anaconda 13.36 - en to sr translation catalogue (1178 entries)

en: 
    
    Press 'OK' to choose a different partitioning option.
sr: 
    
    Pritisnite „U redu“ da biste izabrali drugu opciju podele diska.

en: 
    
    Press 'OK' to exit the installer.
sr: 
    
    Pritisnite „U redu“ za izlazak iz instalatera.

en: 
    
    The installer has detected %s MB of RAM.
sr: 
    
    Instalater je pronašao %s MB RAM-a.

en: 
    
    Unknown Error.  Aborting.
sr: 
    
    Nepoznata greška.  Odustajem.

en: 
    
    WARNING! ALL DATA ON THE TARGET DRIVES WILL BE DESTROYED.
sr: 
    
    UPOZORENJE! SVI PODACI NA CILJNOM DISKU ĆE BITI UNIŠTENI.

en: 
    
    WARNING!!! VNC server running with NO PASSWORD!
    You can use the vncpassword=<password> boot option
    if you would like to secure the server.
sr: 
    
    UPOZORENJE!!! VNC server je pokrenut BEZ LOZINKE!
    Možete koristiti opciju vncpassword=<lozinka> pri
    pokretanju ako želite da obezbedite server.

en: 
    
    You chose to connect to a listening vncviewer. 
    This does not require a password to be set.  If you 
    set a password, it will be used in case the connection 
    to the vncviewer is unsuccessful
sr: 
    
    Izabrali ste da se povežete na vncviewer koji osluškuje. 
    Ovo ne zahteva postavljanje lozinke.  Ako postavite 
    lozinku, ona će biti upotrebljena u slučaju da povezivanje 
    na vncviewer nije uspelo.

en: 
    
    You chose to execute vnc with a password.
sr: 
    
    Izabrali ste da pokrenete vnc sa lozinkom.

en: 
    This cannot be corrected in cmdline mode.
    Halting.
sr: 
    Ovo se ne može ispraviti u režimu komandne linije.
    Obustavljam.

en:   <Tab>/<Alt-Tab> between elements   |  <Space> selects   |  <F12> next screen
sr:   <Tab>/<Alt-Tab> između elemenata   |  <Space> izbor   |  <F12> sledeći ekran

en:   <Tab>/<Alt-Tab> between elements  | <Space> selects | <F12> next screen
sr:  <Tab>/<Alt-Tab> između elemenata |  <Space> izbor  |  <F12> sledeći ekran

en:  against anaconda at %s
sr:  za anacondu kod %s

en:  with the provider of this software.
sr:  kod dobavljača ovog softvera.

en: %(productName)s %(productVersion)s installation
sr: %(productName)s %(productVersion)s instalacija

en: %(productName)s %(productVersion)s installation on host %(name)s
sr: %(productName)s %(productVersion)s instalacija na domaćinu %(name)s

en: %(type)s filesystem check failure on %(device)s:
sr: neuspeh provere %(type)s sistema datoteka na %(device)s:

en: %s Byte | %s Bytes
sr[0]: %s bajt
sr[1]: %s bajta
sr[2]: %s bajtova

en: %s Installer
sr: %s instalater

en: %s directory:
sr: %s direktorijum:

en: %s has a partition type of 0x82 (Linux swap) but does not appear to be formatted as a Linux swap partition.
    
    Would you like to format this partition as a swap partition?
sr: %s ima 0x82 (Linux swap) vrstu particije ali ne izgleda da je formatirana kao Linux swap particija.
    
    Želite li da formatirate ovu particiju kao svap particiju?

en: %s must have a %s disk label.
sr: %s mora imati oznaku %s diska.

en: %s must have a bsd disk label.
sr: %s mora imati oznaku bsd diska.

en: %s must have a mac disk label.
sr: %s mora imati oznaku mac diska.

en: '%s' is an invalid IP address.
sr: „%s“ nije ispravna IP adresa.

en: '%s' is not a valid IPv6 address.
sr: „%s“ nije ispravna IPv6 adresa.

en: (Max size is %s MB)
sr: (Maks. veličina je %s MB)

en: /boot/efi is not EFI.
sr: /boot/efi nije EFI.

en: <Enter> to exit
sr: <Enter> za izlaz

en: <Not Applicable>
sr: <Nije primenljivo>

en: <Space>,<+>,<-> selection   |   <F2> Add drive   |   <F12> next screen
sr:  <Space>,<+>,<-> izbor    |   <F2> dodaj disk   |    <F12> sledeći ekran

en: <b>%s device(s) (%s MB) selected</b> out of %s device(s) (%s MB) total.
sr: <b>%s uređaja (%s MB) izabrano</b> od %s uređaja (%s MB) ukupno.

en: <b>%s devices (%s) selected</b> out of %s devices (%s) total.
sr: <b>%s uređaja (%s) izabrano</b> od %s uređaja (%s) ukupno.

en: <b>CHAP _Password:</b>
sr: <b>CHAP _lozinka:</b>

en: <b>CHAP _Username:</b>
sr: <b>CHAP _korisničko ime:</b>

en: <b>Data Storage Devices</b> (to be mounted only)
sr: <b>Uređaji za skladištenje podataka</b> (samo za montiranje)

en: <b>Device number:</b>
sr: <b>Broj uređaja:</b>

en: <b>Gateway:</b>
sr: <b>Mrežni prolaz:</b>

en: <b>IPv4 Address:</b>
sr: <b>IPv4 adresa:</b>

en: <b>IPv6 Address:</b>
sr: <b>IPv6 adresa:</b>

en: <b>Install Target Devices</b>
sr: <b>Instaliraj ciljne uređaje</b>

en: <b>Installing %(pkgStr)s</b> (%(size)s)
sr: <b>Instaliram %(pkgStr)s</b> (%(size)s)

en: <b>Nameserver:</b>
sr: <b>Server imena:</b>

en: <b>Repository _name:</b>
sr: <b>_Ime riznice:</b>

en: <b>Repository _type:</b>
sr: <b>Vrs_ta riznice:</b>

en: <b>Reverse CHAP P_assword:</b>
sr: <b>Obratna CHAP lozink_a:</b>

en: <b>Reverse CHAP U_sername:</b>
sr: <b>Obratno CHAP kori_sničko ime:</b>

en: <b>Shrink partition _to size (in MB):</b>
sr: <b>Smanji particiju _na veličinu (u MB):</b>

en: <b>Tip:</b> All Linux filesystems on install target devices will be reformatted and wiped of any data.  Make sure you have backups.
sr: <b>Savet:</b> Svi Linux sistemi datoteka na ciljnim uređajima instalacije će biti ponovo formatirani i njihovi podaci izbrisani.  Pobrinite se da imate rezervne kopije.

en: <b>Tip:</b> Install target devices will be reformatted and wiped of any data.  Make sure you have backups.
sr: <b>Savet:</b> Ciljni uređaji instalacije će biti ponovo formatirani i njihovi podaci izbrisani.  Pobrinite se da imate rezervne kopije.

en: <b>Tip:</b> Selecting a drive on this screen does not necessarily mean it will be wiped by the installation process.  Also, note that post-installation you may mount drives you did not select here by modifying your /etc/fstab file.
sr: <b>Savet:</b> Izaberete diska na ovom ekranu ne znači obavezno da će ga postupak instalacije izbrisati.  Takođe, imajte na umu da posle instalacije možete montirati diskove koje niste ovde odabrali menjanjem datoteke /etc/fstab.

en: <b>Tip:</b> Your filesystems on install target devices will not be wiped unless you choose to do so during customization.
sr: <b>Savet:</b> Vaši sistemi datoteka na ciljnim uređajima instalacije neće biti izbrisani osim ako se na to ne odlučite tokom prilagođavanja.

en: <b>Which %s installation would you like to upgrade?</b>
sr: <b>Koju %s instalaciju biste želeli da nadgradite?</b>

en: <b>_Interface:</b>
sr: <b>_Sprega:</b>

en: <b>_Target IP Address:</b>
sr: <b>_Ciljna IP adresa:</b>

en: <b>iSCSI Initiator _Name:</b>
sr: <b>_Ime iSCSI začetnika:</b>

en: <span size="small" color="gray">Create a RAID formated partition</span>
sr: <span size="small" color="gray">Napravi RAID formatiranu particiju</span>

en: <span size="small" color="gray">Create a logical volume on selected volume group</span>
sr: <span size="small" color="gray">Napravi logički disk na izabranoj grupi diskova</span>

en: <span size="small" color="gray">Create an LVM formated partition</span>
sr: <span size="small" color="gray">Napravi LVM formatiranu particiju</span>

en: <span size="small" color="gray">Facilitates RAID device creation</span>
sr: <span size="small" color="gray">Olakšava pravljenje RAID uređaja</span>

en: <span size="small" color="gray">General purpose partition creation</span>
sr: <span size="small" color="gray">Pravljenje particija opšte namene</span>

en: <span size="small" color="gray">Requires at least 1 free LVM formated partition</span>
sr: <span size="small" color="gray">Zahteva najmanje 1 slobodanu LVM formatiranu particiju</span>

en: <span size="small" color="gray">Requires at least 2 free RAID formated partitions</span>
sr: <span size="small" color="gray">Zahteva najmanje 2 slobodane RAID formatirane particije</span>

en: A RAID%d set requires atleast %d members
sr: RAID%d skup zahteva najmanje %d članova

en: A boot loader password prevents users from changing kernel options, increasing security.
sr: Lozinka za pokretački program sprečava korisnike da menjaju opcije prosleđene jezgru, povećavajući bezbednost.

en: A fatal error occurred when installing the %s package.  This could indicate errors when reading the installation media.  Installation cannot continue.
sr: Došlo je do kobne greške pri instalaciji paketa %s.  Ovo može da ukazuje na greške pri čitanju instalacionog medijuma.  Instalacija se ne može nastaviti.

en: A minimum swap file size of %d MB is recommended.  Please enter a size for the swap file:
sr: Preporučujemo da svap datoteka bude najmanje %d MB.  Molim unesite veličinu za svap datoteku:

en: A module name must be specified for the kickstart device command.
sr: Ime modula mora biti navedeno za kickstart naredbu uređaja.

en: A password will prevent unauthorized listeners connecting and monitoring your installation progress.  Please enter a password to be used for the installation
sr: Lozinka će sprečiti neovlašćene osluškivače da se povežu i prate napredak vaše instalacije.  Molim unesite lozinku za upotrebu pri instalaciji.

en: A screenshot named '%s' has been saved.
sr: Snimak ekrana je sačuvan pod nazivom „%s“.

en: A swap file is strongly recommended. Failure to create one could cause the installer to abort abnormally.  Are you sure you wish to continue?
sr: Jako je preporučljivo da napravite svap datoteku. Neizvršavanje toga može da izazove nenormalno odustajanje instalatera.  Sigurno želite da nastavite?

en: A value is required for the field %s
sr: Neophodna je vrednost za polje %s

en: A value is required for the field %s.
sr: Neophodna je vrednost za polje %s.

en: About LVM
sr: O LVM-u

en: About RAID
sr: O RAID-u

en: Absolute Symlinks
sr: Apsolutne simboličke veze

en: Add Advanced Target
sr: Dodaj napredni cilj

en: Add Device
sr: Dodaj uređaj

en: Add FCP Device
sr: Dodaj FCP uređaj

en: Add FCP device
sr: Dodaj FCP uređaj

en: Add FCoE SAN
sr: Dodaj FCoE SAN

en: Add Partition
sr: Dodaj particiju

en: Add Repository
sr: Dodaj riznicu

en: Add Swap
sr: Dodaj svap

en: Add _FCoE SAN
sr: Dodaj _FCoE SAN

en: Add _ZFCP LUN
sr: Dodaj _ZFCP LUN

en: Add _iSCSI target
sr: Dodaj _iSCSI cilj

en: Additional Size Options
sr: Dodatne opcije za veličinu

en: Advanced Server
sr: Napredni server

en: Advanced Storage Options
sr: Napredne opcije skladištenja

en: Afrikaans
sr: afrikans

en: After shutdown, please perform a manual IPL from DASD device %s to continue installation
sr: Nakon gašenja, izvedite IPL ručno sa DASD uređaja %s radi nastavka instalacije

en: After shutdown, please perform a manual IPL from FCP %(device)s with WWPN %(wwpn)s and LUN %(lun)s to continue installation
sr: Nakon gašenja, izvedite IPL ručno sa FCP %(device)s uz WWPN %(wwpn)s i LUN %(lun)s radi nastavka instalacije

en: After shutdown, please perform a manual IPL from the device now containing /boot to continue installation
sr: Nakon gašenja, izvedite IPL ručno sa uređaja koji sada sadrži /boot radi nastavka instalacije

en: Allowable _Drives:
sr: Dozvoljeni _diskovi:

en: Also add this passphrase to all existing encrypted devices
sr: Dodaj takođe ovu lozinku svim postojećim šifrovanim uređajima

en: Also add this passphrase to all existing encrypted devices to streamline the boot process
sr: Dodaj takođe ovu lozinku svim postojećim šifrovanim uređajima radi ubrzavanja postupka pokretanja sistema

en: An error has occurred - no valid devices were found on which to create new file systems. Please check your hardware for the cause of this problem.
sr: Došlo je do greške - nije pronađen ispravan uređaj na kojem se mogu napraviti novi sistemi datoteka. Proverite vaš hardver da biste utvrdili uzrok ovog problema.

en: An error occured finding the installation image on your hard drive.  Please check your images and try again.
sr: Došlo je do greške pri pronalaženju instalacionog otiska na čvrstom disku.  Proverite vaše otiske i pokušajte ponovo.

en: An error occurred converting the value entered for "%(field)s":
    %(errmsg)s
sr: Došlo je do greške pri pretvaranju vrednosti unete za „%(field)s“:
    %(errmsg)s

en: An error occurred mounting device %(path)s as %(mountpoint)s.  You may continue installation, but there may be problems.
sr: Došlo je do greške prilikom montiranja uređaja %(path)s kao %(mountpoint)s.  Možete da nastavite instalaciju, ali su mogući problemi.

en: An error occurred mounting device %(path)s as %(mountpoint)s: %(msg)s. This is a fatal error and the install cannot continue.
    
    Press <Enter> to exit the installer.
sr: Došlo je do greške pri montiranju uređaja %(path)s kao %(mountpoint)s: %(msg)s. Ovo je kobna greška i instalacija ne može da se nastavi.
    
    Pritisnite <Enter> za izlazak iz instalatera.

en: An error occurred mounting the source device %s.  This may happen if your ISO images are located on an advanced storage device like LVM or RAID, or if there was a problem mounting a partition.  Click exit to abort the installation.
sr: Došlo je do greške pri montiranju izvornog uređaja %s.  Ovo se može dogoditi ako su ISO otisci smešteni na naprednim skladišnim uređajima kao što su LVM ili RAID, ili ako postoji problem sa montiranjem particije.  Pritisnite „Izlaz“ za prekid instalacije.

en: An error occurred saving screenshots to disk.
sr: Došlo je do greške pri čuvanju snimaka ekrana na disk.

en: An error occurred transferring the install image to your hard drive.  This is often cause by damaged or low quality media.
sr: Došlo je do greške pri prebacivanju otiska instalacije na vaš čvrsti disk.  Ovo je često izazvano oštećenim ili medijumom niskog kvaliteta.

en: An error occurred transferring the install image to your hard drive. You are probably out of disk space.
sr: Došlo je do greške pri prebacivanju otiska instalacije na vaš čvrsti disk. Verovatno vam je ponestalo prostora na disku.

en: An error occurred trying to bring up the %s network interface.
sr: Došlo je do greške pri pokušaju podizanja mrežne sprege %s.

en: An error occurred trying to mount some or all of your system. Some of it may be mounted under %s.
    
    Press <return> to get a shell. The system will reboot automatically when you exit from the shell.
sr: Došlo je do greške pri pokušaju montiranja dela ili celog vašeg sistema. Njegov deo može biti da je montiran pod %s.
    
    Pritisnite <return> da biste dobili ljusku. Sistem će samostalno biti ponovo pokrenut kada napustite ljusku.

en: An error occurred unmounting the disc.  Please make sure you're not accessing %s from the shell on tty2 and then click OK to retry.
sr: Došlo je do greške pri demontiranju diska.  Molim uverite se da ne pristupate %s iz ljuske na tty2 i potom pritisnite „U redu“ da pokušate ponovo.

en: An error occurred when attempting to load an installer interface component.
    
    className = %s
sr: Došlo je do greške pri pokušaju učitavanja sastavnog dela instalaterovog sučelja.
    
    className = %s

en: An error occurred when trying to create %(mountpoint)s: %(msg)s.  This is a fatal error and the install cannot continue.
    
    Press <Enter> to exit the installer.
sr: Došlo je do greške pri pokušaju pravljenja %(mountpoint)s: %(msg)s.  Ovo je kobna greška, i instalacija ne može da se nastavi.
    
    Pritisnite <Enter> za izlazak iz instalatera.

en: An error occurred when trying to create %s.  Some element of this path is not a directory. This is a fatal error and the install cannot continue.
    
    Press <Enter> to exit the installer.
sr: Došlo je do greške pri pokušaju pravljenja %s.  Neki deo ove putanje nije direktorijum. Ovo je kobna greška, i instalacija ne može da se nastavi.
    
    Pritisnite <Enter> za izlazak iz instalatera.

en: An error occurred while saving the screenshot.  If this occurred during package installation, you may need to try several times for it to succeed.
sr: Došlo je do greške pri čuvanju snimka ekrana.  Ako se ovo desilo za vreme instalacije paketa, možda ćete morati da pokušate nekoliko puta da bi vam uspelo.

en: An error was encountered while migrating filesystem on device %s.
sr: Došlo je do greške pri selidbi sistema datoteka na uređaju %s.

en: An unhandled exception has occurred.  This is most likely a bug.  Please save a copy of the detailed exception and file a bug report
sr: Došlo je do neobradivog odstupanja.  Ovo je verovatno greška u programu.  Molim sačuvajte detaljnu kopiju odstupanja i podnesite izveštaj o grešci

en: Arabic
sr: arapski

en: Are you sure you want to delete the logical volume "%s"?
sr: Sigurno želite da obrišete „%s“ logički disk?

en: Are you sure you want to reset the partition table to its original state?
sr: Sigurno želite da povratite tabelu particija u njeno prvobitno stanje?

en: Are you sure you want to skip entering a passphrase for device %s?
    
    If you skip this step the device's contents will not be available during installation.
sr: Da li sigurno želite da preskočite unošenje lozinke za uređaj %s?
    
    Ako preskočite ovaj korak sadržaj uređaja neće biti dostupan tokom instalacije.

en: Are you sure you wish to exit the installer?
sr: Da li ste sigurni da želite da izađete iz instalacije?

en: Assamese
sr: asameški

en: At least one existing installation has been detected on your system.  What would you like to do?
sr: Otkrivena je barem jedna postojeća instalacija na vašem sistemu.  Šta biste želeli da učinite?

en: At least one unused physical volume partition is needed to create an LVM Volume Group.
    
    Create a partition or RAID array of type "physical volume (LVM)" and then select the "LVM" option again.
sr: Barem jedna neupotrebljena particija fizičkog diska je potrebna za pravljenje LVM disk grupe.
    
    Napravite particiju ili RAID niz vrste „fizički disk (LVM)“ i onda izaberite ponovo „LVM“ opciju.

en: At least two unused software RAID partitions are needed to create a RAID device.
    
    First create at least two partitions of type "software RAID", and then select the "RAID" option again.
sr: Najmanje dve neupotrebljene softverske RAID particije su potrebne za pravljenje RAID uređaja..
    
    Prvo napravite najmanje dve particije vrste „softverski RAID“, i onda izaberite ponovo „RAID“ opciju.

en: Attempting to connect to vnc client on host %s...
sr: Pokušavam povezivanje sa vnc klijentom na domaćinu %s...

en: Automatic Partitioning Errors
sr: Greške pri samostalnoj podeli diska

en: BIOS Drive Order
sr: BIOS redosled diskova

en: Back
sr: Nazad

en: Bad argument to HD kickstart method command: %s
sr: Loš argument komande HD kickstart metode: %s

en: Bad argument to NFS kickstart method command: %s
sr: Loš argument za komandu NFS kickstart metode: %s

en: Bad argument to URL kickstart method command: %s
sr: Loš argument za komandu URL kickstart metode: %s

en: Bad argument to device kickstart method command: %s
sr: Loš argument za komandu uređajske kickstart metode: %s

en: Bad argument to kickstart network command: %s
sr: Loš argument za mrežnu kickstart komandu: %s

en: Bad argument to shutdown kickstart method command: %s
sr: Loš argument komande za gašenje kickstart metode: %s

en: Bad bootproto %s specified in network command
sr: Loš bootproto %s naveden u mrežnoj komandi

en: Basic Devices
sr: Osnovni uređaji

en: Basic Storage Devices
sr: Osnovni skladišni uređaji

en: Below are the storage devices you've selected to be a part of this installation.  Please indicate using the arrows below which devices you'd like to use as data drives (these will not be formatted, only mounted) and which devices you'd like to use as system drives (these may be formatted).
sr: Ispod su skladišni uređaji koje ste izabrali da budu deo ove instalacije.  Koristeći strelice ispod odredite koje uređaje želite da koristite kao diskove za podatke (ovi neće biti formatirani, samo montirani) i koje uređaje želite da koristite kao sistemske diskove (ovi mogu biti formatirani).

en: Bengali
sr: bengalski

en: Bengali(India)
sr: bengalski(Indija)

en: Boot
sr: Pokretanje

en: Boot Loader Configuration
sr: Podešavanje pokretačkog programa

en: Boot label contains illegal characters
sr: Pokretačka oznaka sadrži neispravne znakove

en: Boot loader device
sr: Uređaj pokretačkog programa

en: Boot loader operating system list
sr: Spisak operativnih sistema pokretačkog programa

en: Bootable RAID1 set members must be partitions.
sr: Članovi RAID1 skupa za pokretanje moraju biti particije.

en: Bootable partitions can only be on RAID1 devices.
sr: Particije za pokretanje mogu biti samo na RAID1 uređajima.

en: Bootable partitions cannot be on a RAID device.
sr: Particije za pokretanje ne mogu biti na RAID uređaju.

en: Bootable partitions cannot be on a logical volume.
sr: Particije za pokretanje ne mogu biti na logičkom disku.

en: Bootable partitions cannot be on an %s filesystem.
sr: Particije za pokretanje ne mogu biti na %s sistemu datoteka.

en: Bootable partitions cannot be on an encrypted block device
sr: Particije za pokretanje ne mogu biti na šifrovanom blok uređaju

en: Bootloader
sr: Pokretački program

en: Bulgarian
sr: bugarski

en: CHAP password
sr: CHAP lozinka

en: CHAP username
sr: CHAP korisničko ime

en: C_ontinue
sr: Na_stavi

en: Can't have a question in command line mode!
sr: Ne mogu da primim pitanje u komandnom režimu!

en: Cancel
sr: Otkaži

en: Cancelled
sr: Otkazano

en: Cannot Delete
sr: Ne mogu da obrišem

en: Cannot find hard drive for BIOS disk %s
sr: Ne mogu da pronađem čvrsti disk za BIOS disk %s

en: Cannot find kickstart file on CDROM.
sr: Ne mogu da pronađem kickstart datoteku na CDROM-u.

en: Cannot find kickstart file on hard drive.
sr: Ne mogu da pronađem kickstart datoteku na čvrstom disku.

en: Cannot find ks.cfg on removable media.
sr: Ne mogu da nađem ks.cfg na izmenjivom mediju.

en: Cannot perform any creation action
sr: Ne mogu obaviti bilo kakvu akciju stvaranja

en: Capacity
sr: Kapacitet

en: Caps Lock is on.
sr: Uključena su velika slova.

en: Catalan
sr: katalonski

en: Chandev Parameters
sr: Chandev parametri

en: Chandev line
sr: Chandev red

en: Change Disc
sr: Promeni disk

en: Change _password
sr: Promeni _lozinku

en: Checking
sr: Proveravam

en: Checking "%s".
sr: Proveravam „%s“.

en: Checking dependencies in packages selected for installation
sr: Proveravam međuzavisnosti paketa izabranih za instalaciju

en: Checking filesystem on %s
sr: Proveravam sistem datoteka na %s

en: Checking media.
sr: Proveravam medijume.

en: Checksum Test
sr: Provera kontrolne sume

en: Chinese(Simplified)
sr: kineski(pojednostavljeni)

en: Chinese(Traditional)
sr: kineski(tradicionalni)

en: Choose "%s" to test the disc currently in the drive, or "%s" to eject the disc and insert another for testing.
sr: Odaberite „%s“ da isprobate disk koji je trenutno u uređaju, ili „%s“ da izbacite disk i umetnete neki drugi za probu.

en: Choose a Language
sr: Izaberite jezik

en: Choose a passphrase for the encrypted devices. You will be prompted for this passphrase during system boot.
sr: Izaberite lozinku za šifrovane uređaje. Bićete upitani za ovu lozinku prilikom pokretanja sistema.

en: Choose a passphrase for this encrypted partition. You will be prompted for the passphrase during system boot.
sr: Izaberite lozinku za ovu šifrovanu particiju. Bićete upitani za ovu lozinku prilikom pokretanja sistema.

en: Choose this option if you would like to upgrade your existing %s system.  This option will preserve the existing data on your storage device(s).
sr: Odaberite ovu opciju ako želite da nadgradite postojeći %s sistem.  Ova opcija će očuvati postojeće podatke na skladišnim uređajima.

en: Choose this option to install a fresh copy of %s on your system.  Existing software and data may be overwritten depending on your configuration choices.
sr: Odaberite ovu opciju za svežu %s instalaciju na vaš sistem.  Postojeći softver i podaci će biti prebrisani zavisno od izbora podešavanja.

en: Clear Disks Selector
sr: Birač čišćenja diska

en: Clone Drive Tool
sr: Alatka za kloniranje diskova

en: Clone Drives
sr: Kloniraj diskove

en: Command line mode requires all choices to be specified in a kickstart configuration file.
sr: Režim komandne linije zahteva da svi izbori budu određeni u datoteci kickstart podešavanja.

en: Complete
sr: Urađeno

en: Completed
sr: Završeno

en: Con_firm:
sr: Po_tvrda:

en: Configure FCoE Parameters
sr: Podesi FCoE parametre

en: Configure TCP/IP
sr: Podesi TCP/IP

en: Configure _proxy
sr: Podesi _proksi

en: Configure iSCSI Parameters
sr: Podesi iSCSI parametre

en: Configuring Network Interfaces
sr: Podešavam mrežne sprege

en: Confirm
sr: Potvrdite

en: Confirm Delete
sr: Potvrdite brisanje

en: Confirm Physical Extent Change
sr: Potvrdi promenu fizičkog opsega

en: Confirm Reset
sr: Potvrdite povraćaj

en: Confirm passphrase:
sr: Potvrdite lozinku:

en: Confirm:
sr: Potvrda:

en: Congratulations
sr: Čestitamo

en: Congratulations, your %s installation is complete.
sr: Čestitamo, vaša %s instalacija je završena.

en: Congratulations, your %s installation is complete.
    
    Please reboot to use the installed system.  Note that updates may be available to ensure the proper functioning of your system and installation of these updates is recommended after the reboot.
sr: Čestitamo, vaša %s instalacija je završena.
    
    Da biste upotrebili instalirani sistem pokrenite ga ponovo.  Primite k znanju da mogu biti dostupna ažuriranja koja osiguravaju pravilan rad sistema i da se instalacija ovih ažuriranja preporučuje nakon ponovnog pokretanja.

en: Connected!
sr: Povezano!

en: Connecting to FCoE SAN
sr: Povezivanje na FCoE SAN

en: Continue
sr: Nastavi

en: Copying File
sr: Umnožavam datoteku

en: Copying live image to hard drive.
sr: Prebacujem živi otisak na čvrsti disk.

en: Could not add LUN %(fcplun)s to WWPN %(wwpn)s on zFCP device %(devnum)s (%(e)s).
sr: Ne mogu da dodam LUN %(fcplun)s za WWPN %(wwpn)s zFCP uređaju %(devnum)s (%(e)s).

en: Could not add WWPN %(wwpn)s to zFCP device %(devnum)s (%(e)s).
sr: Ne mogu da dodam WWPN %(wwpn)s zFCP uređaju %(devnum)s (%(e)s).

en: Could not allocate requested partitions: 
    
    %(msg)s.%(extra)s
sr: Ne mogu da zauzmem zahtevane particije: 
    
    %(msg)s.%(extra)s

en: Could not allocate requested partitions: %s.
sr: Ne mogu da zauzmem zahtevane particije: %s.

en: Could not correctly delete SCSI device of zFCP %(devnum)s %(wwpn)s %(fcplun)s (%(e)s).
sr: Ne mogu da ispravno obrišem SCSI uređaj od zFCP %(devnum)s %(wwpn)s %(fcplun)s (%(e)s).

en: Could not find enough free space for automatic partitioning, please use another partitioning method.
sr: Ne mogu da pronađem dovoljno slobodnog prostora za samostalnu podelu diska, upotrebite drugi metod za podelu diska.

en: Could not find enough free space for automatic partitioning.  Press 'OK' to exit the installer.
sr: Ne mogu da pronađem dovoljno slobodnog prostora za samostalnu podelu diska.  Pritisnite „U redu“ za izlazak iz instalatera.

en: Could not free zFCP device %(devnum)s from device ignore list (%(e)s).
sr: Ne mogu da oslobodim zFCP uređaj %(devnum)s iz spiska uređaja za zanemarivanje (%(e)s).

en: Could not log in to any of the discovered nodes
sr: Ne mogu da se prijavim ni na jedan od otkrivenih čvorova

en: Could not read failed attribute of LUN %(fcplun)s at WWPN %(wwpn)s on zFCP device %(devnum)s (%(e)s).
sr: Ne mogu da pročitam svojstvo neuspeha za LUN %(fcplun)s kod WWPN %(wwpn)s na zFCP uređaju %(devnum)s (%(e)s).

en: Could not remove LUN %(fcplun)s at WWPN %(wwpn)s on zFCP device %(devnum)s (%(e)s).
sr: Ne mogu da uklonim LUN %(fcplun)s za WWPN %(wwpn)s na zFCP uređaju %(devnum)s (%(e)s).

en: Could not remove WWPN %(wwpn)s on zFCP device %(devnum)s (%(e)s).
sr: Ne mogu da uklonim WWPN %(wwpn)s na zFCP uređaju %(devnum)s (%(e)s).

en: Could not set zFCP device %(devnum)s offline (%(e)s).
sr: Ne mogu da postavim zFCP uređaj %(devnum)s van veze (%(e)s).

en: Could not set zFCP device %(devnum)s online (%(e)s).
sr: Ne mogu da postavim zFCP uređaj %(devnum)s na vezu (%(e)s).

en: Couldn't Create Drive Clone Editor
sr: Ne mogu da napravim uređivač kloniranja diska

en: Couldn't Mount ISO Source
sr: Ne mogu da montiram ISO izvor

en: Create
sr: Napravi

en: Create Custom Layout
sr: Napravi prilagođeni nacrt

en: Create LVM
sr: Napravi LVM

en: Create Partition
sr: Napravi particiju

en: Create Software RAID
sr: Napravi softverski RAID

en: Create Storage
sr: Napravi skladište

en: Create new boot loader configuration
sr: Novo podešavanje pokretačkog programa

en: Creating
sr: Pravim

en: Creating %s filesystem on %s
sr: Pravim %s sistem datoteka na %s

en: Creating %s on %s
sr: Pravim %s na %s

en: Creating device %s
sr: Pravim uređaj %s

en: Creating file %s
sr: Pravim datoteku %s

en: Croatian
sr: hrvatski

en: Customize _later
sr: Prilagodi _kasnije

en: Czech
sr: češki

en: DISPLAY variable not set. Starting text mode.
sr: DISPLAY promenljiva nije postavljena. Pokrećem tekstualni režim.

en: Danish
sr: danski

en: Default
sr: Podrazumevan

en: Default Boot _Target
sr: Podrazumevani _cilj za pokretanje

en: Dependency Check
sr: Provera međuzavisnosti

en: Desktop
sr: Radno okruženje

en: Device
sr: Uređaj

en: Device %s does not appear to contain an installation image.
sr: Izgleda da uređaj %s ne sadrži instalacioni otisak.

en: Device %s is encrypted. In order to access the device's contents during installation you must enter the device's passphrase below.
sr: Uređaj %s je šifrovan. Da biste pristupili sadržaju ovog uređaja tokom instalacije morate uneti lozinku uređaja ispod.

en: Device Filter
sr: Filtar uređaja

en: Devices
sr: Uređaji

en: Directory holding image:
sr: Direktorijum sa otiscima:

en: Dirty File Systems
sr: Zagađeni sistemi datoteka

en: Disc Found
sr: Disk je pronađen

en: Disc Not Found
sr: Disk nije pronađen

en: Disk %s contains BIOS RAID metadata, but is not part of any recognized BIOS RAID sets. Ignoring disk %s. | Disks %s contain BIOS RAID metadata, but are not part of any recognized BIOS RAID sets. Ignoring disks %s.
sr[0]: Disk %s sadrži BIOS RAID metapodatke, ali nije deo nijednog prepoznatog BIOS RAID skupa. Zanemarujem disk %s.
sr[1]: Diskovi %s sadrže BIOS RAID metapodatke, ali nisu deo nijednog prepoznatog BIOS RAID skupa. Zanemarujem diskove %s.
sr[2]: Diskovi %s sadrže BIOS RAID metapodatke, ali nisu deo nijednog prepoznatog BIOS RAID skupa. Zanemarujem diskove %s.

en: Do _Not Format
sr: _Nemoj da formatiraš

en: Do you have a driver disk?
sr: Da li imate upravljačku disketu?

en: Do you want to start the network interfaces on this system?
sr: Želite li da pokrenete mrežne sprege na ovom sistemu?

en: Do you wish to load any more driver disks?
sr: Želite li da učitate još neke upravljačke diskete?

en: Done
sr: Urađeno

en: Drive %(drive)s (%(size)-0.f MB) (Model: %(model)s)
sr: Disk %(drive)s (%(size)-0.f MB) (model: %(model)s)

en: Driver Disk Source
sr: Izvor za upravljačku disketu

en: Driver disk
sr: Upravljačka disketa

en: Driver disk is invalid for this release of %s.
sr: Upravljački disk je nevažeći za ovo %s izdanje.

en: Drives
sr: Diskovi

en: Due to system changes, your boot loader configuration can not be automatically updated.
sr: Zbog promena na sistemu, podešavanja pokretačkog programa se ne mogu samostalno ažurirati.

en: Duplicate Device
sr: Udvojen uređaj

en: Duplicate Label
sr: Udvojena oznaka

en: Dutch
sr: holandski

en: Dynamic IP Address
sr: Dinamička IP adresa

en: EFI System Partition
sr: EFI sistemska particija

en: E_xit Installer
sr: I_zlaz iz instalatera

en: Edit
sr: Uredi

en: Edit LVM Volume Group
sr: Uredi LVM disk grupu

en: Edit LVM Volume Group: %s
sr: Uredi LVM disk grupu: %s

en: Edit Logical Volume: %s
sr: Uredi logički disk: %s

en: Edit Partition: %s
sr: Uredi particiju: %s

en: Edit RAID Device
sr: Uredi RAID uređaj

en: Edit RAID Device: %s
sr: Uredi RAID uređaj: %s

en: Edit Repository
sr: Uredi riznicu

en: Eject Disc
sr: Izbaci disk

en: Enable HTTP proxy
sr: Uključi HTTP proksi

en: Enable IPv4 support
sr: Uključi IPv4 podršku

en: Enable IPv6 support
sr: Uključi IPv6 podršku

en: Enable IPv_4 support
sr: Uključi IPv_4 podršku

en: Enable IPv_6 support
sr: Uključi IPv_6 podršku

en: Enable network interface
sr: Uključi mrežni uređaj

en: Encrypt device?
sr: Šifrovati uređaj?

en: Encrypted
sr: Šifrovan

en: Encrypting %s
sr: Šifrovanje %s

en: Encryption key escrow requires networking, but there was an error enabling the network on your system.
sr: Deponovanje ključa za šifrovanje zahteva umrežavanje, ali je došlo do greške pri uključivanju mreže na sistemu.

en: English
sr: engleski

en: Enter Boot Loader Password
sr: Unesi lozinku za pokretački program

en: Enter Module Parameters
sr: Unesite parametre modula

en: Enter a boot loader password and then confirm it.  (Note that your BIOS keymap may be different than the actual keymap you are used to.)
sr: Unesite lozinku za pokretački program i potvrdite istu.  (Imajte na umu da je BIOS-ov raspored tastature možda različit od onog na koji ste navikli.)

en: Enter a label for the boot loader menu to display. The device (or hard drive and partition number) is the device from which it boots.
sr: Unesite oznaku koja će biti prikazana u meniju pokretačkog programa. Uređaj (ili broj diska i particije) je uređaj sa koga se pokreće.

en: Enter passphrase for encrypted partition
sr: Unesite lozinku za šifrovanu particiju

en: Enter passphrase:
sr: Unesite lozinku:

en: Enter the IPv4 and/or the IPv6 address and prefix (address / prefix).  For IPv4, the dotted-quad netmask or the CIDR-style prefix are acceptable. The gateway and name server fields must be valid IPv4 or IPv6 addresses.
sr: Unesite IPv4 i/ili IPv6 adresu i predmetak (adresa / predmetak).  Za IPv4, prihvatljiva je mrežna maska kao četvoročlana grupa sa tačkama ili predmetak u CIDR stilu.  Polja za mrežni prolaz i server imena moraju biti ispravne IPv4 ili IPv6 adrese.

en: Error
sr: Greška

en: Error - the logical volume name %s is not valid.
sr: Greška - %s ime logičkog diska nije ispravno.

en: Error - the logical volume name contains illegal characters or spaces.  Acceptable characters are letters, digits, '.' or '_'.
sr: Greška - ime logičkog diska sadrži nedozvoljene znakove ili razmake.  Prihvatljivi znakovi su slova, brojke, „.“ ili „_“.

en: Error - the volume group name %s is not valid.
sr: Greška - %s ime disk grupe nije ispravno.

en: Error - the volume group name contains illegal characters or spaces.  Acceptable characters are letters, digits, '.' or '_'.
sr: Greška - ime disk grupe sadrži nedozvoljene znakove ili razmake.  Prihvatljivi znakovi su slova, brojke, „.“ ili „_“.

en: Error Configuring Network
sr: Greške pri podešavanju mreže

en: Error Installing Package
sr: Greška pri instalaciji paketa

en: Error Parsing Kickstart Config
sr: Greška pri tumačenju kickstart podešavanja

en: Error Partitioning
sr: Greška pri podeli diska

en: Error Running Transaction
sr: Greška pri izvršavanju transakcije

en: Error Saving Screenshot
sr: Greška pri čuvanju snimka ekrana

en: Error Setting Up Repository
sr: Greška pri postavljanju riznice

en: Error With Data
sr: Greška sa podacima

en: Error configuring network device
sr: Došlo je do greške pri podešavanju mrežnog uređaja

en: Error configuring network device %s
sr: Greška pri podešavanju mrežnog uređaja %s

en: Error configuring network device:
sr: Došlo je do greške pri podešavanju mrežnog uređaja:

en: Error determining boot device's disk name
sr: Greška pri određivanju imena diska pokretačkog uređaja

en: Error downloading kickstart file
sr: Greška pri preuzimanju kickstart datoteke

en: Error downloading updates image
sr: Greška pri preuzimanju otiska ažuriranja

en: Error enabling swap device %(name)s: %(msg)s
    
    The /etc/fstab on your upgrade partition does not reference a valid swap device.
    
    Press OK to exit the installer
sr: Greška pri uključivanju svap uređaja %(name)s: %(msg)s
    
    /etc/fstab na particiji za nadgradnju ne ukazuje na ispravan svap uređaj.
    
    Pritisnite „U redu“ za izlazak iz instalatera.

en: Error enabling swap device %(name)s: %(msg)s
    
    This most likely means this swap device has not been initialized.
    
    Press OK to exit the installer.
sr: Greška pri uključivanju svap uređaja %(name)s: %(msg)s
    
    Ovo najverovatnije znači da svap uređaj nije bio inicijalizovan.
    
    Pritisnite „U redu“ za izlazak iz instalatera.

en: Error in %s on line %d of kickstart file %s.
sr: Greška kod %s u %d. redu kickstart datoteke %s.

en: Error opening kickstart file %s: %m
sr: Greška pri otvaranju kickstart datoteke %s: %m

en: Error processing %%ksappend lines: %s
sr: Greška pri obradi %%ksappend redova: %s

en: Error processing LVM.
    There is inconsistent LVM data on %(msg)s.  You can reinitialize all related PVs (%(pvs)s) which will erase the LVM metadata, or ignore which will preserve the contents.  This action may also be applied to all other PVs with inconsistent metadata.
sr: Greška pri LVM obradi.
    Izgleda da postoje nedosledni LVM podaci na %(msg)s.  Možete ponovo inicijalizovati sve povezane fizičke diskove (%(pvs)s), što će obrisati sve LVM metapodatke, ili zanemariti, što će očuvati sadržaj.  Ova radnja će možda takođe biti primenjena i na druge fizičke diskove sa nedoslednim metapodacima.

en: Error processing drive:
    
    %(path)s
    %(size)-0.fMB
    %(description)s
    
    This device may need to be reinitialized.
    
    REINITIALIZING WILL CAUSE ALL DATA TO BE LOST!
    
    This action may also be applied to all other disks needing reinitialization.%(details)s
sr: Greška pri obradi diska:
    
    %(path)s
    %(size)-0.fMB
    %(description)s
    
    Ovaj uređaj je možda potrebno ponovo inicijalizovati.
    
    PONOVNA INICIJALIZACIJA ĆE PROUZROKOVATI GUBITAK SVIH PODATAKA!
    
    Ova radnja će možda takođe biti primenjena i na druge diskove kojima je potreban ponovna inicijalizacija.%(details)s

en: Error reading contents of kickstart file %s: %m
sr: Greška pri čitanju sadržaja kickstart datoteke %s: %m

en: Error storing an encryption key: %s
sr: Greška pri skladištenju ključa za šifrovanje: %s

en: Error with Data
sr: Greška sa podacima

en: Error with Hostname
sr: Greška kod imena domaćina

en: Error with Partitioning
sr: Greška kod podele diska

en: Error with Password
sr: Greška sa lozinkom

en: Error with passphrase
sr: Greška sa lozinkom

en: Error!
sr: Greška!

en: Error: Could not reset loadparm (%s)
sr: Greška: Ne mogu da poništim loadparm (%s)

en: Error: Could not set %(device)s as reIPL device (%(e)s)
sr: Greška: Ne mogu da postavim %(device)s kao reIPL uređaj (%(e)s)

en: Error: On close, cannot set reIPL method to %(reipl_type)s (%(filename)s: %(e)s)
sr: Greška: Pri zatvaranju, ne mogu da postavim reIPL metodu na %(reipl_type)s (%(filename)s: %(e)s)

en: Error: On open, cannot set reIPL method to %(reipl_type)s (%(filename)s: %(e)s)
sr: Greška: Pri otvaranju, ne mogu da postavim reIPL metodu na %(reipl_type)s (%(filename)s: %(e)s)

en: Error: On write, cannot set reIPL method to %(reipl_type)s (%(filename)s: %(e)s)
sr: Greška: Pri upisivanju, ne mogu da postavim reIPL metodu na %(reipl_type)s (%(filename)s: %(e)s)

en: Error: reading FCP property %(syspath_property)s for reIPL (%(e)s)
sr: Greška: čitanje FCP svojstva %(syspath_property)s za reIPL (%(e)s)

en: Error: writing FCP property %(reipl_property)s for reIPL (%(e)s)
sr: Greška: upis FCP svojstva %(reipl_property)s za reIPL (%(e)s)

en: Error: writing default FCP property %(reipl_property)s for reIPL (%(e)s)
sr: Greška: upis podrazumevanog FCP svojstva %(reipl_property)s za reIPL (%(e)s)

en: Errors like this usually mean there is a problem with the filesystem that will require user interaction to repair.  Before restarting installation, reboot to rescue mode or another system that allows you to repair the filesystem interactively.  Restart installation after you have corrected the problems on the filesystem.
sr: Greška kao što je ova obično znači da postoji problem sa sistemom datoteka koji će zahtevati interakciju korisnika radi popravke.  Pre ponovnog pokretanja instalacije, ponovo pokrenite računar u režimu spašavanja ili neki drugi sistem koji vam omogućava da interaktivno popravite sistem datoteka.  Pokrenite instalaciju ponovo nakon što ste ispravili probleme na ovim sistemima datoteka.

en: Estonian
sr: estonski

en: Exit
sr: Izađi

en: Exit installer
sr: Izlaz iz instalatera

en: Exiting
sr: Izlazim

en: Extended
sr: Prošireno

en: FCoE not available
sr: FCoE nije dostupan

en: Failed LUN %(fcplun)s at WWPN %(wwpn)s on zFCP device %(devnum)s removed again.
sr: Neuspešan LUN %(fcplun)s kod WWPN %(wwpn)s na zFCP uređaju %(devnum)s je ponovo uklonjen.

en: Failed to load driver disk from file.
sr: Neuspelo čitanje upravljačke diskete iz datoteke.

en: Failed to mount driver disk.
sr: Neuspešno montiranje upravljačke diskete.

en: Failed to mount partition.
sr: Neuspelo montiranje particije.

en: Failed to mount updates disk
sr: Neuspelo montiranje diskete sa ažuriranjima.

en: Failed to read directory %s: %m
sr: Nije uspelo čitanje direktorijuma %s: %m

en: File System _Type:
sr: _Vrsta sistema datoteka

en: File system errors left uncorrected.
sr: Greške u sistemu datoteka su ostale neispravljene.

en: Filesystems have already been activated.  You cannot go back past this point.
    
    Would you like to continue with the installation?
sr: Sistemi datoteka su već aktivirani.  Ne možete da se vratite nazad posle ove tačke.
    
    Želite li da nastavite sa instalacijom?

en: Fill all space _up to (MB):
sr: Popuni sav prostor d_o (MB):

en: Fill to maximum _allowable size
sr: Popuni do najveće d_opuštene veličine

en: Filter By:
sr: Filtriraj po:

en: Final Warning
sr: Poslednje upozorenje

en: Finding Devices
sr: Pronalazim uređaje

en: Finding storage devices
sr: Pronalazim skladišne uređaje

en: Finishing upgrade
sr: Završavam nadgradnju

en: Finishing upgrade process.  This may take a little while.
sr: Završavam proces nadgradnje.  Ovo može da malo potraje.

en: Finnish
sr: finski

en: Firmware RAID
sr: Firmverski RAID

en: First BIOS drive:
sr: Prvi BIOS disk:

en: First sector of boot partition
sr: Prvi sektor pokretačke particije

en: Flashing %s port lights for %d seconds.
sr: Treperim %s lampice za port %d sekundi.

en: Following warnings occurred during automatic partitioning:
    
    %s
sr: Došlo je do sledećih upozorenja tokom samostalne podele diska:
    
    %s

en: Force to be a _primary partition
sr: Nametni da particija bude _osnovna

en: Format
sr: Formatiraj

en: Format Warning
sr: Upozorenje pri formatiranju

en: Format Warnings
sr: Upozorenja pri formatiranju

en: Format as Swap?
sr: Formatirati kao svap?

en: Format uninitialized DASD device?
    
    There is %d uninitialized DASD device on this system.  To continue installation, the device must be formatted.  Formatting will remove any data on this device. | Format uninitialized DASD devices?
    
    There are %d uninitialized DASD devices on this system.  To continue installation, the devices must be formatted.  Formatting will remove any data on these devices.
sr[0]: Formatirati neinicijalizovani DASD uređaj?
    
    Postoji %d neinicijalizovani DASD uređaj na ovom sistemu.  Da biste nastavili instalaciju, uređaj mora da bude formatiran.  Formatiranje će ukloniti sve podatke na ovom uređaju.
sr[1]: Formatirati neinicijalizovane DASD uređaje?
    
    Postoje %d neinicijalizovana DASD uređaja na ovom sistemu.  Da biste nastavili instalaciju, uređaji moraju da budu formatirani.  Formatiranje će ukloniti sve podatke na ovim uređajima.
sr[2]: Formatirati neinicijalizovane DASD uređaje?
    
    Postoji %d neinicijalizovanih DASD uređaja na ovom sistemu.  Da biste nastavili instalaciju, uređaji moraju da budu formatirani.  Formatiranje će ukloniti sve podatke na ovim uređajima.

en: Format?
sr: Formatirati?

en: Formatting
sr: Formatiram

en: Formatting DASD Device | Formatting DASD Devices
sr[0]: Formatiranje DASD uređaja
sr[1]: Formatiranje DASD uređaja
sr[2]: Formatiranje DASD uređaja

en: Found local installation media
sr: Pronađen lokalni medijum za instalaciju

en: Fourth BIOS drive:
sr: Četvrti BIOS disk:

en: Free
sr: Slobodno

en: Free Space
sr: Slobodan prostor

en: Free Space (MB)
sr: Slobodan prostor (MB)

en: Free Space:
sr: Slobodan prostor:

en: French
sr: francuski

en: Fresh Installation
sr: Sveža instalacija

en: Gateway
sr: Mrežni prolaz

en: Gateway:
sr: Mrežni prolaz:

en: German
sr: nemački

en: Giving up attempting to connect after %d try!
     | Giving up attempting to connect after %d tries!
sr[0]: Odustajem od pokušavanja povezivanja nakon %d pokušaja!
sr[1]: Odustajem od pokušavanja povezivanja nakon %d pokušaja!
sr[2]: Odustajem od pokušavanja povezivanja nakon %d pokušaja!

en: Go _back
sr: Idi na_zad

en: Graphical Desktop
sr: Grafičko radno okruženje

en: Graphical installation is not available. Starting text mode.
sr: Grafička instalacija nije dostupna. Pokrećem tekstualni režim.

en: Greek
sr: grčki

en: Gujarati
sr: gudžarati

en: HTTP/FTP
    CD/DVD
    NFS
    Hard Drive
sr: HTTP/FTP
    CD/DVD
    NFS
    Čvrsti disk

en: Hard Drives
sr: Čvrsti diskovi

en: Hard drive
sr: Čvrsti disk

en: Hebrew
sr: hebrejski

en: Hindi
sr: hindi

en: Hostname must be 255 or fewer characters in length.
sr: Dužina imena domaćina mora biti 255 ili manje znakova.

en: Hostname must start with a valid character in the ranges 'a-z', 'A-Z', or '0-9'
sr: Ime domaćina mora početi ispravnim znakom u opsegu „a-z“, „A-Z“, ili „0-9“

en: Hostname:
sr: Ime domaćina:

en: Hostnames can only contain the characters 'a-z', 'A-Z', '0-9', '-', or '.'
sr: Ime domaćina može sadržati samo znakove „a-z“, „A-Z“, „0-9“, „-“, ili „.“

en: How would you like to modify your drive configuration?
sr: Kako želite da izmenite vašu postavku diska?

en: Hungarian
sr: mađarski

en: I _don't want to create a swap file
sr: _Ne želim da napravim svap datoteku

en: I _want to create a swap file
sr: Želi_m da napravim svap datoteku

en: I can't go to the previous step from here. You will have to try again.
sr: Ne mogu odavde da se vratim na prethodni korak. Moraćete da pokušate ponovo.

en: IP Address
sr: IP adresa

en: IP address is missing.
sr: Nedostaje IP adresa.

en: IPv4 Address:
sr: IPv4 adresa:

en: IPv4 CIDR prefix must be between 0 and 32.
sr: IPv4 CIDR predmetak mora biti između 0 i 32.

en: IPv4 Needed for NFS
sr: IPv4 je potreban za NFS

en: IPv4 Network Mask
sr: IPv4 mrežna maska

en: IPv4 Network Mask
sr: IPv4 mrežna maska

en: IPv4 address:
sr: IPv4 adresa:

en: IPv4 addresses must contain four numbers between 0 and 255, separated by periods.
sr: IPv4 adrese moraju sadržati četiri broja između 0 i 255, razdvojena tačkama.

en: IPv6 address:
sr: IPv6 adresa:

en: Icelandic
sr: islandski

en: Identifier
sr: Identifikator

en: Identifier:
sr: Identifikator:

en: Identify
sr: Identifikuj

en: Identify NIC
sr: Identifikuj NIC

en: If you would like to test additional media, insert the next disc and press "%s". Testing each disc is not strictly required, however it is highly recommended.  Minimally, the discs should be tested prior to using them for the first time. After they have been successfully tested, it is not required to retest each disc prior to using it again.
sr: Ako želite da ispitate dodatne medijume, umetnite sledeći disk i pritisnite „%s“. Ispitivanje svakog diska nije strogo neophodno, ali je veoma preporučljivo.  U najmanju ruku, diskove treba ispitati pre prve upotrebe. Nakon njihovog uspešnog ispitivanja, nije potrebno ponovo ispitati svaki disk pre naknadne upotrebe.

en: Ignore _all
sr: Zanemar_i sve

en: Illegal Logical Volume Name
sr: Nevažeće ime za logički disk

en: Illegal logical volume name
sr: Nevažeće ime za logički disk

en: Illegal size
sr: Neispravna veličina

en: Iloko
sr: iloko

en: Image
sr: Otisak

en: In progress
sr: U toku

en: In which time zone are you located?
sr: U kojoj se vremenskoj zoni nalazite?

en: Indonesian
sr: indonežanski

en: Initializing iSCSI initiator
sr: Inicijalizujem iSCSI začetnika

en: Insert Driver Disk
sr: Umetnite upravljačku disketu

en: Insert your driver disk into /dev/%s and press "OK" to continue.
sr: Umetnite upravljačku disketu u /dev/%s i pritisnite „U redu“ za nastavak.

en: Insert your updates disk into %s and press "OK" to continue.
sr: Umetnite disketu sa ažuriranjima u %s i pritisnite „U redu“ za nastavak.

en: Install
sr: Instaliraj

en: Install Window
sr: Instalacija

en: Install on System
sr: Instaliraj na sistem

en: Install the live CD to your hard disk
sr: Instalirajte živi CD na vaš čvrsti disk

en: Install to Hard Drive
sr: Instaliraj na čvrsti disk

en: Installation Key
sr: Instalacioni ključ

en: Installation Method
sr: Način instalacije

en: Installation Progress
sr: Napredovanje instalacije

en: Installation Starting
sr: Instalacija počinje

en: Installation cannot continue.
sr: Instalacija se ne može nastaviti.

en: Installation requires partitioning of your hard drive.  The default layout is suitable for most users.  Select what space to use and which drives to use as the install target.
sr: Instalacija zahteva podelu vašeg diska na particije.  Podrazumevani nacrt je prikladan za većinu korisnika.  Izaberite koji prostor treba upotrebiti i koje diskove treba upotrebiti kao cilj instalacije.

en: Installing %s
sr: Instaliram %s

en: Installing Packages
sr: Instaliram pakete

en: Installing bootloader.
sr: Instaliram pokretački program.

en: Installing on a FireWire device.  This may or may not produce a working system.
sr: Instalacija na FireWire uređaj.  Ovo može ali ne mora da proizvede sistem u radnom stanju.

en: Installing on a USB device.  This may or may not produce a working system.
sr: Instalacija na USB uređaj.  Ovo može ali ne mora da proizvede sistem u radnom stanju.

en: Installs or upgrades to devices such as Storage Area Networks (SANs) or mainframe attached disks (DASD), usually in an enterprise environment
sr: Instalacija ili nadgradnja na uređajima kao što su mreža za skladištenje podataka (SAN) ili centralno povezani diskovi (DASD), obično u poslovnom okruženju.

en: Installs or upgrades to typical types of storage devices.  If you're not sure which option is right for you, this is probably it.
sr: Instalacija ili nadgradnja na uobičajenim vrstama skladišnih uređaja.  Ako niste sigurni koja je prava opcija za vas, ova je verovatno ta.

en: Interconnect
sr: Međuveza

en: Interconnect
    Vendor
    Identifier
sr: Međuveza
    Prodavac
    Identifikator

en: Invalid Directories
sr: Neispravni direktorijumi

en: Invalid Duration
sr: Neispravno trajanje

en: Invalid Initiator Name
sr: Neispravno ime začetnika:

en: Invalid Prefix
sr: Neispravan predmetak

en: Invalid Proxy URL
sr: Neispravan URL proksija

en: Invalid Repository Name
sr: Neispravno ime riznice

en: Invalid Repository URL
sr: Neispravan URL riznice

en: Invalid Volume Group Name
sr: Nevažeće ime disk grupe

en: Invalid mount point
sr: Neispravna tačka montiranja

en: Italian
sr: italijanski

en: Japanese
sr: japanski

en: Kannada
sr: kanada

en: Kernel Parameters
sr: Parametri jezgra

en: Keyboard Selection
sr: Izbor tastature

en: Keyboard Type
sr: Vrsta tastature

en: Kickstart Error
sr: Kickstart greška

en: Korean
sr: korejski

en: LUN %(fcplun)s at WWPN %(wwpn)s on zFCP device %(devnum)s already configured.
sr: LUN %(fcplun)s kod WWPN %(wwpn)s na zFCP uređaju %(devnum)s je već podešen.

en: LVM Logical Volume
sr: LVM logički disk

en: LVM Physical Volume
sr: LVM fizički disk

en: LVM Volume Group
sr: LVM disk grupa

en: LVM Volume Group %s (%-0.f MB)
sr: LVM disk grupa %s (%-0.f MB)

en: LVM Volume Groups
sr: LVM disk grupe

en: Label
sr: Oznaka

en: Language Selection
sr: Izbor jezika

en: Load another disk
sr: Učitaj još jednu disketu

en: Load driver disk
sr: Učitaj upravljačku disketu

en: Loading
sr: Učitavam

en: Loading %s driver
sr: Čitam %s upravljački program

en: Loading SCSI driver
sr: Učitavam upravljački program za SCSI

en: Local CD/DVD
sr: Lokalni CD/DVD

en: Logging in to iSCSI nodes
sr: Prijavljujem se na iSCSI čvorove

en: Logical Volume Manager (LVM) is a 3 level construct. The first level is made up of disks or partitions formatted with LVM metadata called Physical Volumes (PV).  A Volume Group (VG) sits on top of one or more PVs. The VG, in turn, is the base to create one or more Logical Volumes (LV).  Note that a VG can be an aggregate of PVs from multiple physical disks.  For more information on using LVM please consult the %s documentation
sr: Upravnik logičkim diskovima (LVM) je sklop 3 nivoa.  Prvi nivo se sastoji od diskova ili particija formatiranih sa LVM metapodacima pod nazivom fizički diskovi (PV).  Grupa diskova (VG) stoji povrh jednog ili više PV-a.  VG, zauzvrat, je osnova za pravljenje jednog ili više logičkih diskova (LV).  Imajte na umu da VG može biti skup PV-a sa više fizičkih diskova.  Za više informacija o LVM upotrebi pogledajte %s dokumentaciju

en: Logical Volume Name
sr: Ime logičkog diska

en: Logical Volume Name:
sr: Ime logičkog diska:

en: Logical Volume Names must be less than 128 characters
sr: Imena logičkih diskova moraju biti kraća od 128 znakova

en: Looking for installation images on CD device %s
sr: Tražim instalacione otiske na CD uređaju %s

en: Looking for installation images on CD device %s
sr: Tražim instalacione otiske na CD uređaju %s

en: MD RAID ARRAY %s (%-0.f MB)
sr: MD RAID niz %s (%-0.f MB)

en: Macedonian
sr: makedonski

en: Maithili
sr: maithili

en: Make LVM Volume Group
sr: Napravi LVM disk grupu

en: Make Logical Volume
sr: Napravi logički disk

en: Make RAID Device
sr: Napravi RAID uređaj

en: Malay
sr: malajski

en: Malayalam
sr: malajalam

en: Manual TCP/IP Configuration
sr: Ručno TCP/IP podešavanje

en: Manually choose
sr: Ručni izbor

en: Manually create your own custom layout on the selected device(s) using our partitioning tool.
sr: Ručno napravite sopstveni prilagođeni nacrt na izabranim uređajima koristeći naš alat za podelu.

en: Marathi
sr: marati

en: Master Boot Record (MBR)
sr: Glavni pokretački zapis (MBR)

en: Media Check
sr: Provera medijuma

en: Media Detected
sr: Pronađen medijum

en: Mi_grate filesystem to:
sr: Pre_seli sisteme datoteka na:

en: Migrate File Systems
sr: Preseli sisteme datoteka

en: Migration Failed
sr: Preseljenje nije uspelo

en: Minimal
sr: Minimalni

en: Missing Device
sr: Nedostaje uređaj

en: Missing Group
sr: Nedostaje grupa

en: Missing ISO 9660 Image
sr: Nedostaje ISO 9660 otisak

en: Missing Information
sr: Izostavljen podatak

en: Missing Package
sr: Nedostaje paket

en: Missing Protocol
sr: Nedostaje protokol

en: Missing options on line %d of kickstart file %s.
sr: Nedostaju opcije u %d. redu kickstart datoteke %s.

en: More Driver Disks?
sr: Još upravljačkih disketa?

en: Mount Point
sr: Tačka montiranja

en: Mount Point/
    RAID/Volume
sr: Tačka montiranja/
    RAID/disk

en: Mount failed
sr: Montiranje nije uspelo

en: Mount point in use
sr: Tačka montiranja u upotrebi

en: Multipath Devices
sr: Višelinijski uređaji

en: Must supply a --url argument to Url kickstart method.
sr: Morate navesti --url argument za Url kickstart metodu.

en: NFS Setup
sr: NFS postavka

en: NFS directory
sr: NFS direktorijum

en: NFS installation method requires IPv4 support.
sr: NFS metod instalacije zahteva IPv4 podršku.

en: NFS mount options (optional):
sr: Opcije NFS montiranja (izborno):

en: NFS server name:
sr: Ime NFS servera:

en: Name Server:
sr: Server imena:

en: Name in use
sr: Ime je u upotrebi

en: Nameserver
sr: Server imena

en: Nameserver:
sr: Server imena:

en: Nepali
sr: nepalski

en: Network Error
sr: Mrežna greška

en: Network Install Required
sr: Neophodna je mrežna instalacija

en: Networking Device
sr: Mrežni uređaj

en: No
sr: Ne

en: No Drives Found
sr: Nijedan disk nije pronađen

en: No Media Found
sr: Nijedan medijum nije pronađen

en: No Network Available
sr: Nema dostupne mreže

en: No Software Repos Enabled
sr: Nema uključenih riznica softvera

en: No device drivers have been loaded for your system.  Would you like to load any now?
sr: Nijedan upravljač uređaja nije učitan za vaš sistem.  Želite li da sada učitate neki?

en: No devices of the appropriate type were found on this driver disk.  Would you like to manually select the driver, continue anyway, or load another driver disk?
sr: Nije pronađen nijedan uređaj odgovarajuće vrste na ovoj upravljačkoj disketi.  Želite li da ručno izaberete upravljački program, svejedno nastavite, ili učitate još neku upravljačku disketu?

en: No driver found
sr: Nijedan upravljački program nije pronađen

en: No drivers found
sr: Nijedan upravljački program nije pronađen

en: No drivers were found to manually insert.  Would you like to use a driver disk?
sr: Nije pronađen nijedan upravljački program za ručno ubacivanje.  Želite li da koristite upravljačku disketu?

en: No free slots
sr: Nema slobodnih mesta

en: No free space
sr: Nema slobodnog prostora

en: No iSCSI nodes discovered
sr: Nisu otkriveni iSCSI čvorovi

en: No initiator name set
sr: Ime začetnika nije postavljeno

en: No installation media was found. Please insert a disc into your drive and try again.
sr: Nije pronađen nijedan medijum sa instalacijom. Ubacite disk u uređaj i pokušajte ponovo.

en: No kernel packages were installed on the system.  Bootloader configuration will not be changed.
sr: Nijedan paket jezgra nije instaliran na sistem.  Podešavanje pokretačkog programa neće biti promenjeno.

en: No network cards present.
sr: Nema prisutne mrežne kartice.

en: No new iSCSI nodes discovered
sr: Nisu otkriveni novi iSCSI čvorovi

en: No partitions are available to resize.  Only physical partitions with specific filesystems can be resized.
sr: Nema dostupnih particija za promenu veličine.  Samo se fizičkim particijama sa određenim sistemima datoteka može promeniti veličina.

en: No password
sr: Bez lozinke

en: Northern Sotho
sr: severni soto

en: Norwegian(Bokmål)
sr: norveški(bokmal)

en: Not enough physical volumes
sr: Nema dovoljno fizičkih diskova

en: Not enough space
sr: Nema dovoljno prostora

en: Note that the creation action requires one of the following:
    
    * Free space in one of the Hard Drives.
    * At least two free Software RAID partitions.
    * At least one free physical volume (LVM) partition.
    * At least one Volume Group with free space.
sr: Imajte na umu da akcija stvaranja zahteva jedno od sledećih:
    
    * Slobodan prostor na jednom od čvrstih diskova.
    * Najmanje dve slobodne softverske RAID particije.
    * Najmanje jednu slobodanu particiju (LVM) fizičkog diska.
    * Najmanje jednu disk grupu sa slobodnim prostorom.

en: Note that updates may be available to ensure the proper functioning of your system and installation of these updates is recommended after the reboot.
sr: Primite k znanju da mogu biti dostupna ažuriranja koja osiguravaju pravilan rad sistema i da se instalacija ovih ažuriranja preporučuje nakon ponovnog pokretanja.

en: Notice
sr: Obaveštenje

en: Number of _spares:
sr: Broj _rezervi:

en: OK
sr: U redu

en: Operational error.
sr: Operativna greška.

en: Optional packages selected: %(inst)d of %(cnt)d
sr: Izabrani izborni paketi: %(inst)d od %(cnt)d

en: Original File System Label:
sr: Početna oznaka sistema datoteka:

en: Original File System Type:
sr: Početna vrsta sistema datoteka:

en: Oriya
sr: orija

en: Other SAN Devices
sr: Drugi SAN uređaji

en: PPC PReP Boot
sr: PPC PReP pokretanje

en: Package Installation
sr: Instalacija paketa

en: Packages completed: %(donepkgs)d of %(numpkgs)d | Packages completed: %(donepkgs)d of %(numpkgs)d
sr[0]: Završeni paketi: %(donepkgs)d od %(numpkgs)d
sr[1]: Završeni paketi: %(donepkgs)d od %(numpkgs)d
sr[2]: Završeni paketi: %(donepkgs)d od %(numpkgs)d

en: Packages in %s
sr: Paketi u %s

en: Partition
sr: Particija

en: Partitioning
sr: Podela diska

en: Partitioning Errors
sr: Greške pri podeli diska

en: Partitioning Type
sr: Vrsta podele diska

en: Partitioning Warning
sr: Upozorenje pri podeli diska

en: Partitioning Warnings
sr: Upozorenja pri podeli diska

en: Partitions of type '%s' must be constrained to a single drive.  To do this, select the drive in the 'Allowable Drives' checklist.
sr: Particije vrste „%s“ moraju da budu ograničene na jedan disk.  Ovo se postiže izborom diska u kontrolnom spisku „Dozvoljeni diskovi“.

en: Passphrase
sr: Lozinka

en: Passphrase for encrypted device
sr: Lozinka za šifrovani uređaj

en: Password
sr: Lozinka

en: Password (confirm):
sr: Lozinka (potvrda):

en: Password Length
sr: Dužina lozinke

en: Password Mismatch
sr: Neusaglašenost lozinki

en: Password:
sr: Lozinka:

en: Passwords do not match
sr: Lozinke nisu usaglašene.

en: Passwords don't match
sr: Lozinke nisu usaglašene.

en: Paths
sr: Putanje

en: Performing post-installation configuration
sr: Vršim podešavanja posle instalacije

en: Performing post-installation filesystem changes.  This may take several minutes.
sr: Izvršavam izmene sistema datoteka posle instalacije.  Ovo može da potraje nekoliko minuta.

en: Performing post-upgrade configuration
sr: Vršim podešavanja posle nadgradnje

en: Persian
sr: persijski

en: Physical Volumes to _Use:
sr: _Koristi fizičke diskove:

en: Pick a root password. You must type it twice to ensure you know it and do not make a typing mistake.
sr: Izaberite root lozinku. Morate je otkucati dvaput da biste se uverili da je znate i da nema grešaka u kucanju.

en: Please Select A Device
sr: Izaberite uređaj

en: Please enter a logical volume name.
sr: Molim unesite ime logičkog diska.

en: Please enter a volume group name.
sr: Molim unesite ime disk grupe.

en: Please enter an NFS server and path.
sr: Unesite NFS server i putanju.

en: Please enter any parameters which you wish to pass to the %s module separated by spaces.  If you don't know what parameters to supply, skip this screen by pressing the "OK" button.
sr: Molim unesite ma koje parametre koje želite da prosledite %s modulu, razdvojene razmakom.  Ako ne znate koje parametre da navedete, jednostavno preskočite ovaj ekran pritiskom na dugme „U redu“.

en: Please enter the URL containing the %s installation image on your server.
sr: Unesite URL koji sadrži %s instalacioni otisak na serveru.

en: Please enter the server and path to your %s installation image and optionally additional NFS mount options.
sr: Unesite ime servera i putanju do %s instalacionog otiska i izborno dodatne opcije NFS montiranja.

en: Please insert %(productName)s disc %(discnum)d to continue.
sr: Molim umetnite %(productName)s disk %(discnum)d za nastavak.

en: Please manually connect your vnc client to %s to begin the install.
sr: Molim ručno povežite vašeg vnc klijenta sa %s za početak instalacije.

en: Please manually connect your vnc client to begin the install.
sr: Molim ručno povežite vašeg vnc klijenta za početak instalacije.

en: Please name this computer.  The hostname identifies the computer on a network.
sr: Dajte ime ovom računaru.  Ime domaćina identifikuje ovaj računar na mreži.

en: Please provide the configuration information for this software repository.
sr: Navedite podatke o podešavanju za ovu riznicu softvera.

en: Please reboot to use the installed system.
sr: Pokrenite sistem ponovo kako biste upotrebili instalirani sistem.

en: Please select a source drive.
sr: Molim izaberite ciljni disk.

en: Please select any additional repositories that you want to use for software installation.
sr: Molim izaberite ma koje dodatne riznice koje biste želeli da upotrebite za instalaciju softvera.

en: Please select the driver below which you wish to load.  If it does not appear and you have a driver disk, press F2.
sr: Molim izaberite ispod upravljački program koji želite da učitate.  Ako se ne pojavljuje na spisku, a imate upravljačku disketu, pritisnite F2.

en: Please select the drives you'd like to install the operating system on, as well as any drives you'd like to automatically mount to your system, below:
sr: Izaberite ispod diskove na koje želite da instalirate operativni sistem, kao i bilo koje diskove koje želite da budu samostalno montirani na sistemu:

en: Please select the network interface which is connected to
    your FCoE switch.
sr: Izaberite mrežnu spregu koje je povezana na
    FCoE komutator

en: Please select the target drives for the clone operation.
sr: Molim izaberite ciljne diskove za postupak kloniranja.

en: Please shutdown to use the installed system.
sr: Ugasite sistem kako biste upotrebili instalirani sistem.

en: Please specify a mount point for this partition.
sr: Molim navedite tačku montiranja za ovu particiju.

en: Polish
sr: poljski

en: Port / Target / LUN
    Target Identifier
sr: Port / Cilj / LUN
    Identifikator cilja

en: Portuguese
sr: portugalski

en: Portuguese(Brazilian)
sr: portugalski(Brazil)

en: Post Installation
sr: Posle instalacije

en: Post Upgrade
sr: Posle nadgradnje

en: Post-Installation
sr: Posle instalacije

en: Pre-Installation
sr: Pre instalacije

en: Prefix must be between 1 and 32 for IPv4 networks or between 1 and 128 for IPv6 networks
sr: Predmetak mora biti između 1 i 32 za IPv4 mreže ili između 1 i 128 za IPv6 mreže

en: Preparing %d DASD device for use with Linux... | Preparing %d DASD devices for use with Linux...
sr[0]: Pripremanje %d DASD uređaja za Linux upotrebu...
sr[1]: Pripremanje %d DASD uređaja za Linux upotrebu...
sr[2]: Pripremanje %d DASD uređaja za Linux upotrebu...

en: Preparing to install
sr: Priprema za instalaciju

en: Preparing transaction from installation source
sr: Pripremam transakciju sa izvora instalacije

en: Press <enter> for a shell
sr: Pritisnite <enter> za ljusku

en: Proceed with upgrade?
sr: Nastavak nadgradnje?

en: Proxy URL
sr: URL proksija

en: Proxy U_RL (host:port)
sr: U_RL proksija (domaćin:port)

en: Proxy pass_word
sr: _Lozinka za proksi

en: Proxy u_sername
sr: Kori_sničko ime za proksi

en: Punjabi
sr: pandžabi

en: RAID Clone
sr: RAID klon

en: RAID Device
sr: RAID uređaj

en: RAID Devices
sr: RAID uređaji

en: RAID Partition
sr: RAID particija

en: RAID _Device:
sr: RAID _uređaj:

en: RAID _Level:
sr: RAID n_ivo:

en: RAM detected (MB):
sr: Pronađen RAM (MB):

en: Re-ini_tialize all
sr: Pono_vo inicijalizuj sve

en: Re_boot
sr: Po_kreni ponovo

en: Re_set
sr: Poniš_ti

en: Re_view and modify partitioning layout
sr: Preg_ledaj i promeni nacrt particija

en: Read-Only
sr: Samo za čitanje

en: Reading anaconda updates
sr: Čitam anacondina ažuriranja

en: Reading driver disk
sr: Čitam upravljački disk

en: Reboo_t
sr: Ponovo po_kreni

en: Reboot
sr: Pokreni ponovo

en: Reboot?
sr: Ponovno pokretanje?

en: Recent kernels (2.4 or newer) need significantly more swap than older kernels, up to twice the amount of RAM on the system.  You currently have %dMB of swap configured, but you may create additional swap space on one of your file systems now.
sr: Skorijim jezgrima (2.4 i novijim) je potrebno značajno više svap prostora nego starijim jezgrima, barem toliko da svap prostor bude duplo veći od RAM-a u sistemu.  Trenutno imate podešeno %dMB svap prostora, ali sada možete da napravite dodatni svap prostor na jednom od sistema datoteka.

en: Recoverable errors have been detected or dosfsck has discovered an internal inconsistency.
sr: Oporavljive greške su otkrivene ili je dosfsck otkrio unutrašnju nedoslednost.

en: Reinstall System
sr: Preinstaliraj sistem

en: Removes all Linux partitions on the selected device(s). This does not remove other partitions you may have on your storage device(s) (such as VFAT or FAT32).
    
    <b>Tip:</b> This option will remove data from the selected device(s).  Make sure you have backups.
sr: Uklanja sve Linux particije na izabranim uređajima.  Ovo ne uklanja druge particije koje možete imati na skladišnim uređajima (kao što su VFAT ili FAT32).
    
    <b>Savet:</b> Ova opcija će ukloniti podatke sa izabranih uređaja.  Pobrinite se da imate rezervne kopije.

en: Removes all partitions on the selected device(s).  This includes partitions created by other operating systems.
    
    <b>Tip:</b> This option will remove data from the selected device(s).  Make sure you have backups.
sr: Uklanja sve particije na izabranim uređajima.  Ovo uključuje i particije napravljene iz drugih operativnih sistema.
    
    <b>Savet:</b> Ova opcija će ukloniti podatke sa izabranih uređaja.  Pobrinite se da imate rezervne kopije.

en: Replace Existing Linux System(s)
sr: Zameni postojeće Linux sisteme

en: Replace existing Linux system
sr: Zameni postojeći Linux sistem

en: Repository %r is missing name in configuration, using id
sr: Riznici %r nedostaje naziv u podešavanjima, koristim id

en: Repository _URL
sr: UR_L riznice

en: Repository editing is not available in text mode.
sr: Uređivanje riznica nije dostupno u tekstualnom režimu.

en: Requested password contains non-ASCII characters, which are not allowed.
sr: Zahtevana lozinka sadrži znakove koji nisu ASCII, i nisu dozvoljeni.

en: Required Install Media
sr: Zahtevani instalacioni medijumi

en: Rescue
sr: Spasi

en: Rescue Method
sr: Način spašavanja

en: Rescue Mode
sr: Režim spašavanja

en: Resize Device Error
sr: Greška pri promeni veličine uređaja

en: Resize FileSystem Error
sr: Greška pri promeni veličine sistema datoteka

en: Resizing
sr: Menjam veličinu

en: Resizing Failed
sr: Promena veličine nije uspela

en: Resizing filesystem on %s
sr: Menjam veličinu sistema datoteka na %s

en: Retains your current data and partitions and uses only the unpartitioned space on the selected device(s), assuming you have enough free space available.
sr: Zadržava trenutne podatke i particije i koristi samo nepodeljeni prostor na izabranim uređajima, pod pretpostavkom da imate dovoljno slobodnog prostora na raspolaganju.

en: Retrieving
sr: Dobavljam

en: Retrieving installation information for %s.
sr: Pribavljam podatke o instalaciji za %s.

en: Retrieving installation information.
sr: Pribavljam podatke o instalaciji.

en: Retry
sr: Pokušaj ponovo

en: Retrying
sr: Pokušavam ponovo

en: Retrying download.
sr: Ponovo pokušavam preuzimanje.

en: Reverse CHAP password
sr: Obratna CHAP lozinka

en: Reverse CHAP username
sr: Obratno CHAP korisničko ime

en: Romanian
sr: rumunski

en: Root Password
sr: Root lozinka

en: Root Password:
sr: Root lozinka:

en: Root _Password:
sr: Root _lozinka:

en: Running anaconda %s, the %s rescue mode - please wait.
sr: Pokrećem anacondu %s, režim spašavanja za %s - molim sačekajte.

en: Running anaconda %s, the %s system installer - please wait.
sr: Pokrećem anacondu %s, instalater %s sistema - molim sačekajte.

en: Running anaconda via telnet.
sr: Pokrećem anacondu kroz telnet.

en: Running post-installation scripts
sr: Izvršavam skripte posle instalacije

en: Running pre-installation scripts
sr: Izvršavam skripte pre instalacije

en: Running...
sr: Izvršavam...

en: Russian
sr: ruski

en: Saving Screenshot
sr: Čuvam snimak ekrana

en: Scanning
sr: Pretražujem

en: Scanning iSCSI nodes
sr: Pretražujem iSCSI čvorove

en: Screenshots Copied
sr: Snimci ekrana su umnoženi

en: Scriptlet Failure
sr: Neuspeh skriptice

en: Search
sr: Pretraga

en: Search By:
sr: Traži po:

en: Search Results:
sr: Rezultati pretrage:

en: Second BIOS drive:
sr: Drugi BIOS disk:

en: Seconds:
sr: Sekundi:

en: Select 'Yes' to continue and format these partitions, or 'No' to go back and change these settings.
sr: Izaberite „Da“ za nastavak i formatiranje ovih particija, ili „Ne“ da se vratite i promenite ove postavke.

en: Select A Directory
sr: Izaberite direktorijum

en: Select Device Driver to Load
sr: Izaberite upravljač uređaja za učitavanje

en: Select Partition
sr: Izaberite particiju

en: Select driver
sr: Izaberite upravljački program

en: Select driver disk image
sr: Izaberite otisak upravljačke diskete

en: Select the _partition to put the swap file on:
sr: Izaberite par_ticiju za smeštaj svap datoteke:

en: Select the file which is your driver disk image.
sr: Izaberite datoteku koja je otisak upravljačke diskete.

en: Select which NIC is connected to the FCoE SAN.
sr: Izaberite koji je NIC povezan na FCoE SAN.

en: Sending request for IP address information for %s
sr: Šaljem zahtev za podacima IP adrese za %s

en: Serbian
sr: srpski

en: Serbian(Latin)
sr: srpski(latinica)

en: Serial Number
sr: Serijski broj

en: Setup Networking
sr: Postavka umrežavanja

en: Shared library error.
sr: Greška sa deljenom bibliotekom.

en: Show Identifiers that Include:
sr: Prikaži identifikatore koji uključuju:

en: Show Only Devices From:
sr: Prikaži samo uređaje od:

en: Show Only Devices Using:
sr: Prikaži samo uređaje koji koriste:

en: Shrink Current System
sr: Smanji tekući sistem

en: Shrinks existing partitions to create free space for the default layout.
sr: Smanjuje postoje particije radi pravljenja slobodnog prostora za podrazumevani nacrt.

en: Shutdown
sr: Ugasi

en: Sinhala
sr: sinhala

en: Size
    (MB)
sr: Veličina
    (MB)

en: Size (MB)
sr: Veličina (MB)

en: Size (MB):
sr: Veličina (MB):

en: Skip
sr: Preskoči

en: Skip boot loader updating
sr: Preskoči ažuriranje pokretačkog programa

en: Slovak
sr: slovački

en: Slovenian
sr: slovenački

en: Software Development
sr: Razvoj softvera

en: Software RAID allows you to combine several disks into a larger RAID device.  A RAID device can be configured to provide additional speed and reliability compared to using an individual drive.  For more information on using RAID devices please consult the %s documentation.
sr: Softverski RAID vam dozvoljava da sastavite više diskova u veći RAID uređaj.  RAID uređaj može biti podešen da pruži dodatnu brzinu i pouzdanost u poređenju sa upotrebom pojedinačnog diska.  Za više informacija o upotrebi RAID uređaja pogledajte %s dokumentaciju.

en: Some of the packages you have selected for install are missing dependencies.  You can exit the installation, go back and change your package selections, or continue installing these packages without their dependencies.
sr: Nekima od paketa koje ste izabrali za instalaciju nedostaju zavisnosti. Možete da napustite instalaciju, idite nazad i promenite izbor paketa, ili nastavite da instalirate ove pakete bez njihovih zavisnosti.

en: Some of your software repositories require networking, but there was an error enabling the network on your system.
sr: Neke od vaših riznica softvera zahtevaju umrežavanje, ali je došlo do greške pri uključivanju mreže na sistemu.

en: Some packages associated with this group are not required to be installed but may provide additional functionality.  Please choose the packages which you would like to have installed.
sr: Neke od paketa pridruženih ovoj grupi nije neophodno instalirati, ali mogu da pruže dodatne funkcije.  Izaberite pakete koje biste želeli da budu instalirani.

en: Source Drive Error
sr: Greška na izvornom disku

en: Source Drive:
sr: Izvorni disk:

en: Spanish
sr: španski

en: Specialized Storage Devices
sr: Posebni skladišni uređaji

en: Specify optional module arguments
sr: Navedite neobavezne argumente modula

en: Standard Partition
sr: Obična particija

en: Start VNC
sr: Pokreni VNC

en: Starting VNC...
sr: Pokrećem VNC...

en: Starting graphical installation.
sr: Pokrećem grafičku instalaciju.

en: Starting installation process
sr: Počinjem postupak instalacije

en: Storing encryption keys
sr: Skladištenje ključeva za šifrovanje

en: Success
sr: Uspešno

en: Suggested size (MB):
sr: Predložena veličina (MB):

en: Swap file _size (MB):
sr: _Veličina svap prostora (MB):

en: Swap file size (MB):
sr: Veličina svap prostora (MB):

en: Swedish
sr: švedski

en: System clock uses UTC
sr: Sistemski časovnik koristi UTC

en: System to Rescue
sr: Sistem za spašavanje

en: System to Upgrade
sr: Sistem za nadgradnju

en: Tajik
sr: tadžik

en: Tamil
sr: tamilski

en: Target
sr: Cilj

en: Target Drive Error
sr: Greška na ciljnom disku

en: Target Drive(s):
sr: Ciljni disk(ovi):

en: Target IP Address
sr: Ciljna IP adresa

en: Target:
sr: Cilj:

en: Telugu
sr: telugu

en: Test
sr: Isprobaj

en: Text mode provides a limited set of installation options.  It does not allow you to specify your own partitioning layout or package selections.  Would you like to use VNC mode instead?
sr: Tekstualni režim pruža ograničeni skup opcija za instalaciju.  Ne dopušta vam da odredite svoj nacrt podele diska niti izbor paketa.  Da li biste želeli da umesto upotrebite VNC režim?

en: Thank you for downloading this pre-release of %(productName)s.
    
    This is not a final release and is not intended for use on production systems.  The purpose of this release is to collect feedback from testers, and it is not suitable for day to day usage.
    
    To report feedback, please visit:
    
       %(bugzillaUrl)s
    
    and file a report against '%(fileagainst)s'.
sr: Hvala vam što se preuzeli %(productName)s sistem pre izdanja.
    
    Ovo nije završno izdanje i nije namenjeno za upotrebu na radnim sistemima.  Svrha ovog izdanja je sakupljanje utisaka od ispitivača, i ono nije prikladno za svakodnevnu upotrebu.
    
    Da biste preneli utiske, posetite:
    
       %(bugzillaUrl)s
    
    i podnesite izveštaj za „%(fileagainst)s“.

en: That directory could not be mounted from the server.
sr: Nisam mogao da montiram taj direktorijum sa servera.

en: That directory does not seem to contain a %s installation image.
sr: Izgleda da taj direktorijum ne sadrži %s instalacioni otisak.

en: That's not the correct %s disc.
sr: To nije ispravan %s disk.

en: The %s disc was not found in any of your CDROM drives. Please insert the %s disc and press %s to retry.
sr: %s disk nije pronađen ni u jednom od CDROM uređaja. Molim umetnite %s disk i pritisnite %s da pokušate ponovo.

en: The %s disc was not found in any of your drives. Please insert the %s disc and press %s to retry.
sr: %s disk nije pronađen ni u jednom od disk uređaja. Molim umetnite %s disk i pritisnite %s da pokušate ponovo.

en: The ISO image %s has a size which is not a multiple of 2048 bytes.  This may mean it was corrupted on transfer to this computer.
    
    It is recommended that you exit and abort your installation, but you can choose to continue if you think this is in error.
sr: ISO otisak %s ima veličinu koja nije umnožak 2048 bajtova.  Ovo može da znači da je iskvaren prilikom prenosa na ovaj računar.
    
    Preporučuje se da odustanete i izađete iz instalacije, ali možete izabrati i da nastavite ako mislite da je ovo greška.

en: The VNC server is now running.
sr: VNC server je sada pokrenut.

en: The arch of the release of %(productName)s you are upgrading to appears to be %(myarch)s which does not match your previously installed arch of %(arch)s.  This is likely to not succeed.  Are you sure you wish to continue the upgrade process?
sr: Izgleda da je arhitektura %(productName)s sistema sa kojeg se nadgrađujete %(myarch)s, što ne odgovara prethodno instaliranoj arhitekturi %(arch)s.  Ovo verovatno neće uspeti.  Da li sigurno želite da nastavite proces nadgradnje?

en: The boot partition must be within the first 4MB of the disk.
sr: Pokretačka particija mora biti unutar prvih 4MB diska.

en: The current requested size (%(size)10.2f MB) is larger than the maximum logical volume size (%(maxlv)10.2f MB). To increase this limit you can create more Physical Volumes from unpartitioned disk space and add them to this Volume Group.
sr: Trenutna zahtevana veličina (%(size)10.2f MB) je veća od najveće veličine logičkog diska (%(maxlv)10.2f MB). Da biste povisili ovu granicu, možete da napravite dodatne fizičke diskove iz nepodeljenog prostora na disku i dodate ih ovoj disk grupi.

en: The default installation of %s includes a set of software applicable for general internet usage.  What additional tasks would you like your system to support?
sr: Podrazumevana %s instalacija uključuje skup softvera koji je primenljiv za opštu upotrebu interneta.  Koje dodatne radnje želite da vaš sistem podržava?

en: The default installation of %s includes a set of software applicable for general internet usage. You can optionally select a different set of software now.
sr: Podrazumevana %s instalacija uključuje skup softvera koji je primenljiv za opštu upotrebu interneta. Možete po izboru sada izabrati drugačiji skup softvera.

en: The default installation of %s is a minimal install. You can optionally select a different set of software now.
sr: Podrazumevana %s instalacija je minimalna instalacija. Možete po izboru sada izabrati drugačiji skup softvera.

en: The disk %s requires at least 1MB of free space at the beginning.
sr: Disk %s zahteva najmanje 1MB slobodnog prostora na početku.

en: The drive %s will now be cloned to the following drives:
sr: Disk %s će sada biti kloniran na sledeće diskove:

en: The drive clone editor could not be created for some reason.
sr: Iz nekog razloga uređivač kloniranja diska nije mogao biti napravljen.

en: The file %s cannot be opened.  This is due to a missing file, a corrupt package or corrupt media.  Please verify your installation source.
    
    If you exit, your system will be left in an inconsistent state that will likely require reinstallation.
sr: Datoteka %s ne može da se otvori.  Ovo je zbog odsutne datoteke, iskvarenog paketa ili iskvarenog medijuma.  Molim proverite da li drvo instalacije.
    
    Ako izađete, sistem može ostati u nedoslednom stanju koje će verovatno zahtevati ponovnu instalaciju.

en: The file systems of the Linux installation you have chosen to upgrade have already been mounted. You cannot go back past this point.
sr: Sistemi datoteka Linux instalacije koju ste odabrali za nadgradnju su već montirani. Ne možete da se vratite nazad posle ove tačke.

en: The following are directories which should instead be symbolic links, which will cause problems with the upgrade.  Please return them to their original state as symbolic links and restart the upgrade.
sr: Slede direktorijumi koji bi umesto toga trebalo da budu simboličke veze, što će izazvati probleme pri nadgradnji.  Molim vratite ih u njihovo prvobitno stanje simboličke veze i ponovo pokrenite nadgradnju.

en: The following critical errors exist with your requested partitioning scheme. These errors must be corrected prior to continuing with your install of %(productName)s.
    
    %(errorstr)s
sr: Postoje sledeće presudne greške sa vašim zahtevanim nacrtom podele diska. Ove greške moraju biti ispravljene pre nastavka %(productName)s instalacije.
    
    %(errorstr)s

en: The following devices have been found on your system.
sr: U vašem sistemu su pronađeni sledeći uređaji:

en: The following error occurred when mounting the file systems listed in /etc/fstab.  Please fix this problem and try to upgrade again.
    %s
sr: Došlo je do sledeće greške pri montiranju sistema datoteka navedenih u /etc/fstab. Molim ispravite ovaj problem i pokušajte nadgradnju ponovo.
    %s

en: The following error occurred while setting up the installation repository:
    
    %(e)s
    
    Please provide the correct information for installing %(productName)s.
sr: Došlo je do sledeće greške pri postavljanju riznice za instalaciju:
    
    %(e)s
    
    Pružite ispravne podatke za %(productName)s instalaciju.

en: The following error occurred while setting up the repository:
    
    %s
sr: Došlo je do sledeće greške pri postavljanju riznice:
    
    %s

en: The following error was found while parsing the kickstart configuration file:
    
    %s
sr: Pronađena je sledeća greška pri tumačenju datoteke kickstart podešavanja:
    
    %s

en: The following errors occurred with your partitioning:
    
    %(errortxt)s
    
    This can happen if there is not enough space on your hard drive(s) for the installation. %(extra)s
sr: Došlo je do sledećih grešaka sa vašom podelom diska:
    
    %(errortxt)s
    
    Ovo se može desiti kada ne postoji dovoljno prostora za instalaciju na čvrstom disku. %(extra)s

en: The following file systems for your Linux system were not unmounted cleanly.  Please boot your Linux installation, let the file systems be checked and shut down cleanly to upgrade.
    %s
sr: Sledeći sistemi datoteka Linux sistema nisu bili uredno demontirani.  Molim pokrenite Linux instalaciju, dopustite proveru sistema datoteka, pa uredno ugasite za nadgradnju.
    %s

en: The following file systems for your Linux system were not unmounted cleanly.  Would you like to mount them anyway?
    %s
sr: Sledeći sistemi datoteka vašeg Linux sistema nisu bili uredno demontirani.  Da li hoćete svejedno da ih montirate?
    %s

en: The following files are absolute symbolic links, which we do not support during an upgrade. Please change them to relative symbolic links and restart the upgrade.
sr: Sledeće datoteke su apsolutne simboličke veze, koje ne podržavamo tokom nadgradnje. Molim promenite ih u relativne simboličke veze i ponovo pokrenite nadgradnju.

en: The following invalid argument was specified for the kickstart driver disk command: %s
sr: Sledeći neispravan argument je naveden za komandu kickstart upravljačke diskete: %s

en: The following partitions were not deleted because they are in use:
    
    %s
sr: Sledeće particije nisu obrisane jer su u upotrebi:
    
    %s

en: The following pre-existing devices have been selected to be formatted, destroying all data.
sr: Sledeće već postojeći uređaji su izabrani za formatiranje, uništavajući time sve podatke.

en: The following pre-existing partitions have been selected to be formatted, destroying all data.
sr: Sledeće već postojeće particije su izabrane za formatiranje, uništavajući time sve podatke.

en: The following warnings exist with your requested partition scheme.
    
    %s
    
    Would you like to continue with your requested partitioning scheme?
sr: Postoje sledeća upozorenja sa vašim zahtevanim nacrtom podele diska.
    
    %s
    
    Želite li da nastavite sa vašim zahtevanim nacrtom podele diska?

en: The given location isn't a valid %s live CD to use as an installation source.
sr: Zadata lokacija nije ispravan %s živi CD za upotrebu kao izvor instalacije.

en: The hostname "%(hostname)s" is not valid for the following reason:
    
    %(herrors)s
sr: Ime domaćina „%(hostname)s“ nije ispravno iz sledećeg razloga:
    
    %(herrors)s

en: The image which was just tested has errors. This could be due to a corrupt download or a bad disc.  If applicable, please clean the disc and try again.  If this test continues to fail you should not continue the install.
sr: Otisak koji je upravo ispitan ima greške. Ovo može biti do iskvarenog preuzimanja ili rđavog diska.  Ako je to primenljivo, molim očistite disk i pokušajte ponovo.  Ako ova proba i dalje ne uspeva, ne treba da nastavite sa instalacijom.

en: The image which was just tested was successfully verified.  It should be OK to install from this media.  Note that not all media/drive errors can be detected by the media check.
sr: Otisak kojeg ste upravo testirali je uspešno proveren.  Instalacija sa ovog medijuma trebalo bi da bude u redu.  Primite k znanju da se sve greške medijuma/diska ne mogu da se otkriju tokom provere medijuma.

en: The installation source given by device %s could not be found.  Please check your parameters and try again.
sr: Izvor instalacije koji je zadat uređajem %s nije mogao biti pronađen.  Molim proverite vaše parametre i pokušajte ponovo.

en: The installer has detected the %(type)s boot loader currently installed on %(bootDev)s.
sr: Instalater je pronašao pokretački program %(type)s trenutno instaliran na %(bootDev)s.

en: The installer has tried to mount image #%s, but cannot find it on the hard drive.
    
    Please copy this image to the drive and click Retry.  Click Exit to abort the installation.
sr: Instalater je pokušao da montira otisak #%s, ali ga ne može pronaći na čvrstom disku.
    
    Molim umnožite ovaj otisak na disk i pritisnite „Pokušaj ponovo“.  Pritisnite „Izlaz“ za prekid instalacije.

en: The installer is unable to detect the boot loader currently in use on your system.
sr: Instalater nije mogao da pronađe nijedan pokretački program trenutno u upotrebi na vašem sistemu.

en: The kickstart configuration file is missing required information that anaconda cannot prompt for.  Please add the following sections and try again:
    %s
sr: Datoteci kickstart podešavanja nedostaju neophodni podaci za koje anaconda ne može da priupita.  Dodajte sledeće odeljke i pokušajte ponovo:
    %s

en: The logical volume name "%s" is already in use. Please pick another.
sr: Ime „%s“ logičkog diska je već u upotrebi. Molim odaberite neko drugo.

en: The logical volumes you have configured require %(size)d MB, but the volume group only has %(tempvgsize)d MB.  Please either make the volume group larger or make the logical volume(s) smaller.
sr: Logički diskovi koje ste podesili zahtevaju %(size)d MB, ali grupa diskova ima samo %(tempvgsize)d MB.  Ili povećajte veličinu grupe diskova ili smanjite veličinu logičkih diskova.

en: The mount point "%s" is in use. Please pick another.
sr: „%s“ tačka montiranja je u upotrebi. Molim odaberite neku drugu.

en: The mount point %s is invalid.  Mount points must start with '/' and cannot end with '/', and must contain printable characters and no spaces.
sr: Tačka montiranja %s je neispravna.  Tačke montiranja moraju započeti sa „/“ i ne smeju se završiti sa „/“, i moraju sadržati samo znake koji se mogu odštampati, bez razmaka.

en: The mount point %s must be on a linux file system.
sr: %s tačka montiranja mora biti na Linux sistemu datoteka.

en: The mount point /boot or / is on a disk that we are not familiar with
sr: /boot ili / tačka montiranja je na disku sa koji nam nije poznat

en: The partitioning options you have selected will now be written to disk.  Any data on deleted or reformatted partitions will be lost.
sr: Opcije za podelu diska koje ste izabrali će sada biti upisane na disk.  Ma koji podaci na obrisanim ili ponovo formatiranim particijama će biti izgubljeni.

en: The partitioning scheme you requested caused the following critical errors.
sr: Nacrt podele diska koji ste zatražili je izazvao sledeće presudne greške.

en: The partitioning scheme you requested generated the following warnings.
sr: Nacrt podele diska koji ste zatražili je proizveo sledeća upozorenja.

en: The passphrase must be at least %d character long. | The passphrase must be at least %d characters long.
sr[0]: Lozinka mora imati najmanje %d znak.
sr[1]: Lozinka mora imati najmanje %d znaka.
sr[2]: Lozinka mora imati najmanje %d znakova.

en: The passphrase must be at least eight characters long.
sr: Lozinka mora imati najmanje osam znakova.

en: The passphrases you entered were different.  Please try again.
sr: Lozinke koje ste uneli se razlikuju.  Molim pokušajte ponovo.

en: The password must be at least six characters long.
sr: Lozinka mora imati najmanje šest znakova.

en: The passwords you entered were different.  Please try again.
sr: Lozinke koje ste uneli se razlikuju.  Molim pokušajte ponovo.

en: The passwords you entered were different. Please try again.
sr: Lozinke koje ste uneli se razlikuju. Molim pokušajte ponovo.

en: The physical extent size cannot be changed because otherwise the space required by the currently defined logical volumes will be increased to more than the available space.
sr: Veličina fizičkog opsega ne može da bude promenjena, inače bi prostor koji zahtevaju trenutno definisani logički diskovi bio uvećan do prostora većeg od dostupnog.

en: The physical extent size cannot be changed because the resulting maximum logical volume size (%10.2f MB) is smaller than one or more of the currently defined logical volumes.
sr: Veličina fizičkog opsega ne može biti promenjena jer bi dobijena najveća veličina logičkog diska (%10.2f MB) bila manja od jednog ili više trenutno definisanih logičkih diskova.

en: The physical extent size cannot be changed because the value selected (%(curpe)10.2f MB) is larger than the smallest physical volume (%(maxpvsize)10.2f MB) in the volume group.
sr: Veličina fizičkog opsega ne može da bude promenjena jer je odabrana vrednost (%(curpe)10.2f MB) veća od najmanjeg fizičkog diska (%(maxpvsize)10.2f MB) u disk grupi.

en: The physical extent size cannot be changed because the value selected (%(curpe)10.2f MB) is too large compared to the size of the smallest physical volume (%(maxpvsize)10.2f MB) in the volume group.
sr: Veličina fizičkog opsega ne može da bude promenjena jer je odabrana vrednost (%(curpe)10.2f MB) prevelika u poređenju sa veličinom najmanjeg fizičkog diska (%(maxpvsize)10.2f MB) u disk grupi.

en: The repository %s has already been added.  Please choose a different repository name and URL.
sr: Riznica %s je već dodata.  Molim izaberite drugo ime i URL riznice.

en: The requested size as entered is not a valid number greater than 0.
sr: Uneta zahtevana veličina nije ispravan broj veći od 0.

en: The rescue environment will now attempt to find your Linux installation and mount it under the directory %s.  You can then make any changes required to your system.  If you want to proceed with this step choose 'Continue'.  You can also choose to mount your file systems read-only instead of read-write by choosing 'Read-Only'.
    
    If for some reason this process fails you can choose 'Skip' and this step will be skipped and you will go directly to a command shell.
sr: Okruženje za spašavanje će sada pokušati da pronađe vašu Linux instalaciju i montira je na direktorijum %s.  Onda možete da pravite ma koje potrebne izmene na vašem sistemu.  Ako želite da nastavite sa ovim korakom izaberite „Nastavi“.  Takođe, možete da odaberete da, umesto za čitanje i pisanje, vaši sistemi datoteka budu montirani samo za čitanje izborom „Samo za čitanje“.
    
    Ako ovaj proces iz nekog razloga ne uspe, možete da izaberete „Preskoči“ i ovaj korak će biti preskočen ići ćete pravo u komandnu ljusku.

en: The root account is used for administering the system.  Enter a password for the root user.
sr: Root nalog se koristi za administraciju sistema.  Unesite lozinku za root korisnika.

en: The root filesystem you created is not large enough for this live image (%.2f MB required).
sr: Korenski sistem datoteka kojeg ste napravili nije dovoljno velik za ovaj živi otisak (potrebno je %.2f MB).

en: The root for the previously installed system was not found.
sr: Koren prethodno instaliranog sistema nije pronađen.

en: The root for the previously installed system was not found.  You can exit installer or backtrack to choose installation instead of upgrade.
sr: Koren prethodno instaliranog sistema nije pronađen.  Možete izaći iz instalatera ili se vratiti unazad da izaberete instalaciju umesto nadgradnje.

en: The root password must be at least 6 characters long.
sr: Root lozinka mora biti duga najmanje 6 znakova.

en: The root password must be at least six characters long.
sr: Root lozinka mora biti duga najmanje šest znakova.

en: The screenshots have been saved in the directory:
    
    	/root/anaconda-screenshots/
    
    You can access these when you reboot and login as root.
sr: Snimci ekrana su sačuvani u direktorijum:
    
    	/root/anaconda-screenshots/
    
    Možete da im pristupite nakon ponovnog pokretanja i prijave kao root korisnik.

en: The software you have selected to install will require the following %(productName)s %(productVersion)s discs:
    
    %(reqcdstr)s
    Please have these ready before proceeding with the installation.  If you need to abort the installation and exit please select "Reboot".
sr: Softver koji ste izabrali za instalaciju zahteva sledeće %(productName)s %(productVersion)s diskove:
    
    %(reqcdstr)s
    Pripremite ih pre nastavka instalacije.  Ako morate da odustanete od instalacije i izađete, odaberite „Pokreni ponovo“.

en: The source drive %s cannot be selected as a target drive as well.
sr: Izvorni disk %s ne može da bude takođe izabran kao i ciljni disk.

en: The source drive has no partitions to be cloned.  You must first define partitions of type 'software RAID' on this drive before it can be cloned.
sr: Izvorni disk nema nijednu particiju za kloniranje.  Morate prvo da definišete particije vrste „softverski RAID“ na ovom disku pre nego što on može biti kloniran.

en: The source drive you selected has partitions which are not constrained to the drive %s.
    
    You must remove these partitions or restrict them to this drive before this drive can be cloned.
sr: Izabrani izvorni disk ima particije koje nisu ograničene na disk %s.
    
    Morate ukloniti ove particije ili ih ograničiti na ovaj disk pre nego što ovaj disk može da se klonira.

en: The source drive you selected has partitions which are not of type 'software RAID'.
    
    You must remove these partitions before this drive can be cloned.
sr: Na izabranom izvornom disku ima particija koje nisu vrste „softverski RAID“.
    
    Morate ukloniti ove particije pre nego što ovaj disk može da se klonira.

en: The source drive you selected has software RAID partition(s) which are members of an active software RAID device.
    
    You must remove these partitions before this drive can be cloned.
sr: Izabrani izvorni disk ima softverske RAID particije koje su članovi aktivnog softverskog RAID uređaja.
    
    Morate ukloniti ove particije pre nego što ovaj disk može da se klonira.

en: The storage configuration you have chosen has already been activated. You can no longer return to the disk editing screen. Would you like to continue with the installation process?
sr: Podešavanja skladišta koje ste odabrali su već u dejstvu. Više ne možete da se vratite na ekran za uređivanje diska. Želite li da nastavite sa procesom instalacije?

en: The swap device:
    
         %s
    
    does not contain a supported swap volume.  In order to continue installation, you will need to format the device or skip it.
sr: Svap uređaj:
    
         %s
    
    ne sadrži podržani svap disk.  Da biste nastavili instalaciju, morate formatirati uređaj ili ga preskočiti.

en: The swap device:
    
         %s
    
    in your /etc/fstab file is currently in use as a software suspend device, which means your system is hibernating. If you are performing a new install, make sure the installer is set to format all swap devices.
sr: Svap uređaj:
    
         %s
    
    se u /etc/fstab datoteci trenutno koristi kao particija za softverski prekid, što znači da se sistem uspavljuje. Ako vršite novu instalaciju, potvrdite da je instalater podešen za formatiranje svih svap particija.

en: The swap device:
    
         %s
    
    in your /etc/fstab file is currently in use as a software suspend device, which means your system is hibernating. To perform an upgrade, please shut down your system rather than hibernating it.
sr: Svap uređaj:
    
         %s
    
    se u vašoj /etc/fstab datoteci trenutno koristi kao particija za softverski prekid, što znači da se vaš sistem uspavljuje. Da biste obavili nadgradnju, ugasite sistem umesto da ga uspavljujete.

en: The swap device:
    
         %s
    
    is an old-style Linux swap partition.  If you want to use this device for swap space, you must reformat as a new-style Linux swap partition.
sr: Svap uređaj:
    
         %s
    
    je Linux svap particija u starom stilu.  Ako želite da koristite ovaj uređaj kao prostor za svap, morate ga preformatirati kao Linux svap particiju u novom stilu.

en: The swap file must be between 1 and 2000 MB in size.
sr: Svap datoteka mora biti veličine između 1 i 2000 MB.

en: The system will be rebooted now.
sr: Sistem će sada biti ponovo pokrenut.

en: The system will now reboot.
sr: Sistem će sada biti ponovo pokrenut.

en: The target drive %(path)s has a partition which cannot be removed for the following reason:
    
    "%(rc)s"
    
    You must remove this partition before this drive can be a target.
sr: Ciljni disk %(path)s ima particiju koja ne može da bude uklonjena iz sledećeg razloga:
    
    „%(rc)s“
    
    Morate ukloniti ove particije pre nego što ovaj disk može postati ciljni.

en: The value you entered is not a valid number.
sr: Vrednost koju ste uneli nije valjan broj.

en: The volume group name "%s" is already in use. Please pick another.
sr: Ime „%s“ disk grupe je već u upotrebi. Molim odaberite neko drugo.

en: The z/IPL Boot Loader will be installed on your system after installation is complete. You can now enter any additional kernel and chandev parameters which your machine or your setup require.
sr: Pokretački program z/IPL će biti instaliran na sistem po završetku instalacije. Sada možete uneti bilo koje dodatne parametre za jezgro i chandev koje vaša mašina ili postavka zahtevaju.

en: The z/IPL Boot Loader will now be installed on your system.
    
    The root partition will be the one you selected previously in the partition setup.
    
    The kernel used to start the machine will be the one to be installed by default.
    
    If you wish to make changes later after the installation feel free to change the /etc/zipl.conf configuration file.
    
    You can now enter any additional kernel parameters which your machine or your setup may require.
sr: Pokretački program z/IPL će sada biti instaliran na vaš sistem.
    
    Korena particija će biti ona koju ste prethodno izabrali u postavci particija.
    
    Jezgro upotrebljeno za pokretanje mašine će biti ono koje se podrazumevano instalira.
    
    Ako kasnije hoćete da vršite izmene nakon instalacije, slobodno izmenite datoteku podešavanja /etc/zipl.conf.
    
    Sada možete da unesete bilo koje dodatne parametre za jezgro koje vaša mašina ili vaša postavka može da zahteva.

en: The z/IPL boot loader will be installed on your system.
sr: Pokretački program z/IPL će biti instaliran na vaš sistem.

en: There are multiple partitions on this device which could contain the driver disk image.  Which would you like to use?
sr: Postoji više particija na ovom uređaju koje mogu da sadrže otisak upravljačke diskete.  Koju biste želeli da koristite?

en: There are multiple partitions on this device which could contain the update disk image.  Which would you like to use?
sr: Postoji više particija na ovom uređaju koje mogu da sadrže otisak diska sa ažuriranjima.  Koju biste želeli da upotrebite?

en: There is no room left in the volume group to create new logical volumes. To add a logical volume you must reduce the size of one or more of the currently existing logical volumes
sr: Nije ostalo prostora u disk grupi da napravite nove logičke diskove. Da biste dodali logički disk, moraćete da smanjite veličinu jednog ili više trenutno postojećih logičkih diskova.

en: There is not enough space on the device you selected for the swap partition.
sr: Nema dovoljno prostora na uređaju kojeg ste izabrali za svap particiju.

en: There seem to be one or more existing Linux installations on your system.
    
    Please choose one to upgrade, or select 'Reinstall System' to freshly install your system.
sr: Izgleda da ima jedna ili više postojećih Linux instalacija na sistemu.
    
    Molim odaberite jednu za nadgradnju, ili izaberite „Preinstaliraj sistem“ za svežu instalaciju sistema.

en: There was an error clearing the target drives.  Cloning failed.
sr: Došlo je do greške pri brisanju ciljnog diska.  Kloniranje nije uspelo.

en: There was an error configuring your network interface.
sr: Došlo je do greške pri podešavanju mrežne sprege.

en: There was an error encountered while resizing the device %s.
sr: Došlo je do greške pri promeni veličine uređaja %s.

en: There was an error installing the bootloader.  The system may not be bootable.
sr: Došlo je do greške pri instalaciji pokretačkog programa.  Sistem možda neće moći da bude pokrenut.

en: There was an error installing the live image to your hard drive.  This could be due to bad media.  Please verify your installation media.
    
    If you exit, your system will be left in an inconsistent state that will require reinstallation.
sr: Došlo je do greške pri instalaciji živog otiska na čvrsti disk.  Ovo može biti zbog lošeg medijuma.  Proverite instalacioni medijum.
    
    Ako izađete, sistem može ostati u nedoslednom stanju koje će zahtevati ponovnu instalaciju.

en: There was an error running the kickstart script at line %(lineno)s.  You may examine the output in %(msgs)s.  This is a fatal error and installation will be aborted.  Press the OK button to exit the installer.
sr: Došlo je do greške pri izvršavanju kickstart skripte kod reda %(lineno)s.  Možete da ispitate izlaz u %(msgs)s.  Ovo je kobna greška i instalacija će biti obustavljena.  Pritisnite „U redu“ za izlazak iz instalatera.

en: There was an error running your transaction for the following reason(s): %s.
sr: Došlo je do greške pri izvršavanju vaše transakcije iz sledećih razloga: %s.

en: There was an error running your transaction for the following reason: %s
sr: Došlo je do greške pri izvršavanju vaše transakcije iz sledećeg razloga: %s

en: There were file conflicts when checking the packages to be installed:
    %s
sr: Došlo je do sukoba datoteka pri proveri paketa za instalaciju:
    %s

en: Third BIOS drive:
sr: Treći BIOS disk:

en: This boot target cannot be deleted because it is for the %s system you are about to install.
sr: Ovaj cilj pokretanja ne može biti obrisan jer je za %s sistem koji upravo instalirate.

en: This change in the value of the physical extent will require the sizes of the current logical volume requests to be rounded up in size to an integer multiple of the physical extent.
    
    This change will take effect immediately.
sr: Ova promena u vrednosti fizičkog opsega će iziskivati da se veličine tekućih zahteva za logičke diskove zaokruže na veličinu koja je celobrojni umnožak fizičkog opsega.
    
    Ova promena će stupiti u dejstvo odmah.

en: This change in the value of the physical extent will waste substantial space on one or more of the physical volumes in the volume group.
sr: Ova promena vrednosti fizičkog opsega će utrošiti pozamašan prostor na jednom ili više fizičkih diskova u disk grupi.

en: This device is already being used for another boot entry.
sr: Ovaj uređaj je već u upotrebi za drugu pokretačku stavku.

en: This device is an extended partition which contains logical partitions that cannot be deleted:
sr: Ovaj uređaj je proširena particija koja sadrži logičke particije koje se ne mogu brisati:

en: This device is part of a LVM volume group.
sr: Ovaj uređaj je deo LVM disk grupe.

en: This device is part of a RAID device.
sr: Ovaj uređaj je deo RAID uređaja.

en: This device is part of the LVM volume group '%s'.
sr: Ovaj uređaj je deo LVM disk grupe „%s“.

en: This device is part of the RAID device %s.
sr: Ovaj uređaj je deo RAID uređaja %s.

en: This is a global passphrase
sr: Ovo je globalna lozinka

en: This is the recommended option.
sr: Preporučujemo ovu opciju.

en: This label is already in use for another boot entry.
sr: Ova oznaka je već u upotrebi za drugu pokretačku stavku.

en: This mount point is invalid.  The %s directory must be on the / file system.
sr: Tačka montiranja nije ispravna.  Direktorijum %s mora biti na sistemu datoteka /.

en: This option creates a new boot loader configuration.  If you wish to switch boot loaders, you should choose this.
sr: Ova opcija pravi novo podešavanje pokretačkog programa.  Ako želite da zamenite pokretačke programe, izaberite ovo.

en: This option makes no changes to boot loader configuration.  If you are using a third party boot loader, you should choose this.
sr: Ova opcija neće napraviti bilo kakve promene u podešavanju pokretačkog programa.  Ako koristite neki pokretački program sa strane, izaberite ovo.

en: This partition is holding the data for the hard drive install.
sr: Ova particija sadrži podatke za instalaciju sa čvrstog diska.

en: This partition is part of an inconsistent LVM Volume Group.
sr: Ova particija je deo nedosledne LVM disk grupe.

en: This release of %(productName)s supports an updated file system, which has several benefits over the file system traditionally shipped in %(productName)s.  This installation program can migrate formatted partitions without data loss.
    
    Which of these partitions would you like to migrate?
sr: Ovo %(productName)s izdanje podržava osvežen sistem datoteka, koji ima nekoliko prednosti nad sistemom datoteka tradicionalno isporučivanim uz %(productName)s sistem.  Ovaj instalacioni program može da preseli formatirane particije bez gubitka podataka.
    
    Koje od ovih particija biste želeli da preselite?

en: This requires that you have an active network connection during the installation process.  Please configure a network interface.
sr: Ovo zahteva da imate aktivnu mrežnu vezu tokom procesa instalacije.  Molim podesite mrežnu spregu.

en: This tool clones the layout from a partitioned source onto other similar sized drives. The source must have partitions which are restricted to that drive and must ONLY contain unused software RAID partitions.  EVERYTHING on the target drive(s) will be destroyed.
sr: Ova alatka klonira nacrt sa podeljenog izvora na druge diskove slične veličine.  Izvor mora da ima particije koje su ograničene na taj disk i mora da sadrži SAMO neiskorišćene softverske RAID particije.  SVE na ciljnim diskovima će biti uništeno.

en: This will update your current boot loader.
sr: Ovo će ažurirati vaš tekući pokretački program.

en: Time Zone Selection
sr: Izbor vremenske zone

en: To begin testing the media before installation press %s.
    
    Choose %s to skip the media test and start the installation.
sr: Za početak isprobavanja medijuma pre instalacije pritisnite %s.
    
    Odaberite %s da biste preskočili probu medijuma i započeli instalaciju.

en: To create a PV you need a partition with free space.  To create a VG you need a PV that is not part of any existing VG.  To create an LV you need a VG with free space.
sr: Da biste napravili PV trebaće vam particija sa slobodnim prostorom.  Da biste napravili VG trebaće vam PV koji nije deo nijedne postojeće VG.  Da biste kreirali LV trebaće vam VG sa slobodnim prostorom.

en: To use RAID you must first create at least two partitions of type 'software RAID'.  Then you can create a RAID device that can be formatted and mounted.
sr: Za RAID upotrebu morate prvo da napravite najmanje dve particije vrste „softverski RAID“.  Onda možete da napravite RAID uređaj koji je moguće formatirati i montirati.

en: To use iSCSI disks, you must provide the address of your iSCSI target and the iSCSI initiator name you've configured for your host.
sr: Da biste koristili iSCSI diskove, morate navesti adresu iSCSI cilja i ime iSCSI začetnika koje ste podesili za vašeg domaćina.

en: Too small
sr: Previše malo

en: Total Space:
sr: Ukupan prostor:

en: Transferring install image to hard drive
sr: Prebacujem otisak instalacije na čvrsti disk

en: Turkish
sr: turski

en: Type
sr: Vrsta

en: URL Setup
sr: URL postavka

en: URL is a _mirror list
sr: URL je spisak od_raza

en: URL must be either an ftp or http URL
sr: URL mora biti ftp ili http URL

en: Ukrainian
sr: ukrajinski

en: Unable To Delete
sr: Ne mogu da obrišem

en: Unable To Edit
sr: Ne mogu da uredim

en: Unable to Start X
sr: Ne mogu da pokrenem X

en: Unable to access the disc.
sr: Ne mogu da pristupim disku.

en: Unable to activate a networking device.  Networking will not be available in rescue mode.
sr: Ne mogu da aktiviram mrežni uređaj.  Umrežavanje neće biti dostupno u režimu spašavanja.

en: Unable to download the kickstart file.  Please modify the kickstart parameter below or press Cancel to proceed as an interactive installation.
sr: Ne mogu da preuzmem kickstart datoteku.  Molim izmenite kickstart parametar ispod ili pritisnite Otkaži za nastavak kao interaktivna instalacija.

en: Unable to download the updates image.  Please modify the updates location below or press Cancel to proceed without updates..
sr: Ne mogu da preuzmem otisak ažuriranja.  Molim izmenite lokaciju ažuriranja ispod ili pritisnite Otkaži za nastavak bez ažuriranja.

en: Unable to find /bin/sh to execute!  Not starting shell
sr: Ne mogu da nađem /bin/sh radi izvršavanja!  Ne pokrećem ljusku

en: Unable to find any devices of the type needed for this installation type.  Would you like to manually select your driver or use a driver disk?
sr: Ne mogu da nađem nijedan uređaj onog oblika koji je potreban za instalaciju ove vrste.  Želite li da ručno izaberete vaš upravljački program ili upotrebite upravljačku disketu?

en: Unable to find image
sr: Ne mogu da nađem otisak

en: Unable to find install image %s
sr: Ne mogu da preuzmem otisak instalacije %s

en: Unable to load title bar
sr: Ne mogu da učitam naslovnu liniju

en: Unable to mount filesystem
sr: Ne mogu da montiram sistem datoteka

en: Unable to read group information from repositories.  This is a problem with the generation of your install tree.
sr: Ne mogu da pročitam podatke o grupama iz riznica.  Ovo je problem kod pravljenja stabla instalacije.

en: Unable to read package metadata from repository.  This may be due to a missing repodata directory.  Please ensure that your repository has been correctly generated.
    
    %s
sr: Ne mogu da pročitam metapodatke o paketima iz riznice.  Ovo je možda zbog nedostajućeg repodata direktorijuma.  Molim osigurajte da je riznica bila ispravno napravljena.
    
    %s

en: Unable to read package metadata. This may be due to a missing repodata directory.  Please ensure that your install tree has been correctly generated.
    
    %s
sr: Ne mogu da pročitam metapodatke o paketima.  Ovo je možda zbog nedostajućeg repodata direktorijuma.  Molim osigurajte da je stablo instalacije bilo ispravno napravljeno.
    
    %s

en: Unable to read the disc checksum from the primary volume descriptor.  This probably means the disc was created without adding the checksum.
sr: Neuspelo čitanje kontrolne sume diska iz opisnika osnovnog diska.  Ovo verovatno znači da je disk napravljen bez dodavanja kontrolne sume.

en: Unable to retrieve %s.
sr: Ne mogu da preuzmem %s.

en: Unable to retrieve the install image.
sr: Ne mogu da preuzmem otisak instalacije.

en: Uncategorized
sr: Nekategorizovano

en: Unformatted DASD Device Found | Unformatted DASD Devices Found
sr[0]: Pronađen je neformatirani DASD uređaj
sr[1]: Pronađeni su neformatirani DASD uređaji
sr[2]: Pronađeni su neformatirani DASD uređaji

en: Unknown Device
sr: Nepoznat uređaj

en: Unknown Linux system
sr: Nepoznat Linux sistem

en: Unknown Url method %s
sr: Nepoznat Url metod %s

en: Unknown driver disk kickstart source: %s
sr: Nepoznata upravljačka disketa kickstart izvora: %s

en: Unknown error processing %%ksappend lines: %s
sr: Nepoznata greška pri obradi %%ksappend redova: %s

en: Unknown return code: %d.
sr: Nepoznat povratni kod: %d.

en: Unrecoverable Error
sr: Neoporavljiva greška

en: Update Disk Source
sr: Izvor za disketu sa ažuriranjima

en: Update boot loader configuration
sr: Ažuriraj podešavanja pokretačkog programa

en: Updates
sr: Ažuriranja

en: Updates Disk
sr: Disketa sa ažuriranjima

en: Upgrade Boot Loader Configuration
sr: Nadgradi podešavanja pokretačkog programa

en: Upgrade Examine
sr: Ispitivanje nadgradnje

en: Upgrade Swap Partition
sr: Nadgradi svap particiju

en: Upgrade an Existing Installation
sr: Nadgradi postojeću instalaciju

en: Upgrade root not found
sr: Nije pronađen koren nadgradnje

en: Upgrading %s
sr: Nadgrađujem %s

en: Usage error.
sr: Greška u upotrebi.

en: Usage or syntax error.
sr: Greška u upotrebi ili sintaksi.

en: Use All Space
sr: Upotrebi sav prostor

en: Use Anyway
sr: Svejedno upotrebi

en: Use DCB
sr: Upotrebi DCB

en: Use Free Space
sr: Upotrebi slobodan prostor

en: Use _dynamic IP configuration (DHCP)
sr: Koristi d_inamičko IP podešavanje (DHCP)

en: Use a driver disk
sr: Koristi upravljačku disketu

en: Use dynamic IP configuration (DHCP)
sr: Koristi dinamičko IP podešavanje (DHCP)

en: Use entire drive
sr: Upotrebi ceo disk

en: Use free space
sr: Upotrebi slobodan prostor

en: Use text mode
sr: Koristi tekstualni režim

en: Used Space:
sr: Iskorišćen prostor:

en: Username
sr: Korisničko ime

en: VNC Configuration
sr: VNC podešavanje

en: Vendor
sr: Proizvođač

en: Vietnamese
sr: vijetnamski

en: Volume Group Name:
sr: Ime disk grupe:

en: Volume Group Names must be less than 128 characters
sr: Imena disk grupe moraju biti kraća od 128 znakova.

en: Volume to Shrink
sr: Disk za smanjivanje

en: WWPN %(wwpn)s not found at zFCP device %(devnum)s.
sr: WWPN %(wwpn)s nije pronađen kod zFCP uređaja %(devnum)s.

en: Waiting for NetworkManager
sr: Čekam na NetworkManagera

en: Waiting for NetworkManager to configure %s.
sr: Čekam da NetworkManager podesi %s.

en: Waiting for telnet connection.
sr: Čekam telnet vezu.

en: Warning
sr: Upozorenje

en: Warning! This is pre-release software!
sr: Upozorenje! Ovo je beta softver!

en: Warning: %s.
sr: Upozorenje: %s.

en: Warning: Could not reset parm (%s)
sr: Greška: Ne mogu da poništim parm (%s)

en: Warnings During Automatic Partitioning
sr: Upozorenja tokom samostalne podele diska

en: Weak Password
sr: Slaba lozinka

en: Web Server
sr: Veb server

en: Welcome to %(productName)s for %(productArch)s
sr: Dobro došli u %(productName)s sistem za %(productArch)s

en: Welcome to %s
sr: Dobro došli u %s

en: Welcome to %s for %s
sr: Dobro došli u %s za %s

en: Welcome to %s for %s - Rescue Mode
sr: Dobro došli u %s za %s - režim spašavanja

en: Welcome to %s!
sr: Dobro došli na %s!

en: Welsh
sr: velški

en: What language would you like to use during the installation process?
sr: Koji jezik biste želeli da koristite tokom procesa instalacije?

en: What partition and directory on that partition holds the installation image for %s?  If you don't see the disk drive you're using listed here, press F2 to configure additional devices.
sr: Koja particija i koji direktorijum na njoj sadrže %s instalacioni otisak?  Ako disk koji koristite nije naveden ovde, pritisnite F2 da biste podesili dodatne uređaje.

en: What type of devices will your installation involve?
sr: Kakve vrste uređaja će biti uključene u instalaciju?

en: What type of keyboard do you have?
sr: Koju vrstu tastature imate?

en: What type of media contains the installation image?
sr: Kakva vrsta medijuma sadrži instalacioni otisak?

en: What type of media contains the rescue image?
sr: Kakva vrsta medijuma sadrži otisak za spašavanje?

en: What would you like to do?
sr: Šta želite da uradite?

en: When finished please exit from the shell and your system will reboot.
sr: Po završetku molim napustite ljusku i vaš će sistem biti ponovo pokrenut.

en: Where would you like to install the boot loader for your system?
sr: Gde biste želeli da instalirate pokretački program za sistem?

en: Which device holds the root partition of your installation?
sr: Koji uređaj sadrži korensku particiju vaše instalacije?

en: Which drive(s) do you want to use for this installation?
sr: Koji disk biste želeli da koristite za ovu instalaciju?

en: Which model keyboard is attached to this computer?
sr: Koji je model tastature priključen na ovaj računar?

en: Which partition would you like to shrink to make room for your installation?
sr: Koju particiju želite da smanjite radi oslobađanja prostora za instalaciju?

en: Which type of installation would you like?
sr: Kakvu biste vrstu instalacije želeli?

en: Will try to connect again in 15 seconds...
sr: Pokušaću ponovo da se povežem za 15 sekundi...

en: Would you like to continue with the upgrade?
sr: Želite li da nastavite sa nadgradnjom?

en: Would you like to continue with your requested partitioning scheme?
sr: Želite li da nastavite sa vašim zahtevanim nacrtom podele diska?

en: Would you like to perform a checksum test of the ISO image:
    
       %s?
sr: Želite li da izvedete proveru kontrolne sume ISO otiska:
    
       %s?

en: Would you like to use VNC?
sr: Želite li da koristite VNC?

en: Writing storage configuration to disk
sr: Upisujem podešavanja skladišta na disk

en: Wrong Disc
sr: Pogrešan disk

en: X was unable to start on your machine.  Would you like to start VNC to connect to this computer from another computer and perform a graphical install or continue with a text mode install?
sr: X nije mogao da bude pokrenut na vašoj mašini.  Želite li da pokrenete VNC da biste se povezali na ovaj računar sa drugog računara i izveli grafičku instalaciju ili da nastavite sa instalacijom u tekstualnom režimu?

en: Yes
sr: Da

en: You appear to be upgrading from a system which is too old to upgrade to this version of %s.  Are you sure you wish to continue the upgrade process?
sr: Izgleda da se nadgrađujete sa sistema koji je prestar za nadgradnju na ovu %s verziju.  Da li sigurno hoćete da nastavite proces nadgradnje?

en: You are about to delete a RAID device.
sr: Spremate se da obrišete RAID uređaj.

en: You are about to delete all partitions on the device '%s'.
sr: Spremate se da obrišete sve particije na uređaju „%s“.

en: You are about to delete the %(type)s %(name)s
sr: Spremate se da obrišete %(type)s %(name)s

en: You are about to delete the %s partition.
sr: Spremate se da obrišete particiju %s.

en: You are about to delete the logical volume "%s".
sr: Spremate se da obrišete logički disk „%s“.

en: You are about to delete the volume group "%s".
    
    ALL logical volumes in this volume group will be lost!
sr: Spremate se da obrišete „%s“ disk grupu.
    
    SVI logički diskovi u ovoj disk grupi će biti izgubljeni!

en: You can further customize the software selection now, or after install via the software management application.
sr: Dopunsko prilagođavanje izbora softvera može biti završeno sada ili posle instalacije pomoću programa za upravljanje softverom.

en: You can identify the physical port for
sr: Možete identifikovati fizički port za

en: You cannot create more than %d logical volume per volume group. | You cannot create more than %d logical volumes per volume group.
sr[0]: Ne možete napraviti više od %d logičkog diska po grupi diskova.
sr[1]: Ne možete napraviti više od %d logička diska po grupi diskova.
sr[2]: Ne možete napraviti više od %d logičkih diskova po grupi diskova.

en: You cannot delete a partition of a LDL formatted DASD.
sr: Ne možete obrisati particiju LDL formatiranog DASD-a.

en: You cannot edit this device:
    
    %s
sr: Ne možete urediti ovaj uređaj:
    
    %s

en: You cannot remove this physical volume because otherwise the volume group will be too small to hold the currently defined logical volumes.
sr: Ne možete da uklonite ovaj fizički disk jer bi inače disk grupa bila premala da drži trenutno definisane logičke diskove.

en: You currently have %d available PV free to use.
     | You currently have %d available PVs free to use.
sr[0]: Trenutno imate na raspolaganju %d PV slobodan za upotrebu.
sr[1]: Trenutno imate na raspolaganju %d PV-a slobodna za upotrebu.
sr[2]: Trenutno imate na raspolaganju %d PV-a slobodnih za upotrebu.

en: You currently have %d software RAID partition free to use. | You currently have %d software RAID partitions free to use.
sr[0]: Trenutno imate %d softversku RAID particiju slobodnu za upotrebu.
sr[1]: Trenutno imate %d softverske RAID particije slobodne za upotrebu.
sr[2]: Trenutno imate %d softverskih RAID particija slobodnih za upotrebu.

en: You currently have free space to create PVs.
sr: Trenutno imate slobodnog prostora da pravljenje PV-a.

en: You do not have enough RAM to install %s on this machine.
sr: Nemate dovoljno RAM-a da instalirate %s na ovu mašinu.

en: You do not have enough RAM to use the graphical installer.  Starting text mode.
sr: Nemate dovoljno RAM-a za korišćenje grafičkog instalatera.  Pokrećem tekstualni režim.

en: You don't have any Linux partitions.  Rebooting.
sr: Nemate nijednu Linux particiju.  Pokrećem ponovo.

en: You don't have any Linux partitions. Press return to get a shell. The system will reboot automatically when you exit from the shell.
sr: Nemate nijednu Linux particiju. Pritisnite <return> da biste dobili ljusku. Sistem će samostalno biti ponovo pokrenut kada napustite ljusku.

en: You don't seem to have any hard drives on your system! Would you like to configure additional devices?
sr: Izgleda da nemate nijedan čvrsti disk u vašem sistemu! Želite li da podesite dodatne uređaje?

en: You have chosen to use a pre-existing partition for this installation without formatting it. We recommend that you format this partition to make sure files from a previous operating system installation do not cause problems with this installation of Linux. However, if this partition contains files that you need to keep, such as home directories, then continue without formatting this partition.
sr: Odabrali ste da koristite već postojeću particiju za ovu instalaciju bez njenog formatiranja. Preporučujemo da formatirate ovu particiju kako biste osigurali da datoteke od instalacije prethodnog operativnog sistema ne bi izazivale probleme sa ovom instalacijom Linuxa. Međutim, ako ova particija sadrži datoteke koje želite da zadržite, kao lične direktorijume, onda nastavite bez formatiranja ove particije.

en: You have multiple devices which could serve as sources for a driver disk.  Which would you like to use?
sr: Imate više uređaja koji mogu da posluže kao izvor za upravljačku disketu.  Koji biste želeli da koristite?

en: You have multiple devices which could serve as sources for an update disk.  Which would you like to use?
sr: Imate više uređaja koji mogu da posluže kao izvor za disketu sa ažuriranjima.  Koji biste želeli da koristite?

en: You have multiple network devices on this system. Which would you like to install through?
sr: Imate nekoliko mrežnih uređaja u ovom sistemu. Koji želite da koristite za instalaciju?

en: You have not created a /boot/efi partition.
sr: Niste napravili /boot/efi particiju.

en: You have not created a bootable partition.
sr: Niste napravili pokretačku particiju.

en: You have not defined a root partition (/), which is required for installation of %s to continue.
sr: Niste definisali korenu particiju (/), koja je neophodna za nastavak %s instalacije.

en: You have not specified a FCP LUN or the number is invalid.
sr: Niste naveli FCP LUN ili broj nije ispravan.

en: You have not specified a device number or the number is invalid
sr: Niste naveli broj uređaja ili broj nije ispravan

en: You have not specified a swap partition.  Although not strictly required in all cases, it will significantly improve performance for most installations.
sr: Niste naveli svap particiju.  Iako nije strogo neophodna u svim slučajevima, značajno će poboljšati učinak većine instalacija.

en: You have not specified a swap partition.  Due to the amount of memory present, a swap partition is required to complete installation.
sr: Niste naveli svap particiju.  Zbog količine prisutne memorije, svap particija je neophodna da bi se završila instalacija.

en: You have not specified a worldwide port name or the name is invalid.
sr: Niste naveli ime svesvetskog porta ili ime nije ispravno.

en: You have provided a weak password: %s
sr: Pružena je slaba lozinka: %s

en: You have provided a weak password: %s
    
    Would you like to continue with this password?
sr: Pružena je slaba lozinka: %s
    
    Želite li da nastavite sa ovom lozinkom?

en: You have specified that the group '%s' should be installed. This group does not exist. Would you like to continue or abort this installation?
sr: Naznačili ste da grupa „%s“ treba da bude instalirana.  Ova grupa ne postoji.  Želite li da nastavite ili prekinete instalaciju?

en: You have specified that the package '%s' should be installed.  This package does not exist. Would you like to continue or abort this installation?
sr: Naznačili ste da paket „%s“ treba da bude instaliran.  Ovaj paket ne postoji.  Želite li da nastavite ili prekinete instalaciju?

en: You must correct these errors before you continue your installation of %s.
sr: Morate ispraviti ove greške pre nego što nastavite %s instalaciju.

en: You must enter a URL.
sr: Morate uneti URL.

en: You must enter a valid hostname for this computer.
sr: Morate uneti ispravno ime domaćina za ovaj računar.

en: You must enter both a valid IPv4 address and a network mask or CIDR prefix.
sr: Morate uneti i ispravnu IPv4 adresu i mrežnu masku ili CIDR predmetak.

en: You must enter both a valid IPv6 address and a CIDR prefix.
sr: Morate uneti i ispravnu IPv6 adresu i CIDR predmetak.

en: You must enter the number of seconds as an integer between 1 and 30.
sr: Morate uneti broj sekundi kao ceo broj između 1 i 30.

en: You must enter your root password and confirm it by typing it a second time to continue.
sr: Morate da unesete vašu root lozinku i potvrdite je ukucavanjem po drugi put za nastavak.

en: You must first select a partition to delete.
sr: Morate prvo da izaberete particiju za brisanje

en: You must have at least one software repository enabled to continue installation.
sr: Morate imati barem jednu uključenu riznicu softvera da biste nastavili instalaciju.

en: You must provide a repository name.
sr: Morate navesti ime riznice.

en: You must provide an HTTP, HTTPS, or FTP URL to a proxy.
sr: Morate navesti HTTP, HTTPS ili FTP URL do proksija.

en: You must provide an HTTP, HTTPS, or FTP URL to a repository.
sr: Morate navesti HTTP, HTTPS ili FTP URL do riznice.

en: You must provide an initiator name.
sr: Morate navesti ime začetnika.

en: You must select a NIC to use.
sr: Morate da izaberete NIC za korišćenje.

en: You must select a network device
sr: Morate da izaberete mrežni uređaj

en: You must select at least one drive to be used for installation.
sr: Morate izabrati barem jedan disk koji će biti upotrebljen za instalaciju.

en: You must select at least one protocol (IPv4 or IPv6).
sr: Morate izabrati barem jedan protokol (IPv4 ili IPv6).

en: You must select one drive to boot from.
sr: Morate izabrati jedan disk za pokretanje.

en: You must specify a label for the entry
sr: Morate navesti oznaku za stavku

en: You need more space on the following file systems:
sr: Potrebno vam je više prostora na sledećim sistemima datoteka:

en: You need to select at least one hard drive to install %s.
sr: Morate izabrati barem jedan čvrsti disk na koji treba instalirati %s.

en: You specified block device encryption should be enabled, but you have not supplied a passphrase. If you do not go back and provide a passphrase, block device encryption will be disabled.
sr: Označili ste da bi šifrovanje blok uređaja trebalo biti uključeno%s, ali niste dostavili lozinku. Ukoliko se ne vratite natrag i ponudite lozinku, šifrovanje blok uređaja%s će biti isključeno.

en: Your %(mount)s partition is less than %(size)s megabytes which is lower than recommended for a normal %(productName)s install.
sr: Vaša %(mount)s particija je manja od %(size)s MB, što je manje nego preporučljivo za redovnu %(productName)s instalaciju.

en: Your / partition does not match the the live image you are installing from.  It must be formatted as %s.
sr: Vaša / particija ne odgovara živom otisku sa koga vršite instalaciju.  Mora biti formatirana kao %s.

en: Your / partition is less than %(min)s MB which is lower than recommended for a normal %(productName)s install.
sr: Vaša / particija je manja od %(min)s MB, što je manje od preporučenog za redovnu %(productName)s instalaciju.

en: Your boot loader password is shorter than six characters.  We recommend a longer boot loader password.
    
    Would you like to continue with this password?
sr: Lozinka za pokretački program je kraća od šest znakova.  Preporučujemo dužu lozinku za pokretački program.
    
    Da li hoćete da nastavite sa ovom lozinkom?

en: Your installation source is set to a network location, but no netork devices were found on your system.  To avoid a network installation, boot with the full DVD, full CD set, or do not pass a repo= parameter that specifies a network source.
sr: Vaš izvor instalacije je postavljen kao mrežna lokacija, ali nisu pronađeni mrežni uređaji na sistemu.  Da biste izbegli mrežnu instalaciju, pokrenite sistem sa punim DVD-om, punim skupom CD-a, ili nemojte prosleđivati parametar repo= koji određuje mrežni izvor.

en: Your root partition is less than 250 megabytes which is usually too small to install %s.
sr: Vaša korena particija je manja od 250 megabajta, što je obično premalo za %s instalaciju.

en: Your selected packages require %d MB of free space for installation, but you do not have enough available.  You can change your selections or exit the installer.
sr: Izabrani paket zahteva %d MB slobodnog prostora za instalaciju, ali nemate dovoljno na raspolaganju.  Možete da izmenite izbore ili da izađete iz instalatera.

en: Your system had dirty file systems which you chose not to mount.  Press return to get a shell from which you can fsck and mount your partitions.  The system will reboot automatically when you exit from the shell.
sr: Vaš sistem je imao zagađene sisteme datoteka koje ste odabrali da ne montirate.  Pritisnite <return> da biste dobili ljusku u kojoj možete da izvedete fsck i montirate vaše particije.  Sistem će samostalno biti ponovo pokrenut kada napustite ljusku.

en: Your system has been mounted under %(rootPath)s.
    
    Press <return> to get a shell. If you would like to make your system the root environment, run the command:
    
    	chroot %(rootPath)s
    
    The system will reboot automatically when you exit from the shell.
sr: Vaš sistem je montiran pod %(rootPath)s.
    
    Pritisnite <return> da biste dobili ljusku. Ako želite da vaš sistem postane korensko okruženje, izvršite komandu:
    
    	chroot %(rootPath)s
    
    Sistem će samostalno biti ponovo pokrenut kada napustite ljusku.

en: Your system is mounted under the %s directory.
sr: Vaš sistem je montiran pod %s direktorijum.

en: Your system will now be rebooted...
sr: Vaš sistem će sada biti ponovo pokrenut...

en: Zulu
sr: zulu

en: _Abort
sr: Pre_kini

en: _Add
sr: D_odaj

en: _Add FCoE Disk(s)
sr: Dod_aj FCoE disk(ove)

en: _Add additional software repositories
sr: D_odaj dodatne riznice softvera

en: _Add drive
sr: D_odaj disk

en: _Add target
sr: D_odaj cilj

en: _Back
sr: Na_zad

en: _Change device
sr: Pro_meni uređaj

en: _Confirm:
sr: Po_tvrdite:

en: _Continue
sr: Na_stavi

en: _Create
sr: Na_pravi

en: _Create new boot loader configuration
sr: Napravi no_va podešavanja pokretačkog programa

en: _Customize now
sr: Pri_lagodi sada

en: _Debug
sr: Pronađi _grešku

en: _Delete
sr: O_briši

en: _Deselect
sr: Po_ništi izbor

en: _Deselect all optional packages
sr: Po_ništi izbor svih izbornih paketa

en: _Details
sr: _Detalji

en: _Device
sr: _Uređaj

en: _Directory
sr: _Direktorijum

en: _Edit
sr: _Uredi

en: _Eject
sr: _Izbaci

en: _Encrypt
sr: Šif_ruj

en: _Encrypt system
sr: _Šifruj sistem

en: _Exit
sr: _Izađi

en: _Exit installer
sr: _Izlaz iz instalatera

en: _Fedora
sr: F_edora

en: _File Bug
sr: Pod_nesite izveštaj o grešci

en: _File System Type:
sr: Vrsta sistema da_toteka:

en: _Fixed size
sr: Nep_romenljiva veličina

en: _Format
sr: _Formatiraj

en: _Format as:
sr: _Formatiraj kao:

en: _Format partition?
sr: _Formatiranje particije?

en: _Ignore
sr: Zanemar_i

en: _Ignore All
sr: Zanemar_i sve

en: _Install anyway
sr: Svakako _instaliraj

en: _Install boot loader on /dev/%s.
sr: _Instaliraj pokretački program na /dev/%s.

en: _Label
sr: O_znaka

en: _Logical Volume Name:
sr: Ime _logičkog diska:

en: _Logical Volumes
sr: _Logički diskovi

en: _Modify Partition
sr: Iz_meni particiju

en: _Modify repository
sr: Iz_meni riznicu

en: _Mount Point:
sr: Tačka _montiranja:

en: _Next
sr: _Sledeći

en: _Optional packages
sr: Izb_orni paketi

en: _Options
sr: _Opcije

en: _Partition
sr: _Particija

en: _Password:
sr: _Lozinka:

en: _Path
sr: _Putanja

en: _Physical Extent:
sr: _Fizički opseg:

en: _RAID Members:
sr: R_AID članovi:

en: _Re-initialize
sr: Pono_vo inicijalizuj

en: _Reboot
sr: Po_kreni ponovo

en: _Resize
sr: P_romeni veličinu

en: _Retry
sr: Po_kušaj ponovo

en: _Select
sr: _Izaberi

en: _Select all optional packages
sr: _Izaberi sve izborne pakete

en: _Shrink
sr: _Smanji

en: _Size (MB):
sr: _Veličina (MB):

en: _Skip boot loader updating
sr: Pres_koči ažuriranje pokretačkog programa

en: _Update boot loader configuration
sr: _Ažuriraj podešavanja pokretačkog programa

en: _Use a boot loader password
sr: _Koristi lozinku za pokretački program

en: _Volume Group Name:
sr: Ime _disk grupe:

en: _Write changes to disk
sr: U_piši izmene na disk

en: by flashing the LED lights for a number of seconds.  Enter a number between 1 and 30 to set the duration to flash the LED port lights.
sr: treperenjem LED lampica određeni broj sekundi.  Unesite broj između 1 i 30 da biste postavili trajanje treperenja LED lampica za port.

en: default:LTR
sr: podrazumevano:LTR

en: dialog1
sr: prozorče1

en: e2fsck cancelled by user request.
sr: e2fsck otkazan po zahtevu korisnika.

en: file conflicts
sr: sukobi datoteka

en: filesystem configuration missing a type
sr: podešavanju sistema datoteka nedostaje vrsta

en: iSCSI Initiator Name
sr: Ime iSCSI začetnika

en: iSCSI not available
sr: iSCSI nije dostupan

en: insufficient disk inodes
sr: nedovoljno i-čvorova na disku

en: insufficient disk space
sr: nedovoljno prostora na disku

en: loader has already been run.  Starting shell.
sr: pokretač je već izvršen.  Pokrećem ljusku.

en: lvs failed for %s
sr: lvs neuspeh za %s

en: older package(s)
sr: stariji paket(i)

en: package already installed
sr: paket je već instaliran

en: package conflicts
sr: sukobi paketa

en: package for incorrect arch
sr: paket za pogrešnu arhitekturu

en: package for incorrect os
sr: paket za pogrešan os

en: required package
sr: neophodan paket

en: vginfo failed for %s
sr: vginfo neuspeh za %s

en: z/IPL Boot Loader Configuration
sr: Podešavanje z/IPL pokretačkog programa

en: z/IPL Configuration
sr: z/IPL podešavanje

en: zFCP device %s not found, not even in device ignore list.
sr: zFCP uređaj %s nije pronađen, čak ni u spisku uređaja za zanemarivanje.

en: zSeries machines can access industry-standard SCSI devices via Fibre Channel (FCP). You need to provide a 16 bit device number, a 64 bit World Wide Port Name (WWPN), and a 64 bit FCP LUN for each device.
sr: zSeries mašine mogu da pristupe industrijski standardnim SCSI uređajima kroz Fibre Channel (FCP). Morate da navedete 16-bitni broj uređaja, 64-bitno ime svesvetskog porta (WWPN) i 64-bitni FCP LUN za svaki uređaj.
