anaconda 0 - en to hr translation catalogue (623 entries)

en: 
    
    Press 'OK' to choose a different partitioning option.
hr: 
    
    Kliknite "U redu" ili odaberite drugu opciju particioniranja.

en: 
    
    Press 'OK' to exit the installer.
hr: 
    
    Za izalazak iz instalacijskog programa kliknite "U redu".

en: 
    
    The installer has detected %s MB of RAM.
hr: 
    
    Program za instalaciju pronašao je %s MB memorije.

en: 
    
    WARNING! ALL DATA ON THE TARGET DRIVES WILL BE DESTROYED.
hr: 
    
    UPOZORENJE! SVI PODACI NA ODREDIŠNIM DISKOVIMA BIT ĆE UNIŠTENI.

en:   <Tab>/<Alt-Tab> between elements   |  <Space> selects   |  <F12> next screen
hr:  <Tab>/<Alt-Tab> kretanje između elemenata | <razmaknica> odabir | <F12> sljedeći zaslon

en:   <Tab>/<Alt-Tab> between elements  | <Space> selects | <F12> next screen
hr:   <Tab>/<Alt-Tab> između elemenata  | <razmaknica> odabir | <F12> sljedeći zaslon

en: %s Installer
hr: %s program za instalaciju

en: %s KB
hr: %s kB

en: %s directory:
hr: %s mapa:

en: '%s' is an invalid IP address.
hr: '%s' nije ispravna IP adresa.

en: '%s' is not a valid IPv6 address.
hr: '%s' nije ispravna IPv6 adresa.

en: (Max size is %s MB)
hr: (najveća veličina je %s MB)

en: <Enter> to exit
hr: <ENTER> za izlazak

en: <Not Applicable>
hr: <nije primjenjivo>

en: <Space>,<+>,<-> selection   |   <F2> Add drive   |   <F12> next screen
hr: <razmaknica>,<+>,<-> odabir | <F2> Dodaj disk  |  <F12> Sljedeći zaslon

en: <b>Device number:</b>
hr: <b>Broj uređaja:</b>

en: <b>Gateway:</b>
hr: <b>Pristupnik:</b>

en: <b>IPv4 Address:</b>
hr: <b>IPv4 adresa:</b>

en: <b>IPv6 Address:</b>
hr: <b>IPv6 adresa:</b>

en: <b>Nameserver:</b>
hr: <b>Poslužitelj naziva:</b>

en: <b>Repository _name:</b>
hr: <b>_Naziv repozitorija</b>

en: <b>_Interface:</b>
hr: <b>_Sučelje:</b>

en: <b>_Target IP Address:</b>
hr: <b>_IP adresa cilja:</b>

en: <b>iSCSI Initiator _Name:</b>
hr: <b>_Naziv iSCSI inicijalizatora:</b>

en: A minimum swap file size of %d MB is recommended.  Please enter a size for the swap file:
hr: Najmanja preporučena veličina razmjenske datoteka je %d MB. Unesite veličinu razmjenske datoteke:

en: A password will prevent unauthorized listeners connecting and monitoring your installation progress.  Please enter a password to be used for the installation
hr: Lozinka će spriječiti neautorizirana prisluškivanja, kao i povezivanja i nadziranja vašeg instalacijskog postupka. Unesite lozinku za potrebe instalacije.

en: A screenshot named '%s' has been saved.
hr: Spremljena je snimka zaslona s nazivom '%s'.

en: A swap file is strongly recommended. Failure to create one could cause the installer to abort abnormally.  Are you sure you wish to continue?
hr: Snažno se preporučuje izrada razmjenske datoteke. Nepostojanje razmjenske datoteke može prouzrokovati nepravilan prekid rada instalacijskog programa. Jeste li sigurni da želite nastaviti?

en: A value is required for the field %s.
hr: Potrebno je unijeti vrijednost u polju %s.

en: Absolute Symlinks
hr: Apsolutne simboličke veze

en: Add Device
hr: Dodaj uređaj

en: Add FCP Device
hr: Dodaj FCP uređaj

en: Add FCP device
hr: Dodaj FCP uređaj

en: Add Partition
hr: Dodaj particiju

en: Add Repository
hr: Dodaj repozitorij

en: Add Swap
hr: Dodaj razmjenu

en: Add _ZFCP LUN
hr: Dodaj _ZFCP LUN

en: Add _iSCSI target
hr: Dodaj _iSCSI cilj

en: Additional Size Options
hr: Dodatne opcije veličina

en: Advanced Storage Options
hr: Dodatne opcije pohranjivanja

en: Allowable _Drives:
hr: _Dostupni diskovi:

en: An error has occurred - no valid devices were found on which to create new file systems. Please check your hardware for the cause of this problem.
hr: Došlo je do pogreške - nije pronađen valjani uređaj na kojemu bi bilo moguće izraditi novi datotečni sustav. Radi ustanovljavanja problema provjerite hardver .

en: An error occurred mounting the source device %s.  This may happen if your ISO images are located on an advanced storage device like LVM or RAID, or if there was a problem mounting a partition.  Click exit to abort the installation.
hr: Tijekom pristupanja uređaja s izvorom %s došlo je do pogreške. Ovo se može dogoditi ako su vaše ISO preslike locirane na naprednom uređaju za pohranu, kao što su LVM ili RAID, ili je došlo do problema tijekom pristupanja particiji. Za napuštanje instalacijskog programa kliknite "Izlazak".

en: An error occurred transferring the install image to your hard drive. You are probably out of disk space.
hr: Tijekom prijenosa preslike instalacije na tvrdi disk došlo je do pogreške. Vjerojatno na disku nema slobodnog prostora.

en: An error occurred trying to mount some or all of your system. Some of it may be mounted under %s.
    
    Press <return> to get a shell. The system will reboot automatically when you exit from the shell.
hr: Prilikom pokušaja pristupanja nekog ili svim vašim sustavima došlo je do pogreške. Nekima od njih moglo bi se pristupati pod %s.
    
    Za korisničku ljusku pritisnite <ENTER>. Po izlasku iz korisničke ljuske sustav će se automatski ponovo pokrenuti.

en: An error occurred unmounting the disc.  Please make sure you're not accessing %s from the shell on tty2 and then click OK to retry.
hr: Tijekom napuštanja diska došlo je do pogreške. Provjerite da niste pristupili u %s iz korisničke ljuske pri tty2, a potom kliknite "U redu" za ponovni pokušaj.

en: An error occurred when attempting to load an installer interface component.
    
    className = %s
hr: Tijekom pokušaja učitavanja instalacijske komponente sučelja došlo je do pogreške.
    
    Naziv klase = %s

en: An error occurred when trying to create %s.  Some element of this path is not a directory. This is a fatal error and the install cannot continue.
    
    Press <Enter> to exit the installer.
hr: Tijekom pokušaja izrade %s došlo je do pogreške. Neki elementi ove putanje nisu mape. To je opasna pogreška i nije moguće nastaviti s instalacijom.
    
    Za izlazak iz instalacijskog programa pritisnite <ENTER>.

en: An error occurred while saving the screenshot.  If this occurred during package installation, you may need to try several times for it to succeed.
hr: Tijekom spremanja snimke zaslona došlo je do pogreške. Ako se ovo dogodilo tijekom instalacije paketa, bit će potrebno pokušati nekoliko puta.

en: Apple Bootstrap
hr: Apple pokretanje sustava

en: Arabic
hr: Arapski

en: Are you sure you want to delete the logical volume "%s"?
hr: Jeste li sigurni da želite izbrisati logički volumen "%s"?

en: Are you sure you want to reset the partition table to its original state?
hr: Jeste li sigurni da želite tablicu particija vratiti u njezino izvorno stanje?

en: Assamese
hr: Asamski

en: At least one unused physical volume partition is needed to create an LVM Volume Group.
    
    Create a partition or RAID array of type "physical volume (LVM)" and then select the "LVM" option again.
hr: Za izradu LVM grupe volumena potreban je najmanje jedan slobodan fizički volumen.
    
    Izradite particiju ili RAID polje vrste "fizički volumen (LVM)" i potom ponovo odaberite opciju "LVM".

en: At least two unused software RAID partitions are needed to create a RAID device.
    
    First create at least two partitions of type "software RAID", and then select the "RAID" option again.
hr: Za izradu RAID uređaja potrebne su najmanje dvije neupotrijebljene softverske RAID particije.
    
    Prvo je potrebno izraditi najmanje dvije particije vrste "softverski RAID", a potom ponovo odabrati "RAID" opciju.

en: Attempting to connect to vnc client on host %s...
hr: Pokušavanje povezivanja s VNC klijentom na računalu %s...

en: Automatic Partitioning Errors
hr: Pogreške automatskog particioniranja

en: Back
hr: Povratak

en: Bad bootproto %s specified in network command
hr: U mrežnoj je naredbi određen loš protokol pokretanja sustava %s

en: Bengali
hr: Bengalski

en: Bengali(India)
hr: Bengalski (Indija)

en: Boot Loader Configuration
hr: Konfiguracija pokretačkog programa

en: Boot label contains illegal characters
hr: Oznaka pokretanja sadrži neispravne znakove

en: Bootable partitions can only be on RAID1 devices.
hr: Particije za pokretanje sustava mogu biti samo na RAID1 uređajima.

en: Bootable partitions cannot be on a logical volume.
hr: Particije za pokretanje sustava ne mogu biti na logičkom volumenu.

en: Bootloader
hr: Program za pokretanje sustava

en: Bulgarian
hr: Bugarski

en: C_ontinue
hr: _Nastavi

en: Can't have a question in command line mode!
hr: U naredbenom retku ne može biti pitanje!

en: Cancel
hr: Odustani

en: Cancelled
hr: Otkazano

en: Cannot Delete
hr: Brisanje nije moguće

en: Cannot find hard drive for BIOS disk %s
hr: Nije moguće pronaći tvrdi disk u skladu s diskom iz BIOS-a: %s

en: Cannot find kickstart file on CDROM.
hr: Na CD mediju nije moguće pronaći kickstart datoteku.

en: Cannot find kickstart file on hard drive.
hr: Kickstart datoteku nije moguće pronaći na tvrdom disku.

en: Catalan
hr: Katalonski

en: Chandev Parameters
hr: Parametri Chandev

en: Chandev line
hr: Chandev redak

en: Change Disc
hr: Promijenite disk

en: Change _password
hr: _Promijeni lozinku

en: Checksum Test
hr: Provjera kontrolnog iznosa

en: Chinese(Simplified)
hr: Kineski (pojednostavljen)

en: Chinese(Traditional)
hr: Kineski (Tradicionalan)

en: Choose "%s" to test the disc currently in the drive, or "%s" to eject the disc and insert another for testing.
hr: Za ispitivanje medija koji se trenutno nalazi u uređaju odaberite "%s", ili "%s" za izbacivanje i umetanje drugog medija koji će biti ispitan.

en: Choose a Language
hr: Odaberite jezik

en: Clone Drives
hr: Kloniranje diskova

en: Complete
hr: Dovrši

en: Completed
hr: Dovršeno

en: Con_firm:
hr: _Potvrdite:

en: Configure TCP/IP
hr: Konfiguriranje TCP/IP

en: Configure iSCSI Parameters
hr: Konfiguriraj iSCSI parametre

en: Confirm Delete
hr: Potvrdite brisanje

en: Confirm Physical Extent Change
hr: Potvrdite izmjenu fizičkog opsega

en: Confirm Reset
hr: Potvrda povratka na izvorno

en: Confirm:
hr: Potvrdite:

en: Congratulations
hr: Čestitamo

en: Connected!
hr: Povezano!

en: Continue
hr: Nastavi

en: Copying File
hr: Kopiranje datoteke

en: Copying live image to hard drive.
hr: Prenošenje žive instalacijske preslike na tvrdi disk...

en: Could not allocate requested partitions: %s.
hr: Nije moguće dodijeliti zahtijevanu particiju: %s.

en: Couldn't Create Drive Clone Editor
hr: Kloniranje diskova nije moguće izvesti

en: Couldn't Mount ISO Source
hr: Pristupanje ISO izvoru nije moguće

en: Create new boot loader configuration
hr: Izradi novu konfiguraciju pokretača

en: Croatian
hr: Hrvatski

en: Customize _later
hr: Prilagodi _kasnije

en: Czech
hr: Češki

en: Danish
hr: Danski

en: Default
hr: Zadano

en: Default Boot _Target
hr: Zadano odredište pokretanja

en: Dependency Check
hr: Provjera zavisnosti

en: Device
hr: Uređaj

en: Devices
hr: Uređaji

en: Dirty File Systems
hr: Datotečni sustavi s pogreškama

en: Disc Found
hr: Disk je pronađen

en: Disc Not Found
hr: Disk nije pronađen

en: Do _Not Format
hr: _Ne oblikuj

en: Do you have a driver disk?
hr: Imate li disk s upravljačkim programima?

en: Do you want to start the network interfaces on this system?
hr: Želite li pokrenuti mrežna sučelja na ovom sustavu?

en: Do you wish to load any more driver disks?
hr: Želite li učitati još koji disk s upravljačkim programima?

en: Done
hr: Gotovo

en: Driver Disk Source
hr: Izvor upravljačkog diska

en: Driver disk
hr: Upravljački disk

en: Driver disk is invalid for this release of %s.
hr: Disk s upravljačkim programima nije ispravan za ovo izdanje %s.

en: Drives
hr: Diskovi

en: Due to system changes, your boot loader configuration can not be automatically updated.
hr: Uslijed promjena na sustavu, automatsko ažuriranje vaše konfiguracije pokretača sustava nije moguće.

en: Duplicate Device
hr: Udvostručeni uređaj

en: Duplicate Label
hr: Udvostruči oznaku

en: Dutch
hr: Nizozemski

en: Edit
hr: Uredi

en: Edit LVM Volume Group
hr: Uredi LVM grupu volumena

en: Edit LVM Volume Group: %s
hr: Uredi LVM grupu volumena: %s

en: Edit Logical Volume: %s
hr: Uredi logički volumen: %s

en: Edit RAID Device
hr: Uredi RAID uređaj

en: Eject Disc
hr: Izbaci disk

en: Enable IPv4 support
hr: Omogući IPv4 podršku

en: Enable IPv6 support
hr: Omogući IPv6 podršku

en: Enable IPv_4 support
hr: Omogući IPv_4 podršku

en: Enable IPv_6 support
hr: Omogući IPv_6 podršku

en: Enable network interface
hr: Omogući mrežno sučelje

en: English
hr: Engleski

en: Enter Boot Loader Password
hr: Unesite lozinku pokretačkog programa

en: Enter Module Parameters
hr: Unesite parametre modula

en: Enter a boot loader password and then confirm it.  (Note that your BIOS keymap may be different than the actual keymap you are used to.)
hr: Unesite lozinku pokretačkog programa i potvrdite ju. (Uzmite u obzir da se mapa tipkovnice unutar BIOS-a možda razlikuje od one koju inače upotrebljavate.)

en: Enter a label for the boot loader menu to display. The device (or hard drive and partition number) is the device from which it boots.
hr: Unesite oznaku koja će biti prikazana na izborniku za pokretanje sustava. "Uređaj" (ili tvrdi disk i broj particije) je uređaj s kojeg se sustav pokreće.

en: Enter the IPv4 and/or the IPv6 address and prefix (address / prefix).  For IPv4, the dotted-quad netmask or the CIDR-style prefix are acceptable. The gateway and name server fields must be valid IPv4 or IPv6 addresses.
hr: Unesite IPv4 i/ili IPv6 adresu i prefiks (adresa / prefiks). Za IPv4 prihvatljiva je mrežna maska četverodijelnog oblika razdvojena točkama ili prefiks u CIDR stilu. Polja pristupnika i poslužitelja naziva moraju biti valjane IPv4 ili IPv6 adrese.

en: Error
hr: Pogreška

en: Error - the logical volume name %s is not valid.
hr: Pogreška - neispravan naziv logičkog volumena %s.

en: Error - the logical volume name contains illegal characters or spaces.  Acceptable characters are letters, digits, '.' or '_'.
hr: Pogreška - naziv logičkog volumena sadrži nedozvoljene znakove ili prazna mjesta (razmake). Prihvatljivi znakovi su slova, brojke '.' i '_'.

en: Error - the volume group name %s is not valid.
hr: Pogreška - neispravan naziv grupe volumena %s.

en: Error - the volume group name contains illegal characters or spaces.  Acceptable characters are letters, digits, '.' or '_'.
hr: Pogreška - naziv grupe volumena sadrži nedozvoljene znakove ili prazna mjesta (razmake). Prihvatljivi znakovi su slova, brojke '.' i '_'.

en: Error Parsing Kickstart Config
hr: Pogreška tijekom raščlanjivanja kickstart konfiguracije

en: Error Partitioning
hr: Pogreška particioniranja

en: Error Saving Screenshot
hr: Pogreška tijekom spremanja snimke zaslona

en: Error With Data
hr: Pogreška u podacima

en: Error configuring network device
hr: Pogreška tijekom konfiguriranja mrežnog uređaja

en: Error configuring network device:
hr: Pogreška tijekom konfiguriranja mrežnog uređaja

en: Error downloading kickstart file
hr: Pogreška tijekom preuzimanja kickstart datoteke

en: Error in %s on line %d of kickstart file %s.
hr: Pogreška pri %s u retku %d kickstart datoteke %s.

en: Error with Data
hr: Pogreška u podacima

en: Error with Partitioning
hr: Pogreška tijekom particioniranja

en: Error with Password
hr: Pogreška lozinke

en: Error!
hr: Pogreška!

en: Estonian
hr: Estonski

en: Exit
hr: Izlaz

en: Exit installer
hr: Izlazak iz programa za instalaciju

en: Exiting
hr: Izlaženje

en: Extended
hr: prošireno

en: Failed to load driver disk from file.
hr: Učitavanje diska s upravljačkim programima iz datoteke nije uspjelo.

en: Failed to mount driver disk.
hr: Pristupanje upravljačkom disku nije uspjelo.

en: Failed to mount partition.
hr: Pristupanje particiji nije uspjelo.

en: Failed to mount updates disk
hr: Pristupanje disku s ažuriranjima nije uspjelo.

en: File System _Type:
hr: _Vrsta datotečnog sustava:

en: Fill all space _up to (MB):
hr: _Ispuni prostor do (MB):

en: Fill to maximum _allowable size
hr: Ispuni _sav slobodan prostor

en: Final Warning
hr: Posljednje upozorenje

en: Finnish
hr: Finski

en: First sector of boot partition
hr: Prvi sektor na pokretačkoj particiji

en: Following warnings occurred during automatic partitioning:
    
    %s
hr: Tijekom automatskog particioniranja došlo je do sljedećih pogrešaka:
    
    %s

en: Force to be a _primary partition
hr: Prisili kao _primarnu particiju

en: Format
hr: Oblikovanje

en: Format Warning
hr: Upozorenje oblikovanja

en: Format Warnings
hr: Upozorenja oblikovanja

en: Format as Swap?
hr: Oblikovati kao razmjensko?

en: Format?
hr: Oblikovati?

en: Formatting
hr: Oblikovanje

en: Free
hr: Slobodno

en: Free Space
hr: Slobodan prostor

en: Free Space (MB)
hr: Slobodan prostor (MB)

en: Free Space:
hr: Slobodan prostor:

en: French
hr: Francuski

en: Gateway
hr: Pristupnik

en: Gateway:
hr: Pristupnik:

en: German
hr: Njemački

en: Greek
hr: Grčki

en: Hard Drives
hr: Tvrdi diskovi

en: Hard drive
hr: Tvrdi disk

en: Hindi
hr: Hinduski

en: How would you like to modify your drive configuration?
hr: Na koji način želite urediti konfiguraciju diska?

en: Hungarian
hr: Madžarski

en: I _don't want to create a swap file
hr: _Ne želim izraditi razmjensku datoteku

en: I _want to create a swap file
hr: Želim _izraditi razmjensku datoteku

en: I can't go to the previous step from here. You will have to try again.
hr: S ove se točke nije moguće vratiti na prethodni korak. Potrebno je ponovo pokušati.

en: IP Address
hr: IP adresa

en: IP address is missing.
hr: Nedostaje IP adresa.

en: IPv4 CIDR prefix must be between 0 and 32.
hr: IPv4 CIDR prefiks mora biti između 0 i 32.

en: IPv4 Needed for NFS
hr: IPv4 je potreban za NFS

en: IPv4 Network Mask
hr: IPv4 mrežna maska

en: IPv4 address:
hr: IPv4 adresa:

en: IPv4 addresses must contain four numbers between 0 and 255, separated by periods.
hr: IPv4 adrese moraju sadržavati brojke između 0 i 255, razdvojene točkama.

en: IPv6 address:
hr: IPv6 adresa:

en: Icelandic
hr: Islandski

en: If you would like to test additional media, insert the next disc and press "%s". Testing each disc is not strictly required, however it is highly recommended.  Minimally, the discs should be tested prior to using them for the first time. After they have been successfully tested, it is not required to retest each disc prior to using it again.
hr: Ako želite provjeriti dodatne medije, umetnite sljedeći disk i kliknite "%s".  Provjera svakog pojedinog CD-a nije obavezna, ali se snažno preporučuje barem prije njihove prve upotrebe.  Nakon uspješne provjere neće biti potrebno ponovo provjeravati svaki CD prije njegove upotrebe.

en: Illegal Logical Volume Name
hr: Nepravilan naziv logičkog volumena

en: Illegal logical volume name
hr: Nepravilan naziv logičkog volumena

en: Illegal size
hr: Nepravilna veličina

en: Image
hr: Preslika

en: In which time zone are you located?
hr: U kojoj se vremenskoj zoni nalazite?

en: Indonesian
hr: Indonezijski

en: Initializing iSCSI initiator
hr: Inicijalizacija iSCSI inicijalizatora

en: Insert Driver Disk
hr: Umetnite upravljački disk

en: Insert your driver disk into /dev/%s and press "OK" to continue.
hr: Umetnite disk s upravljačkim programima u uređaj /dev/%s i kliknite "U redu" za nastavak.

en: Install
hr: Instaliraj

en: Install Window
hr: Instalacijski prozor

en: Install on System
hr: Instaliraj na sustav

en: Install the live CD to your hard disk
hr: Živi CD instaliraj na tvrdi disk

en: Install to Hard Drive
hr: Instaliraj na tvrdi disk...

en: Installation Key
hr: Instalacijski ključ

en: Installation Method
hr: Instalacija

en: Installation Progress
hr: Napredovanje instalacije

en: Installation cannot continue.
hr: Instalaciju nije moguće nastaviti.

en: Installing %s
hr: Instaliranje paketa: %s

en: Installing Packages
hr: Instaliranje paketa

en: Installing on a FireWire device.  This may or may not produce a working system.
hr: Instaliranje na FireWire uređaj. Ovaj postupak ne mora proizvesti funkcionalan sustav.

en: Installing on a USB device.  This may or may not produce a working system.
hr: Instaliranje na USB uređaj. Ovaj postupak ne mora proizvesti funkcionalan sustav.

en: Invalid Directories
hr: Neispravne mape

en: Invalid Initiator Name
hr: Neispravan naziv inicijalizatora

en: Invalid Prefix
hr: Neispravan prefiks

en: Invalid Repository Name
hr: Neispravan naziv repozitorija

en: Invalid Repository URL
hr: Neispravan URL repozitorija

en: Invalid Volume Group Name
hr: Neispravan naziv grupe volumena

en: Invalid mount point
hr: Neispravna točka pristupa

en: Italian
hr: Talijanski

en: Japanese
hr: Japanski

en: Kernel Parameters
hr: Parametri kernela

en: Keyboard Selection
hr: Odabir tipkovnice

en: Keyboard Type
hr: Vrsta tipkovnice

en: Kickstart Error
hr: Kickstart pogreška

en: Korean
hr: Korejski

en: LVM Volume Groups
hr: Grupe LVM volumena

en: Label
hr: Oznaka

en: Language Selection
hr: Odabir jezika

en: Load another disk
hr: Učitajte drugi disk

en: Load driver disk
hr: Učitaj upravljački disk

en: Loading
hr: Učitavanje

en: Loading SCSI driver
hr: Učitavanje SCSI upravljačkih programa

en: Local CD/DVD
hr: Lokalni CD/DVD

en: Logical Volume Name
hr: Naziv logičkog volumena

en: Logical Volume Name:
hr: Naziv logičkog volumena:

en: Logical Volume Names must be less than 128 characters
hr: Nazivi logičkih volumena moraju biti kraći od 128 znakova

en: Macedonian
hr: Makedonski

en: Make LVM Volume Group
hr: Izradi LVM grupu volumena

en: Make Logical Volume
hr: Izradi logički volumen

en: Make RAID Device
hr: Učini RAID uređajem

en: Malay
hr: Malajski

en: Manual TCP/IP Configuration
hr: Ručna TCP/IP konfiguracija

en: Manually choose
hr: Ručni odabir

en: Master Boot Record (MBR)
hr: Glavni zapis za pokretanje (MBR)

en: Media Check
hr: Provjera medija

en: Media Detected
hr: Pronađen je medij

en: Migrate File Systems
hr: Preseljenje datotečnog sustava

en: Missing Group
hr: Nedostaje grupa

en: Missing ISO 9660 Image
hr: Nedostaje ISO 9660 preslika

en: Missing Information
hr: Nedostaje podatak

en: Missing Package
hr: Nedostaje paket

en: Missing Protocol
hr: Nedostaje protokol

en: More Driver Disks?
hr: Imate li još diskova?

en: Mount Point
hr: Točka pristupa

en: Mount Point/
    RAID/Volume
hr: Točka pristupa/
     RAID/Volumen

en: Mount failed
hr: Pristupanje nije uspjelo

en: Mount point in use
hr: Točka pristupa je u upotrebi

en: Must supply a --url argument to Url kickstart method.
hr: Potrebno je unijeti ---url argument za URL kickstart način.

en: NFS Setup
hr: NSF postavke

en: NFS directory
hr: NFS mapa

en: NFS installation method requires IPv4 support.
hr: Način instaliranje putem NFS zahtjeva IPv4 podršku.

en: NFS server name:
hr: Naziv NFS poslužitelja:

en: Name Server:
hr: Poslužitelj naziva:

en: Name in use
hr: Naziv je u upotrebi

en: Nameserver
hr: Poslužitelj naziva

en: Network Error
hr: Mrežna pogreška

en: Networking Device
hr: Mrežni uređaj

en: No
hr: Ne

en: No Drives Found
hr: Nije pronađen nijedan disk

en: No device drivers have been loaded for your system.  Would you like to load any now?
hr: Upravljački programi za vaš sustav nisu učitani. Želite li sad učitati neki program?

en: No devices of the appropriate type were found on this driver disk.  Would you like to manually select the driver, continue anyway, or load another driver disk?
hr: Na upravljačkom disku nisu pronađeni uređaji odgovarajuće vrste. Želite li ručno odabrati upravljački program, ipak nastaviti ili učitati drugi disk s upravljačkim programima?

en: No driver found
hr: Upravljački program nije pronađen

en: No drivers found
hr: Upravljački programi nisu pronađeni

en: No drivers were found to manually insert.  Would you like to use a driver disk?
hr: Nisu pronađeni upravljački programi za ručno postavljanje. Želite li upotrijebiti disk s upravljačkim programima?

en: No free slots
hr: Nema slobodnih utora

en: No free space
hr: Nema slobodnog prostora

en: No password
hr: Bez lozinke

en: Northern Sotho
hr: Sjeverni Sotho

en: Not enough physical volumes
hr: Nema dovoljno fizičkih volumena

en: Not enough space
hr: Nema dovoljno prostora

en: Notice
hr: Napomena

en: Number of _spares:
hr: Broj sigurnosnih diskova:

en: OK
hr: U redu

en: Original File System Label:
hr: Izvorna oznaka datotečnog sustava:

en: Original File System Type:
hr: Izvorna vrsta datotečnog sustava:

en: PPC PReP Boot
hr: PPC PReP pokretanje sustava

en: Package Installation
hr: Instalacija paketa

en: Partition
hr: Particija

en: Partitioning
hr: Particioniranje

en: Partitioning Errors
hr: Pogreške particioniranja

en: Partitioning Type
hr: Vrsta particioniranja

en: Partitioning Warning
hr: Upozorenja particioniranja

en: Partitioning Warnings
hr: Upozorenja particioniranja

en: Partitions of type '%s' must be constrained to a single drive.  To do this, select the drive in the 'Allowable Drives' checklist.
hr: Particija vrste '%s' mora biti ograničena na jedan disk. Kako biste to postigli, disk označite na popisu "Dopušteni diskovi".

en: Password
hr: Lozinka

en: Password (confirm):
hr: Potvrdite lozinku:

en: Password Length
hr: Duljina lozinke

en: Password Mismatch
hr: Lozinke se ne poklapaju

en: Password:
hr: Lozinka:

en: Passwords do not match
hr: Unesene se lozine razlikuju

en: Passwords don't match
hr: Lozine nisu identične

en: Persian
hr: Perzijski

en: Physical Volumes to _Use:
hr: Fizički volumeni za _upotrebu:

en: Please enter a logical volume name.
hr: Unesite naziv logičkog volumena.

en: Please enter a volume group name.
hr: Unesite naziv grupe volumena.

en: Please enter any parameters which you wish to pass to the %s module separated by spaces.  If you don't know what parameters to supply, skip this screen by pressing the "OK" button.
hr: Unesite parametre koji želite proslijediti modulu %s, razdvojene razmakom. Ukoliko ne znate koje je parametre potrebno proslijediti, ovaj zaslon preskočite klikanjem gumba "U redu".

en: Please manually connect your vnc client to %s to begin the install.
hr: Za pokretanje instalacije ručno povežite vaš VNC klijent s %s.

en: Please manually connect your vnc client to begin the install.
hr: Za pokretanje instalacije ručno povežite vaš VNC klijent.

en: Please select a source drive.
hr: Odaberite disk izvora.

en: Please select any additional repositories that you want to use for software installation.
hr: Odaberite dodatne repozitorije koje biste željeli upotrijebiti za instalaciju softvera.

en: Please select the driver below which you wish to load.  If it does not appear and you have a driver disk, press F2.
hr: S donjeg popisa odaberite upravljački program koji želite učitati. Ako nije na popisu, a imate disk s upravljačkim programom, pritisnite F2.

en: Please select the target drives for the clone operation.
hr: Odaberite odredišne diskove za postupak kloniranja.

en: Please specify a mount point for this partition.
hr: Odredite točku pristupa za ovu particiju.

en: Polish
hr: Poljski

en: Portuguese
hr: Portugalski

en: Portuguese(Brazilian)
hr: Portugalski (Brazilski)

en: Post Upgrade
hr: Nakon nadogradnje

en: Prefix must be between 1 and 32 for IPv4 networks or between 1 and 128 for IPv6 networks
hr: Prefiks mora biti između 1 i 32 za IPv4 mreže, odnosno između 1 i 128 za IPv6 mreže

en: Press <enter> for a shell
hr: Za ljusku pritisnite <ENTER>

en: Proceed with upgrade?
hr: Nastaviti s nadogradnjom?

en: Punjabi
hr: Pandžabski

en: RAID Device
hr: RAID uređaj

en: RAID Devices
hr: RAID uređaji

en: RAID _Device:
hr: RAID _uređaj:

en: RAID _Level:
hr: RAID _razina:

en: RAM detected (MB):
hr: Pronađeno RAM (MB):

en: Re_boot
hr: _Ponovo pokreni

en: Re_set
hr: Po_ništi

en: Re_view and modify partitioning layout
hr: Pregled i _uređivanje rasporeda particija

en: Read-Only
hr: Samo za čitanje

en: Reboo_t
hr: _Ponovo pokreni

en: Reboot
hr: Ponovno pokreni

en: Reboot?
hr: Ponovo pokrenuti?

en: Recent kernels (2.4 or newer) need significantly more swap than older kernels, up to twice the amount of RAM on the system.  You currently have %dMB of swap configured, but you may create additional swap space on one of your file systems now.
hr: Posljednji kerneli (2.4 ili noviji) potražuje daleko više razmjenskog prostora u odnosu na starije kernele - dvostruko više razmjenskog prostora od veličine radne memorije računala. Trenutno je konfigurirano %dMB razmjenskog prostora, ali možete izraditi dodatne razmjenske prostore na još nekom od datotečnih sustava.

en: Reinstall System
hr: Ponovna instalacija

en: Requested password contains non-ASCII characters, which are not allowed.
hr: Zahtijevana lozinka sadrži znakove izvan ASCII opsega, čija upotreba nije dopuštena u lozinkama.

en: Required Install Media
hr: Potreban instalacijski medij

en: Rescue
hr: Spašavanje

en: Rescue Method
hr: Spašavanje

en: Rescue Mode
hr: Spašavanje

en: Retrieving
hr: Dohvaćanje

en: Retry
hr: Ponovi

en: Romanian
hr: Rumunjski

en: Root Password
hr: Korijenska lozinka

en: Running...
hr: Izvršavanje...

en: Russian
hr: Ruski

en: Saving Screenshot
hr: Spremanje snimki zaslona

en: Screenshots Copied
hr: Snimke zaslona su kopirane

en: Scriptlet Failure
hr: Skriptlet neuspjeh

en: Select 'Yes' to continue and format these partitions, or 'No' to go back and change these settings.
hr: Za nastavak i oblikovanje ovih particija odaberite "Da", a za povratak i izmjenu postavki odaberite "Ne".

en: Select Device Driver to Load
hr: Odabir upravljačkog programa uređaja

en: Select Partition
hr: Odaberite particiju

en: Select driver
hr: Odaberite upravljački program

en: Select driver disk image
hr: Odaberite presliku upravljačkog diska

en: Select the _partition to put the swap file on:
hr: Odaberite _particiju na koju će biti smještena razmjenska datoteka:

en: Select the file which is your driver disk image.
hr: Odaberite datoteku koja je preslika diska s upravljačkim programima.

en: Serbian
hr: Srpski

en: Serbian(Latin)
hr: Srpski (latinica)

en: Setup Networking
hr: Postavke mreže

en: Size
    (MB)
hr: Veličina
      (MB)

en: Size (MB)
hr: Veličina (MB)

en: Size (MB):
hr: Veličina (MB):

en: Skip
hr: Preskoči

en: Skip boot loader updating
hr: Bez ažuriranja konfiguracije pokretača

en: Slovak
hr: Slovački

en: Slovenian
hr: Slovenski

en: Software Development
hr: Razvoj softvera

en: Source Drive Error
hr: Pogreška diska izvora

en: Source Drive:
hr: Disk izvora:

en: Spanish
hr: Španjolski

en: Specify optional module arguments
hr: Određivanje dodatnih argumenata modula

en: Start VNC
hr: Pokreni VNC

en: Starting VNC...
hr: Pokretanje VNC...

en: Suggested size (MB):
hr: Predložena veličina (MB):

en: Swap file _size (MB):
hr: _Veličina razmjenske datoteke (MB):

en: Swap file size (MB):
hr: Veličina razmjene (MB):

en: Swedish
hr: Švedski

en: System clock uses UTC
hr: Sat sustava upotrebljava UTC

en: System to Rescue
hr: Sustav za spašavanje

en: System to Upgrade
hr: Sustav za nadogradnju

en: Tamil
hr: Tamilski

en: Target Drive Error
hr: Pogreška odredišnog diska

en: Target Drive(s):
hr: Odredišni diskovi:

en: Target IP Address
hr: IP adresa cilja

en: That directory could not be mounted from the server.
hr: Ovoj mapi nije moguće pristupiti s poslužitelja.

en: That's not the correct %s disc.
hr: Ovo nije ispravan %s disk.

en: The %s disc was not found in any of your CDROM drives. Please insert the %s disc and press %s to retry.
hr: Disk %s nije pronađen niti u jednom uređaju. Umetnite disk %s i kliknite %s za ponovni pokušaj.

en: The %s disc was not found in any of your drives. Please insert the %s disc and press %s to retry.
hr: Disk %s nije pronađen niti u jednom uređaju. Umetnite disk %s i kliknite %s za ponovni pokušaj.

en: The ISO image %s has a size which is not a multiple of 2048 bytes.  This may mean it was corrupted on transfer to this computer.
    
    It is recommended that you exit and abort your installation, but you can choose to continue if you think this is in error.
hr: ISO preslika %s je veličine koja nije djeljiva s 2048 bajtova. To znači da je vjerojatno oštećena tijekom prijenosa na ovo računalo.
    
    Preporučuje se napuštanje i prekidanje vaše instalacije, ali možete nastaviti ako mislite da je ova obavijest netočna.

en: The VNC server is now running.
hr: VNC poslužitelj je pokrenut.

en: The default installation of %s includes a set of software applicable for general internet usage.  What additional tasks would you like your system to support?
hr: Zadana instalacija %s obuhvaća komplet softvera primjenjivog za opću upotrebu na Internetu. Za koje dodatne zadatke želite da vaš sustav ima podršku?

en: The drive clone editor could not be created for some reason.
hr: Uređivač kloniranja diskova iz nepoznatog razloga nije bilo moguće izvesti.

en: The file systems of the Linux installation you have chosen to upgrade have already been mounted. You cannot go back past this point.
hr: Datotečnom sustavu Linux instalacije koji ste odabrali za nadogradnju već je pristupljeno. S ove točke nije moguć povratak.

en: The following are directories which should instead be symbolic links, which will cause problems with the upgrade.  Please return them to their original state as symbolic links and restart the upgrade.
hr: Sljedeće su stavke datoteke iako bi morale biti simboličke veze, što će tijekom nadogradnje prouzrokovati probleme. Vratite ih u izvorno stanje kao simboličke veze i ponovo pokrenite nadogradnju.

en: The following devices have been found on your system.
hr: Sljedeći su uređaji pronađeni na sustavu.

en: The following file systems for your Linux system were not unmounted cleanly.  Please boot your Linux installation, let the file systems be checked and shut down cleanly to upgrade.
    %s
hr: Sljedeći datotečni sustavi Linux sustava nisu ispravno napušteni. Ponovo pokrenite Linux instalaciju, te radi nadogradnje dopustite provjeru i ispravno gašenje datotečnih sustava.
    %s

en: The following file systems for your Linux system were not unmounted cleanly.  Would you like to mount them anyway?
    %s
hr: Sljedeći datotečni sustavi Linux sustava nisu ispravno napušteni. Želite li im ipak pristupiti?
    %s

en: The following files are absolute symbolic links, which we do not support during an upgrade. Please change them to relative symbolic links and restart the upgrade.
hr: Sljedeće su datoteke apsolutne simboličke veze, koje nisu podržane tijekom nadogradnje sustava. Izmijenite ih u relativne simboličke veze i ponovo pokrenite nadogradnju.

en: The following partitions were not deleted because they are in use:
    
    %s
hr: Sljedeće particije nisu izbrisane jer su u upotrebi:
    
    %s

en: The following pre-existing partitions have been selected to be formatted, destroying all data.
hr: Sljedeće, već postojeće, particije odabrane su za oblikovanje, pri tome uništavajući sve podatke.

en: The following warnings exist with your requested partition scheme.
    
    %s
    
    Would you like to continue with your requested partitioning scheme?
hr: Povezano s vašom shemom particioniranja postoje sljedeća upozorenja:
    
    %s
    
    Želite li nastaviti s izradom zahtijevane sheme particioniranja?

en: The given location isn't a valid %s live CD to use as an installation source.
hr: Dana lokacija nije valjani %s živi CD, a koji se može koristiti kao izvor instalacije.

en: The image which was just tested has errors. This could be due to a corrupt download or a bad disc.  If applicable, please clean the disc and try again.  If this test continues to fail you should not continue the install.
hr: Preslika koja je upravo ispitana sadrži pogreške. Ovo može biti zbog pogreške tijekom preuzimanja ili uslijed oštećenog diska. Ako je moguće oslobodite prostor na disku i pokušajte ponovo. Ako se tijekom ispitivanja nastave pojavljivati pogreške ne biste trebali nastaviti s instalacijom.

en: The installer is unable to detect the boot loader currently in use on your system.
hr: Instalacijski program nije mogao otkriti pokretački program koji je trenutno u upotrebi na vašem sustavu.

en: The logical volume name "%s" is already in use. Please pick another.
hr: Naziv logičkog volumena "%s" već je u upotrebi. Odaberite drugi naziv.

en: The mount point "%s" is in use. Please pick another.
hr: Točka pristupa "%s" je u upotrebi. Odaberite drugu točku.

en: The mount point %s is invalid.  Mount points must start with '/' and cannot end with '/', and must contain printable characters and no spaces.
hr: Točka pristupa %s nije ispravna. Pristupne točke moraju započinjati s '/', a ne smiju završavati s '/'. Dodatno, moraju sadržavati ispisive znakove i ne smiju sadržavati razmake.

en: The partitioning scheme you requested caused the following critical errors.
hr: U shemi particioniranja koju zahtijevate postoje sljedeće kritične pogreške.

en: The partitioning scheme you requested generated the following warnings.
hr: Shema particioniranja koju zahtijevate proizvela je sljedeće pogreške.

en: The password must be at least six characters long.
hr: Lozinka mora sadržavati najmanje 6 znakova.

en: The passwords you entered were different.  Please try again.
hr: Lozinke koje ste unijeli različite su. Pokušajte ponovo.

en: The passwords you entered were different. Please try again.
hr: Lozinke koje ste unijeli različite su. Pokušajte ponovo.

en: The physical extent size cannot be changed because otherwise the space required by the currently defined logical volumes will be increased to more than the available space.
hr: Veličina opsega fizičkog opsega ne može biti izmijenjena, jer bi u protivnome prostor potreban za trenutno definirane logičke volumene bio veći od postojećeg slobodnog prostora.

en: The physical extent size cannot be changed because the resulting maximum logical volume size (%10.2f MB) is smaller than one or more of the currently defined logical volumes.
hr: Veličina fizičkog opsega ne može biti izmijenjena jer je posljedična najveća veličina logičkog volumena (%10.2f MB) manja od jedne ili više trenutno određenih veličina logičkih volumena.

en: The repository %s has already been added.  Please choose a different repository name and URL.
hr: Repozitorij %s" već je u dodan. Odaberite drugi naziv repozitorija i URL.

en: The requested size as entered is not a valid number greater than 0.
hr: Unesena zahtijevana veličina nije ispravan broj veći od 0.

en: The rescue environment will now attempt to find your Linux installation and mount it under the directory %s.  You can then make any changes required to your system.  If you want to proceed with this step choose 'Continue'.  You can also choose to mount your file systems read-only instead of read-write by choosing 'Read-Only'.
    
    If for some reason this process fails you can choose 'Skip' and this step will be skipped and you will go directly to a command shell.
hr: Okruženje spašavanja pokušat će pronaći vašu Linux instalaciju i pristupiti joj kroz mapu %s. Nakon toga možete unijeti bilo koje potrebne izmjene. Ako želite nastaviti s ovim korakom kliknite "Nastavi". Odabirom opcije "Samo za čitanje" moguće je pristupiti datotečnom sustavu kao 'samo za čitanje', umjesto kao 'čitanje i pisanje'.
    
    Ako iz nekog razloga ovaj proces ne uspije, moguće je odabrati "Preskoči". Ovaj će korak biti preskočen i bit ćete odvedeni izravno u naredbenu liniju.

en: The root account is used for administering the system.  Enter a password for the root user.
hr: Korijenski nalog 'root' upotrebljava se za administriranje sustava. Unesite lozinku za 'root' korisnika.

en: The root password must be at least 6 characters long.
hr: Lozinka korijenskog korisnika mora sadržavati najmanje 6 znakova.

en: The root password must be at least six characters long.
hr: Korijenska lozinka mora sadržavati najmanje 6 znakova.

en: The source drive has no partitions to be cloned.  You must first define partitions of type 'software RAID' on this drive before it can be cloned.
hr: Disk izvora nema particija za kloniranje. Prethodno je na ovom disku potrebno definirati particije vrste 'softverski RAID' prije nego može biti kloniran.

en: The source drive you selected has partitions which are not of type 'software RAID'.
    
    You must remove these partitions before this drive can be cloned.
hr: Odabrani disk izvora sadrži particije koje nisu vrste "Softverski RAID".
    
    Prije kloniranja ovog diska potrebno je ukloniti te particije.

en: The source drive you selected has software RAID partition(s) which are members of an active software RAID device.
    
    You must remove these partitions before this drive can be cloned.
hr: Odabrani disk izvora sadrži softverske RAID particije koje su članovi aktivnog softverskog RAID uređaja.
    
    Prije kloniranja ovog diska potrebno je ukloniti te particije.

en: The swap file must be between 1 and 2000 MB in size.
hr: Veličine razmjenske datoteka mora biti između 1 i 2000 MB.

en: The system will be rebooted now.
hr: Sustav će biti ponovo pokrenut.

en: The value you entered is not a valid number.
hr: Vrijednost koju ste unijeli nije ispravni broj.

en: The volume group name "%s" is already in use. Please pick another.
hr: Naziv grupe volumena "%s" već je u upotrebi. Odaberite drugi naziv.

en: The z/IPL Boot Loader will be installed on your system after installation is complete. You can now enter any additional kernel and chandev parameters which your machine or your setup require.
hr: Pokretač sustava z/IPL bit će instaliran na sustav po dovršetku same instalacije. U ovom trenutku možete unijeti ikakve dodatne parametre za kernel ili chandev, koje zahtijevaju vaše računalo ili vaše postavke.

en: The z/IPL Boot Loader will now be installed on your system.
    
    The root partition will be the one you selected previously in the partition setup.
    
    The kernel used to start the machine will be the one to be installed by default.
    
    If you wish to make changes later after the installation feel free to change the /etc/zipl.conf configuration file.
    
    You can now enter any additional kernel parameters which your machine or your setup may require.
hr: z/IPL pokretački program bit će instaliran na vaš sustav.
    
    Korijenska particija bit će ona koju ste prethodno odabrali u postavkama particija.
    
    Kao zadan bit će instaliran onaj kernel koji se upotrebljava za pokretanje računala.
    
    Ako želite unijeti izmjene, nakon instalacije slobodno uredite konfiguracijsku datoteku /etc/zipl.conf.
    
    Ako vaše računalo ili postavke zahtijevaju dodatne parametre kernela, možete ih sad unijeti.

en: The z/IPL boot loader will be installed on your system.
hr: z/IPL pokretački program bit će instaliran na vaš sustav.

en: There are multiple partitions on this device which could contain the driver disk image.  Which would you like to use?
hr: Na ovom uređaju postoji nekoliko particija koje bi mogli sadržavati presliku upravljačkih programa. Koju od njih želite upotrijebiti?

en: There is no room left in the volume group to create new logical volumes. To add a logical volume you must reduce the size of one or more of the currently existing logical volumes
hr: U grupi volumena nema prostora za izradu novih logičkih volumena. Kako biste dodali novi logički volumen potrebno je smanjiti veličinu jednog ili više od trenutno postojećih logičkih volumena.

en: There is not enough space on the device you selected for the swap partition.
hr: Na uređaju koji ste odabrali za smještaj razmjenske particije nema dovoljno prostora.

en: There seem to be one or more existing Linux installations on your system.
    
    Please choose one to upgrade, or select 'Reinstall System' to freshly install your system.
hr: Na vašem je sustavu pronađena jedna ili više postojećih Linux instalacija.
    
    Odaberite jednu za nadogradnju ili, za svježu instalaciju, odaberite "Ponovna instalacija".

en: There was an error clearing the target drives.  Cloning failed.
hr: Tijekom brisanja odredišnih diskova došlo je do pogreške. Kloniranje nije uspjelo.

en: There was an error configuring your network interface.
hr: Tijekom konfiguriranja mrežnog sučelja došlo je do pogreške.

en: This boot target cannot be deleted because it is for the %s system you are about to install.
hr: Odredište pokretanja nije moguće izbrisati jer je namijenjeno sustavu %s kojeg upravo instalirate.

en: This change in the value of the physical extent will require the sizes of the current logical volume requests to be rounded up in size to an integer multiple of the physical extent.
    
    This change will take effect immediately.
hr: Ova izmjena vrijednosti fizičkog opsega zahtijevat će zaokruživanje trenutno potraživanih veličina logičkih volumena. Zaokruživanje se mora izvesti na gore, na umnožak veličine fizičkog opsega s cijelim brojem.
    
    Ova će izmjena biti odmah primijenjena.

en: This change in the value of the physical extent will waste substantial space on one or more of the physical volumes in the volume group.
hr: Ova izmjena vrijednosti fizičkog opsega potrošit će značajan prostor na jednom ili više fizičkih volumena u grupi volumena.

en: This device is already being used for another boot entry.
hr: Ovaj je uređaj već u upotrebi za drugu stavku pokretanja sustava.

en: This is the recommended option.
hr: Ovo je preporučena opcija.

en: This label is already in use for another boot entry.
hr: Ova se oznaka već upotrebljava za drugu stavku pokretanja.

en: This option creates a new boot loader configuration.  If you wish to switch boot loaders, you should choose this.
hr: Ova opcija izrađuje novu konfiguraciju pokretačkog programa sustava. Odaberite ju i ako želite promijeniti program za pokretanje sustava.

en: This option makes no changes to boot loader configuration.  If you are using a third party boot loader, you should choose this.
hr: Ova opcija neće učiniti izmjene u konfiguraciju pokretačkog programa sustava. Odaberite ovu opciju ako upotrebljavate pokretački program trećeg dobavljača.

en: This partition is holding the data for the hard drive install.
hr: Na ovoj su particiji pohranjeni podaci za instalaciju s tvrdog diska.

en: This requires that you have an active network connection during the installation process.  Please configure a network interface.
hr: Zahtjeva aktivnu mrežnu povezanost tijekom instalacijskog postupka. Konfigurirajte mrežno sučelje.

en: This will update your current boot loader.
hr: Ovo će ažurirati vaš trenutni pokretački program.

en: Time Zone Selection
hr: Odabir vremenske zone

en: To begin testing the media before installation press %s.
    
    Choose %s to skip the media test and start the installation.
hr: Za početak ispitivanja medija prije instalacije kliknite %s.
    
    Kako biste preskočili ispitivanja medija i pokrenuli instalaciju odaberite %s.

en: To use RAID you must first create at least two partitions of type 'software RAID'.  Then you can create a RAID device that can be formatted and mounted.
hr: Za upotrebljavanje RAID-a prvo je potrebno izraditi najmanje dvije particije vrste "Softverski RAID". Nakon toga moguće je izraditi RAID uređaj koji se može oblikovati i potom mu pristupiti.

en: To use iSCSI disks, you must provide the address of your iSCSI target and the iSCSI initiator name you've configured for your host.
hr: Kako biste upotrijebili iSCSI diskove potrebno je pružiti adresu vašeg iSCSI cilja i naziv iSCSI inicijatora kojeg ste konfigurirali za vaše računalo.

en: Too small
hr: Premalo

en: Total Space:
hr: Ukupan prostor:

en: Turkish
hr: Turski

en: Type
hr: Vrsta

en: Ukrainian
hr: Ukrajinski

en: Unable To Delete
hr: Nije moguće izbrisati

en: Unable To Edit
hr: Uređivanje nije moguće

en: Unable to Start X
hr: Pokretanje X-a nije moguće

en: Unable to access the disc.
hr: Nije moguće pristupiti disku.

en: Unable to download the kickstart file.  Please modify the kickstart parameter below or press Cancel to proceed as an interactive installation.
hr: Preuzimanje kickstart datoteke nije moguće. Preuredite kickstart parametre u donjem polju ili kliknite "Odustani" kako biste nastavili u obliku interaktivne instalacije.

en: Unable to find any devices of the type needed for this installation type.  Would you like to manually select your driver or use a driver disk?
hr: Za ovu vrstu instalacije nije moguće pronaći nijedan uređaj potrebne vrste. Želite li ručno odabrati upravljački program ili upotrijebiti disk s upravljačkim programima?

en: Unable to find image
hr: Nije moguće pronaći presliku

en: Unable to find install image %s
hr: Nije moguće pronaći instalacijsku presliku %s

en: Unable to load title bar
hr: Nije moguće učitati naslovnu traku

en: Unable to mount filesystem
hr: Nije moguće pristupiti datotečnom sustavu

en: Unable to read group information from repositories.  This is a problem with the generation of your install tree.
hr: Čitanje podataka o grupi iz repozitorija nije moguće. U pitanju je problem s generiranjem vašeg instalacijskog stabla.

en: Unable to read package metadata from repository.  This may be due to a missing repodata directory.  Please ensure that your repository has been correctly generated.
    
    %s
hr: Meta podatke paketa iz repozitorija nije moguće pročitati. Vjerojatno nedostaje mapa podataka repozitorija. Provjerite je li repozitorij ispravno generiran.
    
    %s

en: Unable to read the disc checksum from the primary volume descriptor.  This probably means the disc was created without adding the checksum.
hr: Kontrolni iznos s primarnog opisa volumena nije moguće pročitati. To vjerojatno znači da je disk izrađen bez dodavanja kontrolnog iznosa.

en: Unable to retrieve the install image.
hr: Nije moguće dohvatiti instalacijsku presliku.

en: Uncategorized
hr: Bez kategorije

en: Unknown Linux system
hr: Nepoznati Linux sustav

en: Unknown Url method %s
hr: Nepoznat URL način %s

en: Unknown driver disk kickstart source: %s
hr: Nepoznati kickstart izvor diska s upravljačkim programima: %s

en: Unrecoverable Error
hr: Nepovratna pogreška

en: Update Disk Source
hr: Izvor diska s ažuriranjima

en: Update boot loader configuration
hr: Ažuriraj konfiguraciju pokretača

en: Updates
hr: Ažuriranja

en: Updates Disk
hr: Disk s ažuriranjima

en: Upgrade Boot Loader Configuration
hr: Nadogradi konfiguraciju pokretačkog programa

en: Upgrade Examine
hr: Ispitivanje nadogradnje

en: Upgrade Swap Partition
hr: Nadograditi razmjensku particiju

en: Upgrading %s
hr: Nadograđivanje %s

en: Use _dynamic IP configuration (DHCP)
hr: Upotrijebi _dinamičko IP konfiguriranje (DHCP)

en: Use a driver disk
hr: Upotrijebi upravljački disk

en: Use text mode
hr: Upotrijebi tekstualan način

en: Used Space:
hr: Iskorišteni prostor:

en: VNC Configuration
hr: VNC konfiguracija

en: Vietnamese
hr: Vijetnamski

en: Volume Group Name:
hr: Naziv grupe volumena:

en: Volume Group Names must be less than 128 characters
hr: Nazivi grupe volumena moraju biti kraći od 128 znakova

en: Warning
hr: Upozorenje

en: Warning! This is pre-release software!
hr: Upozorenje! Ovo je probna verzija softvera!

en: Warning: %s.
hr: Upozorenje: %s.

en: Warnings During Automatic Partitioning
hr: Upozorenja tijekom automatskog particioniranja

en: Welcome to %s
hr: Dobro došli u %s

en: Welcome to %s!
hr: Dobrodošli u %s

en: Welsh
hr: Velški

en: What language would you like to use during the installation process?
hr: Koji jezik želite upotrebljavati tijekom instalacijskog postupka?

en: What type of keyboard do you have?
hr: Koju vrstu tipkovnice imate?

en: What type of media contains the rescue image?
hr: Koja vrsta medija sadrži presliku diska za spašavanje?

en: What would you like to do?
hr: Što biste željeli uraditi?

en: When finished please exit from the shell and your system will reboot.
hr: Po završetku napustite korisničku ljusku i sustav će biti ponovno pokrenut.

en: Which drive(s) do you want to use for this installation?
hr: Koje diskove želite upotrijebiti za ovu instalaciju?

en: Which model keyboard is attached to this computer?
hr: Koji je model tipkovnice priključen na ovo računalo?

en: Will try to connect again in 15 seconds...
hr: Pokušaj ponovnog povezivanja za 15 sekundi...

en: Would you like to continue with the upgrade?
hr: Želite li nastaviti s nadogradnjom?

en: Would you like to continue with your requested partitioning scheme?
hr: Želite li nastaviti sa zahtijevanom shemom particioniranja?

en: Would you like to perform a checksum test of the ISO image:
    
       %s?
hr: Želite li izvesti provjeru kontrolnog iznosa ISO preslike:
    
       %s?

en: Wrong Disc
hr: Pogrešan disk

en: X was unable to start on your machine.  Would you like to start VNC to connect to this computer from another computer and perform a graphical install or continue with a text mode install?
hr: Na računalu nije moguće pokrenuti X. Želite li pokrenuti VNC kako biste se na ovo računalo povezali s drugog računala i izveli instalaciju pomoću grafičkog sučelja ili želite nastaviti u tekstualnom načinu?

en: Yes
hr: Da

en: You appear to be upgrading from a system which is too old to upgrade to this version of %s.  Are you sure you wish to continue the upgrade process?
hr: Izgleda da želite nadograditi sustav koji je previše star kako bi se mogao nadograditi na ovu verziju %s. Jeste li sigurni da želite nastaviti s postupkom nadogradnje?

en: You are about to delete a RAID device.
hr: Namjeravate izbrisati RAID uređaj.

en: You are about to delete the logical volume "%s".
hr: Namjeravate izbrisati logički volumen "%s".

en: You are about to delete the volume group "%s".
    
    ALL logical volumes in this volume group will be lost!
hr: Namjeravate izbrisati grupu volumena "%s".
    
    Bit će izgubljeni SVI logički volumeni u ovoj grupi volumena!

en: You can further customize the software selection now, or after install via the software management application.
hr: Dodatno prilagođavanje odabira softvera može se dovršiti u ovom trenutku ili po završetku instalacije pomoću aplikacije za upravljanje softverom.

en: You cannot delete a partition of a LDL formatted DASD.
hr: Particiju LDL oblikovanog DADS-a nije moguće izbrisati.

en: You cannot remove this physical volume because otherwise the volume group will be too small to hold the currently defined logical volumes.
hr: Nije moguće ukloniti ovaj fizički volumen. U suprotnom bi grupa volumena bila premalena za sadržavanje trenutno definiranih logičkih volumena.

en: You do not have enough RAM to install %s on this machine.
hr: Na ovom računalo nema dovoljno radne memorije za instalaciju %s.

en: You do not have enough RAM to use the graphical installer.  Starting text mode.
hr: Za upotrebu grafičkog instalacijskog programa nema dovoljno radne memorije. Pokreće se tekstualan način.

en: You don't have any Linux partitions. Press return to get a shell. The system will reboot automatically when you exit from the shell.
hr: Ne postoji nijedna Linux particija. Za korisničku ljusku pritisnite <ENTER>. Po izlasku iz ljuske sustav će se automatski ponovo pokrenuti.

en: You don't seem to have any hard drives on your system! Would you like to configure additional devices?
hr: Izgleda da nemate niti jedan tvrdi disk na vašem sustavu! Želite li konfigurirati dodatne uređaje?

en: You have multiple devices which could serve as sources for a driver disk.  Which would you like to use?
hr: Imate višestruke uređaje koji bi mogli poslužiti kao izvor za disk s upravljačkim programima. Koji od njih želite upotrijebiti?

en: You have multiple devices which could serve as sources for an update disk.  Which would you like to use?
hr: Imate višestruke uređaje koji bi mogli poslužiti kao izvor diska s ažuriranjima. Koji od njih želite upotrijebiti?

en: You have multiple network devices on this system. Which would you like to install through?
hr: Na ovom sustavu postoji nekoliko mrežnih uređaja. Putem kojeg od njih želite izvršiti instalaciju?

en: You have not defined a root partition (/), which is required for installation of %s to continue.
hr: Niste odredili korijensku particiju 'root ' (/), potrebnu za nastavak instalacije %s-a.

en: You have not specified a FCP LUN or the number is invalid.
hr: FCP LUN nije određen ili je nepravilan.

en: You have not specified a device number or the number is invalid
hr: Broj uređaja nije određen ili je nepravilan.

en: You have not specified a swap partition.  Although not strictly required in all cases, it will significantly improve performance for most installations.
hr: Niste odredili razmjensku particiju. Iako nije strogo zahtijevana u svim slučajevima, može značajno unaprijediti izvršavanje većine instaliranih sustava.

en: You have not specified a worldwide port name or the name is invalid.
hr: Naziv otvorenog porta nije određen ili je nepravilan.

en: You must correct these errors before you continue your installation of %s.
hr: Ove je pogreške potrebno ispraviti prije nastavljanja s instalacijom %s.

en: You must enter both a valid IPv4 address and a network mask or CIDR prefix.
hr: Potrebno unijeti valjanu IPv4 adresu i mrežnu masku ili CIDR prefiks.

en: You must enter both a valid IPv6 address and a CIDR prefix.
hr: Potrebno unijeti i valjanu IPv6 adresu i CIDR prefiks.

en: You must enter your root password and confirm it by typing it a second time to continue.
hr: Za nastavljanje je potrebno unijeti korijensku lozinku i potvrditi je ponovnim unošenjem.

en: You must first select a partition to delete.
hr: Kako biste izbrisali particiju potrebno ju je odabrati.

en: You must provide a repository name.
hr: Potrebno je unijeti naziv repozitorija.

en: You must provide an initiator name.
hr: Potrebno je unijeti naziv inicijatora.

en: You must select at least one protocol (IPv4 or IPv6).
hr: Potrebno je odabrati najmanje jedan protokol (IPv4 ili IPv6).

en: You must specify a label for the entry
hr: Za stavku je potrebno odrediti naziv

en: You need more space on the following file systems:
hr: Na sljedećim datotečnim sustavima potreban je dodatan prostor:

en: You need to select at least one hard drive to install %s.
hr: Za instaliranje %s potrebno je odabrati najmanje jedan tvrdi disk.

en: Your boot loader password is shorter than six characters.  We recommend a longer boot loader password.
    
    Would you like to continue with this password?
hr: Lozinka pokretačkog programa kraća je od šest znakova. Preporučuje se lozinka s više znakova.
    
    Želite li nastaviti s ovom lozinkom?

en: Your root partition is less than 250 megabytes which is usually too small to install %s.
hr: Particija 'root' manja je od 250 MB, što je najčešće premalo za instalaciju %s-a.

en: Your selected packages require %d MB of free space for installation, but you do not have enough available.  You can change your selections or exit the installer.
hr: Vaš odabir paketa za instalaciju zahtijeva %d MB slobodnog prostora, ali nema dovoljno raspoloživog prostora. Možete izmijeniti svoje postavke ili napustiti instalacijski program.

en: Your system had dirty file systems which you chose not to mount.  Press return to get a shell from which you can fsck and mount your partitions.  The system will reboot automatically when you exit from the shell.
hr: Sustav ima oštećene datotečne sustave koje niste odabrali za pristup. Pritisnite <ENTER> za ulazak u korisničku ljusku iz koje možete pokrenuti program fsck i pristupiti vašim particijama. Po izlasku iz korisničke ljuske sustav će se automatski ponovo pokrenuti.

en: Your system is mounted under the %s directory.
hr: Vašem se sustavu pristupa iz mape %s.

en: Your system will now be rebooted...
hr: Sustav će biti ponovo pokrenut...

en: _Abort
hr: _Odustani

en: _Add
hr: _Dodaj

en: _Add additional software repositories
hr: Dod_aj dodatne repozitorije softvera

en: _Add drive
hr: _Dodaj disk

en: _Add target
hr: Dodaj _cilj

en: _Back
hr: _Povratak

en: _Continue
hr: _Nastavi

en: _Create new boot loader configuration
hr: _Izradi novu konfiguraciju pokretača

en: _Customize now
hr: _Prilagodi odmah

en: _Debug
hr: _Popravak

en: _Delete
hr: _Izbriši

en: _Device
hr: _Uređaj

en: _Edit
hr: _Uredi

en: _Exit
hr: _Izlaz

en: _Exit installer
hr: _Izlazak iz instalacijskog programa

en: _File System Type:
hr: Vrsta _datotečnog sustava:

en: _Fixed size
hr: _Utvrđena veličina

en: _Format
hr: _Oblikovanje

en: _Format partition?
hr: _Oblikovati particiju?

en: _Install anyway
hr: _Ipak instaliraj

en: _Label
hr: _Oznaka

en: _Logical Volume Name:
hr: Naziv _logičkog volumena:

en: _Modify Partition
hr: _Izmijeni particiju

en: _Mount Point:
hr: _Točka pristupa:

en: _Next
hr: _Sljedeće

en: _Password:
hr: _Lozinka:

en: _Physical Extent:
hr: _Fizički opseg:

en: _RAID Members:
hr: RAID _članovi:

en: _Reboot
hr: _Ponovno pokreni

en: _Retry
hr: _Ponovi

en: _Size (MB):
hr: _Veličina (MB):

en: _Skip boot loader updating
hr: _Bez ažuriranja konfiguracije pokretača

en: _Update boot loader configuration
hr: _Ažuriraj konfiguraciju pokretača

en: _Use a boot loader password
hr: _Za pokretački program upotrijebi lozinku

en: _Volume Group Name:
hr: Naziv _grupe volumena:

en: default:LTR
hr: zadano:L-D

en: file conflicts
hr: konflikt datoteka

en: iSCSI Initiator Name
hr: Naziv iSCSI inicijalizatora

en: insufficient disk inodes
hr: nedovoljan 'inodes' na disku

en: insufficient disk space
hr: nedovoljan prostor na disku

en: loader has already been run.  Starting shell.
hr: Pokretač je već bio pokrenut. Pokretanje korisničke ljuske.

en: older package(s)
hr: stariji paketi

en: package already installed
hr: paket je već instaliran

en: package conflicts
hr: konflikt paketa

en: package for incorrect arch
hr: paket za nepravilnu arhitekturu

en: package for incorrect os
hr: paket za nepravilan OS

en: required package
hr: potreban paket

en: z/IPL Boot Loader Configuration
hr: Konfiguracija z/IPL pokretačkog programa

en: z/IPL Configuration
hr: z/IPL konfiguracija

en: zSeries machines can access industry-standard SCSI devices via Fibre Channel (FCP). You need to provide a 16 bit device number, a 64 bit World Wide Port Name (WWPN), and a 64 bit FCP LUN for each device.
hr: Računala vrste zSeries mogu pristupiti standardiziranim SCSI uređajima putem optičkog kanala (FCP). Za svaki je uređaj potrebno osigurati: 16-bitni broj uređaja, 64-bitni World Wide Port Name (WWPN) i 64-bitni FCP LUN.
