contrasenya del carregador de l'arrencada evitarà que qualsevol usuari canviï les opcions que es passen al nucli.

en: A fatal error occurred when installing the %s package.  This could indicate errors when reading the installation media.  Installation cannot continue.
ca: S'ha produït un error greu en instal·lar el paquet %s. Això pot indicar errors en llegir el medi d'instal·lació. La instal·lació no pot continuar.

en: A minimum swap file size of %d MB is recommended.  Please enter a size for the swap file:
ca: Es recomana que el fitxer d'intercanvi sigui almenys de %d MB. Introduïu la mida del fitxer d'intercanvi:

en: A module name must be specified for the kickstart device command.
ca: S'ha d'especificar un nom de mòdul per a l'ordre del dispositiu de kickstart.

en: A password will prevent unauthorized listeners connecting and monitoring your installation progress.  Please enter a password to be used for the installation
ca: La contrasenya previndrà accessos i/o escoltes no autoritzades durant el procés d'instal·lació. Indiqueu la contrasenya que es farà servir per a la instal·lació

en: A screenshot named '%s' has been saved.
ca: S'ha desat la captura de pantalla '%s'.

en: A swap file is strongly recommended. Failure to create one could cause the installer to abort abnormally.  Are you sure you wish to continue?
ca: És molt recomanable que creeu un fitxer d'intercanvi. Si no ho feu, l'instal·lador podria acabar de forma inesperada. Esteu segur que voleu continuar?

en: A value is required for the field %s
ca: Es requereix un valor per al camp %s

en: A value is required for the field %s.
ca: Es requereix un valor per al camp %s.

en: Absolute Symlinks
ca: Enllaços simbòlics absoluts

en: Add Device
ca: Afegeix dispositiu

en: Add FCP Device
ca: Afegeix dispositiu FCP

en: Add FCP device
ca: Afegeix dispositiu FCP

en: Add FCoE SAN
ca: Afegeix un SAN FCoE

en: Add Partition
ca: Afegeix partició

en: Add Repository
ca: Afegeix un repositori

en: Add Swap
ca: Afegeix fitxer d'intercanvi

en: Add _FCoE SAN
ca: Afegeix SAN _FCoE

en: Add _ZFCP LUN
ca: Afegeix LUN _ZFCP

en: Add _iSCSI target
ca: Afegeix destí _iSCSI

en: Additional Size Options
ca: Opcions addicionals quant a la mida

en: Advanced Storage Options
ca: Opcions d'emmagatzemament avançades

en: After shutdown, please perform a manual IPL from DASD device %s to continue installation
ca: Després d'apagar, realitzeu un IPL manual des del dispositiu DASD %s per a continuar la instal·lació

en: After shutdown, please perform a manual IPL from FCP %(device)s with WWPN %(wwpn)s and LUN %(lun)s to continue installation
ca: Després de l'apagada, feu un IPL manual des de l'FCP %(device)s amb WWPN %(wwpn)s i LUN %(lun)s per continuar amb la instal·lació

en: After shutdown, please perform a manual IPL from the device now containing /boot to continue installation
ca: Després de l'aturada, realitzaeu un IPL manual des del dispositiu que contingui /boot per continuar la instal·lació

en: Allowable _Drives:
ca: _Unitats permeses:

en: Also add this passphrase to all existing encrypted devices
ca: Afegeix aquesta frase de pas a tots els dispositius xifrats

en: Also add this passphrase to all existing encrypted devices to streamline the boot process
ca: Afegiu aquesta frase de pas per a tots els dispositius xifrats per accelerar el procés d'arrencada

en: An error has occurred - no valid devices were found on which to create new file systems. Please check your hardware for the cause of this problem.
ca: S'ha produït un error: no s'han trobat dispositius vàlids on crear el nou sistema de fitxers. Comproveu el maquinari per trobar la causa del problema.

en: An error occured finding the installation image on your hard drive.  Please check your images and try again.
ca: S'ha produït un error en llegir la imatge d'instal·lació del vostre disc dur. Comproveu les imatges i proveu de nou.

en: An error occurred mounting the source device %s.  This may happen if your ISO images are located on an advanced storage device like LVM or RAID, or if there was a problem mounting a partition.  Click exit to abort the installation.
ca: S'ha produït un error en muntar el dispositiu font %s. Això pot passar si les imatges ISO estan ubicades en un dispositiu d'emmagatzematge avançat com ara LVM o RAID, o si s'ha produït algun problema en muntar una partició. Feu clic a «Surt» per a interrompre la instal·lació.

en: An error occurred saving screenshots to disk.
ca: S'ha produït un error en desar les captures de pantalla al disc.

en: An error occurred transferring the install image to your hard drive.  This is often cause by damaged or low quality media.
ca: S'ha produït un error en transferir la imatge d'instal·lació al disc dur. És possible que el disc estigui malmès o tingui mala qualitat.

en: An error occurred transferring the install image to your hard drive. You are probably out of disk space.
ca: S'ha produït un error en transferir la imatge al disc dur. És possible que no tingueu prou espai al disc.

en: An error occurred trying to bring up the %s network interface.
ca: S'ha produït un error en intentar activar la interfície de xarxa %s.

en: An error occurred trying to mount some or all of your system. Some of it may be mounted under %s.
    
    Press <return> to get a shell. The system will reboot automatically when you exit from the shell.
ca: S'ha produït un error en intentar muntar algun dels sistemes de fitxers. Pot ser que se n'hagi muntat algun sota %s.
    
    Premeu <retorn> per anar a l'intèrpret d'ordres. El sistema arrencarà de nou quan en sortiu.

en: An error occurred unmounting the disc.  Please make sure you're not accessing %s from the shell on tty2 and then click OK to retry.
ca: S'ha produït un error en desmuntar el disc. Assegureu-vos que no esteu accedint a %s des de la la línia d'ordres a tty2, i feu clic a D'acord per a reintentar.

en: An error occurred when attempting to load an installer interface component.
    
    className = %s
ca: S'ha produït un error en intentar carregar un component de la interfície de l'instal·lador.
    
    className = %s

en: An error occurred when trying to create %s.  Some element of this path is not a directory. This is a fatal error and the install cannot continue.
    
    Press <Enter> to exit the installer.
ca: S'ha produït un error en intentar crear %s. Algun element del camí no és un directori. Aquest és un error fatal i la instal·lació no pot continuar.
    
    Premeu <tecla de retorn> per a sortir de l'instal·lador.

en: An error occurred while saving the screenshot.  If this occurred during package installation, you may need to try several times for it to succeed.
ca: S'ha produït un error en desar la captura de pantalla. Si això s'ha produït durant la instal·lació d'un paquet, és possible que hagueu d'intentar-ho diverses vegades per tal d'aconseguir-ho.

en: An error was encountered while migrating filesystem on device %s.
ca: S'ha produït un error en migrar el sistema de fitxers al dispositiu %s.

en: An unhandled exception has occurred.  This is most likely a bug.  Please save a copy of the detailed exception and file a bug report
ca: S'ha produït una excepció no gestionada. Molt probablement serà un error de programació. Feu una còpia del text d'aquesta excepció i informeu de l'error

en: Apple Bootstrap
ca: Bootstrap d'Apple

en: Arabic
ca: Àrab

en: Are you sure you want to delete the logical volume "%s"?
ca: Esteu segur que voleu suprimir el volum lògic «%s»?

en: Are you sure you want to reset the partition table to its original state?
ca: Esteu segur que voleu reiniciar la taula de particions al seu estat original?

en: Are you sure you want to skip entering a passphrase for device %s?
    
    If you skip this step the device's contents will not be available during installation.
ca: Segur que no voleu introduir una frase de pas per al dispositiu %s?
    
    Si ignoreu aquest pas, els contiguts del dispositiu no estaran disponibles durant la instal·lació.

en: Are you sure you wish to exit the installer?
ca: Esteu segur que voleu sortir de la instal·lació?

en: Assamese
ca: Assamès

en: At least one unused physical volume partition is needed to create an LVM Volume Group.
    
    Create a partition or RAID array of type "physical volume (LVM)" and then select the "LVM" option again.
ca: Cal almenys una partició de volum física que no s'utilitzi per crear un grup de volum LVM.
    
    Creeu una partició o una matriu RAID del tipus «volum físic (LVM)» i després seleccioneu l'opció «LVM» de nou.

en: At least two unused software RAID partitions are needed to create a RAID device.
    
    First create at least two partitions of type "software RAID", and then select the "RAID" option again.
ca: Es necessiten almenys dues particions RAID de programari per crear un dispositiu RAID.
    Creeu almenys dues particions de tipus «RAID de programari», i escolliu l'opció «RAID» una altra vegada.

en: Attempting to connect to vnc client on host %s...
ca: S'està intentant connectar el client vnc a l'ordinador %s...

en: Automatic Partitioning Errors
ca: Errors de la partició automàtica

en: BIOS Drive Order
ca: Ordre de les unitats de la BIOS

en: Back
ca: Anterior

en: Bad bootproto %s specified in network command
ca: Protocol d'arrencada %s erroni especificat en l'ordre de xarxa

en: Bengali
ca: Bengalí

en: Bengali(India)
ca: Bengalí (Índia)

en: Boot Loader Configuration
ca: Configuració del carregador de l'arrencada

en: Boot label contains illegal characters
ca: L'etiqueta d'arrencada conté caràcters no permesos

en: Boot loader device
ca: Dispositiu carregador de l'arrencada

en: Boot loader operating system list
ca: Llista de sistemes operatius del carregador d'arrencada

en: Bootable partitions can only be on RAID1 devices.
ca: Les particions d'arrencada només poden estar en dispositius RAID1.

en: Bootable partitions cannot be on a RAID device.
ca: Les particions d'arrencada només poden estar en dispositius RAID.

en: Bootable partitions cannot be on a logical volume.
ca: Les particions d'arrencada no poden estar en volums lògics.

en: Bootable partitions cannot be on an %s filesystem.
ca: Les particions d'arrencada no poden estar en un sistema de fitxers %s.

en: Bootable partitions cannot be on an encrypted block device
ca: Les particions d'arrencada no poden estar en volums xifrats.

en: Bootloader
ca: Carregador de l'arrencada

en: Bulgarian
ca: Búlgar

en: CHAP password
ca: Contrasenya CHAP

en: CHAP username
ca: Nom d'usuari CHAP

en: C_ontinue
ca: C_ontinua

en: Can't have a question in command line mode!
ca: No es poden fer preguntes en mode de línia d'ordres

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: Cancelled
ca: Cancel·lat

en: Cannot Delete
ca: No es pot suprimir

en: Cannot find hard drive for BIOS disk %s
ca: No s'ha pogut trobar un disc dur per al disc de la BIOS %s

en: Cannot find kickstart file on CDROM.
ca: No s'ha pogut trobar el fitxer kickstart al CDROM.

en: Cannot find kickstart file on hard drive.
ca: No s'ha pogut trobar el fitxer del kickstart al disc dur.

en: Cannot find ks.cfg on removable media.
ca: No s'ha pogut trobar ks.cfg en el dispositiu extraïble.

en: Caps Lock is on.
ca: La fixació de majúscules està habilitada.

en: Catalan
ca: Català

en: Chandev Parameters
ca: Paràmetres del chandev

en: Chandev line
ca: Línia chandev

en: Change Disc
ca: Canvieu el disc

en: Change _password
ca: _Canvia la contrasenya

en: Checking
ca: S'està comprovant

en: Checking "%s".
ca: S'està comprovant «%s».

en: Checking dependencies in packages selected for installation
ca: S'estan comprovant les dependències dels paquets escollits per a la instal·lació

en: Checking filesystem on %s
ca: S'està verificant el sistema de fitxers a %s

en: Checking media.
ca: S'està comprovant el medi.

en: Checksum Test
ca: Comprovació de les sumes de verificació

en: Chinese(Simplified)
ca: Xinès (simplificat)

en: Chinese(Traditional)
ca: Xinès (tradicional)

en: Choose "%s" to test the disc currently in the drive, or "%s" to eject the disc and insert another for testing.
ca: Escolliu «%s» per a comprovar el CD que hi ha a la unitat, o «%s» per a expulsar el disc i inserir-ne un altre per a provar-lo.

en: Choose a Language
ca: Escolliu l'idioma

en: Choose a passphrase for the encrypted devices. You will be prompted for this passphrase during system boot.
ca: Escolliu una frase de pas per als vostres dispositius xifrats. Se us demanarà la frase de pas durant l'arrencada.

en: Choose a passphrase for this encrypted partition. You will be prompted for the passphrase during system boot.
ca: Escolliu una frase de pas per a aquesta partició xifrada. Se us preguntarà la frase de pas durant l'arrencada del sistema.

en: Clone Drives
ca: Clona les unitats

en: Command line mode requires all choices to be specified in a kickstart configuration file.
ca: El mode de línia d'ordres requereix que s'especifiquin totes les opcions en el fitxer de configuració del kikcstart.

en: Complete
ca: Completat

en: Completed
ca: Completat

en: Con_firm:
ca: Con_firmeu:

en: Configure FCoE Parameters
ca: Configura els paràmetres FCoE

en: Configure TCP/IP
ca: Configureu TCP/IP

en: Configure _proxy
ca: Configura el _servidor intermediari

en: Configure iSCSI Parameters
ca: Configura els paràmetres iSCSI

en: Configuring Network Interfaces
ca: S'està configurant les intefícies de xarxa

en: Confirm
ca: Confirmeu

en: Confirm Delete
ca: Confirmeu supressió

en: Confirm Physical Extent Change
ca: Confirmeu el canvi d'extensió física

en: Confirm Reset
ca: Confirmeu reinici

en: Confirm passphrase:
ca: Confirmeu la frase de pas:

en: Confirm:
ca: Confirmeu:

en: Congratulations
ca: Felicitats

en: Congratulations, your %s installation is complete.
ca: Enhorabona, s'ha completat la instal·lació de %s.

en: Congratulations, your %s installation is complete.
    
    Please reboot to use the installed system.  Note that updates may be available to ensure the proper functioning of your system and installation of these updates is recommended after the reboot.
ca: Enhorabona, s'ha completat la instal·lació de %s.
    
    Reinicieu ara per fer servir el sistema instal·lat. Poden haver actualitzacions disponibles per a assegurar el bon funcionament del vostre sistema. Es recomana la instal·lació de les actualitzacions després del reinici.

en: Connected!
ca: Connectat

en: Continue
ca: Continua

en: Copying File
ca: S'està copiant el fitxer

en: Copying live image to hard drive.
ca: S'està transferint la imatge d'instal·lació al disc dur.

en: Could not allocate requested partitions: %s.
ca: No s'han pogut assignar les particions demanades: %s.

en: Could not find enough free space for automatic partitioning, please use another partitioning method.
ca: No s'ha trobat prou espai lliure per al particionat automàtic. Feu servir un altre mètode.

en: Could not find enough free space for automatic partitioning.  Press 'OK' to exit the installer.
ca: No s'ha trobat prou espai lliure per al particionat automàtic. Premeu «D'acord» per sortir de l'instal·lador.

en: Could not log in to any of the discovered nodes
ca: No s'ha pogut entrar a cap dels nodes descoberts

en: Couldn't Create Drive Clone Editor
ca: No s'ha pogut crear l'editor de clonació d'unitats

en: Couldn't Mount ISO Source
ca: No s'ha pogut muntar la ISO font

en: Create new boot loader configuration
ca: Crea una nova configuració per al carregador de l'arrencada

en: Croatian
ca: Croat

en: Customize _later
ca: Persona_litza més endavant

en: Czech
ca: Txec

en: DISPLAY variable not set. Starting text mode.
ca: No s'ha establert la variable DISPLAY. S'iniciarà el mode text.

en: Danish
ca: Danès

en: Default
ca: Predeterminat

en: Default Boot _Target
ca: Arrenca com a prede_terminat

en: Dependency Check
ca: Comprovació de les dependències

en: Device
ca: Dispositiu

en: Device %s does not appear to contain an installation image.
ca: El dispositiu %s no sembla que contingui una imatge d'instal·lació.

en: Device %s is encrypted. In order to access the device's contents during installation you must enter the device's passphrase below.
ca: El dispositiu %s està xifrat. Per poder accedir els continguts del dispositiu durant la instal·lació heu d'introduir la frase de pas a sota.

en: Devices
ca: Dispositius

en: Directory holding image:
ca: Directori que conté la imatge:

en: Dirty File Systems
ca: Sistemes de fitxers bruts

en: Disc Found
ca: S'ha trobat el disc

en: Disc Not Found
ca: No s'ha trobat el disc

en: Do _Not Format
ca: _No formatis

en: Do you have a driver disk?
ca: Teniu un disc de controladors?

en: Do you want to start the network interfaces on this system?
ca: Voleu iniciar les interfícies de xarxa del sistema?

en: Do you wish to load any more driver disks?
ca: Voleu carregar més discos de controladors?

en: Done
ca: Fet

en: Driver Disk Source
ca: Font del disquet de controladors

en: Driver disk
ca: Disc de controladors

en: Driver disk is invalid for this release of %s.
ca: El disc de controladors no és vàlid per a aquesta versió de %s.

en: Drives
ca: Unitats

en: Due to system changes, your boot loader configuration can not be automatically updated.
ca: Atès que s'han produït canvis al sistema, no es pot actualitzar automàticament la configuració del carregador d'arrencada.

en: Duplicate Device
ca: Dispositiu duplicat

en: Duplicate Label
ca: Etiqueta duplicada

en: Dutch
ca: Holandès

en: Dynamic IP Address
ca: Adreça IP dinàmica

en: EFI System Partition
ca: Partició del sistema EFI

en: E_xit Installer
ca: Surt de l'_instal·lador

en: Edit
ca: Edita

en: Edit LVM Volume Group
ca: Edita el grup de volum LVM

en: Edit LVM Volume Group: %s
ca: Edita el grup de volum LVM: %s

en: Edit Logical Volume: %s
ca: Edita el volum lògic: %s

en: Edit Partition: %s
ca: Edita la partició: %s

en: Edit RAID Device
ca: Edita el dispositiu RAID

en: Edit RAID Device: %s
ca: Edita el dispositiu RAID: %s

en: Edit Repository
ca: Edita el repositori

en: Eject Disc
ca: Expulsa el disc

en: Enable IPv4 support
ca: Habilita l'IPv4

en: Enable IPv6 support
ca: Habilita l'IPv6

en: Enable IPv_4 support
ca: Habilita l'IPv_4

en: Enable IPv_6 support
ca: Habilita l'IPv_6

en: Enable network interface
ca: Habilita la intefície de xarxa

en: Encrypt device?
ca: Voleu xifrar-lo?

en: Encryption key escrow requires networking, but there was an error enabling the network on your system.
ca: Cal disposar de xarxa per a la clau de xifratge de custòdia, però s'ha produït un error en habilitar-la en el vostre sistema.

en: English
ca: Anglès

en: Enter Boot Loader Password
ca: Indiqueu la constrasenya del carregador de l'arrencada

en: Enter Module Parameters
ca: Indiqueu els paràmetres del mòdul

en: Enter a boot loader password and then confirm it.  (Note that your BIOS keymap may be different than the actual keymap you are used to.)
ca: Introduïu la contrasenya per al carregador de l'arrencada i després confirmeu-la. Tingueu en compte que el mapa de tecles de la BIOS podria ser diferent al que esteu normalment acostumat.

en: Enter a label for the boot loader menu to display. The device (or hard drive and partition number) is the device from which it boots.
ca: Introduïu l'etiqueta que es mostrarà al menú del carregador de l'arrencada. El dispositiu (o el disc dur i el número de la partició) és el dispositiu des del qual s'arrencarà.

en: Enter passphrase for encrypted partition
ca: Introduïu la frase de pas per a la partició xifrada

en: Enter passphrase:
ca: Introduïu la frase de pas:

en: Enter the IPv4 and/or the IPv6 address and prefix (address / prefix).  For IPv4, the dotted-quad netmask or the CIDR-style prefix are acceptable. The gateway and name server fields must be valid IPv4 or IPv6 addresses.
ca: Introduïu l'adreça i el prefix IPv4 i/o IPv6 (adreça / prefix). Per a IPv4, es pot indicar una màscara de xarxara de quatre nombres separats per punts, o bé fent servir l'estil CIDR. Les adreces de la passarel·la i del servidor de noms han de ser vàlides.

en: Error - the logical volume name %s is not valid.
ca: S'ha produït un error: el nom de volum lògic %s no és vàlid.

en: Error - the logical volume name contains illegal characters or spaces.  Acceptable characters are letters, digits, '.' or '_'.
ca: S'ha produït un error: el nom del volum lògic conté caràcters il·legals o espais. Lletres, dígits, '.' o '_' són caràcters acceptables.

en: Error - the volume group name %s is not valid.
ca: S'ha produït un error: el nom del grup de volum %s no és vàlid.

en: Error - the volume group name contains illegal characters or spaces.  Acceptable characters are letters, digits, '.' or '_'.
ca: S'ha produït un error: el nom del grup de volum conté caràcters il·legals o espais. Lletres, dígits, '.' o '_' són caràcters acceptables.

en: Error Configuring Network
ca: S'ha produït un error en configurar la xarxa

en: Error Installing Package
ca: S'ha produït un error en instal·lar el paquet

en: Error Parsing Kickstart Config
ca: S'ha produït un error en analitzar la configuració de l'arrencada ràpida

en: Error Partitioning
ca: Error en fer particions

en: Error Running Transaction
ca: S'ha produït un error en executar la transacció

en: Error Saving Screenshot
ca: S'ha produït un error en desar la captura de pantalla

en: Error Setting Up Repository
ca: S'ha produït un error en establir el repositori

en: Error With Data
ca: Error amb les dades

en: Error configuring network device
ca: S'ha produït un error en configurar la interfície de xarxa

en: Error configuring network device %s
ca: S'ha produït un error en configurar el dispositiu de xarxa %s

en: Error configuring network device:
ca: S'ha produït un error en configurar la interfície de xarxa:

en: Error downloading kickstart file
ca: S'ha produït un error en baixar el fitxer kickstart

en: Error downloading updates image
ca: S'ha produït un error en baixar la imatge d'actualitzacions

en: Error in %s on line %d of kickstart file %s.
ca: Hi ha un error a %s a la línia %d del fitxer kickstart %s.

en: Error opening kickstart file %s: %m
ca: S'ha produït un error en obrir el fitxer kickstart %s: %m

en: Error processing %%ksappend lines: %s
ca: S'ha produït un error en processar %%ksappend línies: %s

en: Error reading contents of kickstart file %s: %m
ca: S'ha produït un error en llegir el contingut del fitxer del kickstart %s: %m

en: Error storing an encryption key: %s
ca: S'ha produït un error en emmagatzemar la clau de xifratge: %s

en: Error with Data
ca: Error amb les dades

en: Error with Hostname
ca: Error en el nom de màquina

en: Error with Partitioning
ca: Error en particionar

en: Error with Password
ca: S'ha produït un error amb la contrasenya

en: Error with passphrase
ca: S'ha produït un error amb la frase de pas

en: Error!
ca: Error

en: Error: Could not reset loadparm (%s)
ca: Error: no s'ha pogut reiniciar loadparam (%s)

en: Estonian
ca: Estonià

en: Exit
ca: Surt

en: Exit installer
ca: Surt de l'instal·lador

en: Exiting
ca: S'està sortint

en: Extended
ca: Extesa

en: Failed to load driver disk from file.
ca: No s'ha pogut carregar el disc de controladors des del fitxer.

en: Failed to mount driver disk.
ca: No s'ha pogut muntar el disc de controladors.

en: Failed to mount partition.
ca: S'ha produït un error en muntar la partició.

en: Failed to mount updates disk
ca: S'ha produït un error en muntar el disc d'actualitzacions

en: Failed to read directory %s: %m
ca: S'ha produït un error en llegir el directori %s: %m

en: File System _Type:
ca: Sis_tema de fitxers:

en: Filesystems have already been activated.  You cannot go back past this point.
    
    Would you like to continue with the installation?
ca: Els vostres sistemes de fitxers ja s'han activat. No podeu tornar endarrere passat aquest punt.
    
    Voleu continuar amb la instal·lació?

en: Fill all space _up to (MB):
ca: _Omple tot l'espai fins a (MB):

en: Fill to maximum _allowable size
ca: Omple fins _a la mida màxima permesa

en: Final Warning
ca: Avís final

en: Finding Devices
ca: Cerca dispositius

en: Finding storage devices
ca: Cerca dispositius d'emmagatzematge

en: Finishing upgrade
ca: S'està finalitzant l'actualització

en: Finishing upgrade process.  This may take a little while.
ca: S'està finalitzant el procés d'actualització. Això pot trigar uns minuts.

en: Finnish
ca: Finès

en: First BIOS drive:
ca: Primera unitat de la BIOS:

en: First sector of boot partition
ca: Primer sector de la partició d'arrencada

en: Flashing %s port lights for %d seconds.
ca: S'encendran els llums del port %s durant %d segons.

en: Following warnings occurred during automatic partitioning:
    
    %s
ca: S'han produït els següents avisos en fer particions automàticament:
    
    %s

en: Force to be a _primary partition
ca: Ha de ser una _partició primària

en: Format Warning
ca: Avís en formatar

en: Format Warnings
ca: Avisos quant al formatat

en: Format as Swap?
ca: Voleu formatar-la com a memòria d'intercanvi?

en: Format?
ca: Voleu formatar?

en: Formatting
ca: S'està formatant

en: Found local installation media
ca: S'ha detectat el medi local per a la instal·lació

en: Fourth BIOS drive:
ca: Quarta unitat de la BIOS:

en: Free
ca: Lliure

en: Free Space
ca: Espai lliure

en: Free Space (MB)
ca: Espai lliure (MB)

en: Free Space:
ca: Espai lliure:

en: French
ca: Francès

en: Gateway
ca: Passarel·la

en: Gateway:
ca: Passarel·la:

en: German
ca: Alemany

en: Go _back
ca: _Vés endarrere

en: Graphical installation is not available. Starting text mode.
ca: La instal·lació gràfica no està disponible. S'està iniciant el mode text.

en: Greek
ca: Grec

en: HTTP/FTP
    CD/DVD
    NFS
    Hard Drive
ca: HTTP/FTP
    CD/DVD
    NFS
    Disc dur

en: Hard Drives
ca: Discos durs

en: Hard drive
ca: Disc dur

en: Hebrew
ca: Hebreu

en: Hostname must be 255 or fewer characters in length.
ca: El nom de l'ordinador no pot tenir més de 255 caràcters.

en: Hostname must start with a valid character in the ranges 'a-z', 'A-Z', or '0-9'
ca: El nom de l'ordinador ha de començar amb un caràcter vàlid dins el rang 'a-z', 'A-Z' o 0-9

en: Hostname:
ca: Nom de l'ordinador:

en: Hostnames can only contain the characters 'a-z', 'A-Z', '0-9', '-', or '.'
ca: Els noms d'ordinador només poden contenir els caràcters 'a-z', 'A-Z', '0-9', '-', o '.'

en: How would you like to modify your drive configuration?
ca: Com voleu obtenir espai per a partir?

en: Hungarian
ca: Hongarès

en: I _don't want to create a swap file
ca: No creïs cap fitxer _d'intercanvi

en: I _want to create a swap file
ca: Crea un fitxer d'_intercanvi

en: I can't go to the previous step from here. You will have to try again.
ca: Des d'aquí no es pot anar al pas anterior. Ho haureu de tornar a provar.

en: IP Address
ca: Adreça IP

en: IP address is missing.
ca: Falta l'adreça IP.

en: IPv4 Address:
ca: Adreça IPv4:

en: IPv4 CIDR prefix must be between 0 and 32.
ca: Els prefixos IPv4 CIDR han de ser entre 0 i 32.

en: IPv4 Needed for NFS
ca: Cal IPv4 per a NFS

en: IPv4 Network Mask
ca: Màscara de xarxa IPv4

en: IPv4 Network Mask
ca: Màscara de xarxa IPv4

en: IPv4 address:
ca: Adreça IPv4:

en: IPv4 addresses must contain four numbers between 0 and 255, separated by periods.
ca: Les adreces IP han de contenir nombres entre 0 i 255, separats per punts.

en: IPv6 address:
ca: Adreça IPv6:

en: Icelandic
ca: Islandès

en: Identify
ca: Identifica

en: Identify NIC
ca: Identifica el NIC

en: If you would like to test additional media, insert the next disc and press "%s". Testing each disc is not strictly required, however it is highly recommended.  Minimally, the discs should be tested prior to using them for the first time. After they have been successfully tested, it is not required to retest each disc prior to using it again.
ca: Si voleu comprovar altres medis, inseriu el disc següent i premeu «%s». No cal que comproveu cada un dels discs, tot i que és recomanable - com a mínim s'hauria de fer abans d'utilitzar-los per primera vegada. Un cop comprovats, ja no cal tornar a fer-ho abans d'utilitzar-los.

en: Illegal Logical Volume Name
ca: El nom del volum lògic és il·legal

en: Illegal logical volume name
ca: El nom del volum lògic és il·legal

en: Illegal size
ca: La mida és il·legal

en: Image
ca: Imatge

en: In progress
ca: En progrés

en: In which time zone are you located?
ca: En quin fus horari esteu?

en: Indonesian
ca: Indonesi

en: Info
ca: Informació

en: Initializing iSCSI initiator
ca: S'està inicialitzant l'iniciador iSCSI

en: Insert Driver Disk
ca: Inseriu el disc de controladors

en: Insert your driver disk into /dev/%s and press "OK" to continue.
ca: Inseriu el disc de controladors a /dev/%s i premeu «D'acord» per continuar.

en: Insert your updates disk into %s and press "OK" to continue.
ca: Inseriu el disc d'actualitzacions a %s i premeu «D'acord» per continuar.

en: Install
ca: _Instal·la

en: Install Window
ca: Finestra d'instal·lació

en: Install on System
ca: Instal·la al sistema

en: Install the live CD to your hard disk
ca: Instal·la el CD en el vostre disc dur

en: Install to Hard Drive
ca: Instal·la en el disc dur

en: Installation Key
ca: Clau de la instal·lació

en: Installation Method
ca: Mètode d'instal·lació

en: Installation Progress
ca: Progrés de la instal·lació

en: Installation Starting
ca: S'està iniciant la instal·lació

en: Installation cannot continue.
ca: La instal·lació no pot continuar.

en: Installation requires partitioning of your hard drive.  The default layout is suitable for most users.  Select what space to use and which drives to use as the install target.
ca: La instal·lació requereix que es parteixi el disc dur. Per defecte, es fa un esquema de particions vàlid per a la majoria d'usuaris. Seleccioneu quin espai fer servir i quines unitats com a destí d'instal·lació.

en: Installing %s
ca: S'està instal·lant %s

en: Installing Packages
ca: S'estan instal·lant els paquets

en: Installing bootloader.
ca: S'està instal·lant el carregador de l'arrencada.

en: Installing on a FireWire device.  This may or may not produce a working system.
ca: S'està instal·lant en un dispositiu FireWire. El sistema resultant potser no funcionarà.

en: Installing on a USB device.  This may or may not produce a working system.
ca: S'està instal·lant en un dispositiu USB. El sistema resultant potser no funcionarà.

en: Invalid Directories
ca: Directoris no vàlids

en: Invalid Duration
ca: La durada no és vàlida

en: Invalid Initiator Name
ca: El nom de l'inicialitzador no és vàlid

en: Invalid Prefix
ca: El prefix no és vàlid

en: Invalid Proxy URL
ca: L'URL del servidor intermediari no és vàlida

en: Invalid Repository Name
ca: El nom del repositori no és vàlid

en: Invalid Repository URL
ca: L'URL del repositori no és vàlida

en: Invalid Volume Group Name
ca: Nom de grup de volum invàlid

en: Invalid mount point
ca: El punt de muntatge no és vàlid

en: Italian
ca: Italià

en: Japanese
ca: Japonès

en: Kernel Parameters
ca: Paràmetres del nucli

en: Keyboard Selection
ca: Selecció del teclat

en: Keyboard Type
ca: Tipus de teclat

en: Kickstart Error
ca: S'ha produït un error en el kickstart

en: Korean
ca: Coreà

en: LVM Volume Groups
ca: Grups del volum LVM

en: Label
ca: Etiqueta

en: Language Selection
ca: Selecció de l'idioma

en: Load another disk
ca: Carregueu un altre disquet

en: Load driver disk
ca: Carrega el disc de controladors

en: Loading
ca: S'està carregant

en: Loading %s driver
ca: S'està carregant el controlador %s

en: Loading SCSI driver
ca: S'està carregant el controlador SCSI

en: Local CD/DVD
ca: CD/DVD local

en: Logging in to iSCSI nodes
ca: Entrant en nodes iSCSI

en: Logical Volume Name
ca: Nom del volum lògic

en: Logical Volume Name:
ca: Nom del volum lògic:

en: Logical Volume Names must be less than 128 characters
ca: Els noms de volum lògic han de tenir menys de 128 caràcters

en: Looking for installation images on CD device %s
ca: S'està cercant imatges d'instal·lació en el dispositiu de CD %s

en: Looking for installation images on CD device %s
ca: S'està cercant imatges d'instal·lació en el dispositiu de CD %s

en: MBR
ca: Registre d'arrencada mestre

en: Macedonian
ca: Macedoni

en: Make LVM Volume Group
ca: Fes un grup de volum LVM

en: Make Logical Volume
ca: Fes un volum lògic

en: Make RAID Device
ca: Fes un dispositiu RAID

en: Malay
ca: Malai

en: Malayalam
ca: Malai

en: Manual TCP/IP Configuration
ca: Configuració TCP/IP manual

en: Manually choose
ca: Escolliu manualment

en: Media Check
ca: Comprovació del medi

en: Media Detected
ca: S'ha detectat el medi

en: Mi_grate filesystem to:
ca: _Converteix els sistemes de fitxers en:

en: Migrate File Systems
ca: Convertir els sistemes de fitxers

en: Migration Failed
ca: Ha fallat la migració

en: Missing Device
ca: Manca un dispositiu

en: Missing Group
ca: Grup absent

en: Missing ISO 9660 Image
ca: Manca la imatge ISO 9600

en: Missing Information
ca: Manca informació

en: Missing Package
ca: Paquet absent

en: Missing Protocol
ca: Manca un protocol

en: More Driver Disks?
ca: Teniu més discos de controladors?

en: Mount Point
ca: Punt de muntatge

en: Mount Point/
    RAID/Volume
ca: Punt de muntatge/
    RAID/Volum

en: Mount failed
ca: No s'ha pogut muntar

en: Mount point in use
ca: El punt de muntatge ja està en ús

en: Must supply a --url argument to Url kickstart method.
ca: Cal indicar l'argument --url al mètode Url del kickstart.

en: NFS Setup
ca: Configuració de l'NFS

en: NFS directory
ca: Directori NFS

en: NFS installation method requires IPv4 support.
ca: El mètode d'instal·lació per NFS requereix IPv4.

en: NFS server name:
ca: Nom del servidor NFS:

en: Name Server:
ca: Servidor de noms:

en: Name in use
ca: El nom ja s'utilitza.

en: Nameserver
ca: Servidor de noms

en: Nameserver:
ca: Servidor de noms:

en: Nepali
ca: Nepalès

en: Network Error
ca: Error de xarxa

en: Network Install Required
ca: Es requereix instal·lar per xarxa

en: Networking Device
ca: Dispositius de xarxa

en: No Drives Found
ca: No s'han trobat les unitats

en: No Media Found
ca: No s'ha trobat cap disc

en: No Network Available
ca: Xarxa no disponible

en: No Software Repos Enabled
ca: No s'ha habilitat cap repositori de programari

en: No device drivers have been loaded for your system.  Would you like to load any now?
ca: No s'ha carregat cap controlador al sistema. Voleu carregar-ne algun ara?

en: No devices of the appropriate type were found on this driver disk.  Would you like to manually select the driver, continue anyway, or load another driver disk?
ca: No s'han trobat dispositius del tipus adequat en aquest disc de controladors. Voleu seleccionar-ne un manualment, carregar un altre disc de controladors o continuar?

en: No driver found
ca: No s'ha trobat el controlador

en: No drivers found
ca: No s'han trobat controladors

en: No drivers were found to manually insert.  Would you like to use a driver disk?
ca: No s'han trobat controladors per inserir manualment. Voleu fer servir un disc de controladors?

en: No free slots
ca: No hi ha zones lliures

en: No free space
ca: No hi ha espai lliure

en: No iSCSI nodes discovered
ca: No s'han descobert nodes iSCSI

en: No initiator name set
ca: Sense nom d'iniciador

en: No installation media was found. Please insert a disc into your drive and try again.
ca: No s'ha trobat cap disc d'instal·lació. Inseriu un disc en la vostra unitat i proveu de nou.

en: No kernel packages were installed on the system.  Bootloader configuration will not be changed.
ca: No s'han instal·lat paquets per al nucli en el sistema. No es modificarà la configuració del carregador de l'arrencada.

en: No new iSCSI nodes discovered
ca: No s'han trobat nous nodes iSCSI

en: No partitions are available to resize.  Only physical partitions with specific filesystems can be resized.
ca: No hi ha cap partició per canviar-ne la mida. Només les particions físiques amb certs sistemes de fitxers ho admeten.

en: No password
ca: Sense contrasenya

en: Northern Sotho
ca: Sotho del nord

en: Norwegian(Bokmål)
ca: Noruec(Bokmål)

en: Not enough physical volumes
ca: No hi ha prou volums físics

en: Not enough space
ca: No hi ha prou espai

en: Note that updates may be available to ensure the proper functioning of your system and installation of these updates is recommended after the reboot.
ca: Poden haver actualitzacions disponibles per a assegurar el bon funcionament del vostre sistema. Es recomana la instal·lació de les actualitzacions després del reinici.

en: Notice
ca: Atenció

en: Number of _spares:
ca: Nombre de di_scos de recanvi:

en: OK
ca: D'acord

en: Original File System Label:
ca: Etiqueta original del sistema de fitxers:

en: Original File System Type:
ca: Tipus de sistema de fitxers original:

en: Package Installation
ca: Instal·lació de paquets

en: Packages in %s
ca: Paquets a %s

en: Partition
ca: Partició

en: Partitioning
ca: Particionat

en: Partitioning Errors
ca: Errors del particionat

en: Partitioning Type
ca: Tipus de particionat

en: Partitioning Warning
ca: Avís en particionar

en: Partitioning Warnings
ca: Avisos quant al particionat

en: Partitions of type '%s' must be constrained to a single drive.  To do this, select the drive in the 'Allowable Drives' checklist.
ca: Les particions de tipus «%s» s'han de restringir a només una unitat. Podeu fer-ho seleccionant el dispositiu a la llista «Unitats permeses».

en: Passphrase
ca: Frase de pas

en: Passphrase for encrypted device
ca: Frase de pas per al dispositiu xifrat

en: Password
ca: Contrasenya

en: Password (confirm):
ca: Contrasenya (confirmeu):

en: Password Length
ca: Longitud de la contrasenya

en: Password Mismatch
ca: Les contrasenyes no coincideixen

en: Password:
ca: Contrasenya:

en: Passwords do not match
ca: Les contrasenyes són diferents

en: Passwords don't match
ca: Les contrasenyes són diferents

en: Performing post-installation configuration
ca: S'està realitzant la configuració posterior a la instal·lació

en: Performing post-installation filesystem changes.  This may take several minutes.
ca: S'estan fent els canvis de la post-instal·lació al sistema de fitxers. Això pot trigar uns minuts.

en: Performing post-upgrade configuration
ca: S'està realitzant la configuració posterior a l'actualització

en: Persian
ca: Persa

en: Physical Volumes to _Use:
ca: Volums físics a utilitz_ar:

en: Pick a root password. You must type it twice to ensure you know it and do not make a typing mistake.
ca: Escolliu una contrasenya per al superusuari (usuari root). Heu d'escriure-la dues vegades per assegurar-vos que no heu comès cap error. Recordeu que la contrasenya del superusuari és una part crítica per a la seguretat del sistema.

en: Please enter a logical volume name.
ca: Indiqueu un nom de volum lògic.

en: Please enter a volume group name.
ca: Indiqueu el nom del grup de volum.

en: Please enter an NFS server and path.
ca: Entreu el nom d'un servidor NFS i el camí.

en: Please enter any parameters which you wish to pass to the %s module separated by spaces.  If you don't know what parameters to supply, skip this screen by pressing the "OK" button.
ca: Indiqueu els paràmetres que vulgueu passar al mòdul %s separats per espais. Si no sabeu quins paràmetres proporcionar, deixeu-ho en blanc i premeu el botó «D'acord».

en: Please enter the URL containing the %s installation image on your server.
ca: Introduïu la URL que conté la imatge d'instal·lació %s en el vostre servidor.

en: Please manually connect your vnc client to %s to begin the install.
ca: Connecteu manualment el client vnc a %s per iniciar la instal·lació.

en: Please manually connect your vnc client to begin the install.
ca: Connecteu manualment el client vnc per iniciar la instal·lació.

en: Please name this computer.  The hostname identifies the computer on a network.
ca: Heu d'anomenar aquest ordinador. El nom de màquina identifica l'ordinador en una xarxa.

en: Please provide the configuration information for this software repository.
ca: Proporcioneu la informació de configuració per a aquest repositori de programari.

en: Please reboot to use the installed system.
ca: Reinicieu per usar el sistema que heu instal·lat.

en: Please select a source drive.
ca: Seleccioneu una unitat origen.

en: Please select any additional repositories that you want to use for software installation.
ca: Seleccioneu repositoris addicionals que vulgueu utilitzar per a la instal·lació de programari.

en: Please select the driver below which you wish to load.  If it does not appear and you have a driver disk, press F2.
ca: Seleccioneu el controlador que vulgueu carregar. Si no hi apareix i teniu un disc de controladors, premeu F2.

en: Please select the network interface which is connected to
    your FCoE switch.
ca: Seleccioneu la interfície de xarxa connectada al vostre switch FCoE.

en: Please select the target drives for the clone operation.
ca: Seleccioneu les unitats destí per a la operació de clonat.

en: Please shutdown to use the installed system.
ca: Apagueu per usar el sistema que heu instal·lat.

en: Please specify a mount point for this partition.
ca: Indiqueu el punt de muntatge per a aquesta partició.

en: Polish
ca: Polonès

en: Portuguese
ca: Portuguès

en: Portuguese(Brazilian)
ca: Protuguès (Brasiler)

en: Post Installation
ca: Instal·lació posterior

en: Post Upgrade
ca: Configuració posterior

en: Post-Installation
ca: Post-instal·lació

en: Pre-Installation
ca: Pre-instal·lació

en: Prefix must be between 1 and 32 for IPv4 networks or between 1 and 128 for IPv6 networks
ca: Els prefixos ha de ser entre 1 i 32 per a xarxes IPv4 i entre 1 i 128 per a xarxes IPv6.

en: Preparing to install
ca: S'està preparant la instal·lació

en: Preparing transaction from installation source
ca: S'està preparant la transacció de la font de la instal·lació

en: Press <enter> for a shell
ca: Premeu <retorn> per a la línia d'ordres

en: Proceed with upgrade?
ca: Voleu continuar amb l'actualització?

en: Proxy U_RL (host:port)
ca: U_RL servidor intermediari (adreça:port)

en: Proxy pass_word
ca: _Contrasenya del servidor intermediari

en: Proxy u_sername
ca: Nom d'u_suari del servidor intermediari

en: RAID Device
ca: Dispositiu RAID

en: RAID Devices
ca: Dispositius RAID

en: RAID _Device:
ca: _Dispositiu RAID:

en: RAID _Level:
ca: Nive_ll RAID:

en: RAM detected (MB):
ca: RAM seleccionada (MB):

en: Re_boot
ca: Arrenca de _nou

en: Re_set
ca: Re_inicia

en: Re_view and modify partitioning layout
ca: Re_visa i modifica l'esquema de particions

en: Read-Only
ca: Només lectura

en: Reading anaconda updates
ca: S'estan llegint les actualitzacions de l'anaconda

en: Reading driver disk
ca: S'està llegint el disc de controladors

en: Reboo_t
ca: Arrenca de _nou

en: Reboot
ca: Arrenca de nou

en: Reboot?
ca: Voleu arrencar de nou?

en: Recent kernels (2.4 or newer) need significantly more swap than older kernels, up to twice the amount of RAM on the system.  You currently have %dMB of swap configured, but you may create additional swap space on one of your file systems now.
ca: Nuclis recents (2.4 i posteriors) necessiten força més memòria d'intercanvi que els anteriors, fins el doble de la memòria RAM del sistema. Actualment teniu %dMB de memòria d'intercanvi configurada, però ara podreu crear espai d'intercanvi addicional en un dels sistemes de fitxers.

en: Reinstall System
ca: Reinstal·la el sistema

en: Replace existing Linux system
ca: Reemplaça el sistema Linux existent

en: Repository %r is missing name in configuration, using id
ca: Al repositori %r li manca el nom en la configuració, es farà servir l'id

en: Repository _URL
ca: _URL del repositori

en: Repository editing is not available in text mode.
ca: No es pot editar els repositoris en mode text.

en: Requested password contains non-ASCII characters, which are not allowed.
ca: La contrasenya sol·licitada conté caràcters no ascii, els quals no estan permesos.

en: Required Install Media
ca: Medi d'instal·lació requerit

en: Rescue
ca: Rescat

en: Rescue Method
ca: Mètode de rescat

en: Rescue Mode
ca: Mode de rescat

en: Resize Device Error
ca: Error en canviar la mida del dispositiu

en: Resize FileSystem Error
ca: Error en canviar la mida del sistema de fitxers

en: Resizing
ca: S'està canviant la mida

en: Resizing Failed
ca: No s'ha pogut canviar la mida

en: Resizing filesystem on %s
ca: S'està canviant la mida del sistema de fitxers a %s

en: Retrieving
ca: S'està descarregant

en: Retrieving installation information for %s.
ca: S'està recuperant la informació de la instal·lació per a %s.

en: Retrieving installation information.
ca: S'està recuperant la informació de la instal·lació.

en: Retry
ca: Reintenta

en: Retrying
ca: S'està tornant a provar

en: Retrying download.
ca: S'està provant a baixar de nou.

en: Reverse CHAP password
ca: Contrasenya inversa CHAP

en: Reverse CHAP username
ca: Nom invers CHAP

en: Romanian
ca: Romanès

en: Root Password
ca: Contrasenya del superusuari

en: Root Password:
ca: Contrasenya de l'usuari root:

en: Root _Password:
ca: Contrasenya de l'_usuari root:

en: Running anaconda %s, the %s rescue mode - please wait.
ca: S'està executant l'anaconda %s, el mode de rescat de %s. Espereu.

en: Running anaconda %s, the %s system installer - please wait.
ca: S'està executant l'anaconda %s, l'instal·lador del sistema %s. Espereu.

en: Running anaconda via telnet.
ca: S'està executant l'anaconda mitjançant telnet.

en: Running post-installation scripts
ca: S'estan executant les seqüències posteriors a la instal·lació

en: Running pre-installation scripts
ca: S'estan executant les seqüències prèvies a la instal·lació

en: Running...
ca: S'està executant...

en: Russian
ca: Rus

en: Saving Screenshot
ca: S'està desant la captura de pantalla

en: Scanning
ca: S'està escanejant

en: Scanning iSCSI nodes
ca: S'està escanejant els nodes iSCSI

en: Screenshots Copied
ca: S'han copiat les captures de pantalla

en: Scriptlet Failure
ca: S'ha produït un error en la seqüència

en: Second BIOS drive:
ca: Segona unitat de la BIOS:

en: Seconds:
ca: Segons:

en: Select 'Yes' to continue and format these partitions, or 'No' to go back and change these settings.
ca: Escolliu 'Sí' per continuar i formatar aquestes particions, o 'No' per tornar enrere i canviar aquests paràmetres.

en: Select A Directory
ca: Seleccioneu un directori

en: Select Device Driver to Load
ca: Seleccioneu quin controlador del dispositiu voleu carregar

en: Select Partition
ca: Seleccioneu la partició

en: Select driver
ca: Seleccioneu el controlador

en: Select driver disk image
ca: Seleccioneu la imatge del disc de controladors

en: Select the _partition to put the swap file on:
ca: Seleccioneu la _partició per al fitxer d'intercanvi:

en: Select the file which is your driver disk image.
ca: Seleccioneu el fitxer que sigui la imatge del disc de controladors.

en: Sending request for IP address information for %s
ca: S'està enviant una sol·licitud d'informació d'IP per a %s

en: Serbian
ca: Serbi

en: Serbian(Latin)
ca: Serbi (Llatí)

en: Setup Networking
ca: Configuració de la xarxa

en: Shutdown
ca: Apagueu

en: Size
    (MB)
ca: Mida
    (MB)

en: Size (MB)
ca: Mida (MB)

en: Size (MB):
ca: Mida (MB):

en: Skip
ca: Omet

en: Skip boot loader updating
ca: Omet l'actualització del carregador de l'arrencada

en: Slovak
ca: Eslovac

en: Slovenian
ca: Eslovè

en: Software Development
ca: Desenvolupament de programari

en: Some of your software repositories require networking, but there was an error enabling the network on your system.
ca: Alguns dels vostres repositoris necessiten accés per xarxa, però s'ha produït un error en habilitar la xarxa en el sistema.

en: Some packages associated with this group are not required to be installed but may provide additional functionality.  Please choose the packages which you would like to have installed.
ca: Alguns paquets associats amb aquest grup no són requerits per a la instal·lació, però poden proporcionar funcionalitat addicional. Escolliu els paquets que voleu tenir instal·lats.

en: Source Drive Error
ca: S'ha produït un error en la unitat origen

en: Source Drive:
ca: Unitat d'origen:

en: Spanish
ca: Espanyol

en: Specify optional module arguments
ca: Indiqueu arguments opcionals per al mòdul

en: Start VNC
ca: Inicia VNC

en: Starting VNC...
ca: S'està iniciant el VNC...

en: Starting graphical installation.
ca: S'esta iniciant la instal·lació gràfica.

en: Starting installation process
ca: S'està iniciant el procés d'instal·lació

en: Storing encryption keys
ca: Emmagatzematge de les claus de xifratge

en: Success
ca: Èxit

en: Suggested size (MB):
ca: Mida suggerida (MB):

en: Swap file _size (MB):
ca: _Mida del fitxer d'intercanvi (MB):

en: Swap file size (MB):
ca: Mida del fitxer d'intercanvi (MB):

en: Swedish
ca: Suec

en: System clock uses UTC
ca: El rellotge del sistema usa UTC

en: System to Rescue
ca: Sistema per rescatar

en: System to Upgrade
ca: Sistema a actualitzar

en: Tajik
ca: Tadjik

en: Tamil
ca: Tàmil

en: Target Drive Error
ca: S'ha produït un error en la unitat destí

en: Target Drive(s):
ca: Unitats destí:

en: Target IP Address
ca: Adreça IP objectiu

en: Test
ca: Comprova

en: Text mode provides a limited set of installation options.  It does not allow you to specify your own partitioning layout or package selections.  Would you like to use VNC mode instead?
ca: El mode de text proporciona un conjunt limitat d'opcions d'instal·lació. No us permet especificar la disposició de les particions ni la selecció de paquets. Preferiu fer servir el mode VNC?

en: That directory could not be mounted from the server.
ca: No s'ha pogut muntar aquell directori des del servidor.

en: That directory does not seem to contain a %s installation image.
ca: Aquell directori no sembla contenir una imatge d'instal·lació %s.

en: That's not the correct %s disc.
ca: Aquest no és el disc %s correcte.

en: The %s disc was not found in any of your CDROM drives. Please insert the %s disc and press %s to retry.
ca: No s'ha pogut trobar el disc %s en cap de les unitats del sistema. Inseriu el disc %s i premeu %s per a intentar-ho de nou.

en: The %s disc was not found in any of your drives. Please insert the %s disc and press %s to retry.
ca: No s'ha pogut trobar el disc %s en cap de les unitats del sistema. Inseriu el disc %s i premeu %s per a intentar-ho de nou.

en: The ISO image %s has a size which is not a multiple of 2048 bytes.  This may mean it was corrupted on transfer to this computer.
    
    It is recommended that you exit and abort your installation, but you can choose to continue if you think this is in error.
ca: La imatge ISO %s té una mida que no és múltiple de 2048 bytes. Això pot voler dir que es va malmetre en transferir-la a aquest ordinador.
    
    Es recomana que arrenqueu de nou i interrompeu la instal·lació, tot i que podeu escollir continuar si no creieu que això sigui un error.

en: The VNC server is now running.
ca: El servidor VNC ja s'està executant.

en: The boot partition must be within the first 4MB of the disk.
ca: La partició d'arrencada ha d'estar als primers 4MB del disc.

en: The default installation of %s includes a set of software applicable for general internet usage.  What additional tasks would you like your system to support?
ca: La instal·lació per defecte de %s inclou un conjunt de programari aplicable a l'ús general d'Internet. Quines altres tasques addicionals voldríeu incloure en aquest sistema?

en: The disk %s requires at least 1MB of free space at the beginning.
ca: El disc %s necessita almenys 1MB d'espai lliure al començament.

en: The drive %s will now be cloned to the following drives:
ca: Es clonarà el dispositiu %s a les següents unitats:

en: The drive clone editor could not be created for some reason.
ca: No s'ha pogut crear l'editor de clonació d'unitats.

en: The file %s cannot be opened.  This is due to a missing file, a corrupt package or corrupt media.  Please verify your installation source.
    
    If you exit, your system will be left in an inconsistent state that will likely require reinstallation.
ca: No es pot obrir el fitxer %s. Això pot ser degut a l'absència d'algun fitxer, o a un paquet o disc corromput. Verifiqueu el vostre origen d'instal·lació.
    
    Si sortiu, el vostre sistema romandrà en un estat inconsistent que molt probablement requereixi reinstal·lar.

en: The file systems of the Linux installation you have chosen to upgrade have already been mounted. You cannot go back past this point.
ca: S'ha muntat el sistema de fitxers de la instal·lació Linux que heu escollit actualitzar. A partir d'aquest punt ja no podeu tornar enrere.

en: The following are directories which should instead be symbolic links, which will cause problems with the upgrade.  Please return them to their original state as symbolic links and restart the upgrade.
ca: Aquests són directoris que haurien de ser enllaços simbòlics, que causaran problemes durant l'actualització. Torneu-los al seu estat original d'enllaços simbòlics i reinicieu l'actualització.

en: The following devices have been found on your system.
ca: S'han trobat els següents dispositius en aquest sistema.

en: The following error occurred when mounting the file systems listed in /etc/fstab.  Please fix this problem and try to upgrade again.
    %s
ca: No s'ha pogut muntar un o més dels sistemes de fitxers llistats a /etc/fstab. Resoleu el problema i intenteu actualitzar de nou.
    %s

en: The following error occurred while setting up the repository:
    
    %s
ca: S'ha produït el següent error en configurar el repositori:
    
    %s

en: The following error was found while parsing the kickstart configuration file:
    
    %s
ca: S'ha trobat el següent error en analitzar el fitxer de configuració del kickstart:
    
    %s

en: The following file systems for your Linux system were not unmounted cleanly.  Please boot your Linux installation, let the file systems be checked and shut down cleanly to upgrade.
    %s
ca: Els següents sistemes de fitxers per al sistema Linux no s'han muntat correctament. Arrenqueu la instal·lació del Linux, reviseu els sistemes de fitxers i atureu l'ordinador correctament per poder actualizar.
    %s

en: The following file systems for your Linux system were not unmounted cleanly.  Would you like to mount them anyway?
    %s
ca: Aquests sistemes de fitxers per al sistema Linux no es van desmuntar correctament. Voleu muntar-los de tota manera?
    %s

en: The following files are absolute symbolic links, which we do not support during an upgrade. Please change them to relative symbolic links and restart the upgrade.
ca: Els següents fitxers són enllaços simbòlics absoluts, els quals no es poden utilitzar durant l'actualització. Canvieu-los a enllaços simbòlics relatius i reinicieu l'actualització.

en: The following partitions were not deleted because they are in use:
    
    %s
ca: Les següents particions no s'han suprimit perquè s'estan fent servir:
    
    %s

en: The following pre-existing partitions have been selected to be formatted, destroying all data.
ca: Es destruiran les dades de les particions existents que heu seleccionat per formatar.

en: The following warnings exist with your requested partition scheme.
    
    %s
    
    Would you like to continue with your requested partitioning scheme?
ca: Degut a l'esquema de particionat demanat, s'han produït els següents avisos:
    
    %s
    
    Voleu continuar amb l'esquema de particions que heu demanat?

en: The given location isn't a valid %s live CD to use as an installation source.
ca: La ubicació especificada no és un CD autònom vàlid de %s per a utilitzar com a instal·lador.

en: The image which was just tested has errors. This could be due to a corrupt download or a bad disc.  If applicable, please clean the disc and try again.  If this test continues to fail you should not continue the install.
ca: La imatge que s'ha comprovat conté errors. Això pot ser degut a una descàrrega amb errors o a un disc malmès. Proveu de netejar el disc i intenteu-ho de nou. Si aquest test torna a fallar no hauríeu de continuar la instal·lació.

en: The image which was just tested was successfully verified.  It should be OK to install from this media.  Note that not all media/drive errors can be detected by the media check.
ca: La comprovació de la imatge ha terminat amb èxit. Hauríeu de poder fer servir aquest disc per a instal·lar. Tingueu en compte que la comprovació del medi no és capaç de detectar tots els errors possibles.

en: The installation source given by device %s could not be found.  Please check your parameters and try again.
ca: No s'ha trobat la font d'instal·lació donada pel dispositiu %s. Comproveu els paràmetres i proveu de nou.

en: The installer has tried to mount image #%s, but cannot find it on the hard drive.
    
    Please copy this image to the drive and click Retry.  Click Exit to abort the installation.
ca: L'instal·lador ha intentat muntar la imatge número %s, però no l'ha pogut trobar al disc dur.
    
    Copieu aquesta imatge a la unitat, i feu clic a «Reintenta». Feu clic a «Surt» per a interrompre la instal·lació.

en: The installer is unable to detect the boot loader currently in use on your system.
ca: L'instal·lador no pot detectar el carregador de l'arrencada que utilitzeu en aquest sistema.

en: The kickstart configuration file is missing required information that anaconda cannot prompt for.  Please add the following sections and try again:
    %s
ca: Al vostre fitxer kickstart manca informació necessària que l'anaconda no pot preguntar. Afegiu les següents seccions i proveu de nou:
    %s

en: The logical volume name "%s" is already in use. Please pick another.
ca: El nom del volum lògic «%s» ja s'utilitza. Escolliu-ne un altre.

en: The mount point "%s" is in use. Please pick another.
ca: El punt de muntatge «%s» ja s'utilitza. Escolliu-ne un altre.

en: The mount point %s is invalid.  Mount points must start with '/' and cannot end with '/', and must contain printable characters and no spaces.
ca: El punt de muntatge %s no és vàlid. Els punts de muntatge comencen amb '/', no poden acabar amb '/', i han de contenir caràcters imprimibles sense espais.

en: The mount point %s must be on a linux file system.
ca: El punt de muntatge %s ha d'estar a un sistema de fitxers de linux.

en: The mount point /boot or / is on a disk that we are not familiar with
ca: El punt de muntatge /boot o / està a un disc que no coneixem

en: The partitioning options you have selected will now be written to disk.  Any data on deleted or reformatted partitions will be lost.
ca: S'escriuran les opcions de particionatge en el disc. Qualsevol informació a les particions esborrades o formatades s'esborrarà.

en: The partitioning scheme you requested caused the following critical errors.
ca: L'esquema de particions que heu demanat ha causat els següents errors crítics.

en: The partitioning scheme you requested generated the following warnings.
ca: L'esquema de particions que heu demanat ha causat els següents avisos.

en: The passphrase must be at least eight characters long.
ca: La frase de pas ha de tenir almenys vuit caràcters.

en: The passphrases you entered were different.  Please try again.
ca: Les frases de pas que heu introduït són diferents. Intenteu-ho de nou.

en: The password must be at least six characters long.
ca: La contrasenya ha de tenir almenys sis caràcters.

en: The passwords you entered were different.  Please try again.
ca: Les contrasenyes que heu introduït són diferents. Intenteu-ho de nou.

en: The passwords you entered were different. Please try again.
ca: Les contrasenyes que heu entrat són diferents. Intenteu-ho de nou.

en: The physical extent size cannot be changed because otherwise the space required by the currently defined logical volumes will be increased to more than the available space.
ca: No es pot canviar la mida d'extensió física ja que l'espai necessari per als volums lògics actualment definits s'incrementaria més enllà de l'espai realment disponible.

en: The physical extent size cannot be changed because the resulting maximum logical volume size (%10.2f MB) is smaller than one or more of the currently defined logical volumes.
ca: No es pot canviar l'extensió física ja que la mida màxima resultant del volum lògic (%10.2f MB) és menor que un o més dels volums lògics definits actualment.

en: The repository %s has already been added.  Please choose a different repository name and URL.
ca: Ja s'ha afegit el repositori %s. Escolliu un nom i una URL diferents.

en: The requested size as entered is not a valid number greater than 0.
ca: La mida sol·licitada que s'ha introduït no és un número vàlid més gran que 0.

en: The rescue environment will now attempt to find your Linux installation and mount it under the directory %s.  You can then make any changes required to your system.  If you want to proceed with this step choose 'Continue'.  You can also choose to mount your file systems read-only instead of read-write by choosing 'Read-Only'.
    
    If for some reason this process fails you can choose 'Skip' and this step will be skipped and you will go directly to a command shell.
ca: L'entorn de rescat intentarà trobar la instal·lació de Linux i muntar-la sota el directori %s. Un cop fet això podreu fer tots els canvis necessaris en el sistema. Si voleu continuar amb aquest pas escolliu 'Continua'. Escolliu 'Només lectura' si voleu muntar el sistema de fitxers només de lectura enlloc de lectura i escriptura.
    
    Si el procés falla, podeu escollir 'Omet': aquest pas s'ometrà i s'anirà a l'intèrpret d'ordres.

en: The root account is used for administering the system.  Enter a password for the root user.
ca: El compte del superusuari (root) s'utilitza per a l'administració del sistema. Entreu la contrasenya del superusuari.

en: The root filesystem you created is not large enough for this live image (%.2f MB required).
ca: El sistema de fitxers arrel que heu creat no és prou gran per a aquesta imatge (us calen %.2f MB).

en: The root for the previously installed system was not found.
ca: No s'ha trobat l'arrel del sistema instal·lat anteriorment.

en: The root for the previously installed system was not found.  You can exit installer or backtrack to choose installation instead of upgrade.
ca: No s'ha trobat l'arrel del sistema instal·lat anteriorment. Podeu sortir de l'instal·lador o tornar enrere per escollir la instal·lació en comptes de l'actualització.

en: The root password must be at least 6 characters long.
ca: La contrasenya del superusuari ha de tenir almenys 6 caràctes.

en: The root password must be at least six characters long.
ca: La contrasenya del superusuari ha de tenir com a mínim sis caràcters.

en: The screenshots have been saved in the directory:
    
    	/root/anaconda-screenshots/
    
    You can access these when you reboot and login as root.
ca: S'han desat les captures de pantalla en el directori:
    
    	/root/anaconda-screenshots/
    
    Hi podeu accedir quan arrenqueu de nou i entreu com a superusuari.

en: The source drive %s cannot be selected as a target drive as well.
ca: No es pot seleccionar la unitat origen %s també com a unitat destí.

en: The source drive has no partitions to be cloned.  You must first define partitions of type 'software RAID' on this drive before it can be cloned.
ca: La unitat origen no té cap partició per clonar. Heu de definir particions de tipus 'RAID de programari' en aquest dispositiu abans que es pugui clonar.

en: The source drive you selected has partitions which are not constrained to the drive %s.
    
    You must remove these partitions or restrict them to this drive before this drive can be cloned.
ca: La unitat origen seleccionada té particions que no estan restringides a la unitat %s.
    
    S'han de suprimir les particions o restringir-les a aquesta unitat abans que es pugui clonar aquesta unitat.

en: The source drive you selected has partitions which are not of type 'software RAID'.
    
    You must remove these partitions before this drive can be cloned.
ca: La unitat origen seleccionada té particions que no són de tipus «RAID de programari».
    
    S'han de suprimir aquestes particions per a poder clonar la unitat.

en: The source drive you selected has software RAID partition(s) which are members of an active software RAID device.
    
    You must remove these partitions before this drive can be cloned.
ca: La unitat origen té particions RAID de programari que formen part d'un dispositiu RAID de programari actiu.
    
    S'han de suprimir aquestes particions abans que es cloni la unitat.

en: The storage configuration you have chosen has already been activated. You can no longer return to the disk editing screen. Would you like to continue with the installation process?
ca: S'han activat les opcions d'emmagatzematge que heu escollit. Ja no podeu tornar a la pantalla d'edició del disc. Voleu continuar amb el procés d'instal·lació?

en: The swap device:
    
         %s
    
    in your /etc/fstab file is currently in use as a software suspend device, which means your system is hibernating. If you are performing a new install, make sure the installer is set to format all swap devices.
ca: El dispositiu d'intercanvi:
    
         /dev/%s
    
    al vostre fitxer /etc/fstab s'està fent servir com a dispositiu per a suspensió de programari, per tant el vostre sistema està hibernant. Si esteu fent una nova instal·lació, assegureu-vos que l'instal·lador està configurat per formatar totes les particions d'intercanvi.

en: The swap device:
    
         %s
    
    in your /etc/fstab file is currently in use as a software suspend device, which means your system is hibernating. To perform an upgrade, please shut down your system rather than hibernating it.
ca: El dispositiu d'intercanvi:
    
         %s
    
    al vostre fitxer /etc/fstab s'està fent servir com a partició de suspensió del programari, el que significa que el vostre sistema està aturat temporalment. Per realitzar una actualització, apagueu el vostre sistema en comptes d'aturar-lo temporalment.

en: The swap device:
    
         %s
    
    is an old-style Linux swap partition.  If you want to use this device for swap space, you must reformat as a new-style Linux swap partition.
ca: El dispositiu d'intercanvi:
    
         %s
    
    és una partició d'intercanvi antiga del Linux. Si voleu usar aquest dispositiu per a l'espai d'intercanvi, heu de formatar-ho com a una partició d'intercanvi recent del Linux.

en: The swap file must be between 1 and 2000 MB in size.
ca: El fitxer d'intercanvi ha de tenir una mida entre 1 i 2000 MB.

en: The system will be rebooted now.
ca: El sistema arrencarà de nou.

en: The system will now reboot.
ca: El sistema arrencarà de nou.

en: The value you entered is not a valid number.
ca: El valor que heu indicat no és un nombre vàlid.

en: The volume group name "%s" is already in use. Please pick another.
ca: El nom del grup de volum «%s» ja s'utilitza. Escolliu-ne un altre.

en: The z/IPL Boot Loader will be installed on your system after installation is complete. You can now enter any additional kernel and chandev parameters which your machine or your setup require.
ca: S'instal·larà el carregador de l'arrencada z/IPL un cop s'hagi completat la instal·lació. Ara podeu indicar paràmetres addicionals per al nucli i el chandev que aquesta màquina o la seva configuració puguin necessitar.

en: The z/IPL Boot Loader will now be installed on your system.
    
    The root partition will be the one you selected previously in the partition setup.
    
    The kernel used to start the machine will be the one to be installed by default.
    
    If you wish to make changes later after the installation feel free to change the /etc/zipl.conf configuration file.
    
    You can now enter any additional kernel parameters which your machine or your setup may require.
ca: S'instal·larà el carregador de l'arrencada z/IPL en aquest sistema.
    
    La partició arrel serà la que hagueu seleccionat anteriorment en la configuració de les particions.
    
    El nucli utilitzat per iniciar l'ordinador serà el que instal·leu per defecte.
    
    Després de la instal·lació, podeu fer els canvis corresponents en el fitxer de configuració /etc/zipl.conf.
    
    Podeu introduir paràmetres addicionals del nucli per a aquesta configuració.

en: The z/IPL boot loader will be installed on your system.
ca: S'instal·larà el carregador de l'arrencada z/IPL en aquest sistema.

en: There are multiple partitions on this device which could contain the driver disk image.  Which would you like to use?
ca: Hi ha diverses particions en aquest dispositiu que podrien contenir la imatge del disquet de controladors. Quina voleu fer servir?

en: There are multiple partitions on this device which could contain the update disk image.  Which would you like to use?
ca: Hi ha diverses particions en aquest dispositiu que podrien contenir la imatge del disc d'actualització. Quina voleu fer servir?

en: There is no room left in the volume group to create new logical volumes. To add a logical volume you must reduce the size of one or more of the currently existing logical volumes
ca: No hi ha espai lliure en el grup de volum per a crear més volums lògics. Per afegir un volum lògic necessiteu reduir la mida d'un o més dels volums lògics existents

en: There is not enough space on the device you selected for the swap partition.
ca: No hi ha suficient espai lliure en el dispositiu seleccionat per a la partició d'intercanvi.

en: There seem to be one or more existing Linux installations on your system.
    
    Please choose one to upgrade, or select 'Reinstall System' to freshly install your system.
ca: S'ha trobat una o més instal·lacions de Linux en aquest sistema.
    
    Escolliu quina actualitzar, o seleccioneu «Reinstal·la el sistema» per a una instal·lació des de zero del sistema.

en: There was an error clearing the target drives.  Cloning failed.
ca: S'ha produït un error en netejar les unitats destí. Ha fallat la clonació.

en: There was an error configuring your network interface.
ca: S'ha produït un error en configurar la vostra interfície de xarxa.

en: There was an error encountered while resizing the device %s.
ca: S'ha produït un error en canviar la mida del dispositiu %s.

en: There was an error installing the bootloader.  The system may not be bootable.
ca: S'ha produït un error en instal·lar el carregador d'arrencada. El sistema potser no arrencarà.

en: There was an error installing the live image to your hard drive.  This could be due to bad media.  Please verify your installation media.
    
    If you exit, your system will be left in an inconsistent state that will require reinstallation.
ca: S'ha produït un error en instal·lar la imatge arrencable en el vostre disc dur. El disc podria estar malmès. Verifiqueu el vostre disc.
    
    Si sortiu, el vostre sistema restarà en un estat inconsistent que requerirà que ho reinstal·leu.

en: There was an error running your transaction for the following reason(s): %s.
ca: S'ha produït un error en executar la vostra transacció, pels següents motius: %s.

en: There was an error running your transaction for the following reason: %s
ca: S'ha produït un error en executar la vostra transacció pels següents motius: %s

en: There were file conflicts when checking the packages to be installed:
    %s
ca: S'han produït conflictes en els fitxers en comprovar els paquets que s'instal·laran:
    %s

en: Third BIOS drive:
ca: Tercera unitat de la BIOS:

en: This boot target cannot be deleted because it is for the %s system you are about to install.
ca: No podeu suprimir aquesta entrada per arrencar perquè és per al sistema %s que esteu instal·lant.

en: This change in the value of the physical extent will require the sizes of the current logical volume requests to be rounded up in size to an integer multiple of the physical extent.
    
    This change will take effect immediately.
ca: El canvi en el valor de l'extensió física farà que les mides requerides pel volum lògic s'arrodoneixin per amunt a un nombre enter múltiple de l'extensió física.
    
    Aquest canvi tindrà efecte immediatament.

en: This change in the value of the physical extent will waste substantial space on one or more of the physical volumes in the volume group.
ca: Aquest canvi en el valor de l'extensió física malbaratarà força espai en un o més volums físics dins del grup de volum.

en: This device is already being used for another boot entry.
ca: Ja s'està fent servir aquest dispositiu en una altra entrada d'arrencada.

en: This device is an extended partition which contains logical partitions that cannot be deleted:
ca: Aquest dispositiu és una partició estesa que conté particions lògiques que no es poden suprimir:

en: This device is part of a LVM volume group.
ca: Aquest dispositiu és part d'un grup de volum LVM.

en: This device is part of a RAID device.
ca: Aquest dispositiu és part d'un dispositiu RAID.

en: This device is part of the LVM volume group '%s'.
ca: Aquest dispositiu és part del grup de volum LVM '%s'.

en: This device is part of the RAID device %s.
ca: Aquest dispositiu és part del dispositiu RAID %s.

en: This is a global passphrase
ca: Això és una frase de pas global

en: This is the recommended option.
ca: Aquesta és l'opció recomanada.

en: This label is already in use for another boot entry.
ca: Ja s'està fent servir aquesta etiqueta en una altra entrada d'arrencada.

en: This mount point is invalid.  The %s directory must be on the / file system.
ca: Aquest punt de muntatge és invàlid. El directori %s ha d'estar en el sistema de fitxers /.

en: This option creates a new boot loader configuration.  If you wish to switch boot loaders, you should choose this.
ca: Aquesta opció crea una configuració nova del carregador de l'arrencada. Si voleu commutar entre carregadors de l'arrencada, escolliu aquesta opció.

en: This option makes no changes to boot loader configuration.  If you are using a third party boot loader, you should choose this.
ca: Aquesta opció no farà cap canvi a la configuració del carregador de l'arrencada. Escolliu aquesta opció si feu servir un carregador de l'arrencada d'un altre fabricant.

en: This partition is holding the data for the hard drive install.
ca: Aquesta partició conté les dades per a la instal·lació al disc dur.

en: This partition is part of an inconsistent LVM Volume Group.
ca: Aquesta partició és part d'un grup de volum LVM inconsistent.

en: This requires that you have an active network connection during the installation process.  Please configure a network interface.
ca: Us fa falta tenir una connexió de xarxa activa durant el procés d'instal·lació. Configureu una interfície de xarxa.

en: This will update your current boot loader.
ca: S'actualitzarà el carregador de l'arrencada actual.

en: Time Zone Selection
ca: Selecció del fus horari

en: To begin testing the media before installation press %s.
    
    Choose %s to skip the media test and start the installation.
ca: Per a començar a comprovar el disc abans de la instal·lació premeu %s.
    
    Escolliu %s per a ometre la comprovació i començar la instal·lació.

en: To use RAID you must first create at least two partitions of type 'software RAID'.  Then you can create a RAID device that can be formatted and mounted.
ca: Per utilitzar un RAID, heu de crear almenys dues particions de tipus «RAID de programari». Després, podreu crear un dispositiu RAID que podreu formatar i muntar.

en: To use iSCSI disks, you must provide the address of your iSCSI target and the iSCSI initiator name you've configured for your host.
ca: Per fer servir discs iSCSI, heu de proporcionar l'adreça del vostre destí iSCSI i el nom de l'iniciador iSCSI que heu configurat per a la vostra màquina.

en: Too small
ca: Massa petit

en: Total Space:
ca: Espai total:

en: Transferring install image to hard drive
ca: S'està transferint la imatge d'instal·lació al disc dur

en: Turkish
ca: Turc

en: Type
ca: Tipus

en: URL Setup
ca: Configuració de l'URL

en: URL is a _mirror list
ca: La URL és una _llista de servidors

en: URL must be either an ftp or http URL
ca: L'URL ha de ser una URL d'ftp o http

en: Ukrainian
ca: Ucraïnès

en: Unable To Delete
ca: No s'ha pogut suprimir

en: Unable To Edit
ca: No s'ha pogut editar

en: Unable to Start X
ca: No s'ha pogut iniciar X

en: Unable to access the disc.
ca: No s'ha pogut accedir al disc.

en: Unable to activate a networking device.  Networking will not be available in rescue mode.
ca: No s'ha pogut activar un dispositiu de xarxa. El mode de rescat no disposarà de xarxa.

en: Unable to download the kickstart file.  Please modify the kickstart parameter below or press Cancel to proceed as an interactive installation.
ca: No s'ha pogut baixar el fitxer kickstart. Canvieu el paràmetre kickstart d'aquí sota, o premeu Cancel·la per continuar com en una instal·lació interactiva.

en: Unable to download the updates image.  Please modify the updates location below or press Cancel to proceed without updates..
ca: No s'ha pogut baixar la imatge d'actualització. Modifiqueu la ubicació de sota o premeu Cancel·la per continuar sense actualitzar.

en: Unable to find /bin/sh to execute!  Not starting shell
ca: No s'ha pogut executar /bin/sh. No s'iniciarà la línia d'ordres

en: Unable to find any devices of the type needed for this installation type.  Would you like to manually select your driver or use a driver disk?
ca: No s'ha pogut trobar cap dispositiu adequat per a aquest tipus d'instal·lació. Voleu seleccionar manualment el controlador, o utilitzar un disc?

en: Unable to find image
ca: No s'ha pogut trobar la imatge

en: Unable to find install image %s
ca: No s'ha pogut trobar la imatge d'instal·lació %s

en: Unable to load title bar
ca: No s'ha pogut carregar la barra del títol

en: Unable to mount filesystem
ca: No s'ha pogut muntar el sistema de fitxers

en: Unable to read group information from repositories.  This is a problem with the generation of your install tree.
ca: No s'ha pogut llegir la informació del grup del repositori. Aquest és un problema en la generació del vostre arbre d'instal·lació.

en: Unable to read package metadata from repository.  This may be due to a missing repodata directory.  Please ensure that your repository has been correctly generated.
    
    %s
ca: No s'han pogut llegir les metadades del paquet del repositori. Pot ser que manquin dades del repositori al directori. Comproveu que el vostre repositori estigui generat correctament.
    
    %s

en: Unable to read package metadata. This may be due to a missing repodata directory.  Please ensure that your install tree has been correctly generated.
    
    %s
ca: No s'han pogut llegir les metadades del paquet. Pot ser que manquin dades del repositori al directori. Comproveu que l'arbre d'instal·lació estigui generat correctament.
    
    %s

en: Unable to read the disc checksum from the primary volume descriptor.  This probably means the disc was created without adding the checksum.
ca: No s'ha pogut llegir la suma de verificació del disc des del descriptor de volum primari. Molt probablement això indica que el disc es va crear sense afegir la suma de verificació.

en: Unable to retrieve the install image.
ca: No s'ha pogut descarregar la imatge d'instal·lació.

en: Uncategorized
ca: Sense categoritzar

en: Unknown Device
ca: Dispositiu desconegut

en: Unknown Linux system
ca: Sistema Linux desconegut

en: Unknown Url method %s
ca: Mètode url %s desconegut

en: Unknown driver disk kickstart source: %s
ca: No es coneix cap font de discos de controladors del kickstart: %s

en: Unknown error processing %%ksappend lines: %s
ca: S'ha produït un error desconegut en processar %%ksappend línies: %s

en: Unrecoverable Error
ca: Error irrecuperable

en: Update Disk Source
ca: Actualitza el disc font

en: Update boot loader configuration
ca: Actualitza la configuració del carregador de l'arrencada

en: Updates
ca: Actualitzacions

en: Updates Disk
ca: Disc d'actualitzacions

en: Upgrade Boot Loader Configuration
ca: Actualitza la configuració del carregador de l'arrencada

en: Upgrade Examine
ca: Examinar l'actualització

en: Upgrade Swap Partition
ca: Actualitza la partició d'intercanvi

en: Upgrade root not found
ca: No s'ha trobat l'arrel per a l'actualització

en: Upgrading %s
ca: S'està actualitzant %s

en: Use Anyway
ca: Fes-la servir igualment

en: Use _dynamic IP configuration (DHCP)
ca: Configura la IP _dinàmicament (DHCP)

en: Use a driver disk
ca: Utilitza un disc de controladors

en: Use dynamic IP configuration (DHCP)
ca: Configura la IP dinàmicament (DHCP)

en: Use entire drive
ca: Utilitza tota la unitat

en: Use free space
ca: Usa espai lliure

en: Use text mode
ca: Fes servir mode text

en: Used Space:
ca: Espai utilitzat:

en: VNC Configuration
ca: Configuració del VNC

en: Vietnamese
ca: Vietnamita

en: Volume Group Name:
ca: Nom del grup de volum:

en: Volume Group Names must be less than 128 characters
ca: El nom del grup de volum ha de tenir menys de 128 caràcters

en: Volume to Shrink
ca: Volum a encongir

en: Waiting for NetworkManager
ca: S'està esperant el NetworkManager

en: Waiting for NetworkManager to configure %s.
ca: S'està esperant que el NetworkManager configuri %s.

en: Waiting for telnet connection.
ca: S'està esperant la connexió telnet.

en: Warning
ca: Avís

en: Warning! This is pre-release software!
ca: Avís! Aquest programari no és estable.

en: Warning: %s.
ca: Avís: %s.

en: Warning: Could not reset parm (%s)
ca: Avís: no s'ha pogut reiniciar els paràmetres (%s)

en: Warnings During Automatic Partitioning
ca: Avisos durant el particionat automàtic

en: Weak Password
ca: Contrasenya feble

en: Web Server
ca: Servidor web

en: Welcome to %s
ca: Benvingut a %s

en: Welcome to %s for %s
ca: Benvinguts a %s per a %s

en: Welcome to %s for %s - Rescue Mode
ca: Benvingut a %s per a %s - Mode de rescat

en: Welcome to %s!
ca: Benvinguts a %s!

en: Welsh
ca: Gal·lès

en: What language would you like to use during the installation process?
ca: Quin idioma voleu fer servir durant el procés d'instal·lació?

en: What partition and directory on that partition holds the installation image for %s?  If you don't see the disk drive you're using listed here, press F2 to configure additional devices.
ca: Quina partició i directori en aquella partició conté les imatges per a %s? Si no veieu la unitat de disc que feu servir llistada aquí, premeu F2 per configurar dispositius addicionals.

en: What type of keyboard do you have?
ca: Quin tipus de teclat teniu?

en: What type of media contains the installation image?
ca: Quin tipus de medi conté la imatge d'instal·lació?

en: What type of media contains the rescue image?
ca: Quin tipus de medi conté la imatge de rescat?

en: What would you like to do?
ca: Escolliu què voleu fer

en: When finished please exit from the shell and your system will reboot.
ca: Quan acabeu, sortiu de l'intèrpret d'ordres i el sistema arrencarà de nou.

en: Where would you like to install the boot loader for your system?
ca: On s'ha d'instal·lar el carregador de l'arrencada?

en: Which device holds the root partition of your installation?
ca: Quin dispositiu conté la partició arrel de la instal·lació?

en: Which drive(s) do you want to use for this installation?
ca: Quines unitats voleu utilitzar per a aquesta instal·lació?

en: Which model keyboard is attached to this computer?
ca: Quin model de teclat teniu connectat a l'ordinador?

en: Which partition would you like to shrink to make room for your installation?
ca: Quina partició voleu encongir per a fer lloc a la vostra instal·lació?

en: Will try to connect again in 15 seconds...
ca: Es tornarà a intentar la connexió d'aquí a 15 segons...

en: Would you like to continue with the upgrade?
ca: Voleu continuar amb l'actualització?

en: Would you like to continue with your requested partitioning scheme?
ca: Voleu continuar amb aquest esquema de particionat?

en: Would you like to perform a checksum test of the ISO image:
    
       %s?
ca: Voleu comprovar les sumes de verificació de la imatge ISO:
    
       %s?

en: Would you like to use VNC?
ca: Voleu fer servir VNC?

en: Writing storage configuration to disk
ca: S'està escrivint la configuració d'emmagatzematge a disc

en: Wrong Disc
ca: Disc invàlid

en: X was unable to start on your machine.  Would you like to start VNC to connect to this computer from another computer and perform a graphical install or continue with a text mode install?
ca: No s'ha pogut executar X en aquesta màquina. Voleu iniciar VNC per connectar-vos a aquest ordinador a través d'una altre màquina, i fer una instal·lació gràfica, o voleu continuar la instal·lació en mode text?

en: Yes
ca: Sí

en: You appear to be upgrading from a system which is too old to upgrade to this version of %s.  Are you sure you wish to continue the upgrade process?
ca: El sistema des del que esteu fent servir és massa antic per actualitzar-lo a aquesta versió de %s. Esteu segur que voleu continuar amb el procés d'actualització?

en: You are about to delete a RAID device.
ca: S'eliminarà un dispositiu RAID.

en: You are about to delete all partitions on the device '%s'.
ca: Se suprimiran totes les particions del dispositiu '%s'.

en: You are about to delete the %s partition.
ca: S'eliminarà la partició %s.

en: You are about to delete the logical volume "%s".
ca: S'eliminarà el volum lògic «%s».

en: You are about to delete the volume group "%s".
    
    ALL logical volumes in this volume group will be lost!
ca: Ara s'eliminarà el grup de volum «%s».
    
    Tots els volums lògics d'aquest grup de volum es perdran.

en: You can further customize the software selection now, or after install via the software management application.
ca: La personalització de la selecció del programari es pot completar ara, o també es pot fer més tard amb l'aplicació de gestió de programari.

en: You can identify the physical port for
ca: Podeu identificar el port físic de

en: You cannot delete a partition of a LDL formatted DASD.
ca: No podeu suprimir una partició d'un DASD formatat amb format LDL.

en: You cannot edit this device:
    
    %s
ca: No podeu editar aquesta unitat:
    
    %s

en: You cannot remove this physical volume because otherwise the volume group will be too small to hold the currently defined logical volumes.
ca: No podeu suprimir aquest volum físic ja que sinó el grup de volum seria massa petit per poder contenir els volums lògics actualment definits.

en: You do not have enough RAM to install %s on this machine.
ca: Aquest ordinador no té prou memòria RAM per a instal·lar-hi %s.

en: You do not have enough RAM to use the graphical installer.  Starting text mode.
ca: L'ordinador no té suficient memòria RAM per utilitzar la instal·lació gràfica. S'iniciarà en mode text.

en: You don't have any Linux partitions.  Rebooting.
ca: No teniu cap partició Linux. Es reiniciarà.

en: You don't have any Linux partitions. Press return to get a shell. The system will reboot automatically when you exit from the shell.
ca: No teniu cap partició de Linux. Premeu la tecla de retorn per anar a l'intèrpret d'ordres. El sistema arrencarà de nou automàticament quan en sortiu.

en: You don't seem to have any hard drives on your system! Would you like to configure additional devices?
ca: Sembla que no hi ha cap disc dur al sistema. Voleu configurar dispositius addicionals?

en: You have chosen to use a pre-existing partition for this installation without formatting it. We recommend that you format this partition to make sure files from a previous operating system installation do not cause problems with this installation of Linux. However, if this partition contains files that you need to keep, such as home directories, then continue without formatting this partition.
ca: Heu escollit utilitzar una partició existent per a la instal·lació sense formatar-la. Us recomanem que formateu aquesta partició per assegurar que fitxers d'anteriors sistemes operatius instal·lats no causen problemes amb aquesta instal·lació Linux. De tota manera, si aquesta partició conté fitxers que voleu mantenir, com ara directoris personals dels usuaris, aleshores continueu sense formatar-la.

en: You have multiple devices which could serve as sources for a driver disk.  Which would you like to use?
ca: Hi ha diversos dispositius que poden servir com a fonts per al disquet de controladors. Quin voleu fer servir?

en: You have multiple devices which could serve as sources for an update disk.  Which would you like to use?
ca: Teniu diversos dispositius que poden servir de fonts per a un disc d'actualització. Quin voleu fer servir?

en: You have multiple network devices on this system. Which would you like to install through?
ca: Hi ha diversos dispositius de xarxa en aquest sistema. Per quin voleu continuar la instal·lació?

en: You have not created a /boot/efi partition.
ca: No heu creat una partició d'arrencada /boot/efi.

en: You have not created a bootable partition.
ca: No heu creat una partició d'arrencada.

en: You have not defined a root partition (/), which is required for installation of %s to continue.
ca: No s'ha definit cap partició arrel (/), necessària per poder continuar la instal·lació de %s.

en: You have not specified a FCP LUN or the number is invalid.
ca: No heu indicat cap FCP LUN, o aquest no és vàlid.

en: You have not specified a device number or the number is invalid
ca: No heu indicat el número del dispositiu, o aquest no és vàlid.

en: You have not specified a swap partition.  Although not strictly required in all cases, it will significantly improve performance for most installations.
ca: No s'ha especificat cap partició d'intercanvi. Tot i que no és estrictament necessària en tots els casos, milloraria significativament el rendiment en la majoria d'instal·lacions.

en: You have not specified a swap partition.  Due to the amount of memory present, a swap partition is required to complete installation.
ca: No s'ha especificat cap partició d'intercanvi. Us cal una partició d'intercanvi per completar la instal·lació.

en: You have not specified a worldwide port name or the name is invalid.
ca: No heu especificat cap nom de port global (WWPN), o aquest no és vàlid.

en: You have provided a weak password: %s
ca: La contrasenya que heu proporcionat és massa feble: %s

en: You have provided a weak password: %s
    
    Would you like to continue with this password?
ca: Heu proporcionat una contrasenya feble: %s
    
    Voleu continuar amb aquesta contrasenya?

en: You have specified that the group '%s' should be installed. This group does not exist. Would you like to continue or abort this installation?
ca: Heu indicat que s'ha d'instal·lar el grup '%s', però aquest grup no existeix. Voleu continuar o preferiu anul·lar la instal·lació?

en: You have specified that the package '%s' should be installed.  This package does not exist. Would you like to continue or abort this installation?
ca: Heu indicat que s'ha d'instal·lar el paquet '%s', però aquest paquet no existeix. Voleu continuar o anul·lar la instal·lació?

en: You must correct these errors before you continue your installation of %s.
ca: Heu de corregir aquests errors abans de continuar la instal·lació de %s.

en: You must enter a URL.
ca: Heu d'introduir una URL.

en: You must enter a valid hostname for this computer.
ca: Heu d'introduir un nom de màquina vàlid per a aquest ordinador.

en: You must enter both a valid IPv4 address and a network mask or CIDR prefix.
ca: Heu d'indicar una adreça IPv4 i una màscara de xarxa o CIDR vàlides.

en: You must enter both a valid IPv6 address and a CIDR prefix.
ca: Heu d'indicar una adreça IPv6 i un prefix CIDR vàlids.

en: You must enter the number of seconds as an integer between 1 and 30.
ca: Heu d'introduir un número enter de segons entre 1 i 30.

en: You must enter your root password and confirm it by typing it a second time to continue.
ca: Per continuar, heu d'introduir la contrasenya del superusuari i confirmar-la escrivint-la de nou.

en: You must first select a partition to delete.
ca: Primer cal que seleccioneu una partició per suprimir.

en: You must have at least one software repository enabled to continue installation.
ca: Heu de tenir almenys un repositori de programari per continuar la instal·lació

en: You must provide a repository name.
ca: Heu de proporcionar el nom del repositori.

en: You must provide an HTTP, HTTPS, or FTP URL to a proxy.
ca: Heu de proporcionar una URL HTTP, HTTPS o FTP a un servidor rèplica.

en: You must provide an HTTP, HTTPS, or FTP URL to a repository.
ca: Heu de proporcionar una URL HTTP, HTTPS o FTP a un repositori.

en: You must provide an initiator name.
ca: Heu de proporcionar un nom per a l'iniciador.

en: You must select a network device
ca: Heu de seleccionar un dispositiu de xarxa

en: You must select at least one protocol (IPv4 or IPv6).
ca: Heu d'escollir almenys un protocol IPv4 o IPv6.

en: You must specify a label for the entry
ca: Heu d'especificar una etiqueta per a l'entrada

en: You need more space on the following file systems:
ca: Necessiteu més espai en els següents sistemes de fitxer:

en: You need to select at least one hard drive to install %s.
ca: Heu de seleccionar almenys un disc dur on instal·lar %s.

en: You specified block device encryption should be enabled, but you have not supplied a passphrase. If you do not go back and provide a passphrase, block device encryption will be disabled.
ca: Heu indicat que voleu habilitar el xifratge del dispositiu de blocs %s, però no heu proporcionat cap frase de pas. Si no torneu endarrere i proporcioneu una frase de pas, el xifratge de dispositius de blocs serà deshabilitat.

en: Your / partition does not match the the live image you are installing from.  It must be formatted as %s.
ca: La vostra partició / no concorda amb la imatge autònoma des d'on esteu instal·lant. S'ha de formatar com a %s.

en: Your boot loader password is shorter than six characters.  We recommend a longer boot loader password.
    
    Would you like to continue with this password?
ca: La contrasenya per al carregador de l'arrencada té menys de sis caràcters. Es recomana utilitzar-ne una de més llarga.
    
    Voleu continuar amb aquesta contrasenya?

en: Your installation source is set to a network location, but no netork devices were found on your system.  To avoid a network installation, boot with the full DVD, full CD set, or do not pass a repo= parameter that specifies a network source.
ca: La vostra font d'instal·lació està establerta a una ubicació de xarxa, però no s'han trobat dispositius en el vostre sistema. Per evitar una instal·lació en xarxa, arrenqueu amb tot el DVD o tots els CD, o no indiqueu el paràmetre repo= que especifica una font de xarxa.

en: Your root partition is less than 250 megabytes which is usually too small to install %s.
ca: La partició arrel té menys de 250 MB, normalment massa petita per instal·lar-hi %s.

en: Your selected packages require %d MB of free space for installation, but you do not have enough available.  You can change your selections or exit the installer.
ca: Els paquets que heu seleccionat necessiten %d MB d'espai lliure, però no teniu l'espai suficient. Podeu canviar la vostra selecció o sortir de l'instal·lador.

en: Your system had dirty file systems which you chose not to mount.  Press return to get a shell from which you can fsck and mount your partitions.  The system will reboot automatically when you exit from the shell.
ca: El sistema contenia sistemes de fitxers bruts que heu escollit no muntar. Premeu la tecla de retorn per anar a l'intèrpret d'ordres, on podreu executar l'fsck i muntar les particions. El sistema arrencarà de nou quan en sortiu.

en: Your system is mounted under the %s directory.
ca: S'ha muntat el sistema sota el directori %s.

en: Your system will now be rebooted...
ca: S'arrencarà de nou el sistema...

en: _Abort
ca: _Anul·la

en: _Add
ca: _Afegeix

en: _Add FCoE Disk(s)
ca: _Afegeix discos FCoE

en: _Add additional software repositories
ca: _Afegeix més repositoris

en: _Add drive
ca: _Afegeix una unitat

en: _Add target
ca: _Afegeix un objectiu

en: _Back
ca: _Anterior

en: _Change device
ca: _Canvia el dispositiu

en: _Confirm:
ca: _Confirmeu:

en: _Continue
ca: _Continua

en: _Create new boot loader configuration
ca: _Crea una nova configuració per al carregador de l'arrencada

en: _Customize now
ca: Personalitza _ara

en: _Debug
ca: _Depura

en: _Delete
ca: _Suprimeix

en: _Deselect
ca: _No en seleccionis cap

en: _Deselect all optional packages
ca: _No seleccionis cap paquet opcional

en: _Details
ca: _Detalls

en: _Device
ca: _Dispositiu

en: _Directory
ca: _Directori

en: _Edit
ca: _Edita

en: _Eject
ca: _Expulsa

en: _Encrypt
ca: _Xifra

en: _Encrypt system
ca: _Xifra el sistema

en: _Exit
ca: _Surt

en: _Exit installer
ca: _Surt de l'instal·lador

en: _File Bug
ca: _Envia un error

en: _File System Type:
ca: Tipus de sistema de _fitxers:

en: _Fixed size
ca: Mida _fixa

en: _Format
ca: _Formata

en: _Format as:
ca: _Formata com a:

en: _Format partition?
ca: _Formata la partició

en: _Ignore
ca: _Ignora

en: _Ignore All
ca: _Ignora-ho tot

en: _Install anyway
ca: _Instal·la igualment

en: _Install boot loader on /dev/%s.
ca: _Instal·la el carregador de l'arrencada a /dev/%s.

en: _Label
ca: E_tiqueta

en: _Logical Volume Name:
ca: Nom del volum _lògic:

en: _Logical Volumes
ca: Volums _lògics

en: _Modify Partition
ca: _Modifica particions

en: _Modify repository
ca: _Modifica el repositori

en: _Mount Point:
ca: Punt de _muntatge:

en: _Next
ca: Següe_nt

en: _Optional packages
ca: Paquets _opcionals

en: _Options
ca: _Opcions

en: _Partition
ca: _Partició

en: _Password:
ca: _Contrasenya:

en: _Path
ca: _Camí

en: _Physical Extent:
ca: Extensió _física:

en: _RAID Members:
ca: Membres del _RAID:

en: _Re-initialize
ca: _Reinicialitza

en: _Reboot
ca: A_rrenca de nou

en: _Resize
ca: Canvia la _mida

en: _Retry
ca: _Reintenta

en: _Select
ca: _Selecciona

en: _Select all optional packages
ca: _Selecciona tots els paquets opcionals

en: _Server
ca: _Servidor

en: _Shrink
ca: Encon_geix

en: _Size (MB):
ca: _Mida (MB):

en: _Skip boot loader updating
ca: _Omet l'actualització del carregador de l'arrencada

en: _Update boot loader configuration
ca: Act_ualitza la configuració del carregador de l'arrencada

en: _Use a boot loader password
ca: _Utilitza una contrasenya per al carregador de l'arrencada

en: _Volume Group Name:
ca: Nom del grup de _volum:

en: _Write changes to disk
ca: Escriu els _canvis al disc

en: by flashing the LED lights for a number of seconds.  Enter a number between 1 and 30 to set the duration to flash the LED port lights.
ca: encenent els llums LED durant uns segons. Introduïu un nombre entre 1 i 30 per a establir la durada del flaix de les llums LED del port.

en: default:LTR
ca: predeterminat:LTR

en: dialog1
ca: dialeg1

en: file conflicts
ca: conflictes de fitxer

en: filesystem configuration missing a type
ca: manca un tipus a la configuració del sistema de fitxers

en: iSCSI Initiator Name
ca: Nom de l'inicialitzador iSCSI

en: iSCSI not available
ca: iSCSI no disponible

en: insufficient disk inodes
ca: inodes de disc insuficients

en: insufficient disk space
ca: espai de disc insuficient

en: loader has already been run.  Starting shell.
ca: ja s'ha executat el carregador. S'està iniciant l'intèrpret d'ordres.

en: lvs failed for %s
ca: lvs ha fallat per a %s

en: older package(s)
ca: paquets antics

en: package already installed
ca: ja s'ha instal·lat el paquet

en: package conflicts
ca: conflictes dels paquets

en: package for incorrect arch
ca: paquet per a una altra arquitectura

en: package for incorrect os
ca: paquet per un SO incorrecte

en: required package
ca: paquet obligatori

en: vginfo failed for %s
ca: vginfo ha fallat per a %s

en: z/IPL Boot Loader Configuration
ca: Configuració del carregador de l'arrencada z/IPL

en: z/IPL Configuration
ca: Configuració del z/IPL

en: zFCP device %s not found, not even in device ignore list.
ca: No s'ha trobat el dispositiu zFCP %s, tampoc a la llista de dispositius ignorats.

en: zSeries machines can access industry-standard SCSI devices via Fibre Channel (FCP). You need to provide a 16 bit device number, a 64 bit World Wide Port Name (WWPN), and a 64 bit FCP LUN for each device.
ca: Les màquines zSeries poden accedir a dispositius SCSI a través d'un canal de fibra òptica (FCP). Cal que proporcioneu un número de dispositiu de 16 bits, l'ID de l'SCSCI de 16 bits, i el número de port global WWPN de 64 bits, i el LUN de l'FCP de 64 bits.
