anaconda 13.36 - en to sr translation catalogue (1185 entries)

en: 
    
    Press 'OK' to choose a different partitioning option.
sr: 
    
    Притисните „У реду“ да бисте изабрали другу опцију поделе диска.

en: 
    
    Press 'OK' to exit the installer.
sr: 
    
    Притисните „У реду“ за излазак из инсталатера.

en: 
    
    The installer has detected %s MB of RAM.
sr: 
    
    Инсталатер је пронашао %s МБ RAM-а.

en: 
    
    Unknown Error.  Aborting.
sr: 
    
    Непозната грешка.  Одустајем.

en: 
    
    WARNING! ALL DATA ON THE TARGET DRIVES WILL BE DESTROYED.
sr: 
    
    УПОЗОРЕЊЕ! СВИ ПОДАЦИ НА ЦИЉНОМ ДИСКУ ЋЕ БИТИ УНИШТЕНИ.

en: 
    
    WARNING!!! VNC server running with NO PASSWORD!
    You can use the vncpassword=<password> boot option
    if you would like to secure the server.
sr: 
    
    УПОЗОРЕЊЕ!!! VNC сервер је покренут БЕЗ ЛОЗИНКЕ!
    Можете користити опцију vncpassword=<лозинка> при
    покретању ако желите да обезбедите сервер.

en: 
    
    You chose to connect to a listening vncviewer. 
    This does not require a password to be set.  If you 
    set a password, it will be used in case the connection 
    to the vncviewer is unsuccessful
sr: 
    
    Изабрали сте да се повежете на vncviewer који ослушкује. 
    Ово не захтева постављање лозинке.  Ако поставите 
    лозинку, она ће бити употребљена у случају да повезивање 
    на vncviewer није успело.

en: 
    
    You chose to execute vnc with a password.
sr: 
    
    Изабрали сте да покренете vnc са лозинком.

en: 
    This cannot be corrected in cmdline mode.
    Halting.
sr: 
    Ово се не може исправити у режиму командне линије.
    Обустављам.

en:   <Tab>/<Alt-Tab> between elements   |  <Space> selects   |  <F12> next screen
sr:   <Tab>/<Alt-Tab> између елемената   |  <Space> избор   |  <F12> следећи екран

en:   <Tab>/<Alt-Tab> between elements  | <Space> selects | <F12> next screen
sr:  <Tab>/<Alt-Tab> између елемената |  <Space> избор  |  <F12> следећи екран

en:  against anaconda at %s
sr:  за anaconda-у код %s

en:  with the provider of this software.
sr:  код добављача овог софтвера.

en: %(productName)s %(productVersion)s installation
sr: %(productName)s %(productVersion)s инсталација

en: %(productName)s %(productVersion)s installation on host %(name)s
sr: %(productName)s %(productVersion)s инсталација на домаћину %(name)s

en: %(type)s filesystem check failure on %(device)s:
sr: неуспех провере %(type)s система датотека на %(device)s:

en: %s Byte | %s Bytes
sr[0]: %s бајт
sr[1]: %s бајта
sr[2]: %s бајтова

en: %s Installer
sr: %s инсталатер

en: %s KB
sr: %s КБ

en: %s MB
sr: %s МБ

en: %s directory:
sr: %s директоријум:

en: %s has a partition type of 0x82 (Linux swap) but does not appear to be formatted as a Linux swap partition.
    
    Would you like to format this partition as a swap partition?
sr: %s има 0x82 (Linux swap) врсту партиције али не изгледа да је форматирана као Linux swap партиција.
    
    Желите ли да форматирате ову партицију као свап партицију?

en: %s must have a %s disk label.
sr: %s мора имати ознаку %s диска.

en: %s must have a bsd disk label.
sr: %s мора имати ознаку bsd диска.

en: %s must have a mac disk label.
sr: %s мора имати ознаку mac диска.

en: '%s' is an invalid IP address.
sr: „%s“ није исправна IP адреса.

en: '%s' is not a valid IPv6 address.
sr: „%s“ није исправна IPv6 адреса.

en: (Max size is %s MB)
sr: (Макс. величина је %s МБ)

en: /boot/efi is not EFI.
sr: /boot/efi није EFI.

en: <Enter> to exit
sr: <Enter> за излаз

en: <Not Applicable>
sr: <Није применљиво>

en: <Space>,<+>,<-> selection   |   <F2> Add drive   |   <F12> next screen
sr:  <Space>,<+>,<-> избор    |   <F2> додај диск   |    <F12> следећи екран

en: <b>%s device(s) (%s MB) selected</b> out of %s device(s) (%s MB) total.
sr: <b>%s уређаја (%s МБ) изабрано</b> од %s уређаја (%s МБ) укупно.

en: <b>%s devices (%s) selected</b> out of %s devices (%s) total.
sr: <b>%s уређаја (%s) изабрано</b> од %s уређаја (%s) укупно.

en: <b>CHAP _Password:</b>
sr: <b>CHAP _лозинка:</b>

en: <b>CHAP _Username:</b>
sr: <b>CHAP _корисничко име:</b>

en: <b>Data Storage Devices</b> (to be mounted only)
sr: <b>Уређаји за складиштење података</b> (само за монтирање)

en: <b>Device number:</b>
sr: <b>Број уређаја:</b>

en: <b>Gateway:</b>
sr: <b>Мрежни пролаз:</b>

en: <b>IPv4 Address:</b>
sr: <b>IPv4 адреса:</b>

en: <b>IPv6 Address:</b>
sr: <b>IPv6 адреса:</b>

en: <b>Install Target Devices</b>
sr: <b>Инсталирај циљне уређаје</b>

en: <b>Installing %(pkgStr)s</b> (%(size)s)
sr: <b>Инсталирам %(pkgStr)s</b> (%(size)s)

en: <b>Nameserver:</b>
sr: <b>Сервер имена:</b>

en: <b>Repository _name:</b>
sr: <b>_Име ризнице:</b>

en: <b>Repository _type:</b>
sr: <b>Врс_та ризнице:</b>

en: <b>Reverse CHAP P_assword:</b>
sr: <b>Обратна CHAP лозинк_а:</b>

en: <b>Reverse CHAP U_sername:</b>
sr: <b>Обратно CHAP кори_сничко име:</b>

en: <b>Shrink partition _to size (in MB):</b>
sr: <b>Смањи партицију _на величину (у МБ):</b>

en: <b>Tip:</b> All Linux filesystems on install target devices will be reformatted and wiped of any data.  Make sure you have backups.
sr: <b>Савет:</b> Сви Linux системи датотека на циљним уређајима инсталације ће бити поново форматирани и њихови подаци избрисани.  Побрините се да имате резервне копије.

en: <b>Tip:</b> Install target devices will be reformatted and wiped of any data.  Make sure you have backups.
sr: <b>Савет:</b> Циљни уређаји инсталације ће бити поново форматирани и њихови подаци избрисани.  Побрините се да имате резервне копије.

en: <b>Tip:</b> Selecting a drive on this screen does not necessarily mean it will be wiped by the installation process.  Also, note that post-installation you may mount drives you did not select here by modifying your /etc/fstab file.
sr: <b>Савет:</b> Изаберете диска на овом екрану не значи обавезно да ће га поступак инсталације избрисати.  Такође, имајте на уму да после инсталације можете монтирати дискове које нисте овде одабрали мењањем датотеке /etc/fstab.

en: <b>Tip:</b> Your filesystems on install target devices will not be wiped unless you choose to do so during customization.
sr: <b>Савет:</b> Ваши системи датотека на циљним уређајима инсталације неће бити избрисани осим ако се на то не одлучите током прилагођавања.

en: <b>Which %s installation would you like to upgrade?</b>
sr: <b>Коју %s инсталацију бисте желели да надградите?</b>

en: <b>_Interface:</b>
sr: <b>_Спрега:</b>

en: <b>_Target IP Address:</b>
sr: <b>_Циљна IP адреса:</b>

en: <b>iSCSI Initiator _Name:</b>
sr: <b>_Име iSCSI зачетника:</b>

en: <span size="small" color="gray">Create a RAID formated partition</span>
sr: <span size="small" color="gray">Направи RAID форматирану партицију</span>

en: <span size="small" color="gray">Create a logical volume on selected volume group</span>
sr: <span size="small" color="gray">Направи логички диск на изабраној групи дискова</span>

en: <span size="small" color="gray">Create an LVM formated partition</span>
sr: <span size="small" color="gray">Направи LVM форматирану партицију</span>

en: <span size="small" color="gray">Facilitates RAID device creation</span>
sr: <span size="small" color="gray">Олакшава прављење RAID уређаја</span>

en: <span size="small" color="gray">General purpose partition creation</span>
sr: <span size="small" color="gray">Прављење партиција опште намене</span>

en: <span size="small" color="gray">Requires at least 1 free LVM formated partition</span>
sr: <span size="small" color="gray">Захтева најмање 1 слободану LVM форматирану партицију</span>

en: <span size="small" color="gray">Requires at least 2 free RAID formated partitions</span>
sr: <span size="small" color="gray">Захтева најмање 2 слободане RAID форматиране партиције</span>

en: A RAID%d set requires atleast %d members
sr: RAID%d скуп захтева најмање %d чланова

en: A boot loader password prevents users from changing kernel options, increasing security.
sr: Лозинка за покретачки програм спречава кориснике да мењају опције прослеђене језгру, повећавајући безбедност.

en: A fatal error occurred when installing the %s package.  This could indicate errors when reading the installation media.  Installation cannot continue.
sr: Дошло је до кобне грешке при инсталацији пакета %s.  Ово може да указује на грешке при читању инсталационог медијума.  Инсталација се не може наставити.

en: A minimum swap file size of %d MB is recommended.  Please enter a size for the swap file:
sr: Препоручујемо да свап датотека буде најмање %d МБ.  Молим унесите величину за свап датотеку:

en: A module name must be specified for the kickstart device command.
sr: Име модула мора бити наведено за kickstart наредбу уређаја.

en: A password will prevent unauthorized listeners connecting and monitoring your installation progress.  Please enter a password to be used for the installation
sr: Лозинка ће спречити неовлашћене ослушкиваче да се повежу и прате напредак ваше инсталације.  Молим унесите лозинку за употребу при инсталацији.

en: A screenshot named '%s' has been saved.
sr: Снимак екрана је сачуван под називом „%s“.

en: A swap file is strongly recommended. Failure to create one could cause the installer to abort abnormally.  Are you sure you wish to continue?
sr: Јако је препоручљиво да направите свап датотеку. Неизвршавање тога може да изазове ненормално одустајање инсталатера.  Сигурно желите да наставите?

en: A value is required for the field %s
sr: Неопходна је вредност за поље %s

en: A value is required for the field %s.
sr: Неопходна је вредност за поље %s.

en: About LVM
sr: О LVM-у

en: About RAID
sr: О RAID-у

en: Absolute Symlinks
sr: Апсолутне симболичке везе

en: Add Advanced Target
sr: Додај напредни циљ

en: Add Device
sr: Додај уређај

en: Add FCP Device
sr: Додај FCP уређај

en: Add FCP device
sr: Додај FCP уређај

en: Add FCoE SAN
sr: Додај FCoE SAN

en: Add Partition
sr: Додај партицију

en: Add Repository
sr: Додај ризницу

en: Add Swap
sr: Додај свап

en: Add _FCoE SAN
sr: Додај _FCoE SAN

en: Add _ZFCP LUN
sr: Додај _ZFCP LUN

en: Add _iSCSI target
sr: Додај _iSCSI циљ

en: Additional Size Options
sr: Додатне опције за величину

en: Advanced Server
sr: Напредни сервер

en: Advanced Storage Options
sr: Напредне опције складиштења

en: Afrikaans
sr: африканс

en: After shutdown, please perform a manual IPL from DASD device %s to continue installation
sr: Након гашења, изведите IPL ручно са DASD уређаја %s ради наставка инсталације

en: After shutdown, please perform a manual IPL from FCP %(device)s with WWPN %(wwpn)s and LUN %(lun)s to continue installation
sr: Након гашења, изведите IPL ручно са FCP %(device)s уз WWPN %(wwpn)s и LUN %(lun)s ради наставка инсталације

en: After shutdown, please perform a manual IPL from the device now containing /boot to continue installation
sr: Након гашења, изведите IPL ручно са уређаја који сада садржи /boot ради наставка инсталације

en: Allowable _Drives:
sr: Дозвољени _дискови:

en: Also add this passphrase to all existing encrypted devices
sr: Додај такође ову лозинку свим постојећим шифрованим уређајима

en: Also add this passphrase to all existing encrypted devices to streamline the boot process
sr: Додај такође ову лозинку свим постојећим шифрованим уређајима ради убрзавања поступка покретања система

en: An error has occurred - no valid devices were found on which to create new file systems. Please check your hardware for the cause of this problem.
sr: Дошло је до грешке - није пронађен исправан уређај на којем се могу направити нови системи датотека. Проверите ваш хардвер да бисте утврдили узрок овог проблема.

en: An error occured finding the installation image on your hard drive.  Please check your images and try again.
sr: Дошло је до грешке при проналажењу инсталационог отиска на чврстом диску.  Проверите ваше отиске и покушајте поново.

en: An error occurred converting the value entered for "%(field)s":
    %(errmsg)s
sr: Дошло је до грешке при претварању вредности унете за „%(field)s“:
    %(errmsg)s

en: An error occurred mounting device %(path)s as %(mountpoint)s.  You may continue installation, but there may be problems.
sr: Дошло је до грешке приликом монтирања уређаја %(path)s као %(mountpoint)s.  Можете да наставите инсталацију, али су могући проблеми.

en: An error occurred mounting device %(path)s as %(mountpoint)s: %(msg)s. This is a fatal error and the install cannot continue.
    
    Press <Enter> to exit the installer.
sr: Дошло је до грешке при монтирању уређаја %(path)s као %(mountpoint)s: %(msg)s. Ово је кобна грешка и инсталација не може да се настави.
    
    Притисните <Enter> за излазак из инсталатера.

en: An error occurred mounting the source device %s.  This may happen if your ISO images are located on an advanced storage device like LVM or RAID, or if there was a problem mounting a partition.  Click exit to abort the installation.
sr: Дошло је до грешке при монтирању изворног уређаја %s.  Ово се може догодити ако су ISO отисци смештени на напредним складишним уређајима као што су LVM или RAID, или ако постоји проблем са монтирањем партиције.  Притисните „Излаз“ за прекид инсталације.

en: An error occurred saving screenshots to disk.
sr: Дошло је до грешке при чувању снимака екрана на диск.

en: An error occurred transferring the install image to your hard drive.  This is often cause by damaged or low quality media.
sr: Дошло је до грешке при пребацивању отиска инсталације на ваш чврсти диск.  Ово је често изазвано оштећеним или медијумом ниског квалитета.

en: An error occurred transferring the install image to your hard drive. You are probably out of disk space.
sr: Дошло је до грешке при пребацивању отиска инсталације на ваш чврсти диск. Вероватно вам је понестало простора на диску.

en: An error occurred trying to bring up the %s network interface.
sr: Дошло је до грешке при покушају подизања мрежне спреге %s.

en: An error occurred trying to mount some or all of your system. Some of it may be mounted under %s.
    
    Press <return> to get a shell. The system will reboot automatically when you exit from the shell.
sr: Дошло је до грешке при покушају монтирања дела или целог вашег система. Његов део може бити да је монтиран под %s.
    
    Притисните <return> да бисте добили љуску. Систем ће самостално бити поново покренут када напустите љуску.

en: An error occurred unmounting the disc.  Please make sure you're not accessing %s from the shell on tty2 and then click OK to retry.
sr: Дошло је до грешке при демонтирању диска.  Молим уверите се да не приступате %s из љуске на tty2 и потом притисните „У реду“ да покушате поново.

en: An error occurred when attempting to load an installer interface component.
    
    className = %s
sr: Дошло је до грешке при покушају учитавања саставног дела инсталатеровог сучеља.
    
    className = %s

en: An error occurred when trying to create %(mountpoint)s: %(msg)s.  This is a fatal error and the install cannot continue.
    
    Press <Enter> to exit the installer.
sr: Дошло је до грешке при покушају прављења %(mountpoint)s: %(msg)s.  Ово је кобна грешка, и инсталација не може да се настави.
    
    Притисните <Enter> за излазак из инсталатера.

en: An error occurred when trying to create %s.  Some element of this path is not a directory. This is a fatal error and the install cannot continue.
    
    Press <Enter> to exit the installer.
sr: Дошло је до грешке при покушају прављења %s.  Неки део ове путање није директоријум. Ово је кобна грешка, и инсталација не може да се настави.
    
    Притисните <Enter> за излазак из инсталатера.

en: An error occurred while saving the screenshot.  If this occurred during package installation, you may need to try several times for it to succeed.
sr: Дошло је до грешке при чувању снимка екрана.  Ако се ово десило за време инсталације пакета, можда ћете морати да покушате неколико пута да би вам успело.

en: An error was encountered while migrating filesystem on device %s.
sr: Дошло је до грешке при селидби система датотека на уређају %s.

en: An unhandled exception has occurred.  This is most likely a bug.  Please save a copy of the detailed exception and file a bug report
sr: Дошло је до необрадивог одступања.  Ово је вероватно грешка у програму.  Молим сачувајте детаљну копију одступања и поднесите извештај о грешци

en: Arabic
sr: арапски

en: Are you sure you want to delete the logical volume "%s"?
sr: Сигурно желите да обришете „%s“ логички диск?

en: Are you sure you want to reset the partition table to its original state?
sr: Сигурно желите да повратите табелу партиција у њено првобитно стање?

en: Are you sure you want to skip entering a passphrase for device %s?
    
    If you skip this step the device's contents will not be available during installation.
sr: Да ли сигурно желите да прескочите уношење лозинке за уређај %s?
    
    Ако прескочите овај корак садржај уређаја неће бити доступан током инсталације.

en: Are you sure you wish to exit the installer?
sr: Да ли сте сигурни да желите да изађете из инсталације?

en: Assamese
sr: асамешки

en: At least one existing installation has been detected on your system.  What would you like to do?
sr: Откривена је барем једна постојећа инсталација на вашем систему.  Шта бисте желели да учините?

en: At least one unused physical volume partition is needed to create an LVM Volume Group.
    
    Create a partition or RAID array of type "physical volume (LVM)" and then select the "LVM" option again.
sr: Барем једна неупотребљена партиција физичког диска је потребна за прављење LVM диск групе.
    
    Направите партицију или RAID низ врсте „физички диск (LVM)“ и онда изаберите поново „LVM“ опцију.

en: At least two unused software RAID partitions are needed to create a RAID device.
    
    First create at least two partitions of type "software RAID", and then select the "RAID" option again.
sr: Најмање две неупотребљене софтверске RAID партиције су потребне за прављење RAID уређаја..
    
    Прво направите најмање две партиције врсте „софтверски RAID“, и онда изаберите поново „RAID“ опцију.

en: Attempting to connect to vnc client on host %s...
sr: Покушавам повезивање са vnc клијентом на домаћину %s...

en: Automatic Partitioning Errors
sr: Грешке при самосталној подели диска

en: BIOS Drive Order
sr: BIOS редослед дискова

en: Back
sr: Назад

en: Bad argument to HD kickstart method command: %s
sr: Лош аргумент команде HD kickstart методе: %s

en: Bad argument to NFS kickstart method command: %s
sr: Лош аргумент за команду NFS kickstart методе: %s

en: Bad argument to URL kickstart method command: %s
sr: Лош аргумент за команду УРЛ kickstart методе: %s

en: Bad argument to device kickstart method command: %s
sr: Лош аргумент за команду уређајске kickstart методе: %s

en: Bad argument to kickstart network command: %s
sr: Лош аргумент за мрежну kickstart команду: %s

en: Bad argument to shutdown kickstart method command: %s
sr: Лош аргумент команде за гашење kickstart методе: %s

en: Bad bootproto %s specified in network command
sr: Лош bootproto %s наведен у мрежној команди

en: Basic Devices
sr: Основни уређаји

en: Basic Storage Devices
sr: Основни складишни уређаји

en: Below are the storage devices you've selected to be a part of this installation.  Please indicate using the arrows below which devices you'd like to use as data drives (these will not be formatted, only mounted) and which devices you'd like to use as system drives (these may be formatted).
sr: Испод су складишни уређаји које сте изабрали да буду део ове инсталације.  Користећи стрелице испод одредите које уређаје желите да користите као дискове за податке (ови неће бити форматирани, само монтирани) и које уређаје желите да користите као системске дискове (ови могу бити форматирани).

en: Bengali
sr: бенгалски

en: Bengali(India)
sr: бенгалски(Индија)

en: Boot
sr: Покретање

en: Boot Loader Configuration
sr: Подешавање покретачког програма

en: Boot label contains illegal characters
sr: Покретачка ознака садржи неисправне знакове

en: Boot loader device
sr: Уређај покретачког програма

en: Boot loader operating system list
sr: Списак оперативних система покретачког програма

en: Bootable RAID1 set members must be partitions.
sr: Чланови RAID1 скупа за покретање морају бити партиције.

en: Bootable partitions can only be on RAID1 devices.
sr: Партиције за покретање могу бити само на RAID1 уређајима.

en: Bootable partitions cannot be on a RAID device.
sr: Партиције за покретање не могу бити на RAID уређају.

en: Bootable partitions cannot be on a logical volume.
sr: Партиције за покретање не могу бити на логичком диску.

en: Bootable partitions cannot be on an %s filesystem.
sr: Партиције за покретање не могу бити на %s систему датотека.

en: Bootable partitions cannot be on an encrypted block device
sr: Партиције за покретање не могу бити на шифрованом блок уређају

en: Bootloader
sr: Покретачки програм

en: Bulgarian
sr: бугарски

en: CHAP password
sr: CHAP лозинка

en: CHAP username
sr: CHAP корисничко име

en: C_ontinue
sr: На_стави

en: Can't have a question in command line mode!
sr: Не могу да примим питање у командном режиму!

en: Cancel
sr: Откажи

en: Cancelled
sr: Отказано

en: Cannot Delete
sr: Не могу да обришем

en: Cannot find hard drive for BIOS disk %s
sr: Не могу да пронађем чврсти диск за BIOS диск %s

en: Cannot find kickstart file on CDROM.
sr: Не могу да пронађем kickstart датотеку на CDROM-у.

en: Cannot find kickstart file on hard drive.
sr: Не могу да пронађем kickstart датотеку на чврстом диску.

en: Cannot find ks.cfg on removable media.
sr: Не могу да нађем ks.cfg на измењивом медију.

en: Cannot perform any creation action
sr: Не могу обавити било какву акцију стварања

en: Capacity
sr: Капацитет

en: Caps Lock is on.
sr: Укључена су велика слова.

en: Catalan
sr: каталонски

en: Chandev Parameters
sr: Chandev параметри

en: Chandev line
sr: Chandev ред

en: Change Disc
sr: Промени диск

en: Change _password
sr: Промени _лозинку

en: Checking
sr: Проверавам

en: Checking "%s".
sr: Проверавам „%s“.

en: Checking dependencies in packages selected for installation
sr: Проверавам међузависности пакета изабраних за инсталацију

en: Checking filesystem on %s
sr: Проверавам систем датотека на %s

en: Checking media.
sr: Проверавам медијуме.

en: Checksum Test
sr: Провера контролне суме

en: Chinese(Simplified)
sr: кинески(поједностављени)

en: Chinese(Traditional)
sr: кинески(традиционални)

en: Choose "%s" to test the disc currently in the drive, or "%s" to eject the disc and insert another for testing.
sr: Одаберите „%s“ да испробате диск који је тренутно у уређају, или „%s“ да избаците диск и уметнете неки други за пробу.

en: Choose a Language
sr: Изаберите језик

en: Choose a passphrase for the encrypted devices. You will be prompted for this passphrase during system boot.
sr: Изаберите лозинку за шифроване уређаје. Бићете упитани за ову лозинку приликом покретања система.

en: Choose a passphrase for this encrypted partition. You will be prompted for the passphrase during system boot.
sr: Изаберите лозинку за ову шифровану партицију. Бићете упитани за ову лозинку приликом покретања система.

en: Choose this option if you would like to upgrade your existing %s system.  This option will preserve the existing data on your storage device(s).
sr: Одаберите ову опцију ако желите да надградите постојећи %s систем.  Ова опција ће очувати постојеће податке на складишним уређајима.

en: Choose this option to install a fresh copy of %s on your system.  Existing software and data may be overwritten depending on your configuration choices.
sr: Одаберите ову опцију за свежу %s инсталацију на ваш систем.  Постојећи софтвер и подаци ће бити пребрисани зависно од избора подешавања.

en: Clear Disks Selector
sr: Бирач чишћења диска

en: Clone Drive Tool
sr: Алатка за клонирање дискова

en: Clone Drives
sr: Клонирај дискове

en: Command line mode requires all choices to be specified in a kickstart configuration file.
sr: Режим командне линије захтева да сви избори буду одређени у датотеци kickstart подешавања.

en: Complete
sr: Урађено

en: Completed
sr: Завршено

en: Con_firm:
sr: По_тврда:

en: Configure FCoE Parameters
sr: Подеси FCoE параметре

en: Configure TCP/IP
sr: Подеси TCP/IP

en: Configure _proxy
sr: Подеси _прокси

en: Configure iSCSI Parameters
sr: Подеси iSCSI параметре

en: Configuring Network Interfaces
sr: Подешавам мрежне спреге

en: Confirm
sr: Потврдите

en: Confirm Delete
sr: Потврдите брисање

en: Confirm Physical Extent Change
sr: Потврди промену физичког опсега

en: Confirm Reset
sr: Потврдите повраћај

en: Confirm passphrase:
sr: Потврдите лозинку:

en: Confirm:
sr: Потврда:

en: Congratulations
sr: Честитамо

en: Congratulations, your %s installation is complete.
sr: Честитамо, ваша %s инсталација је завршена.

en: Congratulations, your %s installation is complete.
    
    Please reboot to use the installed system.  Note that updates may be available to ensure the proper functioning of your system and installation of these updates is recommended after the reboot.
sr: Честитамо, ваша %s инсталација је завршена.
    
    Да бисте употребили инсталирани систем покрените га поново.  Примите к знању да могу бити доступна ажурирања која осигуравају правилан рад система и да се инсталација ових ажурирања препоручује након поновног покретања.

en: Connected!
sr: Повезано!

en: Connecting to FCoE SAN
sr: Повезивање на FCoE SAN

en: Continue
sr: Настави

en: Copying File
sr: Умножавам датотеку

en: Copying live image to hard drive.
sr: Пребацујем живи отисак на чврсти диск.

en: Could not add LUN %(fcplun)s to WWPN %(wwpn)s on zFCP device %(devnum)s (%(e)s).
sr: Не могу да додам LUN %(fcplun)s за WWPN %(wwpn)s zFCP уређају %(devnum)s (%(e)s).

en: Could not add WWPN %(wwpn)s to zFCP device %(devnum)s (%(e)s).
sr: Не могу да додам WWPN %(wwpn)s zFCP уређају %(devnum)s (%(e)s).

en: Could not allocate requested partitions: 
    
    %(msg)s.%(extra)s
sr: Не могу да заузмем захтеване партиције: 
    
    %(msg)s.%(extra)s

en: Could not allocate requested partitions: %s.
sr: Не могу да заузмем захтеване партиције: %s.

en: Could not correctly delete SCSI device of zFCP %(devnum)s %(wwpn)s %(fcplun)s (%(e)s).
sr: Не могу да исправно обришем SCSI уређај од zFCP %(devnum)s %(wwpn)s %(fcplun)s (%(e)s).

en: Could not find enough free space for automatic partitioning, please use another partitioning method.
sr: Не могу да пронађем довољно слободног простора за самосталну поделу диска, употребите други метод за поделу диска.

en: Could not find enough free space for automatic partitioning.  Press 'OK' to exit the installer.
sr: Не могу да пронађем довољно слободног простора за самосталну поделу диска.  Притисните „У реду“ за излазак из инсталатера.

en: Could not free zFCP device %(devnum)s from device ignore list (%(e)s).
sr: Не могу да ослободим zFCP уређај %(devnum)s из списка уређаја за занемаривање (%(e)s).

en: Could not log in to any of the discovered nodes
sr: Не могу да се пријавим ни на један од откривених чворова

en: Could not read failed attribute of LUN %(fcplun)s at WWPN %(wwpn)s on zFCP device %(devnum)s (%(e)s).
sr: Не могу да прочитам својство неуспеха за LUN %(fcplun)s код WWPN %(wwpn)s на zFCP уређају %(devnum)s (%(e)s).

en: Could not remove LUN %(fcplun)s at WWPN %(wwpn)s on zFCP device %(devnum)s (%(e)s).
sr: Не могу да уклоним LUN %(fcplun)s за WWPN %(wwpn)s на zFCP уређају %(devnum)s (%(e)s).

en: Could not remove WWPN %(wwpn)s on zFCP device %(devnum)s (%(e)s).
sr: Не могу да уклоним WWPN %(wwpn)s на zFCP уређају %(devnum)s (%(e)s).

en: Could not set zFCP device %(devnum)s offline (%(e)s).
sr: Не могу да поставим zFCP уређај %(devnum)s ван везе (%(e)s).

en: Could not set zFCP device %(devnum)s online (%(e)s).
sr: Не могу да поставим zFCP уређај %(devnum)s на везу (%(e)s).

en: Couldn't Create Drive Clone Editor
sr: Не могу да направим уређивач клонирања диска

en: Couldn't Mount ISO Source
sr: Не могу да монтирам ISO извор

en: Create
sr: Направи

en: Create Custom Layout
sr: Направи прилагођени нацрт

en: Create LVM
sr: Направи LVM

en: Create Partition
sr: Направи партицију

en: Create Software RAID
sr: Направи софтверски RAID

en: Create Storage
sr: Направи складиште

en: Create new boot loader configuration
sr: Ново подешавање покретачког програма

en: Creating
sr: Правим

en: Creating %s filesystem on %s
sr: Правим %s систем датотека на %s

en: Creating %s on %s
sr: Правим %s на %s

en: Creating device %s
sr: Правим уређај %s

en: Creating file %s
sr: Правим датотеку %s

en: Croatian
sr: хрватски

en: Customize _later
sr: Прилагоди _касније

en: Czech
sr: чешки

en: DISPLAY variable not set. Starting text mode.
sr: DISPLAY променљива није постављена. Покрећем текстуални режим.

en: Danish
sr: дански

en: Default
sr: Подразумеван

en: Default Boot _Target
sr: Подразумевани _циљ за покретање

en: Dependency Check
sr: Провера међузависности

en: Desktop
sr: Радно окружење

en: Device
sr: Уређај

en: Device %s does not appear to contain an installation image.
sr: Изгледа да уређај %s не садржи инсталациони отисак.

en: Device %s is encrypted. In order to access the device's contents during installation you must enter the device's passphrase below.
sr: Уређај %s је шифрован. Да бисте приступили садржају овог уређаја током инсталације морате унети лозинку уређаја испод.

en: Device Filter
sr: Филтар уређаја

en: Devices
sr: Уређаји

en: Directory holding image:
sr: Директоријум са отисцима:

en: Dirty File Systems
sr: Загађени системи датотека

en: Disc Found
sr: Диск је пронађен

en: Disc Not Found
sr: Диск није пронађен

en: Disk %s contains BIOS RAID metadata, but is not part of any recognized BIOS RAID sets. Ignoring disk %s. | Disks %s contain BIOS RAID metadata, but are not part of any recognized BIOS RAID sets. Ignoring disks %s.
sr[0]: Диск %s садржи BIOS RAID метаподатке, али није део ниједног препознатог BIOS RAID скупа. Занемарујем диск %s.
sr[1]: Дискови %s садрже BIOS RAID метаподатке, али нису део ниједног препознатог BIOS RAID скупа. Занемарујем дискове %s.
sr[2]: Дискови %s садрже BIOS RAID метаподатке, али нису део ниједног препознатог BIOS RAID скупа. Занемарујем дискове %s.

en: Do _Not Format
sr: _Немој да форматираш

en: Do you have a driver disk?
sr: Да ли имате управљачку дискету?

en: Do you want to start the network interfaces on this system?
sr: Желите ли да покренете мрежне спреге на овом систему?

en: Do you wish to load any more driver disks?
sr: Желите ли да учитате још неке управљачке дискете?

en: Done
sr: Урађено

en: Drive %(drive)s (%(size)-0.f MB) (Model: %(model)s)
sr: Диск %(drive)s (%(size)-0.f МБ) (модел: %(model)s)

en: Driver Disk Source
sr: Извор за управљачку дискету

en: Driver disk
sr: Управљачка дискета

en: Driver disk is invalid for this release of %s.
sr: Управљачки диск је неважећи за ово %s издање.

en: Drives
sr: Дискови

en: Due to system changes, your boot loader configuration can not be automatically updated.
sr: Због промена на систему, подешавања покретачког програма се не могу самостално ажурирати.

en: Duplicate Device
sr: Удвојен уређај

en: Duplicate Label
sr: Удвојена ознака

en: Dutch
sr: холандски

en: Dynamic IP Address
sr: Динамичка IP адреса

en: EFI System Partition
sr: EFI системска партиција

en: E_xit Installer
sr: И_злаз из инсталатера

en: Edit
sr: Уреди

en: Edit LVM Volume Group
sr: Уреди LVM диск групу

en: Edit LVM Volume Group: %s
sr: Уреди LVM диск групу: %s

en: Edit Logical Volume: %s
sr: Уреди логички диск: %s

en: Edit Partition: %s
sr: Уреди партицију: %s

en: Edit RAID Device
sr: Уреди RAID уређај

en: Edit RAID Device: %s
sr: Уреди RAID уређај: %s

en: Edit Repository
sr: Уреди ризницу

en: Eject Disc
sr: Избаци диск

en: Enable HTTP proxy
sr: Укључи HTTP прокси

en: Enable IPv4 support
sr: Укључи IPv4 подршку

en: Enable IPv6 support
sr: Укључи IPv6 подршку

en: Enable IPv_4 support
sr: Укључи IPv_4 подршку

en: Enable IPv_6 support
sr: Укључи IPv_6 подршку

en: Enable network interface
sr: Укључи мрежни уређај

en: Encrypt device?
sr: Шифровати уређај?

en: Encrypted
sr: Шифрован

en: Encrypting %s
sr: Шифровање %s

en: Encryption key escrow requires networking, but there was an error enabling the network on your system.
sr: Депоновање кључа за шифровање захтева умрежавање, али је дошло до грешке при укључивању мреже на систему.

en: English
sr: енглески

en: Enter Boot Loader Password
sr: Унеси лозинку за покретачки програм

en: Enter Module Parameters
sr: Унесите параметре модула

en: Enter a boot loader password and then confirm it.  (Note that your BIOS keymap may be different than the actual keymap you are used to.)
sr: Унесите лозинку за покретачки програм и потврдите исту.  (Имајте на уму да је BIOS-ов распоред тастатуре можда различит од оног на који сте навикли.)

en: Enter a label for the boot loader menu to display. The device (or hard drive and partition number) is the device from which it boots.
sr: Унесите ознаку која ће бити приказана у менију покретачког програма. Уређај (или број диска и партиције) је уређај са кога се покреће.

en: Enter passphrase for encrypted partition
sr: Унесите лозинку за шифровану партицију

en: Enter passphrase:
sr: Унесите лозинку:

en: Enter the IPv4 and/or the IPv6 address and prefix (address / prefix).  For IPv4, the dotted-quad netmask or the CIDR-style prefix are acceptable. The gateway and name server fields must be valid IPv4 or IPv6 addresses.
sr: Унесите IPv4 и/или IPv6 адресу и предметак (адреса / предметак).  За IPv4, прихватљива је мрежна маска као четворочлана група са тачкама или предметак у CIDR стилу.  Поља за мрежни пролаз и сервер имена морају бити исправне IPv4 или IPv6 адресе.

en: Error
sr: Грешка

en: Error - the logical volume name %s is not valid.
sr: Грешка - %s име логичког диска није исправно.

en: Error - the logical volume name contains illegal characters or spaces.  Acceptable characters are letters, digits, '.' or '_'.
sr: Грешка - име логичког диска садржи недозвољене знакове или размаке.  Прихватљиви знакови су слова, бројке, „.“ или „_“.

en: Error - the volume group name %s is not valid.
sr: Грешка - %s име диск групе није исправно.

en: Error - the volume group name contains illegal characters or spaces.  Acceptable characters are letters, digits, '.' or '_'.
sr: Грешка - име диск групе садржи недозвољене знакове или размаке.  Прихватљиви знакови су слова, бројке, „.“ или „_“.

en: Error Configuring Network
sr: Грешке при подешавању мреже

en: Error Installing Package
sr: Грешка при инсталацији пакета

en: Error Parsing Kickstart Config
sr: Грешка при тумачењу kickstart подешавања

en: Error Partitioning
sr: Грешка при подели диска

en: Error Running Transaction
sr: Грешка при извршавању трансакције

en: Error Saving Screenshot
sr: Грешка при чувању снимка екрана

en: Error Setting Up Repository
sr: Грешка при постављању ризнице

en: Error With Data
sr: Грешка са подацима

en: Error configuring network device
sr: Дошло је до грешке при подешавању мрежног уређаја

en: Error configuring network device %s
sr: Грешка при подешавању мрежног уређаја %s

en: Error configuring network device:
sr: Дошло је до грешке при подешавању мрежног уређаја:

en: Error determining boot device's disk name
sr: Грешка при одређивању имена диска покретачког уређаја

en: Error downloading kickstart file
sr: Грешка при преузимању kickstart датотеке

en: Error downloading updates image
sr: Грешка при преузимању отиска ажурирања

en: Error enabling swap device %(name)s: %(msg)s
    
    The /etc/fstab on your upgrade partition does not reference a valid swap device.
    
    Press OK to exit the installer
sr: Грешка при укључивању свап уређаја %(name)s: %(msg)s
    
    /etc/fstab на партицији за надградњу не указује на исправан свап уређај.
    
    Притисните „У реду“ за излазак из инсталатера.

en: Error enabling swap device %(name)s: %(msg)s
    
    This most likely means this swap device has not been initialized.
    
    Press OK to exit the installer.
sr: Грешка при укључивању свап уређаја %(name)s: %(msg)s
    
    Ово највероватније значи да свап уређај није био иницијализован.
    
    Притисните „У реду“ за излазак из инсталатера.

en: Error in %s on line %d of kickstart file %s.
sr: Грешка код %s у %d. реду kickstart датотеке %s.

en: Error opening kickstart file %s: %m
sr: Грешка при отварању kickstart датотеке %s: %m

en: Error processing %%ksappend lines: %s
sr: Грешка при обради %%ksappend редова: %s

en: Error processing LVM.
    There is inconsistent LVM data on %(msg)s.  You can reinitialize all related PVs (%(pvs)s) which will erase the LVM metadata, or ignore which will preserve the contents.  This action may also be applied to all other PVs with inconsistent metadata.
sr: Грешка при LVM обради.
    Изгледа да постоје недоследни LVM подаци на %(msg)s.  Можете поново иницијализовати све повезане физичке дискове (%(pvs)s), што ће обрисати све LVM метаподатке, или занемарити, што ће очувати садржај.  Ова радња ће можда такође бити примењена и на друге физичке дискове са недоследним метаподацима.

en: Error processing drive:
    
    %(path)s
    %(size)-0.fMB
    %(description)s
    
    This device may need to be reinitialized.
    
    REINITIALIZING WILL CAUSE ALL DATA TO BE LOST!
    
    This action may also be applied to all other disks needing reinitialization.%(details)s
sr: Грешка при обради диска:
    
    %(path)s
    %(size)-0.fМБ
    %(description)s
    
    Овај уређај је можда потребно поново иницијализовати.
    
    ПОНОВНА ИНИЦИЈАЛИЗАЦИЈА ЋЕ ПРОУЗРОКОВАТИ ГУБИТАК СВИХ ПОДАТАКА!
    
    Ова радња ће можда такође бити примењена и на друге дискове којима је потребан поновна иницијализација.%(details)s

en: Error reading contents of kickstart file %s: %m
sr: Грешка при читању садржаја kickstart датотеке %s: %m

en: Error storing an encryption key: %s
sr: Грешка при складиштењу кључа за шифровање: %s

en: Error with Data
sr: Грешка са подацима

en: Error with Hostname
sr: Грешка код имена домаћина

en: Error with Partitioning
sr: Грешка код поделе диска

en: Error with Password
sr: Грешка са лозинком

en: Error with passphrase
sr: Грешка са лозинком

en: Error!
sr: Грешка!

en: Error: Could not reset loadparm (%s)
sr: Грешка: Не могу да поништим loadparm (%s)

en: Error: Could not set %(device)s as reIPL device (%(e)s)
sr: Грешка: Не могу да поставим %(device)s као reIPL уређај (%(e)s)

en: Error: On close, cannot set reIPL method to %(reipl_type)s (%(filename)s: %(e)s)
sr: Грешка: При затварању, не могу да поставим reIPL методу на %(reipl_type)s (%(filename)s: %(e)s)

en: Error: On open, cannot set reIPL method to %(reipl_type)s (%(filename)s: %(e)s)
sr: Грешка: При отварању, не могу да поставим reIPL методу на %(reipl_type)s (%(filename)s: %(e)s)

en: Error: On write, cannot set reIPL method to %(reipl_type)s (%(filename)s: %(e)s)
sr: Грешка: При уписивању, не могу да поставим reIPL методу на %(reipl_type)s (%(filename)s: %(e)s)

en: Error: reading FCP property %(syspath_property)s for reIPL (%(e)s)
sr: Грешка: читање FCP својства %(syspath_property)s за reIPL (%(e)s)

en: Error: writing FCP property %(reipl_property)s for reIPL (%(e)s)
sr: Грешка: упис FCP својства %(reipl_property)s за reIPL (%(e)s)

en: Error: writing default FCP property %(reipl_property)s for reIPL (%(e)s)
sr: Грешка: упис подразумеваног FCP својства %(reipl_property)s за reIPL (%(e)s)

en: Errors like this usually mean there is a problem with the filesystem that will require user interaction to repair.  Before restarting installation, reboot to rescue mode or another system that allows you to repair the filesystem interactively.  Restart installation after you have corrected the problems on the filesystem.
sr: Грешка као што је ова обично значи да постоји проблем са системом датотека који ће захтевати интеракцију корисника ради поправке.  Пре поновног покретања инсталације, поново покрените рачунар у режиму спашавања или неки други систем који вам омогућава да интерактивно поправите систем датотека.  Покрените инсталацију поново након што сте исправили проблеме на овим системима датотека.

en: Estonian
sr: естонски

en: Exit
sr: Изађи

en: Exit installer
sr: Излаз из инсталатера

en: Exiting
sr: Излазим

en: Extended
sr: Проширено

en: FCoE not available
sr: FCoE није доступан

en: Failed LUN %(fcplun)s at WWPN %(wwpn)s on zFCP device %(devnum)s removed again.
sr: Неуспешан LUN %(fcplun)s код WWPN %(wwpn)s на zFCP уређају %(devnum)s је поново уклоњен.

en: Failed to load driver disk from file.
sr: Неуспело читање управљачке дискете из датотеке.

en: Failed to mount driver disk.
sr: Неуспешно монтирање управљачке дискете.

en: Failed to mount partition.
sr: Неуспело монтирање партиције.

en: Failed to mount updates disk
sr: Неуспело монтирање дискете са ажурирањима.

en: Failed to read directory %s: %m
sr: Није успело читање директоријума %s: %m

en: File System _Type:
sr: _Врста система датотека

en: File system errors left uncorrected.
sr: Грешке у систему датотека су остале неисправљене.

en: Filesystems have already been activated.  You cannot go back past this point.
    
    Would you like to continue with the installation?
sr: Системи датотека су већ активирани.  Не можете да се вратите назад после ове тачке.
    
    Желите ли да наставите са инсталацијом?

en: Fill all space _up to (MB):
sr: Попуни сав простор д_о (МБ):

en: Fill to maximum _allowable size
sr: Попуни до највеће д_опуштене величине

en: Filter By:
sr: Филтрирај по:

en: Final Warning
sr: Последње упозорење

en: Finding Devices
sr: Проналазим уређаје

en: Finding storage devices
sr: Проналазим складишне уређаје

en: Finishing upgrade
sr: Завршавам надградњу

en: Finishing upgrade process.  This may take a little while.
sr: Завршавам процес надградње.  Ово може да мало потраје.

en: Finnish
sr: фински

en: Firmware RAID
sr: Фирмверски RAID

en: First BIOS drive:
sr: Први BIOS диск:

en: First sector of boot partition
sr: Први сектор покретачке партиције

en: Flashing %s port lights for %d seconds.
sr: Треперим %s лампице за порт %d секунди.

en: Following warnings occurred during automatic partitioning:
    
    %s
sr: Дошло је до следећих упозорења током самосталне поделе диска:
    
    %s

en: Force to be a _primary partition
sr: Наметни да партиција буде _основна

en: Format
sr: Форматирај

en: Format Warning
sr: Упозорење при форматирању

en: Format Warnings
sr: Упозорења при форматирању

en: Format as Swap?
sr: Форматирати као свап?

en: Format uninitialized DASD device?
    
    There is %d uninitialized DASD device on this system.  To continue installation, the device must be formatted.  Formatting will remove any data on this device. | Format uninitialized DASD devices?
    
    There are %d uninitialized DASD devices on this system.  To continue installation, the devices must be formatted.  Formatting will remove any data on these devices.
sr[0]: Форматирати неиницијализовани DASD уређај?
    
    Постоји %d неиницијализовани DASD уређај на овом систему.  Да бисте наставили инсталацију, уређај мора да буде форматиран.  Форматирање ће уклонити све податке на овом уређају.
sr[1]: Форматирати неиницијализоване DASD уређаје?
    
    Постоје %d неиницијализована DASD уређаја на овом систему.  Да бисте наставили инсталацију, уређаји морају да буду форматирани.  Форматирање ће уклонити све податке на овим уређајима.
sr[2]: Форматирати неиницијализоване DASD уређаје?
    
    Постоји %d неиницијализованих DASD уређаја на овом систему.  Да бисте наставили инсталацију, уређаји морају да буду форматирани.  Форматирање ће уклонити све податке на овим уређајима.

en: Format?
sr: Форматирати?

en: Formatting
sr: Форматирам

en: Formatting DASD Device | Formatting DASD Devices
sr[0]: Форматирање DASD уређаја
sr[1]: Форматирање DASD уређаја
sr[2]: Форматирање DASD уређаја

en: Found local installation media
sr: Пронађен локални медијум за инсталацију

en: Fourth BIOS drive:
sr: Четврти BIOS диск:

en: Free
sr: Слободно

en: Free Space
sr: Слободан простор

en: Free Space (MB)
sr: Слободан простор (МБ)

en: Free Space:
sr: Слободан простор:

en: French
sr: француски

en: Fresh Installation
sr: Свежа инсталација

en: Gateway
sr: Мрежни пролаз

en: Gateway:
sr: Мрежни пролаз:

en: German
sr: немачки

en: Giving up attempting to connect after %d try!
     | Giving up attempting to connect after %d tries!
sr[0]: Одустајем од покушавања повезивања након %d покушаја!
sr[1]: Одустајем од покушавања повезивања након %d покушаја!
sr[2]: Одустајем од покушавања повезивања након %d покушаја!

en: Go _back
sr: Иди на_зад

en: Graphical Desktop
sr: Графичко радно окружење

en: Graphical installation is not available. Starting text mode.
sr: Графичка инсталација није доступна. Покрећем текстуални режим.

en: Greek
sr: грчки

en: Gujarati
sr: гуџарати

en: HTTP/FTP
    CD/DVD
    NFS
    Hard Drive
sr: HTTP/FTP
    ЦД/ДВД
    NFS
    Чврсти диск

en: Hard Drives
sr: Чврсти дискови

en: Hard drive
sr: Чврсти диск

en: Hebrew
sr: хебрејски

en: Hindi
sr: хинди

en: Hostname must be 255 or fewer characters in length.
sr: Дужина имена домаћина мора бити 255 или мање знакова.

en: Hostname must start with a valid character in the ranges 'a-z', 'A-Z', or '0-9'
sr: Име домаћина мора почети исправним знаком у опсегу „a-z“, „A-Z“, или „0-9“

en: Hostname:
sr: Име домаћина:

en: Hostnames can only contain the characters 'a-z', 'A-Z', '0-9', '-', or '.'
sr: Име домаћина може садржати само знакове „a-z“, „A-Z“, „0-9“, „-“, или „.“

en: How would you like to modify your drive configuration?
sr: Како желите да измените вашу поставку диска?

en: Hungarian
sr: мађарски

en: I _don't want to create a swap file
sr: _Не желим да направим свап датотеку

en: I _want to create a swap file
sr: Жели_м да направим свап датотеку

en: I can't go to the previous step from here. You will have to try again.
sr: Не могу одавде да се вратим на претходни корак. Мораћете да покушате поново.

en: IP Address
sr: IP адреса

en: IP address is missing.
sr: Недостаје IP адреса.

en: IPv4 Address:
sr: IPv4 адреса:

en: IPv4 CIDR prefix must be between 0 and 32.
sr: IPv4 CIDR предметак мора бити између 0 и 32.

en: IPv4 Needed for NFS
sr: IPv4 је потребан за NFS

en: IPv4 Network Mask
sr: IPv4 мрежна маска

en: IPv4 Network Mask
sr: IPv4 мрежна маска

en: IPv4 address:
sr: IPv4 адреса:

en: IPv4 addresses must contain four numbers between 0 and 255, separated by periods.
sr: IPv4 адресе морају садржати четири броја између 0 и 255, раздвојена тачкама.

en: IPv6 address:
sr: IPv6 адреса:

en: Icelandic
sr: исландски

en: Identifier
sr: Идентификатор

en: Identifier:
sr: Идентификатор:

en: Identify
sr: Идентификуј

en: Identify NIC
sr: Идентификуј NIC

en: If you would like to test additional media, insert the next disc and press "%s". Testing each disc is not strictly required, however it is highly recommended.  Minimally, the discs should be tested prior to using them for the first time. After they have been successfully tested, it is not required to retest each disc prior to using it again.
sr: Ако желите да испитате додатне медијуме, уметните следећи диск и притисните „%s“. Испитивање сваког диска није строго неопходно, али је веома препоручљиво.  У најмању руку, дискове треба испитати пре прве употребе. Након њиховог успешног испитивања, није потребно поново испитати сваки диск пре накнадне употребе.

en: Ignore _all
sr: Занемар_и све

en: Illegal Logical Volume Name
sr: Неважеће име за логички диск

en: Illegal logical volume name
sr: Неважеће име за логички диск

en: Illegal size
sr: Неисправна величина

en: Iloko
sr: илоко

en: Image
sr: Отисак

en: In progress
sr: У току

en: In which time zone are you located?
sr: У којој се временској зони налазите?

en: Indonesian
sr: индонежански

en: Info
sr: Инфо

en: Initializing iSCSI initiator
sr: Иницијализујем iSCSI зачетника

en: Insert Driver Disk
sr: Уметните управљачку дискету

en: Insert your driver disk into /dev/%s and press "OK" to continue.
sr: Уметните управљачку дискету у /dev/%s и притисните „У реду“ за наставак.

en: Insert your updates disk into %s and press "OK" to continue.
sr: Уметните дискету са ажурирањима у %s и притисните „У реду“ за наставак.

en: Install
sr: Инсталирај

en: Install Window
sr: Инсталација

en: Install on System
sr: Инсталирај на систем

en: Install the live CD to your hard disk
sr: Инсталирајте живи ЦД на ваш чврсти диск

en: Install to Hard Drive
sr: Инсталирај на чврсти диск

en: Installation Key
sr: Инсталациони кључ

en: Installation Method
sr: Начин инсталације

en: Installation Progress
sr: Напредовање инсталације

en: Installation Starting
sr: Инсталација почиње

en: Installation cannot continue.
sr: Инсталација се не може наставити.

en: Installation requires partitioning of your hard drive.  The default layout is suitable for most users.  Select what space to use and which drives to use as the install target.
sr: Инсталација захтева поделу вашег диска на партиције.  Подразумевани нацрт је прикладан за већину корисника.  Изаберите који простор треба употребити и које дискове треба употребити као циљ инсталације.

en: Installing %s
sr: Инсталирам %s

en: Installing Packages
sr: Инсталирам пакете

en: Installing bootloader.
sr: Инсталирам покретачки програм.

en: Installing on a FireWire device.  This may or may not produce a working system.
sr: Инсталација на FireWire уређај.  Ово може али не мора да произведе систем у радном стању.

en: Installing on a USB device.  This may or may not produce a working system.
sr: Инсталација на USB уређај.  Ово може али не мора да произведе систем у радном стању.

en: Installs or upgrades to devices such as Storage Area Networks (SANs) or mainframe attached disks (DASD), usually in an enterprise environment
sr: Инсталација или надградња на уређајима као што су мрежа за складиштење података (SAN) или централно повезани дискови (DASD), обично у пословном окружењу.

en: Installs or upgrades to typical types of storage devices.  If you're not sure which option is right for you, this is probably it.
sr: Инсталација или надградња на уобичајеним врстама складишних уређаја.  Ако нисте сигурни која је права опција за вас, ова је вероватно та.

en: Interconnect
sr: Међувеза

en: Interconnect
    Vendor
    Identifier
sr: Међувеза
    Продавац
    Идентификатор

en: Invalid Directories
sr: Неисправни директоријуми

en: Invalid Duration
sr: Неисправно трајање

en: Invalid Initiator Name
sr: Неисправно име зачетника:

en: Invalid Prefix
sr: Неисправан предметак

en: Invalid Proxy URL
sr: Неисправан УРЛ проксија

en: Invalid Repository Name
sr: Неисправно име ризнице

en: Invalid Repository URL
sr: Неисправан УРЛ ризнице

en: Invalid Volume Group Name
sr: Неважеће име диск групе

en: Invalid mount point
sr: Неисправна тачка монтирања

en: Italian
sr: италијански

en: Japanese
sr: јапански

en: Kannada
sr: канада

en: Kernel Parameters
sr: Параметри језгра

en: Keyboard Selection
sr: Избор тастатуре

en: Keyboard Type
sr: Врста тастатуре

en: Kickstart Error
sr: Kickstart грешка

en: Korean
sr: корејски

en: LUN %(fcplun)s at WWPN %(wwpn)s on zFCP device %(devnum)s already configured.
sr: LUN %(fcplun)s код WWPN %(wwpn)s на zFCP уређају %(devnum)s је већ подешен.

en: LVM Logical Volume
sr: LVM логички диск

en: LVM Physical Volume
sr: LVM физички диск

en: LVM Volume Group
sr: LVM диск група

en: LVM Volume Group %s (%-0.f MB)
sr: LVM диск група %s (%-0.f MB)

en: LVM Volume Groups
sr: LVM диск групе

en: Label
sr: Ознака

en: Language Selection
sr: Избор језика

en: Load another disk
sr: Учитај још једну дискету

en: Load driver disk
sr: Учитај управљачку дискету

en: Loading
sr: Учитавам

en: Loading %s driver
sr: Читам %s управљачки програм

en: Loading SCSI driver
sr: Учитавам управљачки програм за SCSI

en: Local CD/DVD
sr: Локални ЦД/ДВД

en: Logging in to iSCSI nodes
sr: Пријављујем се на iSCSI чворове

en: Logical Volume Manager (LVM) is a 3 level construct. The first level is made up of disks or partitions formatted with LVM metadata called Physical Volumes (PV).  A Volume Group (VG) sits on top of one or more PVs. The VG, in turn, is the base to create one or more Logical Volumes (LV).  Note that a VG can be an aggregate of PVs from multiple physical disks.  For more information on using LVM please consult the %s documentation
sr: Управник логичким дисковима (LVM) је склоп 3 нивоа.  Први ниво се састоји од дискова или партиција форматираних са LVM метаподацима под називом физички дискови (PV).  Група дискова (VG) стоји поврх једног или више PV-а.  VG, заузврат, је основа за прављење једног или више логичких дискова (LV).  Имајте на уму да VG може бити скуп PV-а са више физичких дискова.  За више информација о LVM употреби погледајте %s документацију

en: Logical Volume Name
sr: Име логичког диска

en: Logical Volume Name:
sr: Име логичког диска:

en: Logical Volume Names must be less than 128 characters
sr: Имена логичких дискова морају бити краћа од 128 знакова

en: Looking for installation images on CD device %s
sr: Тражим инсталационе отиске на ЦД уређају %s

en: Looking for installation images on CD device %s
sr: Тражим инсталационе отиске на ЦД уређају %s

en: MD RAID ARRAY %s (%-0.f MB)
sr: MD RAID низ %s (%-0.f МБ)

en: Macedonian
sr: македонски

en: Maithili
sr: маитхили

en: Make LVM Volume Group
sr: Направи LVM диск групу

en: Make Logical Volume
sr: Направи логички диск

en: Make RAID Device
sr: Направи RAID уређај

en: Malay
sr: малајски

en: Malayalam
sr: малајалам

en: Manual TCP/IP Configuration
sr: Ручно TCP/IP подешавање

en: Manually choose
sr: Ручни избор

en: Manually create your own custom layout on the selected device(s) using our partitioning tool.
sr: Ручно направите сопствени прилагођени нацрт на изабраним уређајима користећи наш алат за поделу.

en: Marathi
sr: марати

en: Master Boot Record (MBR)
sr: Главни покретачки запис (MBR)

en: Media Check
sr: Провера медијума

en: Media Detected
sr: Пронађен медијум

en: Mi_grate filesystem to:
sr: Пре_сели системе датотека на:

en: Migrate File Systems
sr: Пресели системе датотека

en: Migration Failed
sr: Пресељење није успело

en: Minimal
sr: Минимални

en: Missing Device
sr: Недостаје уређај

en: Missing Group
sr: Недостаје група

en: Missing ISO 9660 Image
sr: Недостаје ISO 9660 отисак

en: Missing Information
sr: Изостављен податак

en: Missing Package
sr: Недостаје пакет

en: Missing Protocol
sr: Недостаје протокол

en: Missing options on line %d of kickstart file %s.
sr: Недостају опције у %d. реду kickstart датотеке %s.

en: Model
sr: Модел

en: More Driver Disks?
sr: Још управљачких дискета?

en: Mount Point
sr: Тачка монтирања

en: Mount Point/
    RAID/Volume
sr: Тачка монтирања/
    RAID/диск

en: Mount failed
sr: Монтирање није успело

en: Mount point in use
sr: Тачка монтирања у употреби

en: Multipath Devices
sr: Вишелинијски уређаји

en: Must supply a --url argument to Url kickstart method.
sr: Морате навести --url аргумент за Урл kickstart методу.

en: NFS Setup
sr: NFS поставка

en: NFS directory
sr: NFS директоријум

en: NFS installation method requires IPv4 support.
sr: NFS метод инсталације захтева IPv4 подршку.

en: NFS mount options (optional):
sr: Опције NFS монтирања (изборно):

en: NFS server name:
sr: Име NFS сервера:

en: Name Server:
sr: Сервер имена:

en: Name in use
sr: Име је у употреби

en: Nameserver
sr: Сервер имена

en: Nameserver:
sr: Сервер имена:

en: Nepali
sr: непалски

en: Network Error
sr: Мрежна грешка

en: Network Install Required
sr: Неопходна је мрежна инсталација

en: Networking Device
sr: Мрежни уређај

en: No
sr: Не

en: No Drives Found
sr: Ниједан диск није пронађен

en: No Media Found
sr: Ниједан медијум није пронађен

en: No Network Available
sr: Нема доступне мреже

en: No Software Repos Enabled
sr: Нема укључених ризница софтвера

en: No device drivers have been loaded for your system.  Would you like to load any now?
sr: Ниједан управљач уређаја није учитан за ваш систем.  Желите ли да сада учитате неки?

en: No devices of the appropriate type were found on this driver disk.  Would you like to manually select the driver, continue anyway, or load another driver disk?
sr: Није пронађен ниједан уређај одговарајуће врсте на овој управљачкој дискети.  Желите ли да ручно изаберете управљачки програм, свеједно наставите, или учитате још неку управљачку дискету?

en: No driver found
sr: Ниједан управљачки програм није пронађен

en: No drivers found
sr: Ниједан управљачки програм није пронађен

en: No drivers were found to manually insert.  Would you like to use a driver disk?
sr: Није пронађен ниједан управљачки програм за ручно убацивање.  Желите ли да користите управљачку дискету?

en: No free slots
sr: Нема слободних места

en: No free space
sr: Нема слободног простора

en: No iSCSI nodes discovered
sr: Нису откривени iSCSI чворови

en: No initiator name set
sr: Име зачетника није постављено

en: No installation media was found. Please insert a disc into your drive and try again.
sr: Није пронађен ниједан медијум са инсталацијом. Убаците диск у уређај и покушајте поново.

en: No kernel packages were installed on the system.  Bootloader configuration will not be changed.
sr: Ниједан пакет језгра није инсталиран на систем.  Подешавање покретачког програма неће бити промењено.

en: No network cards present.
sr: Нема присутне мрежне картице.

en: No new iSCSI nodes discovered
sr: Нису откривени нови iSCSI чворови

en: No partitions are available to resize.  Only physical partitions with specific filesystems can be resized.
sr: Нема доступних партиција за промену величине.  Само се физичким партицијама са одређеним системима датотека може променити величина.

en: No password
sr: Без лозинке

en: Northern Sotho
sr: северни сото

en: Norwegian(Bokmål)
sr: норвешки(бокмал)

en: Not enough physical volumes
sr: Нема довољно физичких дискова

en: Not enough space
sr: Нема довољно простора

en: Note that the creation action requires one of the following:
    
    * Free space in one of the Hard Drives.
    * At least two free Software RAID partitions.
    * At least one free physical volume (LVM) partition.
    * At least one Volume Group with free space.
sr: Имајте на уму да акција стварања захтева једно од следећих:
    
    * Слободан простор на једном од чврстих дискова.
    * Најмање две слободне софтверске RAID партиције.
    * Најмање једну слободану партицију (LVM) физичког диска.
    * Најмање једну диск групу са слободним простором.

en: Note that updates may be available to ensure the proper functioning of your system and installation of these updates is recommended after the reboot.
sr: Примите к знању да могу бити доступна ажурирања која осигуравају правилан рад система и да се инсталација ових ажурирања препоручује након поновног покретања.

en: Notice
sr: Обавештење

en: Number of _spares:
sr: Број _резерви:

en: OK
sr: У реду

en: Operational error.
sr: Оперативна грешка.

en: Optional packages selected: %(inst)d of %(cnt)d
sr: Изабрани изборни пакети: %(inst)d од %(cnt)d

en: Original File System Label:
sr: Почетна ознака система датотека:

en: Original File System Type:
sr: Почетна врста система датотека:

en: Oriya
sr: орија

en: Other SAN Devices
sr: Други SAN уређаји

en: PPC PReP Boot
sr: PPC PReP покретање

en: Package Installation
sr: Инсталација пакета

en: Packages completed: %(donepkgs)d of %(numpkgs)d | Packages completed: %(donepkgs)d of %(numpkgs)d
sr[0]: Завршени пакети: %(donepkgs)d од %(numpkgs)d
sr[1]: Завршени пакети: %(donepkgs)d од %(numpkgs)d
sr[2]: Завршени пакети: %(donepkgs)d од %(numpkgs)d

en: Packages in %s
sr: Пакети у %s

en: Partition
sr: Партиција

en: Partitioning
sr: Подела диска

en: Partitioning Errors
sr: Грешке при подели диска

en: Partitioning Type
sr: Врста поделе диска

en: Partitioning Warning
sr: Упозорење при подели диска

en: Partitioning Warnings
sr: Упозорења при подели диска

en: Partitions of type '%s' must be constrained to a single drive.  To do this, select the drive in the 'Allowable Drives' checklist.
sr: Партиције врсте „%s“ морају да буду ограничене на један диск.  Ово се постиже избором диска у контролном списку „Дозвољени дискови“.

en: Passphrase
sr: Лозинка

en: Passphrase for encrypted device
sr: Лозинка за шифровани уређај

en: Password
sr: Лозинка

en: Password (confirm):
sr: Лозинка (потврда):

en: Password Length
sr: Дужина лозинке

en: Password Mismatch
sr: Неусаглашеност лозинки

en: Password:
sr: Лозинка:

en: Passwords do not match
sr: Лозинке нису усаглашене.

en: Passwords don't match
sr: Лозинке нису усаглашене.

en: Paths
sr: Путање

en: Performing post-installation configuration
sr: Вршим подешавања после инсталације

en: Performing post-installation filesystem changes.  This may take several minutes.
sr: Извршавам измене система датотека после инсталације.  Ово може да потраје неколико минута.

en: Performing post-upgrade configuration
sr: Вршим подешавања после надградње

en: Persian
sr: персијски

en: Physical Volumes to _Use:
sr: _Користи физичке дискове:

en: Pick a root password. You must type it twice to ensure you know it and do not make a typing mistake.
sr: Изаберите root лозинку. Морате је откуцати двапут да бисте се уверили да је знате и да нема грешака у куцању.

en: Please Select A Device
sr: Изаберите уређај

en: Please enter a logical volume name.
sr: Молим унесите име логичког диска.

en: Please enter a volume group name.
sr: Молим унесите име диск групе.

en: Please enter an NFS server and path.
sr: Унесите NFS сервер и путању.

en: Please enter any parameters which you wish to pass to the %s module separated by spaces.  If you don't know what parameters to supply, skip this screen by pressing the "OK" button.
sr: Молим унесите ма које параметре које желите да проследите %s модулу, раздвојене размаком.  Ако не знате које параметре да наведете, једноставно прескочите овај екран притиском на дугме „У реду“.

en: Please enter the URL containing the %s installation image on your server.
sr: Унесите УРЛ који садржи %s инсталациони отисак на серверу.

en: Please enter the server and path to your %s installation image and optionally additional NFS mount options.
sr: Унесите име сервера и путању до %s инсталационог отиска и изборно додатне опције NFS монтирања.

en: Please insert %(productName)s disc %(discnum)d to continue.
sr: Молим уметните %(productName)s диск %(discnum)d за наставак.

en: Please manually connect your vnc client to %s to begin the install.
sr: Молим ручно повежите вашег vnc клијента са %s за почетак инсталације.

en: Please manually connect your vnc client to begin the install.
sr: Молим ручно повежите вашег vnc клијента за почетак инсталације.

en: Please name this computer.  The hostname identifies the computer on a network.
sr: Дајте име овом рачунару.  Име домаћина идентификује овај рачунар на мрежи.

en: Please provide the configuration information for this software repository.
sr: Наведите податке о подешавању за ову ризницу софтвера.

en: Please reboot to use the installed system.
sr: Покрените систем поново како бисте употребили инсталирани систем.

en: Please select a source drive.
sr: Молим изаберите циљни диск.

en: Please select any additional repositories that you want to use for software installation.
sr: Молим изаберите ма које додатне ризнице које бисте желели да употребите за инсталацију софтвера.

en: Please select the driver below which you wish to load.  If it does not appear and you have a driver disk, press F2.
sr: Молим изаберите испод управљачки програм који желите да учитате.  Ако се не појављује на списку, а имате управљачку дискету, притисните F2.

en: Please select the drives you'd like to install the operating system on, as well as any drives you'd like to automatically mount to your system, below:
sr: Изаберите испод дискове на које желите да инсталирате оперативни систем, као и било које дискове које желите да буду самостално монтирани на систему:

en: Please select the network interface which is connected to
    your FCoE switch.
sr: Изаберите мрежну спрегу које је повезана на
    FCoE комутатор

en: Please select the target drives for the clone operation.
sr: Молим изаберите циљне дискове за поступак клонирања.

en: Please shutdown to use the installed system.
sr: Угасите систем како бисте употребили инсталирани систем.

en: Please specify a mount point for this partition.
sr: Молим наведите тачку монтирања за ову партицију.

en: Polish
sr: пољски

en: Port
sr: Порт

en: Port / Target / LUN
    Target Identifier
sr: Порт / Циљ / LUN
    Идентификатор циља

en: Port:
sr: Порт:

en: Portuguese
sr: португалски

en: Portuguese(Brazilian)
sr: португалски(Бразил)

en: Post Installation
sr: После инсталације

en: Post Upgrade
sr: После надградње

en: Post-Installation
sr: После инсталације

en: Pre-Installation
sr: Пре инсталације

en: Prefix must be between 1 and 32 for IPv4 networks or between 1 and 128 for IPv6 networks
sr: Предметак мора бити између 1 и 32 за IPv4 мреже или између 1 и 128 за IPv6 мреже

en: Preparing %d DASD device for use with Linux... | Preparing %d DASD devices for use with Linux...
sr[0]: Припремање %d DASD уређаја за Linux употребу...
sr[1]: Припремање %d DASD уређаја за Linux употребу...
sr[2]: Припремање %d DASD уређаја за Linux употребу...

en: Preparing to install
sr: Припрема за инсталацију

en: Preparing transaction from installation source
sr: Припремам трансакцију са извора инсталације

en: Press <enter> for a shell
sr: Притисните <enter> за љуску

en: Proceed with upgrade?
sr: Наставак надградње?

en: Proxy URL
sr: УРЛ проксија

en: Proxy U_RL (host:port)
sr: У_РЛ проксија (домаћин:порт)

en: Proxy pass_word
sr: _Лозинка за прокси

en: Proxy u_sername
sr: Кори_сничко име за прокси

en: Punjabi
sr: панџаби

en: RAID Clone
sr: RAID клон

en: RAID Device
sr: RAID уређај

en: RAID Devices
sr: RAID уређаји

en: RAID Partition
sr: RAID партиција

en: RAID _Device:
sr: RAID _уређај:

en: RAID _Level:
sr: RAID н_иво:

en: RAM detected (MB):
sr: Пронађен RAM (МБ):

en: Re-ini_tialize all
sr: Поно_во иницијализуј све

en: Re_boot
sr: По_крени поново

en: Re_set
sr: Пониш_ти

en: Re_view and modify partitioning layout
sr: Прег_ледај и промени нацрт партиција

en: Read-Only
sr: Само за читање

en: Reading anaconda updates
sr: Читам anaconda-ина ажурирања

en: Reading driver disk
sr: Читам управљачки диск

en: Reboo_t
sr: Поново по_крени

en: Reboot
sr: Покрени поново

en: Reboot?
sr: Поновно покретање?

en: Recent kernels (2.4 or newer) need significantly more swap than older kernels, up to twice the amount of RAM on the system.  You currently have %dMB of swap configured, but you may create additional swap space on one of your file systems now.
sr: Скоријим језгрима (2.4 и новијим) је потребно значајно више свап простора него старијим језгрима, барем толико да свап простор буде дупло већи од RAM-а у систему.  Тренутно имате подешено %dМБ свап простора, али сада можете да направите додатни свап простор на једном од система датотека.

en: Recoverable errors have been detected or dosfsck has discovered an internal inconsistency.
sr: Опорављиве грешке су откривене или је dosfsck открио унутрашњу недоследност.

en: Reinstall System
sr: Преинсталирај систем

en: Removes all Linux partitions on the selected device(s). This does not remove other partitions you may have on your storage device(s) (such as VFAT or FAT32).
    
    <b>Tip:</b> This option will remove data from the selected device(s).  Make sure you have backups.
sr: Уклања све Linux партиције на изабраним уређајима.  Ово не уклања друге партиције које можете имати на складишним уређајима (као што су VFAT или FAT32).
    
    <b>Савет:</b> Ова опција ће уклонити податке са изабраних уређаја.  Побрините се да имате резервне копије.

en: Removes all partitions on the selected device(s).  This includes partitions created by other operating systems.
    
    <b>Tip:</b> This option will remove data from the selected device(s).  Make sure you have backups.
sr: Уклања све партиције на изабраним уређајима.  Ово укључује и партиције направљене из других оперативних система.
    
    <b>Савет:</b> Ова опција ће уклонити податке са изабраних уређаја.  Побрините се да имате резервне копије.

en: Replace Existing Linux System(s)
sr: Замени постојеће Linux системе

en: Replace existing Linux system
sr: Замени постојећи Linux систем

en: Repository %r is missing name in configuration, using id
sr: Ризници %r недостаје назив у подешавањима, користим id

en: Repository _URL
sr: УР_Л ризнице

en: Repository editing is not available in text mode.
sr: Уређивање ризница није доступно у текстуалном режиму.

en: Requested password contains non-ASCII characters, which are not allowed.
sr: Захтевана лозинка садржи знакове који нису ASCII, и нису дозвољени.

en: Required Install Media
sr: Захтевани инсталациони медијуми

en: Rescue
sr: Спаси

en: Rescue Method
sr: Начин спашавања

en: Rescue Mode
sr: Режим спашавања

en: Resize Device Error
sr: Грешка при промени величине уређаја

en: Resize FileSystem Error
sr: Грешка при промени величине система датотека

en: Resizing
sr: Мењам величину

en: Resizing Failed
sr: Промена величине није успела

en: Resizing filesystem on %s
sr: Мењам величину система датотека на %s

en: Retains your current data and partitions and uses only the unpartitioned space on the selected device(s), assuming you have enough free space available.
sr: Задржава тренутне податке и партиције и користи само неподељени простор на изабраним уређајима, под претпоставком да имате довољно слободног простора на располагању.

en: Retrieving
sr: Добављам

en: Retrieving installation information for %s.
sr: Прибављам податке о инсталацији за %s.

en: Retrieving installation information.
sr: Прибављам податке о инсталацији.

en: Retry
sr: Покушај поново

en: Retrying
sr: Покушавам поново

en: Retrying download.
sr: Поново покушавам преузимање.

en: Reverse CHAP password
sr: Обратна CHAP лозинка

en: Reverse CHAP username
sr: Обратно CHAP корисничко име

en: Romanian
sr: румунски

en: Root Password
sr: Root лозинка

en: Root Password:
sr: Root лозинка:

en: Root _Password:
sr: Root _лозинка:

en: Running anaconda %s, the %s rescue mode - please wait.
sr: Покрећем anaconda-у %s, режим спашавања за %s - молим сачекајте.

en: Running anaconda %s, the %s system installer - please wait.
sr: Покрећем anaconda-у %s, инсталатер %s система - молим сачекајте.

en: Running anaconda via telnet.
sr: Покрећем anaconda-у кроз telnet.

en: Running post-installation scripts
sr: Извршавам скрипте после инсталације

en: Running pre-installation scripts
sr: Извршавам скрипте пре инсталације

en: Running...
sr: Извршавам...

en: Russian
sr: руски

en: Saving Screenshot
sr: Чувам снимак екрана

en: Scanning
sr: Претражујем

en: Scanning iSCSI nodes
sr: Претражујем iSCSI чворове

en: Screenshots Copied
sr: Снимци екрана су умножени

en: Scriptlet Failure
sr: Неуспех скриптице

en: Search
sr: Претрага

en: Search By:
sr: Тражи по:

en: Search Results:
sr: Резултати претраге:

en: Second BIOS drive:
sr: Други BIOS диск:

en: Seconds:
sr: Секунди:

en: Select 'Yes' to continue and format these partitions, or 'No' to go back and change these settings.
sr: Изаберите „Да“ за наставак и форматирање ових партиција, или „Не“ да се вратите и промените ове поставке.

en: Select A Directory
sr: Изаберите директоријум

en: Select Device Driver to Load
sr: Изаберите управљач уређаја за учитавање

en: Select Partition
sr: Изаберите партицију

en: Select driver
sr: Изаберите управљачки програм

en: Select driver disk image
sr: Изаберите отисак управљачке дискете

en: Select the _partition to put the swap file on:
sr: Изаберите пар_тицију за смештај свап датотеке:

en: Select the file which is your driver disk image.
sr: Изаберите датотеку која је отисак управљачке дискете.

en: Select which NIC is connected to the FCoE SAN.
sr: Изаберите који је NIC повезан на FCoE SAN.

en: Sending request for IP address information for %s
sr: Шаљем захтев за подацима IP адресе за %s

en: Serbian
sr: српски

en: Serbian(Latin)
sr: српски(латиница)

en: Serial Number
sr: Серијски број

en: Setup Networking
sr: Поставка умрежавања

en: Shared library error.
sr: Грешка са дељеном библиотеком.

en: Show Identifiers that Include:
sr: Прикажи идентификаторе који укључују:

en: Show Only Devices From:
sr: Прикажи само уређаје од:

en: Show Only Devices Using:
sr: Прикажи само уређаје који користе:

en: Shrink Current System
sr: Смањи текући систем

en: Shrinks existing partitions to create free space for the default layout.
sr: Смањује постоје партиције ради прављења слободног простора за подразумевани нацрт.

en: Shutdown
sr: Угаси

en: Sinhala
sr: синхала

en: Size
    (MB)
sr: Величина
    (МБ)

en: Size (MB)
sr: Величина (МБ)

en: Size (MB):
sr: Величина (МБ):

en: Skip
sr: Прескочи

en: Skip boot loader updating
sr: Прескочи ажурирање покретачког програма

en: Slovak
sr: словачки

en: Slovenian
sr: словеначки

en: Software Development
sr: Развој софтвера

en: Software RAID allows you to combine several disks into a larger RAID device.  A RAID device can be configured to provide additional speed and reliability compared to using an individual drive.  For more information on using RAID devices please consult the %s documentation.
sr: Софтверски RAID вам дозвољава да саставите више дискова у већи RAID уређај.  RAID уређај може бити подешен да пружи додатну брзину и поузданост у поређењу са употребом појединачног диска.  За више информација о употреби RAID уређаја погледајте %s документацију.

en: Some of the packages you have selected for install are missing dependencies.  You can exit the installation, go back and change your package selections, or continue installing these packages without their dependencies.
sr: Некима од пакета које сте изабрали за инсталацију недостају зависности. Можете да напустите инсталацију, идите назад и промените избор пакета, или наставите да инсталирате ове пакете без њихових зависности.

en: Some of your software repositories require networking, but there was an error enabling the network on your system.
sr: Неке од ваших ризница софтвера захтевају умрежавање, али је дошло до грешке при укључивању мреже на систему.

en: Some packages associated with this group are not required to be installed but may provide additional functionality.  Please choose the packages which you would like to have installed.
sr: Неке од пакета придружених овој групи није неопходно инсталирати, али могу да пруже додатне функције.  Изаберите пакете које бисте желели да буду инсталирани.

en: Source Drive Error
sr: Грешка на изворном диску

en: Source Drive:
sr: Изворни диск:

en: Spanish
sr: шпански

en: Specialized Storage Devices
sr: Посебни складишни уређаји

en: Specify optional module arguments
sr: Наведите необавезне аргументе модула

en: Standard Partition
sr: Обична партиција

en: Start VNC
sr: Покрени VNC

en: Starting VNC...
sr: Покрећем VNC...

en: Starting graphical installation.
sr: Покрећем графичку инсталацију.

en: Starting installation process
sr: Почињем поступак инсталације

en: Storing encryption keys
sr: Складиштење кључева за шифровање

en: Success
sr: Успешно

en: Suggested size (MB):
sr: Предложена величина (МБ):

en: Swap file _size (MB):
sr: _Величина свап простора (МБ):

en: Swap file size (MB):
sr: Величина свап простора (МБ):

en: Swedish
sr: шведски

en: System clock uses UTC
sr: Системски часовник користи UTC

en: System to Rescue
sr: Систем за спашавање

en: System to Upgrade
sr: Систем за надградњу

en: Tajik
sr: таџик

en: Tamil
sr: тамилски

en: Target
sr: Циљ

en: Target Drive Error
sr: Грешка на циљном диску

en: Target Drive(s):
sr: Циљни диск(ови):

en: Target IP Address
sr: Циљна IP адреса

en: Target:
sr: Циљ:

en: Telugu
sr: телугу

en: Test
sr: Испробај

en: Text mode provides a limited set of installation options.  It does not allow you to specify your own partitioning layout or package selections.  Would you like to use VNC mode instead?
sr: Текстуални режим пружа ограничени скуп опција за инсталацију.  Не допушта вам да одредите свој нацрт поделе диска нити избор пакета.  Да ли бисте желели да уместо употребите VNC режим?

en: Thank you for downloading this pre-release of %(productName)s.
    
    This is not a final release and is not intended for use on production systems.  The purpose of this release is to collect feedback from testers, and it is not suitable for day to day usage.
    
    To report feedback, please visit:
    
       %(bugzillaUrl)s
    
    and file a report against '%(fileagainst)s'.
sr: Хвала вам што се преузели %(productName)s систем пре издања.
    
    Ово није завршно издање и није намењено за употребу на радним системима.  Сврха овог издања је сакупљање утисака од испитивача, и оно није прикладно за свакодневну употребу.
    
    Да бисте пренели утиске, посетите:
    
       %(bugzillaUrl)s
    
    и поднесите извештај за „%(fileagainst)s“.

en: That directory could not be mounted from the server.
sr: Нисам могао да монтирам тај директоријум са сервера.

en: That directory does not seem to contain a %s installation image.
sr: Изгледа да тај директоријум не садржи %s инсталациони отисак.

en: That's not the correct %s disc.
sr: То није исправан %s диск.

en: The %s disc was not found in any of your CDROM drives. Please insert the %s disc and press %s to retry.
sr: %s диск није пронађен ни у једном од CDROM уређаја. Молим уметните %s диск и притисните %s да покушате поново.

en: The %s disc was not found in any of your drives. Please insert the %s disc and press %s to retry.
sr: %s диск није пронађен ни у једном од диск уређаја. Молим уметните %s диск и притисните %s да покушате поново.

en: The ISO image %s has a size which is not a multiple of 2048 bytes.  This may mean it was corrupted on transfer to this computer.
    
    It is recommended that you exit and abort your installation, but you can choose to continue if you think this is in error.
sr: ISO отисак %s има величину која није умножак 2048 бајтова.  Ово може да значи да је искварен приликом преноса на овај рачунар.
    
    Препоручује се да одустанете и изађете из инсталације, али можете изабрати и да наставите ако мислите да је ово грешка.

en: The VNC server is now running.
sr: VNC сервер је сада покренут.

en: The arch of the release of %(productName)s you are upgrading to appears to be %(myarch)s which does not match your previously installed arch of %(arch)s.  This is likely to not succeed.  Are you sure you wish to continue the upgrade process?
sr: Изгледа да је архитектура %(productName)s система са којег се надграђујете %(myarch)s, што не одговара претходно инсталираној архитектури %(arch)s.  Ово вероватно неће успети.  Да ли сигурно желите да наставите процес надградње?

en: The boot partition must be within the first 4MB of the disk.
sr: Покретачка партиција мора бити унутар првих 4МБ диска.

en: The current requested size (%(size)10.2f MB) is larger than the maximum logical volume size (%(maxlv)10.2f MB). To increase this limit you can create more Physical Volumes from unpartitioned disk space and add them to this Volume Group.
sr: Тренутна захтевана величина (%(size)10.2f МБ) је већа од највеће величине логичког диска (%(maxlv)10.2f МБ). Да бисте повисили ову границу, можете да направите додатне физичке дискове из неподељеног простора на диску и додате их овој диск групи.

en: The default installation of %s includes a set of software applicable for general internet usage.  What additional tasks would you like your system to support?
sr: Подразумевана %s инсталација укључује скуп софтвера који је применљив за општу употребу интернета.  Које додатне радње желите да ваш систем подржава?

en: The default installation of %s includes a set of software applicable for general internet usage. You can optionally select a different set of software now.
sr: Подразумевана %s инсталација укључује скуп софтвера који је применљив за општу употребу интернета. Можете по избору сада изабрати другачији скуп софтвера.

en: The default installation of %s is a minimal install. You can optionally select a different set of software now.
sr: Подразумевана %s инсталација је минимална инсталација. Можете по избору сада изабрати другачији скуп софтвера.

en: The disk %s requires at least 1MB of free space at the beginning.
sr: Диск %s захтева најмање 1МБ слободног простора на почетку.

en: The drive %s will now be cloned to the following drives:
sr: Диск %s ће сада бити клониран на следеће дискове:

en: The drive clone editor could not be created for some reason.
sr: Из неког разлога уређивач клонирања диска није могао бити направљен.

en: The file %s cannot be opened.  This is due to a missing file, a corrupt package or corrupt media.  Please verify your installation source.
    
    If you exit, your system will be left in an inconsistent state that will likely require reinstallation.
sr: Датотека %s не може да се отвори.  Ово је због одсутне датотеке, исквареног пакета или исквареног медијума.  Молим проверите да ли дрво инсталације.
    
    Ако изађете, систем може остати у недоследном стању које ће вероватно захтевати поновну инсталацију.

en: The file systems of the Linux installation you have chosen to upgrade have already been mounted. You cannot go back past this point.
sr: Системи датотека Linux инсталације коју сте одабрали за надградњу су већ монтирани. Не можете да се вратите назад после ове тачке.

en: The following are directories which should instead be symbolic links, which will cause problems with the upgrade.  Please return them to their original state as symbolic links and restart the upgrade.
sr: Следе директоријуми који би уместо тога требало да буду симболичке везе, што ће изазвати проблеме при надградњи.  Молим вратите их у њихово првобитно стање симболичке везе и поново покрените надградњу.

en: The following critical errors exist with your requested partitioning scheme. These errors must be corrected prior to continuing with your install of %(productName)s.
    
    %(errorstr)s
sr: Постоје следеће пресудне грешке са вашим захтеваним нацртом поделе диска. Ове грешке морају бити исправљене пре наставка %(productName)s инсталације.
    
    %(errorstr)s

en: The following devices have been found on your system.
sr: У вашем систему су пронађени следећи уређаји:

en: The following error occurred when mounting the file systems listed in /etc/fstab.  Please fix this problem and try to upgrade again.
    %s
sr: Дошло је до следеће грешке при монтирању система датотека наведених у /etc/fstab. Молим исправите овај проблем и покушајте надградњу поново.
    %s

en: The following error occurred while setting up the installation repository:
    
    %(e)s
    
    Please provide the correct information for installing %(productName)s.
sr: Дошло је до следеће грешке при постављању ризнице за инсталацију:
    
    %(e)s
    
    Пружите исправне податке за %(productName)s инсталацију.

en: The following error occurred while setting up the repository:
    
    %s
sr: Дошло је до следеће грешке при постављању ризнице:
    
    %s

en: The following error was found while parsing the kickstart configuration file:
    
    %s
sr: Пронађена је следећа грешка при тумачењу датотеке kickstart подешавања:
    
    %s

en: The following errors occurred with your partitioning:
    
    %(errortxt)s
    
    This can happen if there is not enough space on your hard drive(s) for the installation. %(extra)s
sr: Дошло је до следећих грешака са вашом поделом диска:
    
    %(errortxt)s
    
    Ово се може десити када не постоји довољно простора за инсталацију на чврстом диску. %(extra)s

en: The following file systems for your Linux system were not unmounted cleanly.  Please boot your Linux installation, let the file systems be checked and shut down cleanly to upgrade.
    %s
sr: Следећи системи датотека Linux система нису били уредно демонтирани.  Молим покрените Linux инсталацију, допустите проверу система датотека, па уредно угасите за надградњу.
    %s

en: The following file systems for your Linux system were not unmounted cleanly.  Would you like to mount them anyway?
    %s
sr: Следећи системи датотека вашег Linux система нису били уредно демонтирани.  Да ли хоћете свеједно да их монтирате?
    %s

en: The following files are absolute symbolic links, which we do not support during an upgrade. Please change them to relative symbolic links and restart the upgrade.
sr: Следеће датотеке су апсолутне симболичке везе, које не подржавамо током надградње. Молим промените их у релативне симболичке везе и поново покрените надградњу.

en: The following invalid argument was specified for the kickstart driver disk command: %s
sr: Следећи неисправан аргумент је наведен за команду kickstart управљачке дискете: %s

en: The following partitions were not deleted because they are in use:
    
    %s
sr: Следеће партиције нису обрисане јер су у употреби:
    
    %s

en: The following pre-existing devices have been selected to be formatted, destroying all data.
sr: Следеће већ постојећи уређаји су изабрани за форматирање, уништавајући тиме све податке.

en: The following pre-existing partitions have been selected to be formatted, destroying all data.
sr: Следеће већ постојеће партиције су изабране за форматирање, уништавајући тиме све податке.

en: The following warnings exist with your requested partition scheme.
    
    %s
    
    Would you like to continue with your requested partitioning scheme?
sr: Постоје следећа упозорења са вашим захтеваним нацртом поделе диска.
    
    %s
    
    Желите ли да наставите са вашим захтеваним нацртом поделе диска?

en: The given location isn't a valid %s live CD to use as an installation source.
sr: Задата локација није исправан %s живи ЦД за употребу као извор инсталације.

en: The hostname "%(hostname)s" is not valid for the following reason:
    
    %(herrors)s
sr: Име домаћина „%(hostname)s“ није исправно из следећег разлога:
    
    %(herrors)s

en: The image which was just tested has errors. This could be due to a corrupt download or a bad disc.  If applicable, please clean the disc and try again.  If this test continues to fail you should not continue the install.
sr: Отисак који је управо испитан има грешке. Ово може бити до исквареног преузимања или рђавог диска.  Ако је то применљиво, молим очистите диск и покушајте поново.  Ако ова проба и даље не успева, не треба да наставите са инсталацијом.

en: The image which was just tested was successfully verified.  It should be OK to install from this media.  Note that not all media/drive errors can be detected by the media check.
sr: Отисак којег сте управо тестирали је успешно проверен.  Инсталација са овог медијума требало би да буде у реду.  Примите к знању да се све грешке медијума/диска не могу да се открију током провере медијума.

en: The installation source given by device %s could not be found.  Please check your parameters and try again.
sr: Извор инсталације који је задат уређајем %s није могао бити пронађен.  Молим проверите ваше параметре и покушајте поново.

en: The installer has detected the %(type)s boot loader currently installed on %(bootDev)s.
sr: Инсталатер је пронашао покретачки програм %(type)s тренутно инсталиран на %(bootDev)s.

en: The installer has tried to mount image #%s, but cannot find it on the hard drive.
    
    Please copy this image to the drive and click Retry.  Click Exit to abort the installation.
sr: Инсталатер је покушао да монтира отисак #%s, али га не може пронаћи на чврстом диску.
    
    Молим умножите овај отисак на диск и притисните „Покушај поново“.  Притисните „Излаз“ за прекид инсталације.

en: The installer is unable to detect the boot loader currently in use on your system.
sr: Инсталатер није могао да пронађе ниједан покретачки програм тренутно у употреби на вашем систему.

en: The kickstart configuration file is missing required information that anaconda cannot prompt for.  Please add the following sections and try again:
    %s
sr: Датотеци kickstart подешавања недостају неопходни подаци за које anaconda не може да приупита.  Додајте следеће одељке и покушајте поново:
    %s

en: The logical volume name "%s" is already in use. Please pick another.
sr: Име „%s“ логичког диска је већ у употреби. Молим одаберите неко друго.

en: The logical volumes you have configured require %(size)d MB, but the volume group only has %(tempvgsize)d MB.  Please either make the volume group larger or make the logical volume(s) smaller.
sr: Логички дискови које сте подесили захтевају %(size)d МБ, али група дискова има само %(tempvgsize)d МБ.  Или повећајте величину групе дискова или смањите величину логичких дискова.

en: The mount point "%s" is in use. Please pick another.
sr: „%s“ тачка монтирања је у употреби. Молим одаберите неку другу.

en: The mount point %s is invalid.  Mount points must start with '/' and cannot end with '/', and must contain printable characters and no spaces.
sr: Тачка монтирања %s је неисправна.  Тачке монтирања морају започети са „/“ и не смеју се завршити са „/“, и морају садржати само знаке који се могу одштампати, без размака.

en: The mount point %s must be on a linux file system.
sr: %s тачка монтирања мора бити на Linux систему датотека.

en: The mount point /boot or / is on a disk that we are not familiar with
sr: /boot или / тачка монтирања је на диску са који нам није познат

en: The partitioning options you have selected will now be written to disk.  Any data on deleted or reformatted partitions will be lost.
sr: Опције за поделу диска које сте изабрали ће сада бити уписане на диск.  Ма који подаци на обрисаним или поново форматираним партицијама ће бити изгубљени.

en: The partitioning scheme you requested caused the following critical errors.
sr: Нацрт поделе диска који сте затражили је изазвао следеће пресудне грешке.

en: The partitioning scheme you requested generated the following warnings.
sr: Нацрт поделе диска који сте затражили је произвео следећа упозорења.

en: The passphrase must be at least %d character long. | The passphrase must be at least %d characters long.
sr[0]: Лозинка мора имати најмање %d знак.
sr[1]: Лозинка мора имати најмање %d знака.
sr[2]: Лозинка мора имати најмање %d знакова.

en: The passphrase must be at least eight characters long.
sr: Лозинка мора имати најмање осам знакова.

en: The passphrases you entered were different.  Please try again.
sr: Лозинке које сте унели се разликују.  Молим покушајте поново.

en: The password must be at least six characters long.
sr: Лозинка мора имати најмање шест знакова.

en: The passwords you entered were different.  Please try again.
sr: Лозинке које сте унели се разликују.  Молим покушајте поново.

en: The passwords you entered were different. Please try again.
sr: Лозинке које сте унели се разликују. Молим покушајте поново.

en: The physical extent size cannot be changed because otherwise the space required by the currently defined logical volumes will be increased to more than the available space.
sr: Величина физичког опсега не може да буде промењена, иначе би простор који захтевају тренутно дефинисани логички дискови био увећан до простора већег од доступног.

en: The physical extent size cannot be changed because the resulting maximum logical volume size (%10.2f MB) is smaller than one or more of the currently defined logical volumes.
sr: Величина физичког опсега не може бити промењена јер би добијена највећа величина логичког диска (%10.2f МБ) била мања од једног или више тренутно дефинисаних логичких дискова.

en: The physical extent size cannot be changed because the value selected (%(curpe)10.2f MB) is larger than the smallest physical volume (%(maxpvsize)10.2f MB) in the volume group.
sr: Величина физичког опсега не може да буде промењена јер је одабрана вредност (%(curpe)10.2f МБ) већа од најмањег физичког диска (%(maxpvsize)10.2f МБ) у диск групи.

en: The physical extent size cannot be changed because the value selected (%(curpe)10.2f MB) is too large compared to the size of the smallest physical volume (%(maxpvsize)10.2f MB) in the volume group.
sr: Величина физичког опсега не може да буде промењена јер је одабрана вредност (%(curpe)10.2f МБ) превелика у поређењу са величином најмањег физичког диска (%(maxpvsize)10.2f МБ) у диск групи.

en: The repository %s has already been added.  Please choose a different repository name and URL.
sr: Ризница %s је већ додата.  Молим изаберите друго име и УРЛ ризнице.

en: The requested size as entered is not a valid number greater than 0.
sr: Унета захтевана величина није исправан број већи од 0.

en: The rescue environment will now attempt to find your Linux installation and mount it under the directory %s.  You can then make any changes required to your system.  If you want to proceed with this step choose 'Continue'.  You can also choose to mount your file systems read-only instead of read-write by choosing 'Read-Only'.
    
    If for some reason this process fails you can choose 'Skip' and this step will be skipped and you will go directly to a command shell.
sr: Окружење за спашавање ће сада покушати да пронађе вашу Linux инсталацију и монтира је на директоријум %s.  Онда можете да правите ма које потребне измене на вашем систему.  Ако желите да наставите са овим кораком изаберите „Настави“.  Такође, можете да одаберете да, уместо за читање и писање, ваши системи датотека буду монтирани само за читање избором „Само за читање“.
    
    Ако овај процес из неког разлога не успе, можете да изаберете „Прескочи“ и овај корак ће бити прескочен ићи ћете право у командну љуску.

en: The root account is used for administering the system.  Enter a password for the root user.
sr: Root налог се користи за администрацију система.  Унесите лозинку за root корисника.

en: The root filesystem you created is not large enough for this live image (%.2f MB required).
sr: Коренски систем датотека којег сте направили није довољно велик за овај живи отисак (потребно је %.2f МБ).

en: The root for the previously installed system was not found.
sr: Корен претходно инсталираног система није пронађен.

en: The root for the previously installed system was not found.  You can exit installer or backtrack to choose installation instead of upgrade.
sr: Корен претходно инсталираног система није пронађен.  Можете изаћи из инсталатера или се вратити уназад да изаберете инсталацију уместо надградње.

en: The root password must be at least 6 characters long.
sr: Root лозинка мора бити дуга најмање 6 знакова.

en: The root password must be at least six characters long.
sr: Root лозинка мора бити дуга најмање шест знакова.

en: The screenshots have been saved in the directory:
    
    	/root/anaconda-screenshots/
    
    You can access these when you reboot and login as root.
sr: Снимци екрана су сачувани у директоријум:
    
    	/root/anaconda-screenshots/
    
    Можете да им приступите након поновног покретања и пријаве као root корисник.

en: The software you have selected to install will require the following %(productName)s %(productVersion)s discs:
    
    %(reqcdstr)s
    Please have these ready before proceeding with the installation.  If you need to abort the installation and exit please select "Reboot".
sr: Софтвер који сте изабрали за инсталацију захтева следеће %(productName)s %(productVersion)s дискове:
    
    %(reqcdstr)s
    Припремите их пре наставка инсталације.  Ако морате да одустанете од инсталације и изађете, одаберите „Покрени поново“.

en: The source drive %s cannot be selected as a target drive as well.
sr: Изворни диск %s не може да буде такође изабран као и циљни диск.

en: The source drive has no partitions to be cloned.  You must first define partitions of type 'software RAID' on this drive before it can be cloned.
sr: Изворни диск нема ниједну партицију за клонирање.  Морате прво да дефинишете партиције врсте „софтверски RAID“ на овом диску пре него што он може бити клониран.

en: The source drive you selected has partitions which are not constrained to the drive %s.
    
    You must remove these partitions or restrict them to this drive before this drive can be cloned.
sr: Изабрани изворни диск има партиције које нису ограничене на диск %s.
    
    Морате уклонити ове партиције или их ограничити на овај диск пре него што овај диск може да се клонира.

en: The source drive you selected has partitions which are not of type 'software RAID'.
    
    You must remove these partitions before this drive can be cloned.
sr: На изабраном изворном диску има партиција које нису врсте „софтверски RAID“.
    
    Морате уклонити ове партиције пре него што овај диск може да се клонира.

en: The source drive you selected has software RAID partition(s) which are members of an active software RAID device.
    
    You must remove these partitions before this drive can be cloned.
sr: Изабрани изворни диск има софтверске RAID партиције које су чланови активног софтверског RAID уређаја.
    
    Морате уклонити ове партиције пре него што овај диск може да се клонира.

en: The storage configuration you have chosen has already been activated. You can no longer return to the disk editing screen. Would you like to continue with the installation process?
sr: Подешавања складишта које сте одабрали су већ у дејству. Више не можете да се вратите на екран за уређивање диска. Желите ли да наставите са процесом инсталације?

en: The swap device:
    
         %s
    
    does not contain a supported swap volume.  In order to continue installation, you will need to format the device or skip it.
sr: Свап уређај:
    
         %s
    
    не садржи подржани свап диск.  Да бисте наставили инсталацију, морате форматирати уређај или га прескочити.

en: The swap device:
    
         %s
    
    in your /etc/fstab file is currently in use as a software suspend device, which means your system is hibernating. If you are performing a new install, make sure the installer is set to format all swap devices.
sr: Свап уређај:
    
         %s
    
    се у /etc/fstab датотеци тренутно користи као партиција за софтверски прекид, што значи да се систем успављује. Ако вршите нову инсталацију, потврдите да је инсталатер подешен за форматирање свих свап партиција.

en: The swap device:
    
         %s
    
    in your /etc/fstab file is currently in use as a software suspend device, which means your system is hibernating. To perform an upgrade, please shut down your system rather than hibernating it.
sr: Свап уређај:
    
         %s
    
    се у вашој /etc/fstab датотеци тренутно користи као партиција за софтверски прекид, што значи да се ваш систем успављује. Да бисте обавили надградњу, угасите систем уместо да га успављујете.

en: The swap device:
    
         %s
    
    is an old-style Linux swap partition.  If you want to use this device for swap space, you must reformat as a new-style Linux swap partition.
sr: Свап уређај:
    
         %s
    
    је Linux свап партиција у старом стилу.  Ако желите да користите овај уређај као простор за свап, морате га преформатирати као Linux свап партицију у новом стилу.

en: The swap file must be between 1 and 2000 MB in size.
sr: Свап датотека мора бити величине између 1 и 2000 МБ.

en: The system will be rebooted now.
sr: Систем ће сада бити поново покренут.

en: The system will now reboot.
sr: Систем ће сада бити поново покренут.

en: The target drive %(path)s has a partition which cannot be removed for the following reason:
    
    "%(rc)s"
    
    You must remove this partition before this drive can be a target.
sr: Циљни диск %(path)s има партицију која не може да буде уклоњена из следећег разлога:
    
    „%(rc)s“
    
    Морате уклонити ове партиције пре него што овај диск може постати циљни.

en: The value you entered is not a valid number.
sr: Вредност коју сте унели није ваљан број.

en: The volume group name "%s" is already in use. Please pick another.
sr: Име „%s“ диск групе је већ у употреби. Молим одаберите неко друго.

en: The z/IPL Boot Loader will be installed on your system after installation is complete. You can now enter any additional kernel and chandev parameters which your machine or your setup require.
sr: Покретачки програм z/IPL ће бити инсталиран на систем по завршетку инсталације. Сада можете унети било које додатне параметре за језгро и chandev које ваша машина или поставка захтевају.

en: The z/IPL Boot Loader will now be installed on your system.
    
    The root partition will be the one you selected previously in the partition setup.
    
    The kernel used to start the machine will be the one to be installed by default.
    
    If you wish to make changes later after the installation feel free to change the /etc/zipl.conf configuration file.
    
    You can now enter any additional kernel parameters which your machine or your setup may require.
sr: Покретачки програм z/IPL ће сада бити инсталиран на ваш систем.
    
    Корена партиција ће бити она коју сте претходно изабрали у поставци партиција.
    
    Језгро употребљено за покретање машине ће бити оно које се подразумевано инсталира.
    
    Ако касније хоћете да вршите измене након инсталације, слободно измените датотеку подешавања /etc/zipl.conf.
    
    Сада можете да унесете било које додатне параметре за језгро које ваша машина или ваша поставка може да захтева.

en: The z/IPL boot loader will be installed on your system.
sr: Покретачки програм z/IPL ће бити инсталиран на ваш систем.

en: There are multiple partitions on this device which could contain the driver disk image.  Which would you like to use?
sr: Постоји више партиција на овом уређају које могу да садрже отисак управљачке дискете.  Коју бисте желели да користите?

en: There are multiple partitions on this device which could contain the update disk image.  Which would you like to use?
sr: Постоји више партиција на овом уређају које могу да садрже отисак диска са ажурирањима.  Коју бисте желели да употребите?

en: There is no room left in the volume group to create new logical volumes. To add a logical volume you must reduce the size of one or more of the currently existing logical volumes
sr: Није остало простора у диск групи да направите нове логичке дискове. Да бисте додали логички диск, мораћете да смањите величину једног или више тренутно постојећих логичких дискова.

en: There is not enough space on the device you selected for the swap partition.
sr: Нема довољно простора на уређају којег сте изабрали за свап партицију.

en: There seem to be one or more existing Linux installations on your system.
    
    Please choose one to upgrade, or select 'Reinstall System' to freshly install your system.
sr: Изгледа да има једна или више постојећих Linux инсталација на систему.
    
    Молим одаберите једну за надградњу, или изаберите „Преинсталирај систем“ за свежу инсталацију система.

en: There was an error clearing the target drives.  Cloning failed.
sr: Дошло је до грешке при брисању циљног диска.  Клонирање није успело.

en: There was an error configuring your network interface.
sr: Дошло је до грешке при подешавању мрежне спреге.

en: There was an error encountered while resizing the device %s.
sr: Дошло је до грешке при промени величине уређаја %s.

en: There was an error installing the bootloader.  The system may not be bootable.
sr: Дошло је до грешке при инсталацији покретачког програма.  Систем можда неће моћи да буде покренут.

en: There was an error installing the live image to your hard drive.  This could be due to bad media.  Please verify your installation media.
    
    If you exit, your system will be left in an inconsistent state that will require reinstallation.
sr: Дошло је до грешке при инсталацији живог отиска на чврсти диск.  Ово може бити због лошег медијума.  Проверите инсталациони медијум.
    
    Ако изађете, систем може остати у недоследном стању које ће захтевати поновну инсталацију.

en: There was an error running the kickstart script at line %(lineno)s.  You may examine the output in %(msgs)s.  This is a fatal error and installation will be aborted.  Press the OK button to exit the installer.
sr: Дошло је до грешке при извршавању kickstart скрипте код реда %(lineno)s.  Можете да испитате излаз у %(msgs)s.  Ово је кобна грешка и инсталација ће бити обустављена.  Притисните „У реду“ за излазак из инсталатера.

en: There was an error running your transaction for the following reason(s): %s.
sr: Дошло је до грешке при извршавању ваше трансакције из следећих разлога: %s.

en: There was an error running your transaction for the following reason: %s
sr: Дошло је до грешке при извршавању ваше трансакције из следећег разлога: %s

en: There were file conflicts when checking the packages to be installed:
    %s
sr: Дошло је до сукоба датотека при провери пакета за инсталацију:
    %s

en: Third BIOS drive:
sr: Трећи BIOS диск:

en: This boot target cannot be deleted because it is for the %s system you are about to install.
sr: Овај циљ покретања не може бити обрисан јер је за %s систем који управо инсталирате.

en: This change in the value of the physical extent will require the sizes of the current logical volume requests to be rounded up in size to an integer multiple of the physical extent.
    
    This change will take effect immediately.
sr: Ова промена у вредности физичког опсега ће изискивати да се величине текућих захтева за логичке дискове заокруже на величину која је целобројни умножак физичког опсега.
    
    Ова промена ће ступити у дејство одмах.

en: This change in the value of the physical extent will waste substantial space on one or more of the physical volumes in the volume group.
sr: Ова промена вредности физичког опсега ће утрошити позамашан простор на једном или више физичких дискова у диск групи.

en: This device is already being used for another boot entry.
sr: Овај уређај је већ у употреби за другу покретачку ставку.

en: This device is an extended partition which contains logical partitions that cannot be deleted:
sr: Овај уређај је проширена партиција која садржи логичке партиције које се не могу брисати:

en: This device is part of a LVM volume group.
sr: Овај уређај је део LVM диск групе.

en: This device is part of a RAID device.
sr: Овај уређај је део RAID уређаја.

en: This device is part of the LVM volume group '%s'.
sr: Овај уређај је део LVM диск групе „%s“.

en: This device is part of the RAID device %s.
sr: Овај уређај је део RAID уређаја %s.

en: This is a global passphrase
sr: Ово је глобална лозинка

en: This is the recommended option.
sr: Препоручујемо ову опцију.

en: This label is already in use for another boot entry.
sr: Ова ознака је већ у употреби за другу покретачку ставку.

en: This mount point is invalid.  The %s directory must be on the / file system.
sr: Тачка монтирања није исправна.  Директоријум %s мора бити на систему датотека /.

en: This option creates a new boot loader configuration.  If you wish to switch boot loaders, you should choose this.
sr: Ова опција прави ново подешавање покретачког програма.  Ако желите да замените покретачке програме, изаберите ово.

en: This option makes no changes to boot loader configuration.  If you are using a third party boot loader, you should choose this.
sr: Ова опција неће направити било какве промене у подешавању покретачког програма.  Ако користите неки покретачки програм са стране, изаберите ово.

en: This partition is holding the data for the hard drive install.
sr: Ова партиција садржи податке за инсталацију са чврстог диска.

en: This partition is part of an inconsistent LVM Volume Group.
sr: Ова партиција је део недоследне LVM диск групе.

en: This release of %(productName)s supports an updated file system, which has several benefits over the file system traditionally shipped in %(productName)s.  This installation program can migrate formatted partitions without data loss.
    
    Which of these partitions would you like to migrate?
sr: Ово %(productName)s издање подржава освежен систем датотека, који има неколико предности над системом датотека традиционално испоручиваним уз %(productName)s систем.  Овај инсталациони програм може да пресели форматиране партиције без губитка података.
    
    Које од ових партиција бисте желели да преселите?

en: This requires that you have an active network connection during the installation process.  Please configure a network interface.
sr: Ово захтева да имате активну мрежну везу током процеса инсталације.  Молим подесите мрежну спрегу.

en: This tool clones the layout from a partitioned source onto other similar sized drives. The source must have partitions which are restricted to that drive and must ONLY contain unused software RAID partitions.  EVERYTHING on the target drive(s) will be destroyed.
sr: Ова алатка клонира нацрт са подељеног извора на друге дискове сличне величине.  Извор мора да има партиције које су ограничене на тај диск и мора да садржи САМО неискоришћене софтверске RAID партиције.  СВЕ на циљним дисковима ће бити уништено.

en: This will update your current boot loader.
sr: Ово ће ажурирати ваш текући покретачки програм.

en: Time Zone Selection
sr: Избор временске зоне

en: To begin testing the media before installation press %s.
    
    Choose %s to skip the media test and start the installation.
sr: За почетак испробавања медијума пре инсталације притисните %s.
    
    Одаберите %s да бисте прескочили пробу медијума и започели инсталацију.

en: To create a PV you need a partition with free space.  To create a VG you need a PV that is not part of any existing VG.  To create an LV you need a VG with free space.
sr: Да бисте направили PV требаће вам партиција са слободним простором.  Да бисте направили VG требаће вам PV који није део ниједне постојеће VG.  Да бисте креирали LV требаће вам VG са слободним простором.

en: To use RAID you must first create at least two partitions of type 'software RAID'.  Then you can create a RAID device that can be formatted and mounted.
sr: За RAID употребу морате прво да направите најмање две партиције врсте „софтверски RAID“.  Онда можете да направите RAID уређај који је могуће форматирати и монтирати.

en: To use iSCSI disks, you must provide the address of your iSCSI target and the iSCSI initiator name you've configured for your host.
sr: Да бисте користили iSCSI дискове, морате навести адресу iSCSI циља и име iSCSI зачетника које сте подесили за вашег домаћина.

en: Too small
sr: Превише мало

en: Total Space:
sr: Укупан простор:

en: Transferring install image to hard drive
sr: Пребацујем отисак инсталације на чврсти диск

en: Turkish
sr: турски

en: Type
sr: Врста

en: URL Setup
sr: УРЛ поставка

en: URL is a _mirror list
sr: УРЛ је списак од_раза

en: URL must be either an ftp or http URL
sr: УРЛ мора бити ftp или http УРЛ

en: Ukrainian
sr: украјински

en: Unable To Delete
sr: Не могу да обришем

en: Unable To Edit
sr: Не могу да уредим

en: Unable to Start X
sr: Не могу да покренем Икс

en: Unable to access the disc.
sr: Не могу да приступим диску.

en: Unable to activate a networking device.  Networking will not be available in rescue mode.
sr: Не могу да активирам мрежни уређај.  Умрежавање неће бити доступно у режиму спашавања.

en: Unable to download the kickstart file.  Please modify the kickstart parameter below or press Cancel to proceed as an interactive installation.
sr: Не могу да преузмем kickstart датотеку.  Молим измените kickstart параметар испод или притисните Откажи за наставак као интерактивна инсталација.

en: Unable to download the updates image.  Please modify the updates location below or press Cancel to proceed without updates..
sr: Не могу да преузмем отисак ажурирања.  Молим измените локацију ажурирања испод или притисните Откажи за наставак без ажурирања.

en: Unable to find /bin/sh to execute!  Not starting shell
sr: Не могу да нађем /bin/sh ради извршавања!  Не покрећем љуску

en: Unable to find any devices of the type needed for this installation type.  Would you like to manually select your driver or use a driver disk?
sr: Не могу да нађем ниједан уређај оног облика који је потребан за инсталацију ове врсте.  Желите ли да ручно изаберете ваш управљачки програм или употребите управљачку дискету?

en: Unable to find image
sr: Не могу да нађем отисак

en: Unable to find install image %s
sr: Не могу да преузмем отисак инсталације %s

en: Unable to load title bar
sr: Не могу да учитам насловну линију

en: Unable to mount filesystem
sr: Не могу да монтирам систем датотека

en: Unable to read group information from repositories.  This is a problem with the generation of your install tree.
sr: Не могу да прочитам податке о групама из ризница.  Ово је проблем код прављења стабла инсталације.

en: Unable to read package metadata from repository.  This may be due to a missing repodata directory.  Please ensure that your repository has been correctly generated.
    
    %s
sr: Не могу да прочитам метаподатке о пакетима из ризнице.  Ово је можда због недостајућег repodata директоријума.  Молим осигурајте да је ризница била исправно направљена.
    
    %s

en: Unable to read package metadata. This may be due to a missing repodata directory.  Please ensure that your install tree has been correctly generated.
    
    %s
sr: Не могу да прочитам метаподатке о пакетима.  Ово је можда због недостајућег repodata директоријума.  Молим осигурајте да је стабло инсталације било исправно направљено.
    
    %s

en: Unable to read the disc checksum from the primary volume descriptor.  This probably means the disc was created without adding the checksum.
sr: Неуспело читање контролне суме диска из описника основног диска.  Ово вероватно значи да је диск направљен без додавања контролне суме.

en: Unable to retrieve %s.
sr: Не могу да преузмем %s.

en: Unable to retrieve the install image.
sr: Не могу да преузмем отисак инсталације.

en: Uncategorized
sr: Некатегоризовано

en: Unformatted DASD Device Found | Unformatted DASD Devices Found
sr[0]: Пронађен је неформатирани DASD уређај
sr[1]: Пронађени су неформатирани DASD уређаји
sr[2]: Пронађени су неформатирани DASD уређаји

en: Unknown Device
sr: Непознат уређај

en: Unknown Linux system
sr: Непознат Linux систем

en: Unknown Url method %s
sr: Непознат Урл метод %s

en: Unknown driver disk kickstart source: %s
sr: Непозната управљачка дискета kickstart извора: %s

en: Unknown error processing %%ksappend lines: %s
sr: Непозната грешка при обради %%ksappend редова: %s

en: Unknown return code: %d.
sr: Непознат повратни код: %d.

en: Unrecoverable Error
sr: Неопорављива грешка

en: Update Disk Source
sr: Извор за дискету са ажурирањима

en: Update boot loader configuration
sr: Ажурирај подешавања покретачког програма

en: Updates
sr: Ажурирања

en: Updates Disk
sr: Дискета са ажурирањима

en: Upgrade Boot Loader Configuration
sr: Надгради подешавања покретачког програма

en: Upgrade Examine
sr: Испитивање надградње

en: Upgrade Swap Partition
sr: Надгради свап партицију

en: Upgrade an Existing Installation
sr: Надгради постојећу инсталацију

en: Upgrade root not found
sr: Није пронађен корен надградње

en: Upgrading %s
sr: Надграђујем %s

en: Usage error.
sr: Грешка у употреби.

en: Usage or syntax error.
sr: Грешка у употреби или синтакси.

en: Use All Space
sr: Употреби сав простор

en: Use Anyway
sr: Свеједно употреби

en: Use DCB
sr: Употреби DCB

en: Use Free Space
sr: Употреби слободан простор

en: Use _dynamic IP configuration (DHCP)
sr: Користи д_инамичко IP подешавање (DHCP)

en: Use a driver disk
sr: Користи управљачку дискету

en: Use dynamic IP configuration (DHCP)
sr: Користи динамичко IP подешавање (DHCP)

en: Use entire drive
sr: Употреби цео диск

en: Use free space
sr: Употреби слободан простор

en: Use text mode
sr: Користи текстуални режим

en: Used Space:
sr: Искоришћен простор:

en: Username
sr: Корисничко име

en: VNC Configuration
sr: VNC подешавање

en: Vendor
sr: Произвођач

en: Vietnamese
sr: вијетнамски

en: Volume Group Name:
sr: Име диск групе:

en: Volume Group Names must be less than 128 characters
sr: Имена диск групе морају бити краћа од 128 знакова.

en: Volume to Shrink
sr: Диск за смањивање

en: WWPN %(wwpn)s not found at zFCP device %(devnum)s.
sr: WWPN %(wwpn)s није пронађен код zFCP уређаја %(devnum)s.

en: Waiting for NetworkManager
sr: Чекам на NetworkManager-а

en: Waiting for NetworkManager to configure %s.
sr: Чекам да NetworkManager подеси %s.

en: Waiting for telnet connection.
sr: Чекам telnet везу.

en: Warning
sr: Упозорење

en: Warning! This is pre-release software!
sr: Упозорење! Ово је бета софтвер!

en: Warning: %s.
sr: Упозорење: %s.

en: Warning: Could not reset parm (%s)
sr: Грешка: Не могу да поништим parm (%s)

en: Warnings During Automatic Partitioning
sr: Упозорења током самосталне поделе диска

en: Weak Password
sr: Слаба лозинка

en: Web Server
sr: Веб сервер

en: Welcome to %(productName)s for %(productArch)s
sr: Добро дошли у %(productName)s систем за %(productArch)s

en: Welcome to %s
sr: Добро дошли у %s

en: Welcome to %s for %s
sr: Добро дошли у %s за %s

en: Welcome to %s for %s - Rescue Mode
sr: Добро дошли у %s за %s - режим спашавања

en: Welcome to %s!
sr: Добро дошли на %s!

en: Welsh
sr: велшки

en: What language would you like to use during the installation process?
sr: Који језик бисте желели да користите током процеса инсталације?

en: What partition and directory on that partition holds the installation image for %s?  If you don't see the disk drive you're using listed here, press F2 to configure additional devices.
sr: Која партиција и који директоријум на њој садрже %s инсталациони отисак?  Ако диск који користите није наведен овде, притисните F2 да бисте подесили додатне уређаје.

en: What type of devices will your installation involve?
sr: Какве врсте уређаја ће бити укључене у инсталацију?

en: What type of keyboard do you have?
sr: Коју врсту тастатуре имате?

en: What type of media contains the installation image?
sr: Каква врста медијума садржи инсталациони отисак?

en: What type of media contains the rescue image?
sr: Каква врста медијума садржи отисак за спашавање?

en: What would you like to do?
sr: Шта желите да урадите?

en: When finished please exit from the shell and your system will reboot.
sr: По завршетку молим напустите љуску и ваш ће систем бити поново покренут.

en: Where would you like to install the boot loader for your system?
sr: Где бисте желели да инсталирате покретачки програм за систем?

en: Which device holds the root partition of your installation?
sr: Који уређај садржи коренску партицију ваше инсталације?

en: Which drive(s) do you want to use for this installation?
sr: Који диск бисте желели да користите за ову инсталацију?

en: Which model keyboard is attached to this computer?
sr: Који је модел тастатуре прикључен на овај рачунар?

en: Which partition would you like to shrink to make room for your installation?
sr: Коју партицију желите да смањите ради ослобађања простора за инсталацију?

en: Which type of installation would you like?
sr: Какву бисте врсту инсталације желели?

en: Will try to connect again in 15 seconds...
sr: Покушаћу поново да се повежем за 15 секунди...

en: Would you like to continue with the upgrade?
sr: Желите ли да наставите са надградњом?

en: Would you like to continue with your requested partitioning scheme?
sr: Желите ли да наставите са вашим захтеваним нацртом поделе диска?

en: Would you like to perform a checksum test of the ISO image:
    
       %s?
sr: Желите ли да изведете проверу контролне суме ISO отиска:
    
       %s?

en: Would you like to use VNC?
sr: Желите ли да користите VNC?

en: Writing storage configuration to disk
sr: Уписујем подешавања складишта на диск

en: Wrong Disc
sr: Погрешан диск

en: X was unable to start on your machine.  Would you like to start VNC to connect to this computer from another computer and perform a graphical install or continue with a text mode install?
sr: Икс није могао да буде покренут на вашој машини.  Желите ли да покренете VNC да бисте се повезали на овај рачунар са другог рачунара и извели графичку инсталацију или да наставите са инсталацијом у текстуалном режиму?

en: Yes
sr: Да

en: You appear to be upgrading from a system which is too old to upgrade to this version of %s.  Are you sure you wish to continue the upgrade process?
sr: Изгледа да се надграђујете са система који је престар за надградњу на ову %s верзију.  Да ли сигурно хоћете да наставите процес надградње?

en: You are about to delete a RAID device.
sr: Спремате се да обришете RAID уређај.

en: You are about to delete all partitions on the device '%s'.
sr: Спремате се да обришете све партиције на уређају „%s“.

en: You are about to delete the %(type)s %(name)s
sr: Спремате се да обришете %(type)s %(name)s

en: You are about to delete the %s partition.
sr: Спремате се да обришете партицију %s.

en: You are about to delete the logical volume "%s".
sr: Спремате се да обришете логички диск „%s“.

en: You are about to delete the volume group "%s".
    
    ALL logical volumes in this volume group will be lost!
sr: Спремате се да обришете „%s“ диск групу.
    
    СВИ логички дискови у овој диск групи ће бити изгубљени!

en: You can further customize the software selection now, or after install via the software management application.
sr: Допунско прилагођавање избора софтвера може бити завршено сада или после инсталације помоћу програма за управљање софтвером.

en: You can identify the physical port for
sr: Можете идентификовати физички порт за

en: You cannot create more than %d logical volume per volume group. | You cannot create more than %d logical volumes per volume group.
sr[0]: Не можете направити више од %d логичког диска по групи дискова.
sr[1]: Не можете направити више од %d логичка диска по групи дискова.
sr[2]: Не можете направити више од %d логичких дискова по групи дискова.

en: You cannot delete a partition of a LDL formatted DASD.
sr: Не можете обрисати партицију LDL форматираног DASD-а.

en: You cannot edit this device:
    
    %s
sr: Не можете уредити овај уређај:
    
    %s

en: You cannot remove this physical volume because otherwise the volume group will be too small to hold the currently defined logical volumes.
sr: Не можете да уклоните овај физички диск јер би иначе диск група била премала да држи тренутно дефинисане логичке дискове.

en: You currently have %d available PV free to use.
     | You currently have %d available PVs free to use.
sr[0]: Тренутно имате на располагању %d PV слободан за употребу.
sr[1]: Тренутно имате на располагању %d PV-а слободна за употребу.
sr[2]: Тренутно имате на располагању %d PV-а слободних за употребу.

en: You currently have %d software RAID partition free to use. | You currently have %d software RAID partitions free to use.
sr[0]: Тренутно имате %d софтверску RAID партицију слободну за употребу.
sr[1]: Тренутно имате %d софтверске RAID партиције слободне за употребу.
sr[2]: Тренутно имате %d софтверских RAID партиција слободних за употребу.

en: You currently have free space to create PVs.
sr: Тренутно имате слободног простора да прављење PV-а.

en: You do not have enough RAM to install %s on this machine.
sr: Немате довољно RAM-а да инсталирате %s на ову машину.

en: You do not have enough RAM to use the graphical installer.  Starting text mode.
sr: Немате довољно RAM-а за коришћење графичког инсталатера.  Покрећем текстуални режим.

en: You don't have any Linux partitions.  Rebooting.
sr: Немате ниједну Linux партицију.  Покрећем поново.

en: You don't have any Linux partitions. Press return to get a shell. The system will reboot automatically when you exit from the shell.
sr: Немате ниједну Linux партицију. Притисните <return> да бисте добили љуску. Систем ће самостално бити поново покренут када напустите љуску.

en: You don't seem to have any hard drives on your system! Would you like to configure additional devices?
sr: Изгледа да немате ниједан чврсти диск у вашем систему! Желите ли да подесите додатне уређаје?

en: You have chosen to use a pre-existing partition for this installation without formatting it. We recommend that you format this partition to make sure files from a previous operating system installation do not cause problems with this installation of Linux. However, if this partition contains files that you need to keep, such as home directories, then continue without formatting this partition.
sr: Одабрали сте да користите већ постојећу партицију за ову инсталацију без њеног форматирања. Препоручујемо да форматирате ову партицију како бисте осигурали да датотеке од инсталације претходног оперативног система не би изазивале проблеме са овом инсталацијом Linux-а. Међутим, ако ова партиција садржи датотеке које желите да задржите, као личне директоријуме, онда наставите без форматирања ове партиције.

en: You have multiple devices which could serve as sources for a driver disk.  Which would you like to use?
sr: Имате више уређаја који могу да послуже као извор за управљачку дискету.  Који бисте желели да користите?

en: You have multiple devices which could serve as sources for an update disk.  Which would you like to use?
sr: Имате више уређаја који могу да послуже као извор за дискету са ажурирањима.  Који бисте желели да користите?

en: You have multiple network devices on this system. Which would you like to install through?
sr: Имате неколико мрежних уређаја у овом систему. Који желите да користите за инсталацију?

en: You have not created a /boot/efi partition.
sr: Нисте направили /boot/efi партицију.

en: You have not created a bootable partition.
sr: Нисте направили покретачку партицију.

en: You have not defined a root partition (/), which is required for installation of %s to continue.
sr: Нисте дефинисали корену партицију (/), која је неопходна за наставак %s инсталације.

en: You have not specified a FCP LUN or the number is invalid.
sr: Нисте навели FCP LUN или број није исправан.

en: You have not specified a device number or the number is invalid
sr: Нисте навели број уређаја или број није исправан

en: You have not specified a swap partition.  Although not strictly required in all cases, it will significantly improve performance for most installations.
sr: Нисте навели свап партицију.  Иако није строго неопходна у свим случајевима, значајно ће побољшати учинак већине инсталација.

en: You have not specified a swap partition.  Due to the amount of memory present, a swap partition is required to complete installation.
sr: Нисте навели свап партицију.  Због количине присутне меморије, свап партиција је неопходна да би се завршила инсталација.

en: You have not specified a worldwide port name or the name is invalid.
sr: Нисте навели име свесветског порта или име није исправно.

en: You have provided a weak password: %s
sr: Пружена је слаба лозинка: %s

en: You have provided a weak password: %s
    
    Would you like to continue with this password?
sr: Пружена је слаба лозинка: %s
    
    Желите ли да наставите са овом лозинком?

en: You have specified that the group '%s' should be installed. This group does not exist. Would you like to continue or abort this installation?
sr: Назначили сте да група „%s“ треба да буде инсталирана.  Ова група не постоји.  Желите ли да наставите или прекинете инсталацију?

en: You have specified that the package '%s' should be installed.  This package does not exist. Would you like to continue or abort this installation?
sr: Назначили сте да пакет „%s“ треба да буде инсталиран.  Овај пакет не постоји.  Желите ли да наставите или прекинете инсталацију?

en: You must correct these errors before you continue your installation of %s.
sr: Морате исправити ове грешке пре него што наставите %s инсталацију.

en: You must enter a URL.
sr: Морате унети УРЛ.

en: You must enter a valid hostname for this computer.
sr: Морате унети исправно име домаћина за овај рачунар.

en: You must enter both a valid IPv4 address and a network mask or CIDR prefix.
sr: Морате унети и исправну IPv4 адресу и мрежну маску или CIDR предметак.

en: You must enter both a valid IPv6 address and a CIDR prefix.
sr: Морате унети и исправну IPv6 адресу и CIDR предметак.

en: You must enter the number of seconds as an integer between 1 and 30.
sr: Морате унети број секунди као цео број између 1 и 30.

en: You must enter your root password and confirm it by typing it a second time to continue.
sr: Морате да унесете вашу root лозинку и потврдите је укуцавањем по други пут за наставак.

en: You must first select a partition to delete.
sr: Морате прво да изаберете партицију за брисање

en: You must have at least one software repository enabled to continue installation.
sr: Морате имати барем једну укључену ризницу софтвера да бисте наставили инсталацију.

en: You must provide a repository name.
sr: Морате навести име ризнице.

en: You must provide an HTTP, HTTPS, or FTP URL to a proxy.
sr: Морате навести HTTP, HTTPS или FTP УРЛ до проксија.

en: You must provide an HTTP, HTTPS, or FTP URL to a repository.
sr: Морате навести HTTP, HTTPS или FTP УРЛ до ризнице.

en: You must provide an initiator name.
sr: Морате навести име зачетника.

en: You must select a NIC to use.
sr: Морате да изаберете NIC за коришћење.

en: You must select a network device
sr: Морате да изаберете мрежни уређај

en: You must select at least one drive to be used for installation.
sr: Морате изабрати барем један диск који ће бити употребљен за инсталацију.

en: You must select at least one protocol (IPv4 or IPv6).
sr: Морате изабрати барем један протокол (IPv4 или IPv6).

en: You must select one drive to boot from.
sr: Морате изабрати један диск за покретање.

en: You must specify a label for the entry
sr: Морате навести ознаку за ставку

en: You need more space on the following file systems:
sr: Потребно вам је више простора на следећим системима датотека:

en: You need to select at least one hard drive to install %s.
sr: Морате изабрати барем један чврсти диск на који треба инсталирати %s.

en: You specified block device encryption should be enabled, but you have not supplied a passphrase. If you do not go back and provide a passphrase, block device encryption will be disabled.
sr: Означили сте да би шифровање блок уређаја требало бити укључено%s, али нисте доставили лозинку. Уколико се не вратите натраг и понудите лозинку, шифровање блок уређаја%s ће бити искључено.

en: Your %(mount)s partition is less than %(size)s megabytes which is lower than recommended for a normal %(productName)s install.
sr: Ваша %(mount)s партиција је мања од %(size)s МБ, што је мање него препоручљиво за редовну %(productName)s инсталацију.

en: Your / partition does not match the the live image you are installing from.  It must be formatted as %s.
sr: Ваша / партиција не одговара живом отиску са кога вршите инсталацију.  Мора бити форматирана као %s.

en: Your / partition is less than %(min)s MB which is lower than recommended for a normal %(productName)s install.
sr: Ваша / партиција је мања од %(min)s МБ, што је мање од препорученог за редовну %(productName)s инсталацију.

en: Your boot loader password is shorter than six characters.  We recommend a longer boot loader password.
    
    Would you like to continue with this password?
sr: Лозинка за покретачки програм је краћа од шест знакова.  Препоручујемо дужу лозинку за покретачки програм.
    
    Да ли хоћете да наставите са овом лозинком?

en: Your installation source is set to a network location, but no netork devices were found on your system.  To avoid a network installation, boot with the full DVD, full CD set, or do not pass a repo= parameter that specifies a network source.
sr: Ваш извор инсталације је постављен као мрежна локација, али нису пронађени мрежни уређаји на систему.  Да бисте избегли мрежну инсталацију, покрените систем са пуним ДВД-ом, пуним скупом ЦД-а, или немојте прослеђивати параметар repo= који одређује мрежни извор.

en: Your root partition is less than 250 megabytes which is usually too small to install %s.
sr: Ваша корена партиција је мања од 250 мегабајта, што је обично премало за %s инсталацију.

en: Your selected packages require %d MB of free space for installation, but you do not have enough available.  You can change your selections or exit the installer.
sr: Изабрани пакет захтева %d МБ слободног простора за инсталацију, али немате довољно на располагању.  Можете да измените изборе или да изађете из инсталатера.

en: Your system had dirty file systems which you chose not to mount.  Press return to get a shell from which you can fsck and mount your partitions.  The system will reboot automatically when you exit from the shell.
sr: Ваш систем је имао загађене системе датотека које сте одабрали да не монтирате.  Притисните <return> да бисте добили љуску у којој можете да изведете fsck и монтирате ваше партиције.  Систем ће самостално бити поново покренут када напустите љуску.

en: Your system has been mounted under %(rootPath)s.
    
    Press <return> to get a shell. If you would like to make your system the root environment, run the command:
    
    	chroot %(rootPath)s
    
    The system will reboot automatically when you exit from the shell.
sr: Ваш систем је монтиран под %(rootPath)s.
    
    Притисните <return> да бисте добили љуску. Ако желите да ваш систем постане коренско окружење, извршите команду:
    
    	chroot %(rootPath)s
    
    Систем ће самостално бити поново покренут када напустите љуску.

en: Your system is mounted under the %s directory.
sr: Ваш систем је монтиран под %s директоријум.

en: Your system will now be rebooted...
sr: Ваш систем ће сада бити поново покренут...

en: Zulu
sr: зулу

en: _Abort
sr: Пре_кини

en: _Add
sr: Д_одај

en: _Add FCoE Disk(s)
sr: Дод_ај FCoE диск(ове)

en: _Add additional software repositories
sr: Д_одај додатне ризнице софтвера

en: _Add drive
sr: Д_одај диск

en: _Add target
sr: Д_одај циљ

en: _Back
sr: На_зад

en: _Change device
sr: Про_мени уређај

en: _Confirm:
sr: По_тврдите:

en: _Continue
sr: На_стави

en: _Create
sr: На_прави

en: _Create new boot loader configuration
sr: Направи но_ва подешавања покретачког програма

en: _Customize now
sr: При_лагоди сада

en: _Debug
sr: Пронађи _грешку

en: _Delete
sr: О_бриши

en: _Deselect
sr: По_ништи избор

en: _Deselect all optional packages
sr: По_ништи избор свих изборних пакета

en: _Details
sr: _Детаљи

en: _Device
sr: _Уређај

en: _Directory
sr: _Директоријум

en: _Edit
sr: _Уреди

en: _Eject
sr: _Избаци

en: _Encrypt
sr: Шиф_руј

en: _Encrypt system
sr: _Шифруј систем

en: _Exit
sr: _Изађи

en: _Exit installer
sr: _Излаз из инсталатера

en: _Fedora
sr: F_edora

en: _File Bug
sr: Под_несите извештај о грешци

en: _File System Type:
sr: Врста система да_тотека:

en: _Fixed size
sr: Неп_роменљива величина

en: _Format
sr: _Форматирај

en: _Format as:
sr: _Форматирај као:

en: _Format partition?
sr: _Форматирање партиције?

en: _Ignore
sr: Занемар_и

en: _Ignore All
sr: Занемар_и све

en: _Install anyway
sr: Свакако _инсталирај

en: _Install boot loader on /dev/%s.
sr: _Инсталирај покретачки програм на /dev/%s.

en: _Label
sr: О_знака

en: _Logical Volume Name:
sr: Име _логичког диска:

en: _Logical Volumes
sr: _Логички дискови

en: _Modify Partition
sr: Из_мени партицију

en: _Modify repository
sr: Из_мени ризницу

en: _Mount Point:
sr: Тачка _монтирања:

en: _Next
sr: _Следећи

en: _Optional packages
sr: Изб_орни пакети

en: _Options
sr: _Опције

en: _Partition
sr: _Партиција

en: _Password:
sr: _Лозинка:

en: _Path
sr: _Путања

en: _Physical Extent:
sr: _Физички опсег:

en: _RAID Members:
sr: R_AID чланови:

en: _Re-initialize
sr: Поно_во иницијализуј

en: _Reboot
sr: По_крени поново

en: _Resize
sr: П_ромени величину

en: _Retry
sr: По_кушај поново

en: _Select
sr: _Изабери

en: _Select all optional packages
sr: _Изабери све изборне пакете

en: _Server
sr: _Сервер

en: _Shrink
sr: _Смањи

en: _Size (MB):
sr: _Величина (МБ):

en: _Skip boot loader updating
sr: Прес_кочи ажурирање покретачког програма

en: _Update boot loader configuration
sr: _Ажурирај подешавања покретачког програма

en: _Use a boot loader password
sr: _Користи лозинку за покретачки програм

en: _Volume Group Name:
sr: Име _диск групе:

en: _Write changes to disk
sr: У_пиши измене на диск

en: by flashing the LED lights for a number of seconds.  Enter a number between 1 and 30 to set the duration to flash the LED port lights.
sr: треперењем LED лампица одређени број секунди.  Унесите број између 1 и 30 да бисте поставили трајање треперења LED лампица за порт.

en: default:LTR
sr: подразумевано:LTR

en: dialog1
sr: прозорче1

en: e2fsck cancelled by user request.
sr: e2fsck отказан по захтеву корисника.

en: file conflicts
sr: сукоби датотека

en: filesystem configuration missing a type
sr: подешавању система датотека недостаје врста

en: iSCSI Initiator Name
sr: Име iSCSI зачетника

en: iSCSI not available
sr: iSCSI није доступан

en: insufficient disk inodes
sr: недовољно и-чворова на диску

en: insufficient disk space
sr: недовољно простора на диску

en: loader has already been run.  Starting shell.
sr: покретач је већ извршен.  Покрећем љуску.

en: lvs failed for %s
sr: lvs неуспех за %s

en: older package(s)
sr: старији пакет(и)

en: package already installed
sr: пакет је већ инсталиран

en: package conflicts
sr: сукоби пакета

en: package for incorrect arch
sr: пакет за погрешну архитектуру

en: package for incorrect os
sr: пакет за погрешан ос

en: required package
sr: неопходан пакет

en: vginfo failed for %s
sr: vginfo неуспех за %s

en: z/IPL Boot Loader Configuration
sr: Подешавање z/IPL покретачког програма

en: z/IPL Configuration
sr: z/IPL подешавање

en: zFCP device %s not found, not even in device ignore list.
sr: zFCP уређај %s није пронађен, чак ни у списку уређаја за занемаривање.

en: zSeries machines can access industry-standard SCSI devices via Fibre Channel (FCP). You need to provide a 16 bit device number, a 64 bit World Wide Port Name (WWPN), and a 64 bit FCP LUN for each device.
sr: zSeries машине могу да приступе индустријски стандардним SCSI уређајима кроз Fibre Channel (FCP). Морате да наведете 16-битни број уређаја, 64-битно име свесветског порта (WWPN) и 64-битни FCP LUN за сваки уређај.
