anaconda - en to sq translation catalogue (873 entries)

en: 
    
    Press 'OK' to choose a different partitioning option.
sq: 
    
    Shtypni 'OK' për të zgjedhur një mundësi tjetër pjesëzimi.

en: 
    
    Press 'OK' to exit the installer.
sq: 
    
    Shtypni 'OK' për të mbyllur instaluesin.

en: 
    
    The installer has detected %s MB of RAM.
sq: 
    
    Instaluesi ka zbuluar %s MB RAM.

en: 
    
    Unknown Error.  Aborting.
sq: 
    
    Gabim i Panjohur.  Po ndërpritet.

en: 
    
    WARNING! ALL DATA ON THE TARGET DRIVES WILL BE DESTROYED.
sq: 
    
    KUJDES! DO TË SHKATËRROHEN TËRË TË DHËNAT NË ''DRIVE''-ET OBJEKTIVA.

en: 
    
    WARNING!!! VNC server running with NO PASSWORD!
    You can use the vncpassword=<password> boot option
    if you would like to secure the server.
sq: 
    
    KUJDES!!! Shërbyes VNC që xhiron PA FJALËKALIM!
    Nëse do të donit të siguroni shërbyesin mund
    të përdorni opsion nisjeje  vncpassword=<fjalëkalim>.

en: 
    
    You chose to connect to a listening vncviewer. 
    This does not require a password to be set.  If you 
    set a password, it will be used in case the connection 
    to the vncviewer is unsuccessful
sq: 
    
    Vendosët të lidheni te një vncviewer që po përgjon. 
    Kjo nuk lyp caktim fjalëkalimi.  Nëse caktoni
    një fjalëkalim, do të përdoret në rast se lidhja te
    vncviewer nuk është e sukseshme

en: 
    
    You chose to execute vnc with a password.
sq: 
    
    Zgjodhët të ekzekutohet vnc me fjalëkalim.

en:   <Tab>/<Alt-Tab> between elements   |  <Space> selects   |  <F12> next screen
sq:   <Tab>/<Alt-Tab> ndërmjet elementësh   |  <Space> përzgjedh   |  <F12> skena pasuese

en:   <Tab>/<Alt-Tab> between elements  | <Space> selects | <F12> next screen
sq:   <Tab>/<Alt-Tab> ndërmjet elementësh  | <Space> përzgjedh | <F12> pamja tjetër

en:  against anaconda at %s
sq: kundrejt anaconda-s te %s

en:  with the provider of this software.
sq: te furnizuesi i këtij programi.

en: %s Installer
sq: Instalues për %s

en: %s directory:
sq: drejtori %s:

en: '%s' is an invalid IP address.
sq: '%s' është vendndodhje IP e pavlefshme.

en: '%s' is not a valid IPv6 address.
sq: '%s' nuk është vendndodhje IPv6 e vlefshme.

en: (Max size is %s MB)
sq: (Madhësia më e madhe është %s MB)

en: /boot/efi is not EFI.
sq: /boot/efi nuk është EFI.

en: <Enter> to exit
sq: <Enter> që të dilet

en: <Not Applicable>
sq: <Nuk Zbatohet Për Këtë Rast>

en: <Space>,<+>,<-> selection   |   <F2> Add drive   |   <F12> next screen
sq: <Space>,<+>,<-> përzgjedhje   |   <F2> Shto disk   |   <F12> pamja pasuese

en: <b>CHAP _Password:</b>
sq: <b>_Fjalëkalim CHAP:</b>

en: <b>CHAP _Username:</b>
sq: <b>_Emër përdoruesi CHAP:</b>

en: <b>Device number:</b>
sq: <b>Numër pajisjeje:</b>

en: <b>IPv4 Address:</b>
sq: <b>Vendndodhje IPv4:</b>

en: <b>IPv6 Address:</b>
sq: <b>Vendndodhje IPv6:</b>

en: <b>Nameserver:</b>
sq: <b>Emër shërbyesi:</b>

en: <b>Repository _name:</b>
sq: <b>_Emër depoje:</b>

en: <b>Repository _type:</b>
sq: <b>_Lloj depoje:</b>

en: <b>Which %s installation would you like to upgrade?</b>
sq: <b>Cilin instalim %s do të donit të përmirësonit?</b>

en: <b>_Interface:</b>
sq: <b>_Ndërfaqe:</b>

en: <b>_Target IP Address:</b>
sq: <b>Vendndodhje IP _Objektiv:</b>

en: <b>iSCSI Initiator _Name:</b>
sq: <b>_Emër Gatitësi iSCSI:</b>

en: A boot loader password prevents users from changing kernel options, increasing security.
sq: Fjalëkalimi i ngarkuesit të nisjes u pengon përdoruesve ndryshime në opsione kerneli, duke rritur sigurinë.

en: A minimum swap file size of %d MB is recommended.  Please enter a size for the swap file:
sq: Këshillohet që hapësira juaj swap të jetë e pakta %d MB.  Ju lutem jepni një masë për kartelën swap:

en: A password will prevent unauthorized listeners connecting and monitoring your installation progress.  Please enter a password to be used for the installation
sq: Fjalëkalimi do t'u pengonte përgjuesve të paautorizuar të lidheshin dhe të mbikqyrnin përparimin e instalimit tuaj.  Ju lutem jepni një fjalëkalim për ta përdorur për instalimin

en: A screenshot named '%s' has been saved.
sq: U ruajt një foto ekrani me emrin '%s'.

en: A swap file is strongly recommended. Failure to create one could cause the installer to abort abnormally.  Are you sure you wish to continue?
sq: Këshillohet me forcë të krijoni një kartelë swap.  Mosbërja e kësaj do të mund të shkaktonte ndërprerjen jo normale të instaluesit.  Jeni i sigurt se dëshironi të vazhdohet?

en: A value is required for the field %s
sq: Lypset një vlerë për fushën %s.

en: A value is required for the field %s.
sq: Lypset një vlerë për fushën "%s".

en: About LVM
sq: Rreth LVM-së

en: About RAID
sq: Rreth RAID-it

en: Absolute Symlinks
sq: Simlidhje Absolute

en: Add Device
sq: Shto Pajisje

en: Add FCP Device
sq: Shto Pajisje FCP

en: Add FCP device
sq: Shto pajisje FCP

en: Add FCoE SAN
sq: Shtoni FCoE SAN

en: Add Partition
sq: Shto Ndarje

en: Add Repository
sq: Shto Depo

en: Add Swap
sq: Shto "Swap"

en: Add _FCoE SAN
sq: Shtoni _FCoE SAN

en: Add _ZFCP LUN
sq: Shto _ZFCP LUN

en: Add _iSCSI target
sq: Shto objektiv _iSCSI

en: Additional Size Options
sq: Mundësi Shtesë rreth Madhësish

en: Advanced Server
sq: Shërbyes i Përparuar

en: Advanced Storage Options
sq: Mundësi të Mëtejshme Depozitimi

en: Allowable _Drives:
sq: _"Drive"-e të Lejuar:

en: Also add this passphrase to all existing encrypted devices
sq: Po ashtu, përdore këtë fjalëkalim për tërë pajisjet e koduara ekzistuese

en: Also add this passphrase to all existing encrypted devices to streamline the boot process
sq: Po ashtu, shtoje këtë fjalëkalim për tërë pajisjet e reja të koduara, për ta bërë procesin e nisjes më të rrjedhshëm

en: An error has occurred - no valid devices were found on which to create new file systems. Please check your hardware for the cause of this problem.
sq: Pati një gabim - nuk u gjetën pajisje të vlefshme ku të krijohen sisteme të rinj kartelash. Rreth shkakut të këtij problemi ju lutem kontrolloni hardware-in tuaj.

en: An error occured finding the installation image on your hard drive.  Please check your images and try again.
sq: Pati një gabim gjatë gjetjes së pamjes së instalimit te hard disku juaj. Ju lutem kontrolloni pamjet tuaja dhe riprovoni.

en: An error occurred mounting the source device %s.  This may happen if your ISO images are located on an advanced storage device like LVM or RAID, or if there was a problem mounting a partition.  Click exit to abort the installation.
sq: Ndodhi një gabim gjatë montimit të pajisjes burim %s.  Kjo mund të ndodhë në rast se pamjet tuaja ISO gjenden në një pajisje të përparuar depozitimesh, të tilla si LVM ose RAID, ose nëse pati problem montimi me ndonjë ndarje.  Klikoni Mbylle për të ndërprerë instalimin.

en: An error occurred saving screenshots to disk.
sq: Pati një gabim gjatë kopjimit të fotove të ekranit në disk.

en: An error occurred transferring the install image to your hard drive. You are probably out of disk space.
sq: Pati një gabim gjatë shpërnguljes së pamjes te hd-ja juaj. Ndoshta nuk keni hapësirë disku.

en: An error occurred trying to bring up the %s network interface.
sq: Pati një gabim gjatë përpjekjes për të vënë në punë ndërfaqen %s të rrjetit.

en: An error occurred trying to mount some or all of your system. Some of it may be mounted under %s.
    
    Press <return> to get a shell. The system will reboot automatically when you exit from the shell.
sq: Pati një gabim gjatë provës për montim të ca ose të të tërë sistemit tuaj. Ca nga ai mund të jetë montuar nën %s.
    
    Shtypni <return> për të hapur një shell. Pasi të dilni prej shellit sistemi do të riniset vetvetiu.

en: An error occurred unmounting the disc.  Please make sure you're not accessing %s from the shell on tty2 and then click OK to retry.
sq: Pati një gabim gjatë çmontimit të diskut.  Ju lutem sigurohuni që nuk po hyni te %s prej një shell-i në tty2 dhe mandej klikoni OK për të riprovuar.

en: An error occurred when attempting to load an installer interface component.
    
    className = %s
sq: Pati një gabim ndërsa provoja të ngarkoja një përbërës të ndërfaqes së instaluesit.
    
    className = %s

en: An error occurred when trying to create %s.  Some element of this path is not a directory. This is a fatal error and the install cannot continue.
    
    Press <Enter> to exit the installer.
sq: Pati një gabim gjatë provës për krijimin e %s.  Ndonjë element i këtij shtegu nuk është drejtori. Ky është gabim fatal dhe instalimi nuk mund të vazhdojë.
    
    Shtypni <Enter> për të dalë nga instaluesi.

en: An error occurred while saving the screenshot.  If this occurred during package installation, you may need to try several times for it to succeed.
sq: Pati një gabim ndërsa ruaja foton e ekranit.  Nëse kjo ndodhi gjatë instalimit të paketës, mund të duhet të provoni disa herë para se t'ja arrini.

en: An error was encountered while migrating filesystem on device %s.
sq: U has një gabim gjatë migrimit të sistemit të kartelave drejt pajisjes %s.

en: An unhandled exception has occurred.  This is most likely a bug.  Please save a copy of the detailed exception and file a bug report
sq: Ndodhi një shmangie e paparashikuar.  Ka shumë të ngjarë të jetë një ''bug''.  Ju lutem kopjoni kollësitë e shmangies dhe parashtroni një raport ''bug''-u

en: Arabic
sq: Arabe

en: Are you sure you want to delete the logical volume "%s"?
sq: Jeni i sigurt se doni të fshini vëllimin logjik "%s"?

en: Are you sure you want to reset the partition table to its original state?
sq: Jeni të sigurt se doni të riktheni tabelën e ndarjeve në gjendjen e fillimit?

en: Are you sure you want to skip entering a passphrase for device %s?
    
    If you skip this step the device's contents will not be available during installation.
sq: Jeni i sigurt se doni të anashkalohet dhënia e një fjalëkalimi për pajisjen %s?
    
    Nëse anashkalohet ky hap, lënda e pajisjes nuk do të jetë e passhme gjatë instalimit.

en: Are you sure you wish to exit the installer?
sq: Jeni i sigurt se doni të dilet prej instalimit?

en: Assamese
sq: Asameze

en: At least one unused physical volume partition is needed to create an LVM Volume Group.
    
    Create a partition or RAID array of type "physical volume (LVM)" and then select the "LVM" option again.
sq: Për krijimin e një Grupi Vëllimesh LVM lypset e pakta një ndarje vëllimi fizik e papërdorur.
    
    Krijoni në ndarje ose një varg RAID të tipit "vëllim fizik (LVM)" e mandej përzgjidhni sërish mundësinë "LVM".

en: At least two unused software RAID partitions are needed to create a RAID device.
    
    First create at least two partitions of type "software RAID", and then select the "RAID" option again.
sq: Lipsen e pakta dy ndarje të papërdorura software RAID për të krijuar një pajisje RAID.
    
    Së pari krijoni të paktën dy ndarje të tipit "software RAID", e mandej përzgjidhni mundësinë "RAID" sërish.

en: Attempting to connect to vnc client on host %s...
sq: Po përpiqet të lidhet me klienti vnc në strehën %s...

en: Automatic Partitioning Errors
sq: Gabime Pjesëzimi Automatik

en: BIOS Drive Order
sq: Radhë "Drive"-esh në BIOS

en: Back
sq: Prapa

en: Bad bootproto %s specified in network command
sq: "Bootproto" %s e gabuar dhënë në urdhër rrjeti

en: Boot Loader Configuration
sq: Formësim Ngarkuesi Nisjeje

en: Boot label contains illegal characters
sq: Etiketa e nisjes përmban shenja të paligjshme

en: Boot loader device
sq: Pajisje ngarkuesi nisjeje

en: Boot loader operating system list
sq: Listë sistemesh operativë për ngarkuesin e nisjeve

en: Bootable partitions can only be on RAID1 devices.
sq: Ndarje të nisshme mund të gjenden vetëm në pajisje RAID1.

en: Bootable partitions cannot be on a RAID device.
sq: Ndarjet e nisshme nuk mund të gjenden në një pajisje RAID.

en: Bootable partitions cannot be on a logical volume.
sq: Ndarjet e nisshme nuk mund të gjenden në një vëllim logjik.

en: Bootable partitions cannot be on an %s filesystem.
sq: Ndarjet e nisshme nuk mund të gjenden në një sistem kartelash %s.

en: Bootable partitions cannot be on an encrypted block device
sq: Ndarjet e nisshme nuk mund të gjenden në një pajisje bllok të koduar.

en: Bootloader
sq: Nisjengarkues

en: Bulgarian
sq: Bulgare

en: CHAP password
sq: Fjalëkalim CHAP

en: CHAP username
sq: Emër përdoruesi CHAP

en: C_ontinue
sq: _Vazhdo

en: Can't have a question in command line mode!
sq: Nuk mund të bëni pyetje gjatë mënyrës rresht urdhrash!

en: Cancel
sq: Anulo

en: Cancelled
sq: Anuluar

en: Cannot Delete
sq: Nuk Fshij Dot

en: Cannot find hard drive for BIOS disk %s
sq: Nuk gjej dot hard disk për disk BIOS %s

en: Cannot find kickstart file on CDROM.
sq: Nuk gjej dot kartelë "kickstart" në CDROM.

en: Cannot find kickstart file on hard drive.
sq: Nuk gjej dot kartelë "kickstart" në hard disk.

en: Cannot find ks.cfg on removable media.
sq: Nuk gjendet dot ks.cfg te disqet.

en: Caps Lock is on.
sq: Caps Lock është vepruese.

en: Catalan
sq: Katalane

en: Chandev Parameters
sq: Parametra Chandev

en: Chandev line
sq: Rresht chandev

en: Change Disc
sq: Ndërroni Diskun

en: Change _password
sq: Ndrysho _fjalëkalim

en: Checking
sq: Po kontrollohet

en: Checking dependencies in packages selected for installation
sq: Po kontrollohen varësitë në paketat e përzgjedhura për instalim

en: Checksum Test
sq: Provë Përmbledhëse

en: Chinese(Simplified)
sq: Kineze(E thjeshtuar)

en: Chinese(Traditional)
sq: Kineze(Tradicionale)

en: Choose "%s" to test the disc currently in the drive, or "%s" to eject the disc and insert another for testing.
sq: Zgjidhni "%s" për të provuar diskun  që gjendet tani në "drive", ose "%s" për ta nxjerrë diskun dhe futur një tjetër për provë.

en: Choose a Language
sq: Zgjidhni Gjuhë

en: Choose a passphrase for this encrypted partition. You will be prompted for the passphrase during system boot.
sq: Zgjidhni një fjalëkalim për këtë ndarje të koduar. Fjalëkalimi do t'ju kërkohet gjatë nisjes së sistemit.

en: Choose this option if you would like to upgrade your existing %s system.  This option will preserve the existing data on your storage device(s).
sq: Po qe se do të donit të përmirësoni sistemin tuaj %s ekzistues, zgjidhni këtë mundësi.  Kjo mundësi do të ruajë të dhënat ekzistuese në disqet tuaj.

en: Choose this option to install a fresh copy of %s on your system.  Existing software and data may be overwritten depending on your configuration choices.
sq: Për të instaluar në sistemin tuaj një kopje të %s, zgjidhni këtë mundësi. Në varësi të zgjedhjes suaj,  mund të ketë mbishkrim software-esh dhe të dhënash ekzistuese.

en: Clone Drive Tool
sq: Mjet Klonimi "Drive"-esh

en: Clone Drives
sq: Klono "Drive"-et

en: Complete
sq: I plotë

en: Completed
sq: U bë

en: Con_firm:
sq: Ri_pohojeni:

en: Configure FCoE Parameters
sq: Formësoni Parametra FCoE

en: Configure TCP/IP
sq: Formësoni TCP/IP

en: Configure _proxy
sq: Formësoni _ndërmjetës

en: Configure iSCSI Parameters
sq: Formësoni Parametra iSCSI

en: Configuring Network Interfaces
sq: Formësim Ndërfaqesh Rrjeti

en: Confirm
sq: Ripohoni

en: Confirm Delete
sq: Ripohoni Fshirjen

en: Confirm Physical Extent Change
sq: Ripohoni Ndryshim Shtrirje Fizike

en: Confirm Reset
sq: Ripohoni Rikthimin

en: Confirm passphrase:
sq: Ripohoni fjalëkalimin:

en: Confirm:
sq: uRipohoni:

en: Congratulations
sq: Përgëzime

en: Congratulations, your %s installation is complete.
sq: Përgëzime, instalimi juaj i %s është i plotë.

en: Connected!
sq: I lidhur!

en: Continue
sq: Vazhdo

en: Copying File
sq: Po kopjohet Kartelë

en: Copying live image to hard drive.
sq: Pamja live po kopjohet te hard disku.

en: Could not allocate requested partitions: %s.
sq: Nuk arrita do të siguroj ndarjet kërkuara: %s.

en: Couldn't Create Drive Clone Editor
sq: S'u Krijua Dot Përpunues Klonimi "Drive"-esh

en: Couldn't Mount ISO Source
sq: S'u Montua Dot Burimi ISO

en: Create Custom Layout
sq: Krijo Skemë të Personalizuar

en: Create new boot loader configuration
sq: Krijo formësim të ri ngarkuesi nisjesh

en: Croatian
sq: Kroate

en: Customize _later
sq: Përshtate më _vonë

en: Czech
sq: Çeke

en: Danish
sq: Daneze

en: Default
sq: Parazgjedhje

en: Default Boot _Target
sq: _Objektiv Parazgjedhje Nisjeje

en: Dependency Check
sq: Kontroll Varësish

en: Device
sq: Pajisje

en: Device %s does not appear to contain an installation image.
sq: Pajisja %s nuk duket se përmban pamje instalimi.

en: Device %s is encrypted. In order to access the device's contents during installation you must enter the device's passphrase below.
sq: Pajisja %s është e koduar. Që të keni hyrje te përmbajtja e pajisjes gjatë instalimit, duhet të jepni më poshtë fjalëkalimin për pajisjen.

en: Devices
sq: Pajisje

en: Directory holding image:
sq: Drejtori që mban pamjet:

en: Dirty File Systems
sq: Sisteme të Ndotur Kartelash

en: Disc Found
sq: Disku u Gjet

en: Disc Not Found
sq: Disku Nuk u Gjet

en: Do _Not Format
sq: _Mos Formato

en: Do you have a driver disk?
sq: Keni disk përudhësash?

en: Do you want to start the network interfaces on this system?
sq: Doni të nisen ndërfaqet e rrjetit për këtë sistem?

en: Do you wish to load any more driver disks?
sq: Doni të ngarkoni disqe të tjerë përudhësash?

en: Done
sq: Kryer

en: Driver Disk Source
sq: Burim Disku Përudhësash

en: Driver disk
sq: Disk përudhësash

en: Driver disk is invalid for this release of %s.
sq: Disku i përudhësave është i pavlefshëm për këtë version të %s-s

en: Drives
sq: "Drive"-e

en: Due to system changes, your boot loader configuration can not be automatically updated.
sq: Për shkak ndryshimesh në sistem, formësimi i ngarkuesit tuaj të nisjeve nuk mund të përditësohet vetvetiu.

en: Duplicate Device
sq: Dublim Pajisje

en: Duplicate Label
sq: Dublim Etikete

en: Dutch
sq: Holandeze

en: Dynamic IP Address
sq: Vendndodhje IP Dinamike

en: EFI System Partition
sq: Ndarje EFI Sistemi

en: E_xit Installer
sq: _Dil prej Instaluesit

en: Edit
sq: Përpunoni

en: Edit LVM Volume Group
sq: Përpunoni Grup Vëllimesh LVM

en: Edit LVM Volume Group: %s
sq: Përpunoni Grup Vëllimesh LVM: %s

en: Edit Logical Volume: %s
sq: Përpunoni Vëllim Logjik: %s

en: Edit Partition: %s
sq: Përpunoni Ndarjen: %s

en: Edit RAID Device
sq: Përpunoni Pajisje RAID

en: Edit Repository
sq: Përpunoni Depon

en: Eject Disc
sq: Nxirre Diskun

en: Enable IPv4 support
sq: Aktivizo mbulim IPv4

en: Enable IPv6 support
sq: Aktivizo mbulim IPv6

en: Enable IPv_4 support
sq: Aktivizo mbulim IPv_4

en: Enable IPv_6 support
sq: Aktivizo mbulim IPv_6

en: Enable network interface
sq: Aktivizo ndërfaqe rrjeti

en: Encrypt device?
sq: Të kodohet pajisja?

en: English
sq: Angleze

en: Enter Boot Loader Password
sq: Jepni Fjalëkalim Ngarkuesi Nisjeje

en: Enter Module Parameters
sq: Jepni Parametra Modulesh

en: Enter a boot loader password and then confirm it.  (Note that your BIOS keymap may be different than the actual keymap you are used to.)
sq: Jepni fjalëkalim ngarkuesi nisjeje, mandej ripohojeni.  (Mbani parasysh që tastet për BIOS-in tuaj mund të jenë të ndryshëm nga ata me të cilët jeni mësuar.)

en: Enter a label for the boot loader menu to display. The device (or hard drive and partition number) is the device from which it boots.
sq: Jepni një etiketë që të shfaqet te menuja e ngarkuesit të nisjeve. Pajisja (ose ''hard drive''-i dhe numri i ndarjes) është pajisja prej të cilës bëhet nisja.

en: Enter passphrase for encrypted partition
sq: Jepni fjalëkalimin për ndarjen e koduar

en: Enter passphrase:
sq: Jepni fjalëkalimin:

en: Enter the IPv4 and/or the IPv6 address and prefix (address / prefix).  For IPv4, the dotted-quad netmask or the CIDR-style prefix are acceptable. The gateway and name server fields must be valid IPv4 or IPv6 addresses.
sq: Jepni vendndodhjen dhe parashtesën IPv4 dhe/ose IPv6 (vendndodhje / parashtesë).  Për IPv4, pranohen maska rrjeti katërpikëshe ose parashtesa në stil CIDR. Fushat për "gateway" dhe shërbyes emrash duhet të jenë vendndodhje të vlefshme IPv4 ose IPv6.

en: Error
sq: Gabim

en: Error - the logical volume name %s is not valid.
sq: Gabim - emri i vëllimit logjik %s nuk është i vlefshëm.

en: Error - the logical volume name contains illegal characters or spaces.  Acceptable characters are letters, digits, '.' or '_'.
sq: Gabim - emri i vëllimit logjik përmban shenja të paligjshme ose hapësira.  Shenja të pranueshme janë gërmat, shifrat, '.' ose '_'.

en: Error - the volume group name %s is not valid.
sq: Gabim - emri i grupit të vëllimeve %s nuk është i vlefshëm.

en: Error - the volume group name contains illegal characters or spaces.  Acceptable characters are letters, digits, '.' or '_'.
sq: Gabim - emri i grupit të vëllimeve përmban shenja të paligjshme ose hapësira.  Shenja të pranueshme janë gërmat, shifrat, '.' ose '_'.

en: Error Configuring Network
sq: Gabim Formësimi Rrjeti

en: Error Installing Package
sq: Gabim Në Instalimin e Paketës

en: Error Parsing Kickstart Config
sq: Gabim në Përtypje Formësimi "Kickstart"

en: Error Partitioning
sq: Gabim Pjesëzimi

en: Error Running Transaction
sq: Gabim në Xhirim Ndërveprimi

en: Error Saving Screenshot
sq: Gabim gjatë Ruajtjes së Fotos së ekranit

en: Error Setting Up Repository
sq: Gabim Në Përgatitjen e Depos

en: Error With Data
sq: Gabim Me Të dhënat

en: Error configuring network device
sq: Gabim në formësim pajisjeje rrjeti

en: Error configuring network device %s
sq: Gabim në formësim pajisjeje rrjeti %s

en: Error configuring network device:
sq: Gabim në formësim pajisjeje rrjeti:

en: Error downloading kickstart file
sq: Gabim gjatë shkarkimit të kartelës "kickstart"

en: Error downloading updates image
sq: Gabim në shkarkim pamjeje përditësimi.

en: Error in %s on line %d of kickstart file %s.
sq: Gabim në %s te rreshti %d i kartelës "kickstart" %s.

en: Error opening kickstart file %s: %m
sq: Gabim gjatë hapjes së kartelës "kickstart" %s: %m

en: Error reading contents of kickstart file %s: %m
sq: Gabim gjatë leximit përmbajtjes së kartelës "kickstart" %s: %m

en: Error with Data
sq: Gabim me Të dhëna

en: Error with Hostname
sq: Gabim me Emërstrehën

en: Error with Partitioning
sq: Gabim në Pjesëzim

en: Error with Password
sq: Gabim me Fjalëkalimin

en: Error with passphrase
sq: Gabim me fjalëkalimin

en: Error!
sq: Gabim!

en: Estonian
sq: Estoneze

en: Exit
sq: Dil

en: Exit installer
sq: Dil prej instaluesit

en: Exiting
sq: Po dilet

en: Extended
sq: E zgjeruar

en: Failed to load driver disk from file.
sq: Dështoi ngarkimi i diskut të përudhësave prej kartele.

en: Failed to mount driver disk.
sq: Dështoi montimi i diskut të përudhësave.

en: Failed to mount partition.
sq: Dështoi montimi i ndarjes.

en: Failed to mount updates disk
sq: Dështoi montimi i diskut të përditësimeve

en: Failed to read directory %s: %m
sq: Dështoi leximi i drejtorisë %s: %m

en: File System _Type:
sq: _Tip Sistemi Kartelash:

en: Fill all space _up to (MB):
sq: Mbush tërë hapësirën _deri në (MB):

en: Fill to maximum _allowable size
sq: Mbush tërë madhësinë më të madhe të lejueshme

en: Final Warning
sq: Sinjalizimi Përfundimtar

en: Finishing upgrade
sq: Po përfundohet përmirësimi

en: Finnish
sq: Finlandeze

en: First BIOS drive:
sq: "Drive"-i i parë BIOS

en: First sector of boot partition
sq: I pari sektor te ndarje nisjeje

en: Following warnings occurred during automatic partitioning:
    
    %s
sq: Patët sinjalizimet vijues gjatë pjesëzimit automatik:
    
    %s

en: Force to be a _primary partition
sq: Bëje detyrimisht ndarje _parësore

en: Format Warning
sq: Sinjalizim Formatimi

en: Format Warnings
sq: Sinjalizime Formatimi

en: Format as Swap?
sq: Ta formatoj si "Swap"?

en: Format?
sq: Ta formatoj?

en: Formatting
sq: Po formatohet

en: Fourth BIOS drive:
sq: "Drive"-i i katërt BIOS

en: Free
sq: E lirë

en: Free Space
sq: Hapësirë E lirë

en: Free Space (MB)
sq: Hapësirë e Lirë (MB)

en: Free Space:
sq: Hapësirë e Lirë:

en: French
sq: Frënge

en: Fresh Installation
sq: Instalim Nga e Para

en: German
sq: Gjermane

en: Go _back
sq: Shko _prapa

en: Graphical Desktop
sq: Desktop Grafik

en: Graphical installation is not available. Starting text mode.
sq: Nuk kapet dot instalimi grafik. Po fillohet me mënyrën tekst.

en: Greek
sq: Greke

en: HTTP/FTP
    CD/DVD
    NFS
    Hard Drive
sq: HTTP/FTP
    CD/DVD
    NFS
    Hard Disk

en: Hard Drives
sq: Hard "Drive"-e

en: Hard drive
sq: ''Hard drive''

en: Hebrew
sq: Hebraishte

en: Hindi
sq: Indiane

en: Hostname must be 255 or fewer characters in length.
sq: Emërstreha duhet të jetë 255 ose më pak shenja e gjatë.

en: Hostname must start with a valid character in the ranges 'a-z', 'A-Z', or '0-9'
sq: Emërstreha duhet të fillojë me një shenjë të vlefshme brenda intervalit 'a-z' ose 'A-Z' ose '0-9'

en: Hostname:
sq: Emërstrehë:

en: Hostnames can only contain the characters 'a-z', 'A-Z', '0-9', '-', or '.'
sq: Emërstrehët mund të përmbajnë vetëm shenjat 'a-z', 'A-Z', '0-9', '-', ose '.'

en: How would you like to modify your drive configuration?
sq: Si do të donit ta ndryshoni formësimin e "drive"-it tuaj?

en: Hungarian
sq: Hungareze

en: I _don't want to create a swap file
sq: _Nuk dua të krijoj një kartelë "swap"

en: I _want to create a swap file
sq: _Dua të krijoj një kartelë "swap"

en: I can't go to the previous step from here. You will have to try again.
sq: Prej këtu s'mund të shkoj te hapi i mëparshëm. Ju duhet të riprovoni.

en: IP Address
sq: Vendndodhje IP

en: IP address is missing.
sq: Vendndodhja IP mungon.

en: IPv4 Address:
sq: Vendndodhje IPv4:

en: IPv4 CIDR prefix must be between 0 and 32.
sq: Parashtesa IPv4 CIDR duhet të jetë nga 0 deri në 32.

en: IPv4 Needed for NFS
sq: Lypset IPv4 për NFS

en: IPv4 Network Mask
sq: Maskë Rrjeti IPv4

en: IPv4 Network Mask
sq: Maskë Rrjeti IPv4

en: IPv4 address:
sq: Vendndodhje IPv4:

en: IPv4 addresses must contain four numbers between 0 and 255, separated by periods.
sq: Vendndodhjet IP duhet të përmbajnë numra nga 0 deri në 255, të ndarë nga presje.

en: IPv6 address:
sq: Vendndodhje IPv6:

en: Icelandic
sq: Islandike

en: Identify
sq: Identifikojeni

en: Identify NIC
sq: Identifikoni NIC-un

en: If you would like to test additional media, insert the next disc and press "%s". Testing each disc is not strictly required, however it is highly recommended.  Minimally, the discs should be tested prior to using them for the first time. After they have been successfully tested, it is not required to retest each disc prior to using it again.
sq: Nëse doni të provohen media shtesë, fusni diskun pasues dhe shtypni "%s". Nuk është i domosdoshëm provimi i çdo disku, megjithatë është shumë i këshillueshëm.  Më e pakta, disqet do të duhej të provoheshin para se të përdoren për herë të parë. Pasi të jenë provuar me sukses, nuk është e domosdoshme të riprovohet çdo disk përpara se të përdoret sërish.

en: Illegal Logical Volume Name
sq: Emër i Paligjshëm Vëllimi Logjik

en: Illegal logical volume name
sq: Emër i paligjshëm vëllimi logjik

en: Illegal size
sq: Madhësi e paligjshme

en: Image
sq: Pamje

en: In progress
sq: Në ecje e sipër

en: In which time zone are you located?
sq: Në cilën zonë kohore gjendeni?

en: Indonesian
sq: Indoneziane

en: Info
sq: Të dhëna

en: Initializing iSCSI initiator
sq: Po gatitet gatitësi iSCSI

en: Insert Driver Disk
sq: Fusni Disk Përudhësash

en: Insert your driver disk into /dev/%s and press "OK" to continue.
sq: Futeni diskun tuaj të përudhësave te /dev/%s dhe shtypni "OK" për të vazhduar.

en: Insert your updates disk into %s and press "OK" to continue.
sq: Fusni diskun tuaj të përditësimeve te %s dhe shtypni "OK" për të vazhduar.

en: Install
sq: Instaloje

en: Install Window
sq: Dritare Instalimi

en: Install on System
sq: Instalo në Sistem

en: Install the live CD to your hard disk
sq: Instalojeni CD "live" te hard disku juaj

en: Install to Hard Drive
sq: Instalo te Hard Disk

en: Installation Key
sq: Kyç Instalimi

en: Installation Method
sq: Metodë Instalimi

en: Installation Progress
sq: Përparim Instalimi

en: Installation Starting
sq: Po fillohet Instalimi

en: Installation cannot continue.
sq: Instalimi nuk mund të vazhdojë.

en: Installation requires partitioning of your hard drive.  The default layout is suitable for most users.  Select what space to use and which drives to use as the install target.
sq: Instalimi lyp pjesëzimin e hard diskut tuaj.  Skema parazgjedhje është e arsyeshme për shumicën e përdoruesve.  Përzgjidhni çfarë hapësire të përdoret dhe cilët disqet të përdoren si vend instalimi.

en: Installing %s
sq: Po instalohet %s

en: Installing Packages
sq: Po instalohen Paketa

en: Installing bootloader.
sq: Po instalohet nisjengarkuesi.

en: Installing on a FireWire device.  This may or may not produce a working system.
sq: Po instalohet në një pajisje FireWire.  Kjo mundet edhe të mos prodhojë një sistem funksionues.

en: Installing on a USB device.  This may or may not produce a working system.
sq: Po instalohet në një pajisje USB. Kjo mundet edhe të mos prodhojë një sistem funksionues.

en: Invalid Directories
sq: Drejtori të Pavlefshme

en: Invalid Duration
sq: Kohëzgjatje e Pavlefshme

en: Invalid Initiator Name
sq: Emër i Pavlefshëm Gatitësi

en: Invalid Prefix
sq: Parashtesë e Pavlefshmë

en: Invalid Proxy URL
sq: URL Ndërmjetësi të Pavlefshëm

en: Invalid Repository Name
sq: Emër i Pavlefshëm Depoje

en: Invalid Repository URL
sq: URL Depoje e Pavlefshme

en: Invalid Volume Group Name
sq: Emër i Pavlefshëm Grupi Vëllimi

en: Invalid mount point
sq: Pikë montimi e pavlefshme

en: Italian
sq: Italisht

en: Japanese
sq: Japoneze

en: Kernel Parameters
sq: Parametra Kerneli

en: Keyboard Selection
sq: Përzgjedhje Tastiere

en: Keyboard Type
sq: Tip Tastiere

en: Kickstart Error
sq: Gabim "Kickstart"-i

en: Korean
sq: Koreane

en: LVM Volume Groups
sq: Grupe Vëllimesh LVM

en: Label
sq: Etiketë

en: Language Selection
sq: Përzgjedhje Gjuhe

en: Load another disk
sq: Ngarko një tjetër disk

en: Load driver disk
sq: Ngarko disk përudhësash

en: Loading
sq: Po ngarkohet

en: Loading SCSI driver
sq: Po ngarkohet përudhësi SCSI

en: Local CD/DVD
sq: CD/DVD Vendor

en: Logical Volume Name
sq: Emër Vëllimi Logjik

en: Logical Volume Name:
sq: Emër Vëllimi Logjik:

en: Logical Volume Names must be less than 128 characters
sq: Emra Vëllimesh Logjikë duhet të kenë më pak se 128 shenja

en: Looking for installation images on CD device %s
sq: Po shihet për pamje instalimi te pajisja CD %s

en: Looking for installation images on CD device %s
sq: Po shihet për pamje instalimi te pajisja CD %s

en: Macedonian
sq: Maqedone

en: Maithili
sq: Maitili

en: Make LVM Volume Group
sq: Krijo Grup Vëllimesh LVM

en: Make Logical Volume
sq: Krijo Vëllim Logjik

en: Make RAID Device
sq: Krijo Pajisje RAID

en: Malay
sq: Malaje

en: Malayalam
sq: Malajalame

en: Manual TCP/IP Configuration
sq: Formësim TCP/IP-je dorazi

en: Manually choose
sq: Zgjidheni dorazi

en: Marathi
sq: Marati

en: Media Check
sq: Kontrollo Mediat

en: Media Detected
sq: U zbulua Media

en: Mi_grate filesystem to:
sq: Mi_groje sistemin e kartelave te:

en: Migrate File Systems
sq: Migro Sisteme Kartelash

en: Migration Failed
sq: Migrimi Dështoi

en: Missing Device
sq: Pajisje që Mungon

en: Missing Group
sq: Grup që Mungon

en: Missing ISO 9660 Image
sq: Mungon Pamje ISO 9660

en: Missing Information
sq: Mungojnë Të dhëna

en: Missing Package
sq: Paketë që Mungon

en: Missing Protocol
sq: Mungon Protokolli

en: More Driver Disks?
sq: Më tepër Disqe Përudhësash?

en: Mount Point
sq: Pikë Montimi

en: Mount Point/
    RAID/Volume
sq: Pikë Montimi/
    RAID/Vëllim

en: Mount failed
sq: Montimi dështoi

en: Mount point in use
sq: Pikë montimi e përdorur

en: Must supply a --url argument to Url kickstart method.
sq: Duhet dhënë argument --url te metodë "kickstart" URL.

en: NFS Setup
sq: Rregullim i NFS-së

en: NFS directory
sq: Drejtori NFS

en: NFS installation method requires IPv4 support.
sq: Metoda e instalimit NFS lyp mbulim të IPv4-s.

en: NFS server name:
sq: Emër shërbyesi NFS:

en: Name Server:
sq: Shërbyes Emrash

en: Name in use
sq: Emër në përdorim

en: Nameserver
sq: Emër shërbyesi

en: Nameserver:
sq: Emër shërbyesi:

en: Nepali
sq: Nepaleze

en: Network Error
sq: Gabim Rrjeti

en: Networking Device
sq: Pajisje Rrjeti

en: No
sq: Jo

en: No Drives Found
sq: Nuk u Gjetën "Drive"-e

en: No Media Found
sq: S'u Gjet Media

en: No Network Available
sq: Pa Rrjet të Passhëm

en: No Software Repos Enabled
sq: Pa Depo "Software" të Aktivizuar

en: No device drivers have been loaded for your system.  Would you like to load any now?
sq: Nuk janë ngarkuar përudhësa pajisjesh për sistemin tuaj  Do të donit të ngarkoni ndonjë tani?

en: No devices of the appropriate type were found on this driver disk.  Would you like to manually select the driver, continue anyway, or load another driver disk?
sq: Nuk u gjetën pajisje të tipit të përshtatshëm në këtë disk përudhësash.  Do të donit ta përzgjidhni përudhësin dorazi, të vazhdohet sido qoftë, ose të ngarkohet një tjetër disk përudhësash?

en: No driver found
sq: Nuk u gjet përudhës

en: No drivers found
sq: Nuk u gjetën përudhësa

en: No drivers were found to manually insert.  Would you like to use a driver disk?
sq: Nuk u gjetën përudhësa që të futen dorazi.  Do të donit të përdorej një disk përudhësash?

en: No free slots
sq: Pa vende të lira

en: No free space
sq: Pa hapësirë të lirë

en: No installation media was found. Please insert a disc into your drive and try again.
sq: Nuk u gjet media instalimi. Ju lutem fusni një disk te vendi dhe provoni sërish.

en: No network cards present.
sq: Nuk ka të pranishme kartë rrjeti.

en: No partitions are available to resize.  Only physical partitions with specific filesystems can be resized.
sq: Nuk ka ndarje për ripërmasim. Mund të ripërmasohen vetëm ndarje fizike me sistem të përcaktuar kartelash.

en: No password
sq: Pa fjalëkalim

en: Northern Sotho
sq: Soto Veriore

en: Norwegian(Bokmål)
sq: Norvegjeze(Bokmål)

en: Not enough physical volumes
sq: Pa vëllime fizikë të mjaftueshëm

en: Not enough space
sq: Pa hapësirë të mjaftueshme

en: Notice
sq: _Njofto

en: Operational error.
sq: Gabim operacional.

en: Optional packages selected: %(inst)d of %(cnt)d
sq: Paketa opsionale të përzgjedhura: %(inst)d nga %(cnt)d

en: Original File System Label:
sq: Etiketë Fillestare Sistemi Kartelash:

en: Original File System Type:
sq: Tip Origjinal Sistemi _Kartelash:

en: Oriya
sq: Orija

en: PPC PReP Boot
sq: Nisje PPC PReP

en: Package Installation
sq: Instalim Paketash

en: Packages in %s
sq: Paketa te %s

en: Partition
sq: Ndarje

en: Partitioning
sq: Pjesëzim

en: Partitioning Errors
sq: Gabime Pjesëzimi

en: Partitioning Type
sq: Tip Pjesëzimi

en: Partitioning Warning
sq: Sinjalizim Pjesëzimi

en: Partitioning Warnings
sq: Sinjalizime Pjesëzimi

en: Partitions of type '%s' must be constrained to a single drive.  To do this, select the drive in the 'Allowable Drives' checklist.
sq: Ndarjet e tipit '%s' duheh rrasur në një ''drive'' të vetëm. Kjo bëhet duke përzgjedhur ''drive''-in te lista 'Pajisje të Lejueshme'.

en: Passphrase
sq: Fjalëkalim

en: Passphrase for encrypted device
sq: Fjalëkalim për pajisje të koduar

en: Password
sq: Fjalëkalim

en: Password (confirm):
sq: Fjalëkalim (ripohojeni):

en: Password Length
sq: Gjatësi Fjalëkalimi

en: Password Mismatch
sq: Mospuqje Fjalëkalimesh

en: Password:
sq: Fjalëkalim:

en: Passwords do not match
sq: Fjalëkalimet nuk përputhen

en: Passwords don't match
sq: Fjalëkalimet s'përputhen

en: Performing post-installation configuration
sq: Po kryhet formësimi pas instalimit

en: Performing post-upgrade configuration
sq: Po kryhet formësimi pas-përmirësim

en: Persian
sq: Persiane

en: Physical Volumes to _Use:
sq: Vëllime Fizikë për t'u përdorur:

en: Pick a root password. You must type it twice to ensure you know it and do not make a typing mistake.
sq: Jepni një fjalëkalim rrënjë. Lypset ta shtypni dy herë, për t'u siguruar që e dini se cili është dhe që nuk bëtë gabim në shtypje.

en: Please Select A Device
sq: Ju lutem, Përzgjidhni Një Pajisje

en: Please enter a logical volume name.
sq: Ju lutem jepni një emër vëllimi logjik.

en: Please enter a volume group name.
sq: Ju lutem jepni emër grupi vëllimesh.

en: Please enter an NFS server and path.
sq: Ju lutem jepni shërbyes NFS dhe shteg për të.

en: Please enter any parameters which you wish to pass to the %s module separated by spaces.  If you don't know what parameters to supply, skip this screen by pressing the "OK" button.
sq: Ju lutem jepni, të ndarë nga hapësira, cilëtdo parametra që doni t'i kalohen modulit %s.  Nëse nuk dini se çfarë parametrash të jepni, kapërcejeni këtë hap duke shtypur butonin "OK".

en: Please enter the URL containing the %s installation image on your server.
sq: Ju lutem jepni URL-në që shpie te pamja %s e instalimit në shërbyesin tuaj.

en: Please manually connect your vnc client to %s to begin the install.
sq: Ju lutem, për të filluar instalimin, lidheni dorazi klientin tuaj vnc te %s.

en: Please manually connect your vnc client to begin the install.
sq: Ju lutem lidheni dorazi klientin tuaj vnc për fillimin e instalimit.

en: Please name this computer.  The hostname identifies the computer on a network.
sq: Ju lutem i vini një emër këtij kompjuteri. Emërstreha shërben për identifikimin e kompjuteri në një rrjet.

en: Please provide the configuration information for this software repository.
sq: Ju lutem jepni të dhënat e formësimit për këtë depo software-i.

en: Please reboot to use the installed system.
sq: Që të përdorni sistemin e instaluar, rinisni sistemin.

en: Please select a source drive.
sq: Ju lutem përzgjidhni një ''drive'' burim.

en: Please select any additional repositories that you want to use for software installation.
sq: Ju lutem përzgjidhni cilëndo depo shtesë që doni të përdoret për instalim "software"-i.

en: Please select the driver below which you wish to load.  If it does not appear and you have a driver disk, press F2.
sq: Ju lutem përzgjidhni më poshtë prudhësin që dëshironi të ngarkohet.  Nëse nuk duket atje, dhe keni një disk përudhësash, shtypni F2.

en: Please select the network interface which is connected to
    your FCoE switch.
sq: Ju lutem, përzgjidhni ndërfaqen e rrjetit e cila është e lidhur te
    çelësi juaj FCoE.

en: Please select the target drives for the clone operation.
sq: Ju lutem përzgjidhni "drive"-et objektiv për veprimin e klonimit.

en: Please shutdown to use the installed system.
sq: Që të përdorni sistemin e instaluar, fikeni sistemin.

en: Please specify a mount point for this partition.
sq: Ju lutem tregoni një pikë montimi për këtë ndarje.

en: Polish
sq: Polake

en: Portuguese
sq: Portugeze

en: Portuguese(Brazilian)
sq: Portugeze(Braziliane)

en: Post Installation
sq: Pasinstalim

en: Post Upgrade
sq: Pas-Përditësim

en: Post-Installation
sq: Pasinstalim

en: Pre-Installation
sq: Para-Instalim

en: Prefix must be between 1 and 32 for IPv4 networks or between 1 and 128 for IPv6 networks
sq: Parashtesa duhet të jetë midis 1 dhe 32 për rrjete IPv4 ose midis 1 dhe 128 për rrjete IPv6

en: Preparing to install
sq: Po përgatitet për instalim

en: Preparing transaction from installation source
sq: Po përgatitet ndërshkëmbimi prej burimit të instalimit

en: Press <enter> for a shell
sq: Shtypni <enter> për shell

en: Proceed with upgrade?
sq: Të vazhdoj me përditësimin?

en: Proxy U_RL (host:port)
sq: _URL njdërmjetësi (host:port)

en: Proxy pass_word
sq: _Fjalëkalim ndërmjetësi

en: Proxy u_sername
sq: _Emër përdoruesi ndërmjetësi

en: Punjabi
sq: Panxhabe

en: RAID Device
sq: Pajisje RAID

en: RAID Devices
sq: Pajisje RAID

en: RAID _Device:
sq: _Pajisje RAID:

en: RAID _Level:
sq: _Nivel RAID:

en: RAM detected (MB):
sq: RAM i gjetur (MB):

en: Re_boot
sq: Ri_nis

en: Re_set
sq: Riktheje

en: Re_view and modify partitioning layout
sq: Ri_shikoni dhe ndryshoni skemën e pjesëzimit

en: Read-Only
sq: Vetëm-Lexim

en: Reading anaconda updates
sq: Po lexohen përditësimet për anaconda

en: Reboo_t
sq: _Rinise

en: Reboot
sq: Rinise

en: Reboot?
sq: Ta rinis?

en: Recent kernels (2.4 or newer) need significantly more swap than older kernels, up to twice the amount of RAM on the system.  You currently have %dMB of swap configured, but you may create additional swap space on one of your file systems now.
sq: Kernelat e rinj (2.4 ose më i ri) kërkojnë dukshëm më shumë swap se sa kernela më të vjetër, deri edhe dyfishin e RAM-it në sistem.  Hëpërhë, keni të formësuar %dMB swap, por mund të krijoni tani hapësirë swap shtesë në një nga sistemet tuaj të kartelave.

en: Reinstall System
sq: Riinstalo Sistemin

en: Replace Existing Linux System(s)
sq: Zëvendëso Sistem(e) Linux Ekzistues

en: Replace existing Linux system
sq: Zëvendëso sistemin Linux ekzistues

en: Repository %r is missing name in configuration, using id
sq: Depos %r i mungon emri te formësimi, po përdoret id-ja

en: Repository _URL
sq: _URL Depoje

en: Repository editing is not available in text mode.
sq: Nuk mund të bëhet përpunim deposh që nga mënyra tekst.

en: Requested password contains non-ASCII characters, which are not allowed.
sq: Fjalëkalimi i nevojshëm përmban shenja jo ASCII, të cilat nuk lejohen.

en: Required Install Media
sq: Media e Domosdoshme për Instalim

en: Rescue
sq: Shpëtim

en: Rescue Method
sq: Metodë Shpëtimi

en: Rescue Mode
sq: Mënyra Shpëtim

en: Resize Device Error
sq: Gabim Ripërmasimi Pajisjeje

en: Resize FileSystem Error
sq: Gabim Ripërmasimi Sistemi Kartelash

en: Resizing
sq: Po ripërmasohet

en: Resizing Failed
sq: Ripërmasimi Dështoi

en: Retrieving
sq: Po merret

en: Retrieving installation information for %s.
sq: Po merren të dhëna instalimi për %s.

en: Retrieving installation information.
sq: Po merren të dhëna instalimi.

en: Retry
sq: Riprovo

en: Retrying
sq: Po riprovohet

en: Retrying download.
sq: Po riprovohet shkarkimi.

en: Romanian
sq: Rumune

en: Root Password
sq: Fjalëkalim Rrënje

en: Root Password:
sq: Fjalëkalim Rrënje:

en: Root _Password:
sq: _Fjalëkalim Rrënje:

en: Running post-installation scripts
sq: Po xhirohen programthe pas-instalimi

en: Running pre-installation scripts
sq: Po xhirohen programthe parainstalimi

en: Running...
sq: Po xhiron...

en: Russian
sq: Ruse

en: Saving Screenshot
sq: Po ruhet Foto ekrani

en: Scanning
sq: Po skanohet

en: Screenshots Copied
sq: Fotot e ekranit u Kopjuan

en: Scriptlet Failure
sq: Dështim Programthi

en: Second BIOS drive:
sq: "Drive"-i i dytë BIOS

en: Seconds:
sq: Sekonda:

en: Select 'Yes' to continue and format these partitions, or 'No' to go back and change these settings.
sq: Përzgjidhni 'Po' për të vazhduar dhe formatuar këto ndarje, ose Jo' për t'u kthyer mbrapsht dhe ndryshuar këta rregullime.

en: Select A Directory
sq: Përzgjidhni Drejtori

en: Select Device Driver to Load
sq: Përzgjidhni Pajisje Përudhësi për Ngarkim

en: Select Partition
sq: Përzgjidhni Ndarje

en: Select driver
sq: Përzgjidhni përudhës

en: Select driver disk image
sq: Përzgjidhni pamje disku përudhësash

en: Select the _partition to put the swap file on:
sq: Përzgjidhni _ndarjen ku të vendoset kartela "swap":

en: Select the file which is your driver disk image.
sq: Përzgjidhni kartelën e cila është pamja juaj disku përudhësash.

en: Serbian
sq: Serbe

en: Serbian(Latin)
sq: Serbe (Latine)

en: Setup Networking
sq: Rregullim Rrjeti

en: Shrink Current System
sq: Tkurre Sistemin e Tanishëm

en: Shrinks existing partitions to create free space for the default layout.
sq: Po tkurren ndarjen ekzistuese për të krijuar hapësirë të lirë për skemën parazgjedhje.

en: Shutdown
sq: Fikje

en: Size
    (MB)
sq: Madhësi
    (MB)

en: Size (MB)
sq: Madhësi (MB)

en: Size (MB):
sq: Madhësi (MB):

en: Skip
sq: Anashkalo

en: Skip boot loader updating
sq: Anashkalo përditësim ngarkuesi nisjesh

en: Slovak
sq: Slovake

en: Slovenian
sq: Slovene

en: Software Development
sq: Zhvillim Programesh

en: Some packages associated with this group are not required to be installed but may provide additional functionality.  Please choose the packages which you would like to have installed.
sq: Disa paketa përshoqëruar këtij grupi nuk është e domosdoshme të instalohen, por mund të sjellin funksione shtesë. Ju lutem zgjidhni paketat që do t'i donit të instaluara.

en: Source Drive Error
sq: Gabim "Drive"-i Burim

en: Source Drive:
sq: "Drive"-i Burim:

en: Spanish
sq: Spanjolle

en: Specify optional module arguments
sq: Tregoni argumente të zgjedhshëm shtesë

en: Start VNC
sq: Nis VNC

en: Starting VNC...
sq: Po niset VNC...

en: Starting graphical installation.
sq: Po fillohet instalimi grafik.

en: Starting installation process
sq: Po fillohet procesi i instalimit

en: Success
sq: Sukses

en: Suggested size (MB):
sq: Madhësi e këshillueshme (MB):

en: Swap file _size (MB):
sq: _Madhësi kartele "swap" (MB):

en: Swap file size (MB):
sq: Madhësi kartele "swap" (MB):

en: Swedish
sq: Suedeze

en: System clock uses UTC
sq: Ora e sistemit përdor UTC

en: System to Rescue
sq: Sistem që duhet Shpëtuar

en: System to Upgrade
sq: Sistem për T'u përditësuar

en: Tajik
sq: Taxhike

en: Tamil
sq: Tamileze

en: Target Drive Error
sq: Gabim "Drive"-i Objektiv

en: Target Drive(s):
sq: "Drive"-i (et) Objektiv:

en: Target IP Address
sq: Vendndodhje IP Objektiv

en: Test
sq: Provo

en: That directory could not be mounted from the server.
sq: Ajo drejtori nuk mund të montohej prej shërbyesit.

en: That directory does not seem to contain a %s installation image.
sq: Ajo drejtori nuk duket se përmban një pamje instalimi %s.

en: That's not the correct %s disc.
sq: Ky s'është disku i saktë %s .

en: The %s disc was not found in any of your CDROM drives. Please insert the %s disc and press %s to retry.
sq: Disku %s nuk u gjet në ndonjë nga "drive"-et tuaj CDROM. Ju lutem fusni diskun %s dhe shtypni %s për të riprovuar.

en: The %s disc was not found in any of your drives. Please insert the %s disc and press %s to retry.
sq: Disku %s nuk u gjet në ndonjë nga "drive"-et tuaj. Ju lutem fusni diskun %s dhe shtypni %s për të riprovuar.

en: The ISO image %s has a size which is not a multiple of 2048 bytes.  This may mean it was corrupted on transfer to this computer.
    
    It is recommended that you exit and abort your installation, but you can choose to continue if you think this is in error.
sq: Pamja ISO %s ka një madhësi që nuk është shumëfish 2048 bajtesh.  Kjo mund të tregojë që është dëmtuar gjatë shpërnguljes për te ky kompjuter.
    
    Është e këshillueshme mbyllja dhe ndërprerja e instalimit, por mund të zgjidhni vazhdimin nëse mendoni se sa më sipër është gabim.

en: The VNC server is now running.
sq: Shërbyesi VNC tani po funksionon.

en: The boot partition must be within the first 4MB of the disk.
sq: Ndarja e nisjes duhet të jetë brenda 4MB-ve të parë të diskut.

en: The default installation of %s includes a set of software applicable for general internet usage.  What additional tasks would you like your system to support?
sq: Instalimi parazgjedhje %s përfshin një grup programesh të zbatueshën për përdorim të përgjithshëm interneti.  Çfarë veprimesh shtesë do të donit që të mbulohen prej sistemit tuaj?

en: The drive clone editor could not be created for some reason.
sq: Për ndonjë arsye nuk qe e mundur të krijohej përpunues klonimi "drive"-esh.

en: The file %s cannot be opened.  This is due to a missing file, a corrupt package or corrupt media.  Please verify your installation source.
    
    If you exit, your system will be left in an inconsistent state that will likely require reinstallation.
sq: Kartela %s nuk hapet dot. Kjo vjen nga mungesë kartele, nga paketë ose media e dëmtuar.  Ju lutem verifikoni burimin tuaj të  instalimit.
    
    Nëse e mbyllni, sistemi juaj do të lihet në gjendje të paqëndrueshme, e cila ka gjasa të kërkojë riinstalim.

en: The file systems of the Linux installation you have chosen to upgrade have already been mounted. You cannot go back past this point.
sq: Sistemet e kartelave të instalimit Linux që keni zgjedhur për përditësim janë montuar tashmë. Pas kësaj pike nuk mund të ktheheni më mbrapsht.

en: The following are directories which should instead be symbolic links, which will cause problems with the upgrade.  Please return them to their original state as symbolic links and restart the upgrade.
sq: Vijueset, që duhej të ishin lidhje simbolike, janë përkundrazi drejtori, çka do të sjellë probleme me përditësimin.  Ju lutem kthejini në gjendjen e tyre fillestare si lidhje simbolike dhe riniseni përditësimin.

en: The following devices have been found on your system.
sq: Në sistemin tuaj janë gjetur pajisjet vijuese.

en: The following file systems for your Linux system were not unmounted cleanly.  Please boot your Linux installation, let the file systems be checked and shut down cleanly to upgrade.
    %s
sq: Sistemet vijues të kartelave për sistemin tuaj Linux nuk kanë qenë çmontuar pastër.  Që të bëhet përditësimi, ju lutem niseni instalimin tuaj Linux, lërini të kontrollohen sistemet e kartelave dhe fikeni si duhet.
    %s

en: The following file systems for your Linux system were not unmounted cleanly.  Would you like to mount them anyway?
    %s
sq: Sistemet vijues të kartelave për sistemin tuaj Linux nuk kanë qenë çmontuar pastër. Doni të montohen sido që të jetë?
    %s

en: The following files are absolute symbolic links, which we do not support during an upgrade. Please change them to relative symbolic links and restart the upgrade.
sq: Kartelat vijuese janë lidhje simbolike absolute, të cilat nuk mbulohen prej nesh gjatë një përditësimi. Ju lutem kalojini në lidhje simbolike relative dhe rinisni përditësimin.

en: The following partitions were not deleted because they are in use:
    
    %s
sq: Nuk u fshinë ndarjet vijuese ngaqë janë në përdorim:
    
    %s

en: The following pre-existing partitions have been selected to be formatted, destroying all data.
sq: Janë përzgjedhur ndarjet e dikurshme vijuese për t'i formatuar, duke shkatërruar tërë të dhënat.

en: The following warnings exist with your requested partition scheme.
    
    %s
    
    Would you like to continue with your requested partitioning scheme?
sq: Skema e ndarjeve kërkuar prej jush përmban sinjalizimet vijues.
    
    %s
    
    Doni të vazhdohet me skemën e pjesëzimit të kërkuar prej jush?

en: The given location isn't a valid %s live CD to use as an installation source.
sq: Vendi i treguar nuk është live CD %s i vlefshëm për t'u përdorur si burim instalimi.

en: The image which was just tested has errors. This could be due to a corrupt download or a bad disc.  If applicable, please clean the disc and try again.  If this test continues to fail you should not continue the install.
sq: Pamja që sapo u provua, ka gabime. Kjo mund të vijë nga nja shkarkim i dëmtuar ose nga një disk i keq.  Në mundet, ju lutem pastroni diskun dhe riprovoni.  Nëse provimi prapë dështon, nuk do të duhej të vazhdonit instalimin.

en: The image which was just tested was successfully verified.  It should be OK to install from this media.  Note that not all media/drive errors can be detected by the media check.
sq: Pamja që sapo u vu në provë, u verifikua me sukses. Instalimi nga kjo media duhet të ecë në rregull. Mbani parasysh që jo të gjitha gabimet në media/disk mund të zbulohen nga kontrolli i medias.

en: The installation source given by device %s could not be found.  Please check your parameters and try again.
sq: Burimi i instalimit i treguar nga pajisja %s nuk u gjet dot. Ju lutem kontrolloni parametrat tuaj dhe provoni sërish.

en: The installer has tried to mount image #%s, but cannot find it on the hard drive.
    
    Please copy this image to the drive and click Retry.  Click Exit to abort the installation.
sq: Instaluesi provoi të montojë pamjen #%s, por nuk mund ta gjejë në hard disk.
    
    Ju lutem kopjojeni këtë pamje te disku dhe Riprovoni. Për ndërprerjen e instalimit klikoni Dil.

en: The installer is unable to detect the boot loader currently in use on your system.
sq: Instaluesi nuk është në gjendje të zbulojë ngarkuesin e nisjes të përdorur për çastin në sistemin tuaj.

en: The logical volume name "%s" is already in use. Please pick another.
sq: Emri "%s" i vëllimit logjik është tashmë në përdorim. Ju lutem merrni një tjetër.

en: The mount point "%s" is in use. Please pick another.
sq: Pika e montimit "%s" është në përdorim. Ju lutem merrni një tjetër.

en: The mount point %s is invalid.  Mount points must start with '/' and cannot end with '/', and must contain printable characters and no spaces.
sq: Pika e montimit %s është e pavlefshme.  Pikat e montimit duhet të fillojnë me '/' dhe nuk mund të mbarojnë me '/', dhe duhet të përmbajnë shenja të shtypshme e pa hapësira.

en: The partitioning options you have selected will now be written to disk.  Any data on deleted or reformatted partitions will be lost.
sq: Mundësitë e pjesëzimit që përzgjodhët tani do të shkruhen në disk. Çfarëdo të dhënash te ndarjet e fshira apo të riformatuara do të humbin.

en: The partitioning scheme you requested caused the following critical errors.
sq: Skema e pjesëzimit që kërkuat shkaktoi gabimet kritike vijuese.

en: The partitioning scheme you requested generated the following warnings.
sq: Skema e pjesëzimit që kërkuar prodhoi sinjalizimet vijuese.

en: The passphrase must be at least eight characters long.
sq: Fjalëkalimi duhet të jetë e pakta tetë shenja i gjatë.

en: The passphrases you entered were different.  Please try again.
sq: Fjalëkalimet që dhatë janë të ndryshëm. Ju lutem riprovoni.

en: The password must be at least six characters long.
sq: Fjalëkalimi duhet të jetë e pakta 6 shenja i gjatë.

en: The passwords you entered were different.  Please try again.
sq: Fjalëkalimet që dhatë janë të ndryshëm. Ju lutem riprovoni.

en: The passwords you entered were different. Please try again.
sq: Fjalëkalimet që dhatë qenë të ndryshëm. Ju lutem riprovoni.

en: The physical extent size cannot be changed because otherwise the space required by the currently defined logical volumes will be increased to more than the available space.
sq: Shtrirja fizike nuk mund të ndryshohet sepse përndryshe hapësira e domodoshme për vëllimet logjikë të përcaktuar për çastin do të rritet më tepër se sa hapësira e mundshme.

en: The physical extent size cannot be changed because the resulting maximum logical volume size (%10.2f MB) is smaller than one or more of the currently defined logical volumes.
sq: Madhësia e shtrirjes fizike nuk mund të ndryshohet ngaqë madhësia më e madhe për vëllimin logjik që vjen prej saj (%10.2f MB) është më e vogël se një ose disa vëllimeve logjikë të përcaktuar hëpërhë.

en: The repository %s has already been added.  Please choose a different repository name and URL.
sq: Depoja %s është e shtuar tashmë. Ju lutem zgjidhni një tjetër emër dhe URL depoje.

en: The requested size as entered is not a valid number greater than 0.
sq: Madhësia e synuar, siç është dhënë, nuk është një numër i vlefshëm më i madh se 0.

en: The rescue environment will now attempt to find your Linux installation and mount it under the directory %s.  You can then make any changes required to your system.  If you want to proceed with this step choose 'Continue'.  You can also choose to mount your file systems read-only instead of read-write by choosing 'Read-Only'.
    
    If for some reason this process fails you can choose 'Skip' and this step will be skipped and you will go directly to a command shell.
sq: Nga mjedisi i shpëtimit do të provohet të gjendet instalimi juaj Linux dhe të montohet nën drejtorinë %s.  Mandej mund të bëni mbi sistemin tuaj çfarëdo ndryshimi të nevojshëm.  Nëse doni të vazhdohet me këtë hap zgjidhni 'Vazhdo'.  Mundeni gjithashtu të montoni sistemet tuaj të kartelave vetëm-lexim në vend të lexim-shkrim duke zgjedhur 'Vetëm-Lexim'.
    
    Nëse për ndonjë arsye ky proces dështon mund të zgjidhni 'Anashkaloje' e ky hap do të anashkalohet dhe do të shkoni drej e te një shell urdhrash.

en: The root account is used for administering the system.  Enter a password for the root user.
sq: LLogaria rrënjë përdoret për administrimin e sistemit. Jepni një fjalëkalim për përdoruesin rrënjë.

en: The root filesystem you created is not large enough for this live image (%.2f MB required).
sq: Sistemi i kartelave për rrënjën që krijuat nuk është aq i madh sa duhet për këtë pamje "live" (Lypsen %.2f MB).

en: The root for the previously installed system was not found.
sq: Rrënja për sistemin e mëparshëm të instaluar nuk u gjet.

en: The root password must be at least 6 characters long.
sq: Fjalëkalimi rrënjë duhet të jetë e pakta 6 shenja i gjatë.

en: The root password must be at least six characters long.
sq: Fjalëkalimi rrënjë duhe të jetë e pakta gjashtë shenja i gjatë.

en: The source drive has no partitions to be cloned.  You must first define partitions of type 'software RAID' on this drive before it can be cloned.
sq: "Drive"-i burim nuk ka ndarje që mund të klonohen.  Së pari duhet të përkufizoni ndarjet e tipit software RAID' në këtë "drive", para se ai të mund të klonohet.

en: The source drive you selected has partitions which are not of type 'software RAID'.
    
    You must remove these partitions before this drive can be cloned.
sq: "Drive"-i burim i përzgjedhur ka brenda ndarje të cilat nuk janë të tipit 'software RAID'.
    
    Duhet t'i hiqni këto ndarje, para se ky "drive" të klonohet.

en: The source drive you selected has software RAID partition(s) which are members of an active software RAID device.
    
    You must remove these partitions before this drive can be cloned.
sq: "Drive"-i burim i përzgjedhur ka ndarje software RAID që janë pjesë e një pajisje software RAID aktive.
    
    Duhet t'i hiqni këto ndarje, para se ky "drive" të mund të klonohet.

en: The swap file must be between 1 and 2000 MB in size.
sq: Kartela "swap" në madhësi duhet të jetë midis 1 dhe 2000 MB.

en: The system will be rebooted now.
sq: Sistemi tani do të riniset.

en: The system will now reboot.
sq: Sistemi tani do të riniset.

en: The value you entered is not a valid number.
sq: Vlera që dhatë nuk është numër i vlefshëm.

en: The volume group name "%s" is already in use. Please pick another.
sq: Emri "%s" i grupit të vëllimeve është tashmë në përdorim. Ju lutem merrni një tjetër.

en: The z/IPL Boot Loader will be installed on your system after installation is complete. You can now enter any additional kernel and chandev parameters which your machine or your setup require.
sq: Ngarkuesi z/IPL i Nisjeve do të instalohet në sistemin tuaj pasi të jetë plotësuar instalimi. Tani mund të jepni çfarëdo parametrash shtesë kerneli dhe "chandev", të cilët mund të nevojiten nga makina ose rregullimi juaj.

en: The z/IPL Boot Loader will now be installed on your system.
    
    The root partition will be the one you selected previously in the partition setup.
    
    The kernel used to start the machine will be the one to be installed by default.
    
    If you wish to make changes later after the installation feel free to change the /etc/zipl.conf configuration file.
    
    You can now enter any additional kernel parameters which your machine or your setup may require.
sq: Ngarkuesi i nisjeve z/IPL tani do të instalohet në sistemin tuaj.
    
    Ndarja rrënjë do të jetë ajo që përzgjodhët më parë gjatë rregullimit të ndarjeve.
    
    Kerneli i përdorur për të nisur makinën do të jetë ai që do të instalohet si parazgjedhje.
    
    Nëse dëshironi të bëni ndryshime më vonë, pas instalimit, ndihuni të lirë të ndryshoni kartelën e formësimit /etc/zipl.conf.
    
    Tani mund të jepni çfarëdo parametri shtesë kerneli që lypset nga makina apo rregullimi juaj.

en: The z/IPL boot loader will be installed on your system.
sq: Do të instalohet në sistemin tuaj ngarkuesi i nisjeve z/IPL.

en: There are multiple partitions on this device which could contain the driver disk image.  Which would you like to use?
sq: Keni disa ndarje në këtë pajisje të cilat mund të përmbajnë pamjen për disk përudhësash.  Cilën do të donit të përdorni?

en: There are multiple partitions on this device which could contain the update disk image.  Which would you like to use?
sq: Në këtë pajisje keni disa ndarje të cilat mund të përmbanin pamjen për disk përditësimesh.  Cilën do të donit të përdorni?

en: There is no room left in the volume group to create new logical volumes. To add a logical volume you must reduce the size of one or more of the currently existing logical volumes
sq: Nuk ka më vend në grupin e vëllimeve që të mund të krijohen vëllime të rinj logjikë. Për të shtuar një vëllim logjik, duhet të zvogëloni masën e një ose më shumë vëllimesh logjikë ekzistues të tanishëm

en: There is not enough space on the device you selected for the swap partition.
sq: Nuk ka hapësirë të mjaftueshme në pajisjen që keni përzgjedhur për ndarjen "swap".

en: There seem to be one or more existing Linux installations on your system.
    
    Please choose one to upgrade, or select 'Reinstall System' to freshly install your system.
sq: Duket se ka një ose më shumë instalime ekzistuese Linux në sistemin tuaj.
    
    Ju lutem zgjidhni një për përmirësim, ose përzgjidhni 'Riinstalo Sistemin' për të instaluar sistemin tuaj nga e para.

en: There was an error clearing the target drives.  Cloning failed.
sq: Pati një gabim në pastrimin e "drive"-eve objektiv. Klonimi dështoi.

en: There was an error configuring your network interface.
sq: Pati një gabim gjatë formësimit të ndërfaqe suaj të rrjetit.

en: There was an error installing the live image to your hard drive.  This could be due to bad media.  Please verify your installation media.
    
    If you exit, your system will be left in an inconsistent state that will require reinstallation.
sq: Pati një gabim gjatë instalimit të pamjes "live" te hard disku juaj. Kjo mund të vijë nga media e dëmtuar. Ju lutem verifikoni median tuaj për instalimin.
    
    Nëse e mbyllni, sistemi juaj do të lihet në gjendje të paqëndrueshme, e cila do të kërkojë riinstalim.

en: There was an error running your transaction for the following reason(s): %s.
sq: Pati një gabim gjatë xhirimit të ndërveprimit tuaj, për arsyen(t) vijuese: %s.

en: There was an error running your transaction for the following reason: %s
sq: Pati një gabim gjatë xhirimit të ndërveprimit tuaj, për arsyen vijuese: %s

en: There were file conflicts when checking the packages to be installed:
    %s
sq: Pati përplasje kartelash gjatë kontrollit të paketave që duhen instaluar:
    %s

en: Third BIOS drive:
sq: "Drive"-i i tretë BIOS

en: This boot target cannot be deleted because it is for the %s system you are about to install.
sq: Ky objektiv nisjeje nuk mund të fshihet ngaqë vlen për sistemin %s që jeni duke instaluar.

en: This change in the value of the physical extent will require the sizes of the current logical volume requests to be rounded up in size to an integer multiple of the physical extent.
    
    This change will take effect immediately.
sq: Ky ndryshim i vlerës së shtrirjes fizike do të kërkojë të rrumbullakosen madhësitë e tanishme të kërkuara për vëllime logjike në vlera shumëfishe të plota të shtrirjes fizike.
    
    Ky ndryshim do të ketë veprim menjëherë.

en: This change in the value of the physical extent will waste substantial space on one or more of the physical volumes in the volume group.
sq: Ky ndryshim i vlerës së shtrirjes fizike do të çojë dëm jo pak hapësirë në një ose vëllime fizikë te grupi i vëllimeve.

en: This device is already being used for another boot entry.
sq: Kjo pajisje është duke u përdorur tashmë për një tjetër zë nisjeje.

en: This is a global passphrase
sq: Ky është fjalëkalim global

en: This is the recommended option.
sq: Kjo është mundësia e këshillueshme.

en: This label is already in use for another boot entry.
sq: Kjo etiketë është tashmë në përdorim për një tjetër zë nisjeje.

en: This option creates a new boot loader configuration.  If you wish to switch boot loaders, you should choose this.
sq: Kjo mundësi krijon një formësim të ri ngarkuesi nisjesh.  Këtë do të duhej ta zgjidhni nëse dëshironi të këmbeni ngarkuesa nisjesh.

en: This option makes no changes to boot loader configuration.  If you are using a third party boot loader, you should choose this.
sq: Kjo mundësi nuk bën ndryshime në formësimin e ngarkuesit të nisjeve.  Nëse përdorni ngarkues nisjesh prej palësh të treta, do të duhej të zgjidhni këtë.

en: This partition is holding the data for the hard drive install.
sq: Kjo ndarje përmban të dhënat për instalim në hard disk.

en: This requires that you have an active network connection during the installation process.  Please configure a network interface.
sq: Kjo kërkon të keni një lidhje aktive në rrjet gjatë procesit të instalimit. Ju lutem formësoni një ndërfaqe rrjeti.

en: This will update your current boot loader.
sq: Kjo do të përditësojë ngarkuesin tuaj të tanishëm të nisjeve.

en: Time Zone Selection
sq: Përzgjedhje Kohe Zanore

en: To begin testing the media before installation press %s.
    
    Choose %s to skip the media test and start the installation.
sq: Për të filluar provën e disqeve para instalimit shtypni %s.
    
    Zgjidhni %s për të anashkaluar provën e disqeve dhe për të filluar instalimin.

en: To use RAID you must first create at least two partitions of type 'software RAID'.  Then you can create a RAID device that can be formatted and mounted.
sq: Për të përdorur RAID së pari duhet të krijoni të paktën dy ndarje të tipit 'software RAID'.  Mandej mund të krijoni një pajisje RAID e cila mund të formatohet dhe montohet.

en: To use iSCSI disks, you must provide the address of your iSCSI target and the iSCSI initiator name you've configured for your host.
sq: Për të përdorur disqe iSCSI, duhet të jepni vendndodhjen e objektivit tuaj iSCSI dhe emrin e gatitësit iSCSI që keni formësuar për strehën tuaj.

en: Too small
sq: Shumë e vogël

en: Total Space:
sq: Hapësirë Githsej:

en: Transferring install image to hard drive
sq: Po shpërngulet pamje instalimi tek hard disku

en: Turkish
sq: Turke

en: Type
sq: Tip

en: URL Setup
sq: Përgatitje URL-je

en: URL is a _mirror list
sq: URL është listë _pasyqrash

en: URL must be either an ftp or http URL
sq: Url duhet të jetë ose një URL ftp, ose http

en: Ukrainian
sq: Ukrainase

en: Unable To Delete
sq: I pazoti Të Fshij

en: Unable To Edit
sq: I pazoti Të Përpunoj

en: Unable to Start X
sq: I pazoti të Nis X-in

en: Unable to access the disc.
sq: I pazoti të hyjë në disk.

en: Unable to activate a networking device.  Networking will not be available in rescue mode.
sq: I pazoti të aktivizojë një pajisje rrjeti. Punimi në rrjet nuk do të jetë i mundur gjatë mënyrës shpëtim.

en: Unable to download the kickstart file.  Please modify the kickstart parameter below or press Cancel to proceed as an interactive installation.
sq: I pazoti të shkarkoj kartelën "kickstart".  Ju lutem ndryshoni parametrin "kickstart" më poshtë ose shtypni Anulo për të vazhduar si në instalim me ndërveprim.

en: Unable to download the updates image.  Please modify the updates location below or press Cancel to proceed without updates..
sq: I pazoti të shkarkoj pamje përditësimesh.  Ju lutem ndryshoni më poshtë vendin e përditësimit ose shtypni Anulo për të vazhduar pa përditësime...

en: Unable to find /bin/sh to execute!  Not starting shell
sq: I pazoti të gjente /bin/sh për përmbushjen!  Nuk ka shell fillimi.

en: Unable to find any devices of the type needed for this installation type.  Would you like to manually select your driver or use a driver disk?
sq: I pazoti të gjej ndonjë pajisje të tipit të nevojshëm për këtë tip instalimi.  Do të donit ta përzgjidhni përudhësin tuaj dorazi ose të përdornit një disk përudhësash?

en: Unable to find image
sq: I pazoti të gjej pamje

en: Unable to find install image %s
sq: I pazoti të gjej pamje instalimi %s

en: Unable to load title bar
sq: I pazoti të ngarkoj shtyllë titulli

en: Unable to mount filesystem
sq: I pazoti të montoj sistem kartelash.

en: Unable to read group information from repositories.  This is a problem with the generation of your install tree.
sq: I pazoti të lexoj të dhëna grupi prej deposh.  Problemi ka të bëjë me prodhimin e pemës suaj të instalimit.

en: Unable to read package metadata from repository.  This may be due to a missing repodata directory.  Please ensure that your repository has been correctly generated.
    
    %s
sq: I pazoti të lexoj tejtëdhëna pakete prej depoje.  Kjo mund të vijë nga mungesë drejtorie repodata.  Ju lutem sigurohuni që depoja juaj është prodhuar saktë. 
    %s

en: Unable to read package metadata. This may be due to a missing repodata directory.  Please ensure that your install tree has been correctly generated.
    
    %s
sq: I pazoti të lexoj tejtëdhëna pakete.  Kjo mund të vijë nga mungesa e një drejtorie repodata.  Ju lutem sigurohuni që pema juaj e instalimit është krijuar saktë.
    
    %s

en: Unable to read the disc checksum from the primary volume descriptor.  This probably means the disc was created without adding the checksum.
sq: I pazoti të lexoj checksum-in e diskut prej përshkruesit parësor të vëllimit. Kjo ka gjasa se don të thotë që disku qe krijuar pa shtuar checksum-in.

en: Unable to retrieve the install image.
sq: I pazoti të marr pamje instalimi.

en: Uncategorized
sq: I pakategorizuar

en: Unknown Device
sq: Pajisje e Panjohur

en: Unknown Linux system
sq: Sistem Linux i panjohur

en: Unknown Url method %s
sq: Metodë e panjohur Url-je %s

en: Unknown driver disk kickstart source: %s
sq: Burim i panjohur disku përudhësash "kickstart": %s

en: Unknown error processing %%ksappend lines: %s
sq: Gabim i panjohur gjatë përpunimit të rreshtave %%ksappend: %s

en: Unrecoverable Error
sq: Gabim i Pandreqshëm

en: Update Disk Source
sq: Përditëso Burim Disku

en: Update boot loader configuration
sq: Përditëso formësim ngarkuesi nisjesh

en: Updates
sq: Përditësime

en: Updates Disk
sq: Disk Përditësimesh

en: Upgrade Boot Loader Configuration
sq: Përditëso Formësim Ngarkuesi Nisjeje

en: Upgrade Examine
sq: Shqyrtim Përditësimi

en: Upgrade Swap Partition
sq: Përditëso Ndarjet "Swap"

en: Upgrade an Existing Installation
sq: Përditësoni një Instalim Ekzistues

en: Upgrade root not found
sq: Nuk u gjet rrënja e përmirësimit

en: Upgrading %s
sq: Po përditësohet %s

en: Use All Space
sq: Përdor Krejt Hapësirën

en: Use Anyway
sq: Përdore, Sido Qoftë

en: Use Free Space
sq: Përdor Hapësirë të Lirë

en: Use _dynamic IP configuration (DHCP)
sq: Përdor formësim IP-je dinamike (DHCP)

en: Use a driver disk
sq: Përdor disk përudhësash

en: Use dynamic IP configuration (DHCP)
sq: Përdor formësim dinamik IP-je (DHCP)

en: Use entire drive
sq: Përdor tërë "drive"-in

en: Use free space
sq: Përdor hapësirën e lirë

en: Use text mode
sq: Përdor mënyrë tekst

en: Used Space:
sq: Hapësirë e Përdorur:

en: VNC Configuration
sq: Formësim VNC-je

en: Vietnamese
sq: Vietnameze

en: Volume Group Name:
sq: Emër Grupi Vëllimesh:

en: Volume Group Names must be less than 128 characters
sq: Emra Grupe Vëllimesh duhet të kenë më pak se 128 shenja

en: Volume to Shrink
sq: Vëllim për Tkurrje

en: Waiting for NetworkManager
sq: Po pritet për NetworkManager

en: Warning
sq: Kujdes

en: Warning! This is pre-release software!
sq: Kujdes! Ky është version para qarkullimit të software-it!

en: Warning: %s.
sq: Sinjalizim: %s.

en: Warnings During Automatic Partitioning
sq: Sinjalizime Gjatë Pjesëzimit Automatik

en: Weak Password
sq: Fjalëkalim i Dobët

en: Web Server
sq: Shërbyes Web

en: Welcome to %s
sq: Mirësevini te %s

en: Welcome to %s for %s
sq: Mirësevini te %s për %s

en: Welcome to %s for %s - Rescue Mode
sq: Mirësevini te %s për %s - Mënyra Shpëtim

en: Welcome to %s!
sq: Mirësevini te %s!

en: Welsh
sq: Uellsiane

en: What language would you like to use during the installation process?
sq: Çfarë gjuhe do të donit të përdorej gjatë procesit të instalimit?

en: What partition and directory on that partition holds the installation image for %s?  If you don't see the disk drive you're using listed here, press F2 to configure additional devices.
sq: Cila ndarje dhe drejtori te ajo ndarje mban pamjen e instalimit për %s? Nëse nuk e shihni këtu diskun që po përdorni, shtypni F2 për të formësuar pajisje shtesë.

en: What type of keyboard do you have?
sq: Ç'tip tastiere keni?

en: What type of media contains the installation image?
sq: Ç'lloj media përmban pamjen e instalimit?

en: What type of media contains the rescue image?
sq: Ç'tip media e përmban pamjen e shpëtimit?

en: What would you like to do?
sq: Çfarë do të donit të bëni?

en: When finished please exit from the shell and your system will reboot.
sq: Pasi të mbaroni ju lutem dilni prej shellit dhe sistemi juaj do të riniset.

en: Where would you like to install the boot loader for your system?
sq: Ku doni të instalohet ngarkuesi i nisjeve për sistemin tuaj?

en: Which drive(s) do you want to use for this installation?
sq: Cili "drive"(e) doni të përdoret për këtë instalim?

en: Which model keyboard is attached to this computer?
sq: Tastierë e cilit model i është lidhur këtij kompjuteri?

en: Which partition would you like to shrink to make room for your installation?
sq: Cilën ndarje doni të ripërmasoni për t'i bërë vend instalimit tuaj?

en: Will try to connect again in 15 seconds...
sq: Do të provoj sërish të lidhem pas 15 sekondash...

en: Would you like to continue with the upgrade?
sq: Doni të vazhdohet me përditësimin?

en: Would you like to continue with your requested partitioning scheme?
sq: Do të donit të vazhdohet me skemën tuaj të kërkuar për pjesëzimin?

en: Would you like to perform a checksum test of the ISO image:
    
       %s?
sq: Do të donit të kryenit një provë përmbledhëse mbi pamjen ISO:
    
       %s?

en: Would you like to use VNC?
sq: Do të donit të përdorej VNC-ja?

en: Wrong Disc
sq: Disk i Gabuar

en: X was unable to start on your machine.  Would you like to start VNC to connect to this computer from another computer and perform a graphical install or continue with a text mode install?
sq: X nuk qe në gjendje të niset në makinën tuaj.  Doni të nisni VNC-në për ta lidhur këtë kompjuter prej një kompjuteri tjetër dhe të kryeni një instalim grafik ose të vazhdoni me një instalim nën mënyrën tekst?

en: Yes
sq: Po

en: You appear to be upgrading from a system which is too old to upgrade to this version of %s.  Are you sure you wish to continue the upgrade process?
sq: Duket se po përditësoni prej një sistemi i cili është shumë i vjetër për përditësim te ky version i %s-s.  Jeni i sigurt se doni të vazhdohet procesi i përditësimit?

en: You are about to delete a RAID device.
sq: Jeni një hap larg nga fshirja e një pajisje RAID.

en: You are about to delete the logical volume "%s".
sq: Jeni një hap larg nga fshirja e vëllimit logjik "%s".

en: You are about to delete the volume group "%s".
    
    ALL logical volumes in this volume group will be lost!
sq: Jeni një hap larg nga fshirja e grupit të vëllimit "%s".
    
    TËRË vëllimet logjikë në këtë grup vëllimi do të humbasin!

en: You can further customize the software selection now, or after install via the software management application.
sq: Mund ta përshtasni më tej përzgjedhjen e "software"-eve tani, ose, pas instalimit, përmes zbatimit për administrim "software"-i.

en: You can identify the physical port for
sq: Mund të identifikoni portën fizike për

en: You cannot delete a partition of a LDL formatted DASD.
sq: Nuk mund të fshini një ndarje të një DASD-je të formatuar si LDL.

en: You cannot edit this device:
    
    %s
sq: Nuk mund ta përpunoni këtë pajisje:
    
    %s

en: You cannot remove this physical volume because otherwise the volume group will be too small to hold the currently defined logical volumes.
sq: Nuk mund ta hiqni këtë vëllim fizik ngaqë përndryshe grupi i vëllimeve do të dalë shumë i vogël për mbajtjen e vëllimeve logjikë të përcaktuar hëpërhë.

en: You currently have free space to create PVs.
sq: Keni tani për tani hapësirë të lirë për krijim PVs.

en: You do not have enough RAM to install %s on this machine.
sq: Nuk keni RAM të mjaftueshëm që të instalohet %s në këtë makinë.

en: You do not have enough RAM to use the graphical installer.  Starting text mode.
sq: Nuk keni RAM të mjaftueshëm për përdorimin e instaluesit grafik.  Po fillohet me mënyrën tekst.

en: You don't have any Linux partitions.  Rebooting.
sq: Nuk keni ndonjë ndarje Linux.  Po riniset.

en: You don't have any Linux partitions. Press return to get a shell. The system will reboot automatically when you exit from the shell.
sq: Nuk keni ndonjë ndarje Linux. Ju lutem shtypni <return> për të hapur një shell. Pasi të dilni prej shellit sistemi do të riniset vetvetiu.

en: You don't seem to have any hard drives on your system! Would you like to configure additional devices?
sq: Nuk duket se keni ndonjë hard disk në sistemin tuaj! Do të donit të formësoni pajisje tjetër?

en: You have chosen to use a pre-existing partition for this installation without formatting it. We recommend that you format this partition to make sure files from a previous operating system installation do not cause problems with this installation of Linux. However, if this partition contains files that you need to keep, such as home directories, then continue without formatting this partition.
sq: Keni zgjedhur të përdorni për këtë instalim një ndarje të dikurshme pa e formatuar. Për të qenë të sigurtë që kartela prej një instalimi të mëparshëm sistemi operativ të mos shkaktojnë probleme në këtë instalim të Linux-it, ju këshillojmë ta formatoni këtë ndarje. Sidoqoftë, nëse kjo ndarje përmban kartela që keni nevojë t'i mbani, si p.sh. drejtorira shtëpish, atëherë vazhdoni pa e formatuar këtë ndarje.

en: You have multiple devices which could serve as sources for a driver disk.  Which would you like to use?
sq: Keni disa pajisje të cilat mund të shërbenin si burime disku përudhësash.  Cilën do të donit të përdorej?

en: You have multiple devices which could serve as sources for an update disk.  Which would you like to use?
sq: Keni disa pajisje të cila mund të shërbenin si burime disku përditësimi.  Cilën do të donit të përdorej?

en: You have multiple network devices on this system. Which would you like to install through?
sq: Keni disa pajisje rrjeti në këtë sistem. Përmes cilës do të donit të bëhet instalimi?

en: You have not created a /boot/efi partition.
sq: Nuk keni krijuar një ndarje /boot/efi.

en: You have not defined a root partition (/), which is required for installation of %s to continue.
sq: Nuk keni përcaktuar një ndarje rrënjë (/), e cila është e domosdoshme që të vazhdojë instalimi i %s.

en: You have not specified a FCP LUN or the number is invalid.
sq: Nuk keni treguar FCP LUN ose numri është i pavlefshëm.

en: You have not specified a device number or the number is invalid
sq: Nuk keni treguar numër pajisjeje ose numri është i pavlefshëm

en: You have not specified a swap partition.  Although not strictly required in all cases, it will significantly improve performance for most installations.
sq: Nuk keni tregua një ndarje "swap".  Edhe pse jo doemos e domosdoshme në të tëra rastet, ajo do të përmirësojë në mënyrë domethënëse punimin për shumicën e instalimeve.

en: You have not specified a worldwide port name or the name is invalid.
sq: Nuk keni treguar emër mbarëbotëror porte ose emri është i pavlefshëm.

en: You have provided a weak password: %s
sq: Keni dhënë fjalëkalim të dobët: %s

en: You must correct these errors before you continue your installation of %s.
sq: Këto gabime duhen ndrequr përpara se të vazhdohet me instalimin tuaj të %s.

en: You must enter a URL.
sq: Duhet të jepni një URL.

en: You must enter a valid hostname for this computer.
sq: Duhet të jepni një emërstrehë të vlefshme për këtë kompjuter.

en: You must enter both a valid IPv4 address and a network mask or CIDR prefix.
sq: Duhet të jepni edhe vendndodhje IPv4 të vlefshme, edhe maskë rrjeti ose parashtesë CIDR.

en: You must enter both a valid IPv6 address and a CIDR prefix.
sq: Duhet të jepni edhe vendndodhje IPv6 të vlefshme, edhe parashtesë CIDR.

en: You must enter the number of seconds as an integer between 1 and 30.
sq: Numrin e sekondave duhet ta jepni si numër të plotë nga 1 deri në 30.

en: You must enter your root password and confirm it by typing it a second time to continue.
sq: Për të vazhduar duhet të jepni fjalëkalimin tuaj rrënjë dhe ta ripohoni duke e shtypur për herë të dytë.

en: You must first select a partition to delete.
sq: Së pari duhet të përzgjidhni një ndarje e cila do fshirë.

en: You must have at least one software repository enabled to continue installation.
sq: Duhet të keni aktive të paktën një depo "software"-i për të vazhduar instalimin.

en: You must provide a repository name.
sq: Duhet të jepni një emër depoje.

en: You must provide an HTTP, HTTPS, or FTP URL to a proxy.
sq: Duhet të jepni një URL HTTP, HTTPS, ose FTP për te një ndërmjetës.

en: You must provide an HTTP, HTTPS, or FTP URL to a repository.
sq: Duhet të jepni një URL HTTP, HTTPS, ose FTP për te një depo.

en: You must provide an initiator name.
sq: Duhet të jepni një emër gatitësi.

en: You must select a network device
sq: Duhet të përzgjidhni një pajisje rrjeti.

en: You must select at least one protocol (IPv4 or IPv6).
sq: Duhet të përzgjidhni të paktën një protokoll (IPv4 ose IPv6).

en: You must specify a label for the entry
sq: Duhet të tregoni një etiketë për këtë zë

en: You need more space on the following file systems:
sq: Keni nevojë për më tepër hapësirë në sistemin vijues të kartelave:

en: You need to select at least one hard drive to install %s.
sq: Lypset të përzgjidhni të paktën një "hard drive" ku të instalohet %s.

en: You specified block device encryption should be enabled, but you have not supplied a passphrase. If you do not go back and provide a passphrase, block device encryption will be disabled.
sq: Kërkuat që të aktivizohet kodimi i pajisjeve të bllokut, por nuk dhatë ndonjë fjalëkalim. Nëse nuk ktheheni mbrapsht e të jepni një fjalëkalim, kodimi për pajisje blloku do të çaktivizohet.

en: Your boot loader password is shorter than six characters.  We recommend a longer boot loader password.
    
    Would you like to continue with this password?
sq: Fjalëkalimi juaj për ngarkuesin e nisjes ka më pak se gjashtë shenja.  Këshillojmë fjalëkalim ngarkuesi nisjeje më të gjatë.
    
    Doni të vazhdohet me këtë fjalëkalim?

en: Your root partition is less than 250 megabytes which is usually too small to install %s.
sq: Ndarja juaj rrënjë është më pak se 250 megabajt çka zakonisht është shumë e pakët për instalim %s.

en: Your selected packages require %d MB of free space for installation, but you do not have enough available.  You can change your selections or exit the installer.
sq: Paketat e përzgjedhura prej jush lypin %d MB hapësirë të lirë për instalim, por nuk keni hapësirë të mjaftueshme.  Mund të ndryshoni përzgjedhjet ose ta mbyllni instaluesin.

en: Your system had dirty file systems which you chose not to mount.  Press return to get a shell from which you can fsck and mount your partitions.  The system will reboot automatically when you exit from the shell.
sq: Sistemi juaj ka sisteme të ndotur kartelash për të cilët nuk keni zgjedhur montimin.  Shtypni <return> që të hapni një shell nga ku mund t'u bëni një fsck ndarjeve tuaja dhe t'i montoni.  Pasi të dilni prej shellit sistemi do të riniset vetvetiu.

en: Your system is mounted under the %s directory.
sq: Sistemi juaj është montuar nën drejtorinë %s.

en: Your system will now be rebooted...
sq: Sistemi juaj tani do të riniset...

en: _Abort
sq: _Ndërprite

en: _Add
sq: _Shto

en: _Add additional software repositories
sq: _Shto depo "software"-i shtesë

en: _Add drive
sq: _Shtoni ''drive''

en: _Add target
sq: _Shto objektiv

en: _Back
sq: _Prapa

en: _Change device
sq: _Ndrysho pajisje

en: _Confirm:
sq: _Ripohojeni:

en: _Continue
sq: _Vazhdo

en: _Create
sq: _Krijoje

en: _Create new boot loader configuration
sq: _Krijo formësim të ri ngarkuesi nisjesh

en: _Customize now
sq: _Përshtat tani

en: _Debug
sq: _Diagnostiko

en: _Delete
sq: _Fshiji

en: _Deselect
sq: _Çpëzgjidhni

en: _Deselect all optional packages
sq: _Çpërzgjidh tërë paketat opsionale

en: _Details
sq: _Hollësi

en: _Device
sq: _Pajisje

en: _Directory
sq: _Drejtori

en: _Edit
sq: _Përpunoni

en: _Eject
sq: _Nxirre

en: _Encrypt
sq: _Kodoje

en: _Encrypt system
sq: _Kodoje sistemin

en: _Exit
sq: _Dil

en: _Exit installer
sq: _Dil prej instaluesit

en: _File System Type:
sq: Tip Sistemi _Kartelash:

en: _Fixed size
sq: Madhësi _fikse

en: _Format
sq: _Formato

en: _Format as:
sq: _Formatoje si:

en: _Format partition?
sq: Të _formatoj ndarjen?

en: _Ignore
sq: _Shpërfille

en: _Ignore All
sq: _Shpërfilli të Tëra

en: _Install anyway
sq: _Instalo sido qoftë

en: _Install boot loader on /dev/%s.
sq: _Instaloje ngarkuesin e nisjeve te /dev/%s

en: _Label
sq: _Etiketë

en: _Logical Volume Name:
sq: Emër Vëllimi _Logjik:

en: _Logical Volumes
sq: Vëllime _Logjikë

en: _Modify Partition
sq: _Ndrysho Ndarje

en: _Modify repository
sq: _Ndryshoni depon

en: _Mount Point:
sq: Pikë _Montimi:

en: _Next
sq: _Pasues

en: _Optional packages
sq: Paketa _opsionale

en: _Options
sq: _Mundësi

en: _Partition
sq: _Ndarje

en: _Password:
sq: _Fjalëkalim:

en: _Path
sq: _Shteg

en: _Physical Extent:
sq: Shtrirje _Fizike:

en: _RAID Members:
sq: Anëtarë _RAID:

en: _Reboot
sq: _Rinise

en: _Resize
sq: _Ripërmasoje

en: _Retry
sq: _Riprovo

en: _Select
sq: _Përzgjidhni

en: _Select all optional packages
sq: _Përzgjidh tërë paketat opsionale

en: _Server
sq: _Shërbyes

en: _Shrink
sq: _Tkurre

en: _Size (MB):
sq: _Madhësi (MB):

en: _Skip boot loader updating
sq: _Anashkalo përditësim ngarkuesi nisjesh

en: _Update boot loader configuration
sq: _Përditëso formësim ngarkuesi nisjeje

en: _Use a boot loader password
sq: _Përdor fjalëkalim ngarkuesi nisjeje

en: _Volume Group Name:
sq: Emër Grupi _Vëllimesh:

en: _Write changes to disk
sq: _Shkruaji ndryshimet në disk

en: by flashing the LED lights for a number of seconds.  Enter a number between 1 and 30 to set the duration to flash the LED port lights.
sq: duke xixëlluar dritëzat LED për një numër sekondash. Jepni një numër nga 1 deri në 30 për të caktuar zgjatjen e xixëllimit të dritëzave LED të portës.

en: default:LTR
sq: parazgjedhje:MND

en: file conflicts
sq: konflikt kartelash

en: iSCSI Initiator Name
sq: Emër Gatitësi iSCSI

en: iSCSI not available
sq: Nuk ka iSCSI

en: insufficient disk inodes
sq: inode të pamjaftueshme në disk

en: insufficient disk space
sq: hapësirë e pamjaftueshme në disk

en: loader has already been run.  Starting shell.
sq: ngarkuesi ka mbaruar punë tashmë.  Po niset një shell.

en: older package(s)
sq: paketë(a) e vjetër

en: package already installed
sq: paketë tashmë e instaluar

en: package conflicts
sq: konflikt paketash

en: package for incorrect arch
sq: paketë për "arch" të pasaktë

en: package for incorrect os
sq: paketë për os të pasaktë

en: required package
sq: paketë e domosdoshme

en: z/IPL Boot Loader Configuration
sq: Formësim Ngarkuesi z/IPL Nisjesh

en: z/IPL Configuration
sq: Formësim z/IPL

en: zSeries machines can access industry-standard SCSI devices via Fibre Channel (FCP). You need to provide a 16 bit device number, a 64 bit World Wide Port Name (WWPN), and a 64 bit FCP LUN for each device.
sq: Makinat zSeries mund të përdorin pajisje SCSI të standardeve industrialë përmes "Fibre Channel" (FCP). Lypset të jepni një numër pajisjeje 16 bitësh, një "World Wide Port Name" (WWPN) 64 bitëshe, dhe një FCP LUN 64 bitëshe për çdo pajisje.
